» »

Kaplice za oči - suhe oke

Kaplice za oči - suhe oke

Golden eye ::

Zdravo,

Mene pa zanima taki geeki kot ste na slo-techu, kolk mate kej probleme s suhimi očmi? A nucate kaj kapljice za oči?

Sedaj krajši čas uporabljem tele (1-3x na dan) in morem rečt, da sem kr zadovoljen:
http://www.lekarnar.com/izdelki/optive-...

zee ::

Ko sem nastopil sluzbo, sem pozimi uporabljal Visine. Brez pripomb.

Precej pomaga, da se zavestno prisilis in zapiras oci.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Golden eye ::

zee je izjavil:

Ko sem nastopil sluzbo, sem pozimi uporabljal Visine. Brez pripomb.

Precej pomaga, da se zavestno prisilis in zapiras oci.

A ni bilo rečeno, da se ti pri "vizinkah" oči razvadijo in potem ne učinkujejo več?! V kolikor jaz vem, so vizinke namenjene bolj za kratkoročno uporabo

mcgeek ::

Dnevna uporaba raztopine za izpiranje oči ( http://www.lekarnar.com/izdelki/optiser... ) in po potrebi kapljice za enkratno uporabo ( http://www.lekarnar.com/izdelki/bepanth... ). Oboje brez konzervansov.
Sicer pa kdor cele dneve preživi pred računalnikom in bolj malo povoha veter in zunanji zrak, ima gotovo manj problemov. :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mcgeek ()

r3dkv1c4 ::

kapljice systane.

GrimReaper ::

Zadnje dva dni imam res grozno suhe oči, tak občutek je kot bi mi jih kdo na puščavskem soncu pražil. Ponavadi se tut splošno slabo počutim če imam tolk suhe oči, ampak zdej se pa kar držim.
So pa vmes tud obdobja ko je ok, ampak da bi ble res vlažne je pa zelo redko.
Kapljice skoraj nič ne pomagajo. Če nakapaš pred spanjem, ti tekočina itak izhlapi po eni uri. Zjutraj se pa že tako zbudiš s suhimi očmi in tut če jih potem vlažiš ne pomaga.
Zdej sem drugače uporabljal enoodmerne Artelac Uno in Vismed gel. Artelac Uno recimo da so še vredne tistih 10€, ampak tut bolj švoh pomagajo.

Sem pa gledal ta video, in naročil tele vroče komprese:

http://www.ebay.com/itm/Thermalon-Dry-E...

Zdej sem pa probal nekaj z brisačo in vročo vodo, pa tud ni nekega opaznega efekta.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

mcgeek ::

Pekoče in suhe oči, kjer ne pomagajo običajne kapljice (umetne solze), so običajno posledica mikro razpok na roženici očesa (rdeče oči). Te pa so posledica dolgotrajno izsušenih oči. Umetne solze (kapljice) se uporablja, da ne pride do tega problema.

Če se zadeva ne pozdravi sama, priporočam obisk očesnega zdravnika, ki bo zadevo rešil tako, da ti bo predpisal ustrezno mazilo (lahko tudi antibiotik). Zna pa biti pregled rahlo neudoben. :-)

Lanalovre ::

Jaz uporabljam Gelone kapljice in lahko rečem, da sem fulll zadovoljna pa še pocen so :D. Se jih ne dobi ravno povsod jaz sem jih našla na http://www.moje-lece.si/kapljice-za-oci... . Uglavnem ful zadovoljna!!!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: ZaLoMaT ()

polozweii ::

Do sedaj sem poskusil tri različne:
Artelac UNO so edine ki se dobijo na recept pa mi ne ustrezajo. Če ima kdo katere druge bi jih zamenjal. Imam dve nenačeti škatli v enoodmernih vsebnikih. V januarju grem po tri nove škatle.
Vismed GEL sem vzel samo enkrat in mi sploh ne ustrezajo.
Z Bepanthol nimam težav.

T-h-o-r ::

thealoz duo
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

tony1 ::

polozweii je izjavil:

Do sedaj sem poskusil tri različne:
Artelac UNO so edine ki se dobijo na recept pa mi ne ustrezajo. Če ima kdo katere druge bi jih zamenjal. Imam dve nenačeti škatli v enoodmernih vsebnikih. V januarju grem po tri nove škatle.
Vismed GEL sem vzel samo enkrat in mi sploh ne ustrezajo.
Z Bepanthol nimam težav.


Absolutno je normalno, da ti nekatere kapljice ustrezajo bolj, nekatere manj (lahko so bolj ali manj goste ipd.), včasih je tudi tako, da ti nekaj časa bolj pašejo ene, nato pa druge; ali pa ene podnevi in druge ponoči. Lahko jih kombiniraš tudi s fiziloško raztopino.

Meni še najbolj ustrezajo Vizol S (dobiš jih v dveh različnih koncentracijah in s tem različnih gostotah), ki imajo še en plus: so v obični flaški kljub temu, da nimajo konzervansov (flaša ima specialni pokrovček, da se tekočina ne kontaminira); na ta način vržeš stran nekaj manj plastike...

polozweii ::

V navodilih različnih kapljic sem navodilih prebral da se lahko ob dolgotrajni uporabi na roženici nalagajo kalcijeve soli.
Je rezultat teh soli le slabša vidljivost, ali tudi kako drugače škodujejo? Kaj se naredi v primeru če se soli v roženici nabere veliko?

tony1 ::

Prvič slišim, ampak, ker je to kronično stanje sem lahko že pozabil.

Katere kapljice so bile to?

Ganon ::

hamez66 ::

Golden eye je izjavil:

zee je izjavil:

Ko sem nastopil sluzbo, sem pozimi uporabljal Visine. Brez pripomb.

Precej pomaga, da se zavestno prisilis in zapiras oci.

A ni bilo rečeno, da se ti pri "vizinkah" oči razvadijo in potem ne učinkujejo več?! V kolikor jaz vem, so vizinke namenjene bolj za kratkoročno uporabo



Ponavljam vprašanje. Nimam problemov z vlaženjem oči in ne uporabljam kapljic. Sem pa pred nekaj leti na monitorjih naštimal night mode 24 ur na dan in na tak način skrbim, da oči niso preutrujene. Barve so potem sicer bolj rumenkaste, ampak je počutje oči boljše.

NMH ::

Cliradex



to in nič drugega

polozweii ::

NMH je izjavil:

Cliradex



to in nič drugega

Ni več v prodaji.


Kalcijeve soli so omenjene npr. v kapljicah Bepanthol.

Kvatebrigic ::

Jaz uporabljam Hyal Rebalance. Sem imel probleme s suhimi očmi v kombinaciji z lečami in sem sprobal kar nekaj kapljic. Nato sem opazil da teh največ manjka na policah reklam in sem jih poskusil in so zakon!:)

c3p0 ::

Bilokaj z hialuronsko kislino (Vizol S ipd.), produktov je kar nekaj, vsi okoli 10€ pri naših lekarniških zlatarjih. Ponavadi jemljem par dni, nato je mesece mir.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delo za računalnikom - oči

Oddelek: Loža
445586 (3600) spam321
»

Računalnik in pekoče oči

Oddelek: Loža
172455 (2026) RejZoR
»

probiotične kapljice za suhe in vnete oči

Oddelek: Loža
131758 (1631) RejZoR
»

Bolečina oči?

Oddelek: Loža
151736 (1434) urosz
»

Rdeče oči

Oddelek: Loža
215750 (5750) Poldy

Več podobnih tem