» »

ODŠRAVFAVANJE magneta s Tomos Flexer-ja

ODŠRAVFAVANJE magneta s Tomos Flexer-ja

krnekipac1 ::

Lep pozdrav!

Mene zanima, če kdo ve, kako se ODŠRAVFA magnet, ker sem že poskusil na vse načine in ne gre. Je za to potrebno kakšno posebno orodje??? Kako se profesionalno ODŠRAVFA magnet?? Kako to naredijo mehaniki??

steev ::

:|

krnekipac1 ::

Nočem magneta dol dat, rad bi sam odšravfu šravf, ki ga drži. Ampak ga ne morm, ker se vse suče in se ni kam upret...

steev ::

Izpuh ali uplinjač dol in skozi luknjo zablokirati bat? Jaz sem tako naredil, ko sem sklopko na drugi strani dol dajal.
:|

krnekipac1 ::

steev je izjavil:

Izpuh ali uplinjač dol in skozi luknjo zablokirati bat? Jaz sem tako naredil, ko sem sklopko na drugi strani dol dajal.


A ne bi tak gred poškodoval??

ace99 ::

Lahko das tudi svecko z dolgimi navoji notr ki potem zablokira bat.

BladE_ ::

Orodje za to se imenuje "apciger", čisto enostavna zadeva ponavadi narejena doma... Sicer pa zakaj sploh hočeš to zadevo odšraufati, če ne misliš magneta odstranit?
Akcija - Reakcija

krnekipac1 ::

Nimam take svečke...

A lah s tem tud odšravfaš kej? Ker zgleda sam za odstranjevanje česa, ponavadi nečesa, ki se fejst drži... Rad bi odšravfu zato, ker se mi je tista plastika na tem šravfu zlamala in bi pač rad zej nadomestil ta šravf z novim...

čuhalev ::

Bata se ne dotikaj, da ga ne boš poškodoval, ko bo kako svečko zlomilo.
Kot so ti povedali, abzieher oziroma snemalnik uporabi. Je namenjen točno temu.

krnekipac1 ::

Pa ma abciger tud možnost odšravfavanja??? Ker ne zgleda tak sploh...

BladE_ ::

To omenjeno orodje je namenjeno točno odstranjevanju magneta, šrauf nebi smel biti sploh problem... Magnet z nekim močnim izvijačem zatakneš ob blok motorja in odšraufaš...

Sem že malo ven iz tega... Za kakšno plastiko se gre? Poslikaj?
Akcija - Reakcija

krnekipac1 ::



Tole na sredini. To je drugač slika iz interneta, ampak je drugač moj isti (magnet), sam da te plastike na sredini ni več, ki je na tem šravfu, ker se mi je zlamala, ker nism vedu, da je to plastika, jz sm mislu, da je to tud trd oz. šravf in sm pridržu tu s šravfncigerjem, ko sm devu dol sklopko in se je zlamal... Sm že drugač probu zataknat s šravfncigerjem v eno lukno od teh, ampak je sam neki pokal in sem raj pustu, da ne bi kaj polamu. In mimgrede kot sem že povedal, nočem magneta dat dol, ampak sam ta šravf na sredini hočem odšravfat.

mare87 ::

So ti že vse polinkali, rabiš držalo magneta, ki drži tam v eni ali obeh luknjah magnet in pa abciger. Ko ti odšraufuješ ta šrauf bo magnet sam "ven lezel" saj na njega deluje precejšnja sila zmes pa je še "kajla". Tam okrog 22 nekaj čez more pasat, za tvojega ne poznam točne cifre.

krnekipac1 ::

http://trgovina.cilinder.si/product_inf...

Torej tole. Ok, najlepša hvala, bom nabavil to.

BladE_ ::

O ne ne želi magneta odstranit, kaj mu bo abciger?
Akcija - Reakcija

AndrejS ::

Lahko probaš z pištolo na zrak - takšno ko majo vulkanizerji

krnekipac1 ::

Kot je videt s to pištolo si ne morš nč tu pomagat.

Ja, nočem odstranit oziroma ni potrebe za odstranjevanje magneta, bilo bi pa fajn, če bi ga lahk dol dobil brez abcigerja, sam zato, da zravnam tist plehec, k sm ga mal zvil, ko sm poskušu zablokirat magnet s šravfncigerjem, če pa ne bo šel dol pa tud ok, sej tist nima veze po mojem, če je ta plehec mal zvit, čeprav sm ga zravnal, ampak ni tak kot je bil. Drgač pa... a s coto da zabiješ luknjo v cilindru oz. da zabiješ skoz luknjo cilindra coto pa da zablokira bat bi šlo?? Ker sm bral tam na hrvaškem forumu, da je en tak naredu. Mimgrede, kak veš kdaj je gred vržena iz centra?? A je potem ohlapna oz. se vse skupaj miga??

BCSman ::

Obujam temo, samo da komentiram kako škodljivi so lahko odgovori nekaterih, ki napačno preberejo vprašanja.
V sedmem postu te teme nekdo napiše da se za odšraufat magnet uporabi abciger. Potem gre res nekdo dajat dol matico z abcigerjem in uniči navoj na gredi, matico, ter po možnosti še kaj kar se nahaja na gredi.
Abciger se uporabi samo za odstranit magnet, ko je matica že odšraufana in odstranjena. In OP je jasno rekel, da sploh noče odstranit magneta.
2 posta kasneje spet abciger...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tomos ne vžge (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13521099 (1642) hojnikb
»

APN 6 noče vžgati (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8917044 (7452) koyotee
»

piaggio ciao (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12812341 (9884) nej kralj
»

Tomos m14 ne dela... prosim za pomoč

Oddelek: Na cesti
233721 (3445) Hayabusa
»

Odlomljen M3 vijak

Oddelek: Loža
225056 (4483) Pyr0Beast

Več podobnih tem