» »

Clip Art se dokončno poslavlja

Clip Art se dokončno poslavlja

Kaj pa zdaj?

vir: The Verge
The Verge - Clip Art je bil skupaj z Wordartom rešitelj marsikaterega učenca, dijaka in morda celo študenta, saj sta omogočila začiniti predstavitve s smešnimi ter predvsem kričečimi naslovi ter (vektorskimi!) sličicami. Varni niso bili niti poslovni uporabniki, saj je marsikatera predstavitev v sicer resnem podjetju vsebovala nabor črno-belih možiceljnov iz zbirke Clip Art. A z vedno pogostejšo internetno povezavo in z vajenostjo uporabnikov, da so slike iskali na spletu, se je uporaba zbirke Clip Arta v Microsoftovih pisarniških paketih iz leta v leto zmanjševala, s predstavitvijo Office 2013 pa je navsezadnje tudi izginila. Do sedaj je bilo odstranitev mogoče zaobiti z uporabo spletne izdaje paketa Office.com.

Zdaj Microsoft ukinja še to možnost, kar pomeni, da se Clip Art poslavlja. Namesto vedno redkeje uporabljane zbirke sličic Microsoft na Office.com ponuja iskanje slik preko Binga, kjer imajo obenem vključeno možnost iskanja le slik, izdanih pod licenco Creative Commons (možnost je mogoče tudi izključiti). Z uporabo teh slik ustvarjalci dokumentov ne kršijo avtorskih pravic, torej uporaba ne predstavlja nikakršne težave.

V spomin na Microsoftovo zgodovino so na The Verge pripravili zbirko iz zgodovine.

12 komentarjev

Phantomeye ::

Ko gledam nazaj, ne morem in ne morem razumet, po kakšni logiki mi je bil word art sploh kul ... to smo vsi uporabljali, pa še kak comic sans po vrhu ...

Če zdaj vidim kaj takšnega, zadeve ne morem jemat resno. Sploh, če gre za kak relativno resen dogodek ali dokument, heh.

black ice ::

Clip Art je bil skupaj z Wordartom rešitelj marsikaterega učenca, dijaka in morda celo študenta

In profesorja.

PrimozR ::

Phantomeye je izjavil:

Ko gledam nazaj, ne morem in ne morem razumet, po kakšni logiki mi je bil word art sploh kul ... to smo vsi uporabljali, pa še kak comic sans po vrhu ...

Če zdaj vidim kaj takšnega, zadeve ne morem jemat resno. Sploh, če gre za kak relativno resen dogodek ali dokument, heh.

Ma sej pomojem smo vsi na istem kar se tega tiče :)

ikeman ::

ClipArt zbirke vektorskih sličic so še vedno zelo uporabne. Sploh stara Corelova je super.

Truga ::

Phantomeye je izjavil:

Ko gledam nazaj, ne morem in ne morem razumet, po kakšni logiki mi je bil word art sploh kul ...

Toj pa res simpl. Ker nisi mel google images!

war-dog ::

Lepi spomini na otroštvo :)
Object reference not set to an instance of an object.

RejZoR ::

Phantomeye je izjavil:

Ko gledam nazaj, ne morem in ne morem razumet, po kakšni logiki mi je bil word art sploh kul ... to smo vsi uporabljali, pa še kak comic sans po vrhu ...

Če zdaj vidim kaj takšnega, zadeve ne morem jemat resno. Sploh, če gre za kak relativno resen dogodek ali dokument, heh.


Pa dobr, sej ti pajacki niso bili tko mimo, pač fat version of stickman. Ampak Comic Sans pa se mi je že od nekdaj zdel odvraten, pa so ga vsi uporabljal. Že takrat sem najraje uporabljal Arial oz Tahoma, kasneje pa še Verdana.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

opeter ::

black ice je izjavil:

Clip Art je bil skupaj z Wordartom rešitelj marsikaterega učenca, dijaka in morda celo študenta

In profesorja.


Mi v šoli takšnih problemov nismo imeli.

V osnovni ni bilo računalnikov (razen na tajništvu, pa še tam je tajnica raje uporabljala pisalni stroj) ... Prvi računalniški krožek so poskusno uvedli tam okoli leta 1994, ko je šola dobila nekaj rabljenih 286-k in 386-k, v srednji pa smo na začetku delali vse ročno, proti koncu pa na jabolčnih računalnikih.

Sicer pa sama grafika teh črnih pajacov ni napačna oz. se vidi, da to ni delal nek amater.
O Comic Sansu pa bi se dalo razpravljati, samo nima smisla.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Olórin ::

opeter je izjavil:

black ice je izjavil:

Clip Art je bil skupaj z Wordartom rešitelj marsikaterega učenca, dijaka in morda celo študenta

In profesorja.


Mi v šoli takšnih problemov nismo imeli.

V osnovni ni bilo računalnikov (razen na tajništvu, pa še tam je tajnica raje uporabljala pisalni stroj) ... Prvi računalniški krožek so poskusno uvedli tam okoli leta 1994, ko je šola dobila nekaj rabljenih 286-k in 386-k, v srednji pa smo na začetku delali vse ročno, proti koncu pa na jabolčnih računalnikih.

Sicer pa sama grafika teh črnih pajacov ni napačna oz. se vidi, da to ni delal nek amater.
O Comic Sansu pa bi se dalo razpravljati, samo nima smisla.



Also during this period, word processing companies, including Microsoft, began offering clip art as a built-in feature of their products. In 1996, Microsoft Word 6.0 included only 82 WMF clip art files as part of its default installation. Today, Microsoft offers clip art as part of over 140,000 media elements in the Microsoft Office product suite.

Kar pomeni da je tvoj odgovor nekako brez pomena. Ko si bil ti v OŠ, microsoft še ni slišal za Clip Art. So pa seveda druge firme, ki so bile v Sloveniji takrat tako grozno nepoznane, da niso niti omembe vredne.

Osebno menim da odločitev vsekakor na mestu. Podobno bi morali narediti s Powerpointom in odstraniti možnost uporabe absurdnih animacij, ki pozornost odvračajo od same prezentacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Phantomeye ::

RejZoR je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Ko gledam nazaj, ne morem in ne morem razumet, po kakšni logiki mi je bil word art sploh kul ... to smo vsi uporabljali, pa še kak comic sans po vrhu ...

Če zdaj vidim kaj takšnega, zadeve ne morem jemat resno. Sploh, če gre za kak relativno resen dogodek ali dokument, heh.


Pa dobr, sej ti pajacki niso bili tko mimo, pač fat version of stickman. Ampak Comic Sans pa se mi je že od nekdaj zdel odvraten, pa so ga vsi uporabljal. Že takrat sem najraje uporabljal Arial oz Tahoma, kasneje pa še Verdana.


jst imam ful dober odnos do century gothic, ki mi ga pa niso dovolili za diplomo, meh :D, drgac pa tudi arial ali helvetico, če jo ukradem :D

Jst ::

Jaz sem tudi privrženec Verdane. Lep font, ki je tako na zaslonu, kot natisnjen, lepo in hitro berljiv.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Matako ::

Phantomeye je izjavil:

Ko gledam nazaj, ne morem in ne morem razumet, po kakšni logiki mi je bil word art sploh kul ... to smo vsi uporabljali, pa še kak comic sans po vrhu ...



Devetdeseta. Kdo bi vedel. Po mojem so nas takrat šopali z drugačno kemijo v chemtrailsih.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft si je brž premislil glede oglasov v poštnem odjemalcu

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
277567 (4487) zmaugy
»

Izšel Office 2016 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
5228069 (24222) s1m0n
»

Clip Art se dokončno poslavlja

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
127553 (5566) Matako
»

Microsoft osvežuje Windows Live

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
146391 (3554) KTr1sk
»

Microsoft kupil domeno office.com

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
64725 (2986) poweroff

Več podobnih tem