» »

TP-LINK-TL-WN722N Wi-fi Adapter - Mnenje?

TP-LINK-TL-WN722N Wi-fi Adapter - Mnenje?

borovec ::

Za prenosnik rabim USB wi-fi adapter (za ojačitev signala z javnega omrežja). Na tistem mestu kjer rabim, je signala za eno črtico in deluje počasi. V Harvey Normanu v BTC sem videl tale adapter za 15 eurov.

http://www.amazon.com/TP-LINK-TL-WN722N...

Ima 7 cm anteno, ostale spec: 4dB, 150 Mbps. Na voljo je alternativna, daljša, 20 cm antena, 8dB za 5 evrov.

Druga varianta ima pa 2 anteni, 2 x 3dBi (zdi se da neodstranljivi), in 300 Mbps, par evrov dražja.

Kakšno mnenje? Katera specifikacija je najpomembnejša? Rabim za normalno uporabo interneta.
  • spremenil: borovec ()

diNero ::

prvo kot prvo, če je res 15€, poglej malo drugje, da ga ne preplačaš 100%.
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/mr...

drugo, uporabljam ga na stacionarnem računalniku in sem zelo zadovoljen, je pa ključek z anteno precej velik in se bojim da ni ravno idealen za prenosnik. je pa res, da dobiš zraven še "podaljšek", vklopiš v usb in na drugi strani v ključek in ga malo odmakneš od prenosnika če te bo motil..

borovec ::

Se dobi ceneje, ja. Ali lovi skozi stene? Zame je dovolj, če ima ene 50 m dometa in da lovi vse vrste signala (B, G, N). Razmišljal sem tudi o Alfa AWUS 036NEH (ker rabim "N"), pa tega ne havalite toliko tukaj kot AWUS 036H.

Hayabusa ::

Za 50m potrebuješ usmerjeno anteno, ne omni (360°).

borovec ::

Do koliko pa vlečejo te omni antene, recimo 8 dBi? 10-20 m?

Awus 036H se dobi z majhno usmerjeno anteno:
http://www.ebay.com/itm/Alfa-1000mW-Wi-...
A je to kaj vredno?

fujtajksel ::

borovec je izjavil:

Do koliko pa vlečejo te omni antene, recimo 8 dBi? 10-20 m?

Awus 036H se dobi z majhno usmerjeno anteno:
http://www.ebay.com/itm/Alfa-1000mW-Wi-...
A je to kaj vredno?


Težko rečt, domet je zelo odvisen od vmesnih zidov, sosedovih ruterjev...
Te male usmerjene antenice niso vredne nevemkaj, sej tudi dosti dodatnih decibelov ne obljubijo v primerjavi z omni, pa tudi na ozko usmerjenost zoper moteče sosedove ruterje ne računaj. Kakšne antene z bolj konkretnimi decibeli so pa tudi bolj konkretno štoraste, ne vem kaj je zate sprejemljivo. So tudi eni adapterji z večjo oddajno močjo.
Lahko povprašaš v kakšni specializirani trgovini, mogoče wlan-sat.

Lahko si pogledaš moč signalov (dB) s svojim trenutnim adapterjem, npr z InSSIDer-jem. Pogledaš koliko dB približno trenutno loviš, koliko jih je nekje kjer je prenos ravno še dovolj dober (speedtest), razlika je kolk ti približno manjka...

Ribič ::

Tale TP-LINKov adapter v prvem postu je super! Ga imam tudi sam doma in deluje odlično. Uporablja Atheros chipset in ima dopro podporo na linux-u. Poleg tega ti pa ponuja še zunanji RP-SMA konektor, na katerega lahko priklopiš večjo ali celo usmerjeno anteno (kakšno yagi za večje razdalje). Glede moči je pa tako. Pri nas v EU je oddajna moč WiFi kartic omejena na 100mW, tako, da ti tale Alfa kartica z max 2W oddajne moči ne bo kaj dosti koristila.

lp

borovec ::

fujtajksel je izjavil:


Lahko si pogledaš moč signalov (dB) s svojim trenutnim adapterjem, npr z InSSIDer-jem. Pogledaš koliko dB približno trenutno loviš, koliko jih je nekje kjer je prenos ravno še dovolj dober (speedtest), razlika je kolk ti približno manjka...


A se dobi kakšen zastonj test?

fujtajksel ::

kakšen? speedtest je zastonj, InSSIDer malo starejše verzije tudi (samo tanova 4 ni več fraj), včasih je bil netstumbler...

Ribič ::

Saj v bistvu moraš imeti gigabitni ethernet na WiFi routerju, če sploh želiš imeti hitrosti WiFi-ja večje od 100 MBit! Prenos podatkov je omejen z najpočasnejšo povezavo!

borovec ::

Dobil sem WirelessMon, 30 dni free-trial:
http://www.passmark.com/products/wirele...

Za prenosnik rabim večjo hitrost prenosa na "G" in "N" omrežjih, oziroma karkoli je potrebno da se mi bodo hitreje naložile strani - statične (tekst, slike), ne igre ali video.

Situacije (s trenutno vgrajeno mrežno kartico):
a). 20 metrov oddaljeno "G" omrežje, 2 steni oziroma šipi vmes, dobim 2 črtici, -69 dB, manj kot 20 Mbps, odpre mi praktično samo Google in druge lažje strani.
b). 50 metrov oddaljeno isto "G" omrežje, nekaj sten vmes, nobenega signala.
c). Do 50 metrov oddaljeno "N" omrežje, nekaj sten vmes, dobim 3 črtice, -63 dB, 20 Mbps, deluje, a bi rad večjo hitrost.
V okolici so druga, močnejša (zame nedostopna) omrežja.

Razmišljam o nakupu:
1. TP-LINK TL-WN722N, 150 Mbps, omni antena: 7 cm, 4 dB, možen dokup antene ~30 cm, 8 dB.
2. TP-LINK TL-WN822N, 300 Mbps, 2 neodstranljivi omni anteni, 2 x 10 cm, 2 x 3 dB
3. Alfa AWUS036NH, omni antena 15 cm, 5 dB, priložena usmerjena panel antena 7 dB.

Kaj bi vi uporabili da bi rešili vse 3 situacije? (tista brez signala morda ne bo šlo, OK)
Omni ali mala panel antena?. Ne mislim strašit z večjimi "yagi" antenami.

Spajky ::

ono pod 3 :-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

fujtajksel ::

Jaz sem poskusil zamenjat 8dB palčko, ki se je komaj uspela prijavit, s 14dB panelom, ki pa še vedno ni priskrbel dobre zveze, čeprav je razlika v nivojih na uč ustrezala pričakovanim 6 dB. Tako da mi je bilo žal da nisem vzel večjega panela (ki mi vizualno izgleda manj moteč od yagi palce). Talarji in gridi pa so mi bili overkill. Pri panelu se je izkazalo da ni tolk usmerjen kot sem pričakoval (se pravi, da moteči signal na istem kanalu ni bil kaj prida nižji). Nisi napisal kako je pri tebi s porazdelitvijo omrežij po kanalih.

Situacijo sem sicer rešil tako, da sem telekomov zemeljski telefon zamenjal z Amis DSL + internetni telefon. Ni zastonj ampak plačujem manj kot prej za telefon ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri zunanji wi-fi USB adapter?

Oddelek: Kaj kupiti
234509 (3292) Spajky
»

WiFi USB adapter/ojačevalec signala za laptop

Oddelek: Omrežja in internet
157017 (6765) bjan
»

Wifi USB Adapter Alfa

Oddelek: Kaj kupiti
202125 (1902) Daniel
»

Ojačanje dometa in kakovosti Wi-Fi signala

Oddelek: Omrežja in internet
2013497 (12870) 123_meni
»

Kitajske antene 10dbi+

Oddelek: Omrežja in internet
276287 (5309) krop

Več podobnih tem