» »

Povečano število vlomov v vasi/kraju

Povečano število vlomov v vasi/kraju

Lukzii ::

Pozdravljeni,
živim v občini s cca 3500 prebivalci, ki sodi med relativno varne vsaj po kriminaliteti.
Zadnje čase (v roku 2 mesecev) pa se je zgodilo skoraj 20 vlovom v stanovanjske hiše. Dejstvo je, da se prebivalci ne počutimo več varne, saj ne veš kdaj boš naslednji.
Vprašanje pa je kaj storiti...pisati županu, policiji,montirati alarm + videonadzor....organizirati vaške straže :/
Bojim se da našim vrlim policistom ni do lovljenja malih rib...

lp

shadeX ::

Videonadzor, da posnameš junaka. Plus ni ga čez psa čuvaja. Ko pride kdo k hiši je popizditis..

Janac ::

Par kamer s IP pa na mrežo, čimmanj govori ostalim prebivalcem kaj nameravaš, ker boš imel kamero povezano na svetovni splet boš lahko tudi med službo malce pogledal... zakaj ne povedat, obstaja možnost da je vlomilec kar en prebivalec, tako recimo pozna vse "trike oz. sosede".

Kamere daj na ulco, naštimaj jih pa ponoči, da sosedi ne bodo videli.

m0LN4r ::

Sem se spomnil, ko mi je oče razlagal, da so na zavarovalnici enkrat imeli podoben primer.
Kradel je en sovaščan, da so drugi potem kasirali zavarovalnino proti kraji. Zajebal je, ko jim je vrnil "ukradeno" opremo in jo je cenilec škode videl.

Pred kratkim so pa ujeli na štajerskem neke tujce, ki so vrdli v 3 hiše en za drugim.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Lukzii ::

Sumim, da je tukajn a delu dobro organizirana združba (predvidevam, da "priseljeni" domačini).
Večinoma pobirajo zlatnino (tehniko in denar redko)...
Vedo kdaj so hiše prazne - dejstvo pa je da običajno živi več družin v hiši in imajo očitno izreden timing oz. so dobro informirani o številu članov...

gruntfürmich ::

osvetlitev (na senzor recimo), pes (ali vsaj tabla), kamera ki ti sliko pošlje takoj na mobitel (so že kar poceni, ampak naj bo taka ki ne posveti); lahko tudi nekaj fejk kamer. za začetek.
nadalje pa varnostniki, vaške straže, minsko polje...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

dj_uro ::

vaška straža pod pretvezo, da greste na ''pivo'' v lokalno oštarijo... Oz. če je to ob 3h zjutraj, iz oštarije... Saj se takoj opazi, da nekaj ne štima... Policija .press
vw-klub.si

dottor ::

Fake kamere so dokaj poceni in dokaj zanesljive če jih postaviš na vidnem mestu. Pa morda kakšni senzorji premikov za luč, tako da ko pride nepridiprav mimo se luč vžge in nad njo "kamera"... Drugače ga ni čez dobro vzgojenega psa čuvaja.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

bambam20 ::

Lukzii je izjavil:

Pozdravljeni,

Vprašanje pa je kaj storiti..,montirati alarm + videonadzor....organizirati vaške straže :/


lp



Organizirajte vaške straže undercover... Pa ne pozabit imet s sabo trdih kolov, da jih baraba(e) močno faše(jo) čez rebre.

anketar ::

niste gledal southparka, par tednov nazaj

kupte par dronov pa je

m0LN4r ::

Pri zaščiti se zatakne včasih, ker ropar točno ve:
kdaj ji ni doma,
da so fejk kamere namontirane,
in še pes ga pozna.

Zavarovalnice so polne teh primerov.
Najjači so pa tisti, ki pustijo odprto delavnico in izsiljujejo zavarovalnico za vlom. Kakši vlom, lepo prosim.
"nikoli ne zapiramo, pa so nam glih zdej vse pokradli" kak so pa vedli, da jih bo odpra delavnica pričakala?

Pravi vlom je ko ti sred belega dne pride kombi z ljudmi oblečeni v delavce aka tesarje, in večina soseske je dopoldan v službi ti odmontirajo lagano vrata in spakirajo vse v kombi.

Je pa povečana kraja koles iz kolesarnic in prodaja le teh na sejmih zadnje čase.
Kdor kaj pogreša naj gre najrej na bolšji sejem in potem na policijo. Trust me.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Lukzii ::

Kar se tiče rotweilerjev, pitbullov ipd. mi ne pomaga, ker bi že potreboval vzgojenega čuvaja, z mladičem si nimam trenutno kaj pomagat...
Kamere? Bojda na sodišču ne "zaležejo"...razen če snemaš analogno (popravite me, če se motim).

Očitno se bom zadeve moral lotiti na drugačen način...(bouncing betty ipd >;)

Mehmed ::

Lukzii je izjavil:


Kamere? Bojda na sodišču ne "zaležejo"...razen če snemaš analogno (popravite me, če se motim).


Ne obremenjuj se s tem kaj zaleze pa kaj ne, ker je izven tvoje moci. Pa drugace ni tko, da bi zavracali dokaze, ker niso full hd ali pa ni taprav kodek uporabljen.

Prestavi vso zlatnino k sosedom, ki so jih ze oropali. Tja jih verjetno ne bo vec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mehmed ()

Lukzii ::

No spet so "olupili" eno hišo...ne gre pa toliko za to, koliko imam doma zlatnine/denarja/ipd ampak zato, da ti naredijo škodo in da ni ravno dober občutek, če veš da se ti je en sprehajal po stanovanju...

MoRp ::

Zanimivo, pri naši tašči so tudi spraznili pol vasi, ustavili so se pri hiši z hudim psom, potem pa je šlo nekaj narobe in so pobegnili. Vas je poleg AC in v neposredni bližini je počivališče - kamere na počivališču so posnele 4 v temnno oblečene osebe, ki so pritekle čez polje, preskok ograje in v avtomobil. Epiloga še ni, ker so bili tujci (policija ne pove od kod), ampak sodelujejo z oragni pregona drugih držav. JBG

GTX970 ::

Romuni most likely.

Redorange ::

Janac je izjavil:

Par kamer s IP pa na mrežo, čimmanj govori ostalim prebivalcem kaj nameravaš, ker boš imel kamero povezano na svetovni splet boš lahko tudi med službo malce pogledal... zakaj ne povedat, obstaja možnost da je vlomilec kar en prebivalec, tako recimo pozna vse "trike oz. sosede".

Kamere daj na ulco, naštimaj jih pa ponoči, da sosedi ne bodo videli.


Jst bi pa ravno obratno naredil, strobil bi po celi vasi in dal jasno videt, da imam kamere.

facepalm ::

in bi se natrobil, da imam alarm, kateri javlja stanje meni in "trusted" sosedu na telefon:)
taka laz + senzor za luc + fake ali prave kamere in imas mir :)

Lukzii ::

facepalm je izjavil:

in bi se natrobil, da imam alarm, kateri javlja stanje meni in "trusted" sosedu na telefon:)
taka laz + senzor za luc + fake ali prave kamere in imas mir :)


^^najbrž je tole res še najboljša varjanta ;)

m0LN4r ::

Z velikim poudarkom na trusted sosed
https://www.youtube.com/user/m0LN4r


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vlomi v soseski (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13318009 (12094) T-h-o-r
»

Kateri alarmni sistem in video nadzor

Oddelek: Pomoč in nasveti
104528 (4125) LeQuack
»

Videonadzor v bloku - smiselno?

Oddelek: Loža
426423 (4497) Mehmed

Naselili so se cigani

Oddelek: Loža
363228 (2504) Ziga Dolhar
»

Alarmni sistem

Oddelek: Kaj kupiti
152867 (2537) Pyr0Beast

Več podobnih tem