» »

Bolečina oči?

Bolečina oči?

emo panda ::

Pozdravljeni,

Imam težavo in morda je med vami kdo, ki bi mi lahko podal kakšen dober nasvet. Moja težava je da me po vsakodnevnem gledanju v ekran po več ur (cca. 5ur) bolijo oči. Nevem ali je kriv zaslon na prenosniku, a predvidevam da ne, glede na to da je dokaj nov prenosnik..
Menim da je svetloba v prostoru ok. Luč ne sije direktno na ekran ampak je usmerjena drugam v prostor, tako da dejansko sedim nekako v polsenci. Tudi zaslon nimam do max na svetlo ampak nekje do tričetrt, kar bi moralo biti bolj pomirjujoče za oči pomoje, vendar še vedno imam enak problem. Tudi vidim zadnje čase bolj "blurred" oz. zamegljeno..

Razmišljam o nakupu novega, večjega ekrana ali pa takih očal:
http://www.dinokomp.at/kategorija/gunna...

Ali je imel kdo kakšno podobno težavo in so ta očala pomagala?
Vsekakor potrebujem nekaj kar bi moje oči manj razdražilo oz. bi nekako delovalo bolj pomirjujoče na oči.

Hvala,
Lp

sinko999 ::

Hm vsi priporočajo da si sprostiš oči na vsakih 45-60 minut na tak način da gledaš v daljavo , po možnosti na zeleno ozadje.
Po medicini si napanjaš oči/mišice ker gledaš čisto blizu , ko pa gledaš v daljava pa se vse to sprosti .
Za medicinske izraze in opise pa uporabiš google.
Ni? ni ve?no !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sinko999 ()

...:TOMI:... ::

Dobro je, da na 15 minut odmakneš pogled od monitorja in pogledaš ven, po možnosti nekam v naravo. Pa delaj vaje za oči, zelo pomaga.
Tomi

Highlag ::

Verjetno premalo mižikaš, pa so oči suhe. Naredi kaj v tej smeri.
Never trust a computer you can't throw out a window

korošc ::

živc ti pritiska na oko enako kot pri meni
pojdi do okulista da ti izmeri globino vida in ostalo
po vsej verjetnosti ti bo napisal kapljice

RejZoR ::

Največji problem ekranov je da so oči podzavestno odprte dalj časa in redkeje pomežikneš kot sicer. Tud zelo pomaga če si daš nek vir svetlobe za monitor, po možnosti, da ga imaš montiranega na steni in da se osvetlitev razprši po steni. Da ni ekran edini vir svetlobe, ki bode v oči. Luč nad oz ob strani ni isto, ker se mora svetloba za ekranom praktično zlivati s sliko na ekranu (in kar je pač vmes nekaj malega okvirja ekrana). To je idealna opcija. Če je suh zrak v prostoru ti to tud nič ne pomaga, tko da poskrbi za optimalno vlažnost zraka.

To je to kar je najbolj pomembnega.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

JesseP ::

Očala za oči so po mnenju mojega okulista brez pomena. Ima kdo izkušnje z njim?

Okulist mi je predlagal umetne solze iz 2 razlogov, 1. ker imam baje malo naravnih, 2. pri računalniku premalo mižikaš in stem ne vlažiš očesa dovolj.

Umetnih solz v obliki kapljic imaš ogromno, če želiš jih preizkusi sam katere ti najbolj ustrezajo. Glej samo, da so brez konzervansov.
Meni najbolj ustrezajo
Vismed gel ker res navlažijo oko in nekaj časa "držijo".
Potem pa malo probaj, a tebi bolj sedejo navadne, ali v obliki gela, ... :)

tony1 ::

Suhe oči imaš. Poguglaj sindrom suhega očesa.

Skratka, verjetno boš moral trajno dajati kapljice v oči (obvezno vzemi takšne brez konzervansov - pakirane v enoodmernih dozah).

Dobro bi bilo tudi, da si naštimaš en programski timer, ki te vsakih 20 min opozori, da pejt 20 sekund gledat v daljavo.

Aja, še to: za vsak primer pejt h okulistu preverit, kaj je s tvojim vidom oz., če rabiš nova očala. (Meni zelo ustreza tudi večji monitor z večjo piko, in za delo doma imam na mizi 42'' LCD. Nirvana :D)

tony1 ::

Še to: zelo za silo si lahko pomagaš tudi tako, da daš oko pod pipo oz. z roko spraviš nežno nekja vode izpod pipe v oko.

Ampak vseeno, pejt čimprej (jutri) po umetne solze.

Problem je lahko tudi presuh zrak v prostoru (prezrači zjutraj/zvečer) oz. kupi en vlažilec prostora...

Hayabusa ::

Lupi čebulo...

emo panda ::

Najlepša hvala za odgovore. Zaenkrat bom probal malo večkrat prezračit prostor in kupil si bom kapljice za oči, če ne bo bolje pa bom šel k okulistu.

Hvala :)

Yoda Master ::

Meni je tole precej pomagalo:

http://justgetflux.com/
There is no emotion, there is peace. There is no ignorance, there is knowledge. There is no passion, there is serenity. There is no death, there is the Force.

LitralSM ::

Sem ravno hotel prav to predlagati.
Še ena možnost je, da si probaš gamerske naočnike.
http://www.gunnars.com/

GrimReaper ::

Ampak vseeno, pejt čimprej (jutri) po umetne solze.

Men nobene kapljice ne pomagajo.
Pomaga pa zelo tole:
http://www.ebay.com/itm/Thermalon-Dry-E...

Mislim da sem dal v petek nazadnje gor, pa imam še zdej vlažne oči. Če si daješ vsak dan pa toliko bolje.
Res je dober občutek ko se zbudiš in so oči takoj pripravljene na delo, ne pa da so vse zlepljene in polne rumenega sranja, da jih moraš spirat z vodo, pa še to ne pomaga.
Ok, ne bom rekel da so zdej oči 100% zdrave, ampak nekje 60-80% tistega prej pa sigurno. Tolk da že dobiš spet tisti občutek kako je če imaš zdrave oči, to sem prej že povsem pozabil kako je.

S kapljicami je blo pa tko da čez noč vsekakor ne držijo. Zjutraj so ble pa oči že tako ali tako povsem suhe, tako da kapljice spet niso pomagale. Se pravi začaran krog.

Če je suh zrak v prostoru, kot je na šihtu od novembra do nekje februarja, imam pa vse sorte problemov. Ali me začne bolet nad obrvmi, ali imam v samih očeh bolečino ali pa še kaj tretjega.
Za to mi pa pomaga samo spanec, take bolečine termalna kompresa ne odpravi.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

fosil ::

Tudi zaslon nimam do max na svetlo ampak nekje do tričetrt

To je še vedno zelo veliko.
Osebno imam na 40%.
Tako je!

urosz ::

meni je ful pomagal program Flux. od precej bolečin sem prišel do nič-zelomalo bolečin.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delo za računalnikom - oči

Oddelek: Loža
445810 (3824) spam321
»

Slabšanje vida

Oddelek: Loža
183845 (3330) Twix
»

Glavobol ter računalnik

Oddelek: Loža
213087 (2599) demon#666
»

Rdeče oči

Oddelek: Loža
215804 (5804) Poldy
»

Unicene oci?

Oddelek: Loža
315927 (4235) tsh2

Več podobnih tem