» »

Računalnik in pekoče oči

Računalnik in pekoče oči

Korenje44 ::

Imam precejšen problem pri daljšem gledanju v računalnik. Oči me začnejo peči in se solziti. Včasih že kar po 10-ih minutah, drugič po približno eni uri. Pomagalo mi je zaenkrat je to, da sem ekran prestavil pred okno, tako da imam v ozadju svetlobo. Tudi prostor je vedno dobro osvetljen. Malo sem se igral z nastavitvijo svetlobe in kontrasta, a ne vem, kaj je bolje. Razdalj od oči do ekrana je približno 70 - 80 cm.

Svetlost: 80 (svetlost sem imel nekaj časa na okoli 30, pa je bilo precej podobno)
Kontrast: 30

Nastavitve

Uporabljam pa tale ekran: DELL UltraSharp U2312HM 23" Monitor with LED

Ali morda obstajajo tudi kakšna očala za računalnik, ki te probleme zmanjšajo?

m0LN4r ::

Načeloma nebi smelo biti tako hudih problemov. Z očmi imaš vse vredu? Pritisk, vlaga itn.?

Nekateri, ki jih poznam in zelo dolgo sedijo pred ekranom in se spozabijo jim predlagam tole: https://code.google.com/p/5minutebreak/

Lahko pa probaš in na vsake toliko časa pogledaš vstran in pogledaš predmete na večji razdalji, skozi okno, da se ti malo mišice natrenirajo.
Nevem kako se jim reče, ampak so prav neke vaje za oči v tem primeru.

Tiste zamegljene in zatemnjene slike še bolj zmatrajo oči v mojem primeru. Tako da furam nonstop 100% če je le možno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

GTX970 ::

Korenje44 ::

Pritisk ok, vlage ni.

To se mi dogaja zadnjih nekaj mesecev. Kdaj lahko sedim brez problema tudi po 2 uri, pa me nič ne peče, drugič pa kar takoj. Opažam, da se mi je vid v zadnjih nekaj letih malo poslabšal, a me to nikoli ni motilo. Tudi se še ni zgodilo, da bi kdo od ostalih nekaj videl, jaz pa ne. Prav tako na zdr. pregledu ni bilo težav. Seveda pa vid ni več kot pri 15-ih.

Zanimivo mi je, da se mi to manj dogaja na fotrovem laptopu, kjer je ekran neprimerno slabši.

Kaj pa te moje nastavitve? Imam presvetlo, prevelik kontrast....?

c3p0 ::

Za lajšanje simptomov kakšne vlažilne kapljice, kot so Vismed Multi ipd. Ko že peče. Kot preventivo pa kar so našteli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

m0LN4r ::

c3p0 je izjavil:

Za lajšanje simptomov kakšne vlažilne kapljice, kot so Vismed Multi ipd. Ko že peče. Kot preventivo pa kar so našteli.

Samo opozoril bi rad, da kapljice na dolgi rok naredijo več škode, kot koristi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

DarwiN ::

Za 23" je prej ko slej primernejša razdalja od oči kakšnih 40cm... Tvojih 75cm se sliši veliko in morda so oči preobremenjene.. Za test lahko postaviš monitor bliže oziroma povečaš pisavo.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Korenje44 ::

Ekran sem premaknil 20cm bližje, svetlost in kontrast sta oba okoli 30, pa tudi svetlost na nadzorni plošči sem nastavil malo pod polovico. Ob tem sem naložil še program f.lux.

Zdi se mi, da je vse skupaj malo boljše.... Bom videl v naslednjih dneh.

chort ::

Poskusi zavestno več mežikat. Zame je delovalo. Pekoče oči nimajo veze z naprezanjem ampak s premalo lubrikanta :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chort ()

ivans_k1 ::

m0LN4r, lahko kaj vec poves o temu? Kaksno skodo, zakaj?

m0LN4r je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Za lajšanje simptomov kakšne vlažilne kapljice, kot so Vismed Multi ipd. Ko že peče. Kot preventivo pa kar so našteli.

Samo opozoril bi rad, da kapljice na dolgi rok naredijo več škode, kot koristi.

chort ::

Odvisno kakšne kapljice. Če gre preprosto za fiziološko raztopino ali nekaj namenjeno le vlaženju in vsakdanji uporabi, potem ni problema. Če gre pa za kapljice namenjene blaženju infekcij in pordelosti (Visine), potem dolgotrajna uporaba ni priporočljiva. Vse piše v navodilih.
Če je res kriza uporabljam Bepanthol, sploh ker so kontaktnim lečam prijazne, jih pa niti pod razno ne bi dolgotrajno uporabljal vsak dan. Raje več mežikam - nekaj časa rabiš, da se navadiš, potem pa gre samo (ampak na momente lahko zgledaš malo neumno >:D )...

m0LN4r ::

ivans_k1 je izjavil:

m0LN4r, lahko kaj vec poves o temu? Kaksno skodo, zakaj?

m0LN4r je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Za lajšanje simptomov kakšne vlažilne kapljice, kot so Vismed Multi ipd. Ko že peče. Kot preventivo pa kar so našteli.

Samo opozoril bi rad, da kapljice na dolgi rok naredijo več škode, kot koristi.

Na dolgi rok pogoste rabe, ti bodo oke čedalje bolj potrebovale te kapljice, ker se bo naravno vlaženje ustvaljalo oz. oči bodo brez kapljic vedno manj zdržale.
Ne mislim jaz tu tu pa tam.
Mislim tiste, ki to redno delajo vsak dan po nekajkrat, ker premalo zapirajo veke.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

RejZoR ::

Največji problem ekranov in zatopljenega dela/igranja je v tem, da enostavno pozabiš mežikat. In s tem se že ustvari cel kup problemov... Prisili se, da boš to redno delal med delom oz igranjem.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

m0LN4r ::

Batesova metoda ali tako imenovan očesni fitnes
Si vzameš malo časa in učke natreniraš tu pa tam. Pa nek opomnik si daj za mežikanje.
Od gledanja preveč ekrana od blizu se vid/ostrina na daljavo zmanjšujeta. Ne pri vseh seveda.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

matijadmin ::

Redne prekinitve, počitek, očesna telovadba in mežikanje so najboljša reč. Morda kakšen računalniški program (kot je npr. Workrave) za odmero pavz in s sugestijo ustreznih vaj ni slaba izbira. Pa ne pozabite na zadostno hidracijo in morda tudi uravnoteženo prehrano (z zadosti mikrohranil in elementov v sledi) . Če res ne gre, so nadomestne solze blagodejne.

Vnetja in infekcije so že drugo poglavje.

Spajky ::

Praviš, da si medical check-up napravil; kaj pa cukr v krvi?
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Mirk ::

Meni pomaga, da sem za monitor postavil manjšo lučko. Dodatno mi svetlost nad 45 pri večini monitorjev zelo hitro utrudi oči.
Je pa zelo pomembna sama svetloba prostora, saj v kolikor ni zadostna že to samo po sebi utruja oči. Gledanje v monitor, ki je v osnovi "žarnica" v katero gledamo, pa zadevo le še poslabša.

Lahko tudi poskusiš z "gaming" očali:
http://www.ebay.co.uk/itm/Computer-glas...

Sam jih nisem preiskusil, vendar pomagajo enemu prijatelju.

RejZoR ::

Stenska montaža, okoli pa daj LED trak oz novoletno svetlečo cev. Si ustvariš improviziran Ambilight. Sam že leta uporabljam tako metodo in je super za oči. Trenutno pa imam LED fluo žarnico pod mizo, da mi osvetljuje celo steno kjer je monitor.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaplice za oči - suhe oke

Oddelek: Loža
185764 (3520) c3p0
»

Delo za računalnikom - oči

Oddelek: Loža
445586 (3600) spam321
»

Očala - čiščenje leč

Oddelek: Loža
235278 (4803) sisemen
»

Bolečina oči?

Oddelek: Loža
151736 (1434) urosz
»

varnost oči in video igre

Oddelek: Pomoč in nasveti
141154 (852) jype

Več podobnih tem