» »

Odlomljen M3 vijak

Odlomljen M3 vijak

Fave ::

Odlomil se mi je M3 vijak. Ne gleda nič ven iz materiala kamor je uvijačen. Da je vse skupaj še slabše, je zalepljen z loctitom (modrim).

Kaj mi je storiti oz. kje bi to znali vunta potegnit?
My mind's a hyper tool that fixes everything.

5er--> ::

Po mojem ga ne bo nihče ven vlekel.
Zvrtaš preko in vrežeš navoj za M4 ali M5?

Doman ::

Tako kot ti je 5er svetoval je najlažja in najhitrejša rešitev. Če dobro variš probaj na odlomljen del prišvasat drug vijak in odtegnit, čeprav je to misija nemogoče v tvojem primeru.

Fave ::

Hvala, ampak odpade. Problem je v tem, da ne gre za navaden vijak, ampak za neko bunkico z navojem M3.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

DimmniBurek ::

Nesi enemu dobremu varilcu, da ti eno ročico gor našvasa...
Mogoče bo vročina od švasanja pomagala pri lepilu tudi...
There Is No Stronger Drug Than Reality

shark_nm ::

Če je košček še vedno dokaj cel, lahko probaš s kakim dvokompanentnim skup dat, pa odvijačit. Nevem, zakaj si Rinu še lepilo zdraven :). Sedaj pa imaš.Drugače pa majhen svedrček, pa probat povrtat tako da se ti navoj ne zjebe. če pa se pa m4 čez in čao

PacificBlue ::

Ja ni druge, če ti ne rata ga dobit ven z kakim varjenjem drugega dela zraven, potem edino pomaga navrtati večjo luknjo za m4 ali m5 kt so že zgoraj omenili. Ali pa če narediš novo luknjo za m3 v čisti bližini..kar pa verjetn ne bi prišlo v upoštev.

darkolord ::

Lahko pa vrežeš zarezo in ga poskusiš odšraufat... Čeprav, M3... :|

bosmla ::

Obstajajo tudi "svedri" prav za taksne namene - na sredini zvrtas 1.5 luknjo potem pa ta "sveder" ročno zasraufas noter v nasprotni smeri kot je obicajno in s tem dobis vijak ven...

Baltazar-x ::

Predvidevam da maš problem z "kugelgelinkom". Probi dobit 2mm svedr ki je narjen za vrtanje v kontra smeri, zvrtaj luknjo v sredino vijaka z minimalnimi obrati in mogoče ti ga odšraufa, drugače pa M3-4.

Fave ::

Ja, na vse napisano sem pomislil že sam, vendar nobena stvar ne pride v poštev. Ja gre za kugellink. To s svedrom za odvijačenje bi sicer šlo, vendar se je tako trapasto odlomilo, da mi sveder takoj potegne.

Pa ni se mi odlomilo, ko sem to vijačil, ampak zaradi "okvare". Lepilo je pa zradi vibracij.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

OChack ::

če ti ga je čudno zalomilo ga prvo pobrusi, potem z kladivom in iglo naredi vtor in nato z M2 svedrom zvrtaj kontra luknjo če je možno oziroma luknjo in notr en šravf, ki ga lahko zalimaš ali zavariš, potem to odšravfaš vn
Int€l inside, IDIOT Outside

Fave ::

Odlomilo mi ga je cca. 0,5 mm pod nivojem ostalega materiala. Mah cela jeba...
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Azrael ::

Če lahko segreješ celoten del, da bo lepilo popustilo (nad 250°C) in navoj ni poškodovan, bi se potem verjetno vse skupaj dalo lepo odvilti, mogoče že z manjšo pomočjo izvijača ali šila. Seveda pod pogojem, da ni zlomljen vijak zategnjen do konca navoja v "matici", ampak je spodaj ostalo še nekaj neizkoriščenega navoja.

V vsakem primeru, dokler lepilo ne bo ppustilo, si v zosu, sploh, če je ta miniatura v aluminiju, kjer je že zlomljen M6 velika jeba, saj sveder izjemno hitro zavije v mehkejši aluminij.

Žal pa je najbrž polomija v aluminiju in še pogreti ne moreš celega kosa?
Nekoč je bil Slo-tech.

Fave ::

Ja, v aluminiju je, ampak bi se dalo pogret, ker je na "izpostavljenem" koncu, ni neka ogromna količina aluminija, samo ne vem kako bi ga "pohaklu" ven. Najbrž, bom kar nov del naroču, ni druge.

Čisto mimogrede mi je padlo na pamet, kako bi bilo, če bi to poizkušal z zelooooo močnim magnetom? Je to sploh teoretično mogoče?
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Azrael ::

Tebe po moje heca lepilo, če ne bi bilo lepila, bi se ta vijak zelo vejetno prosto obračal in te teme sploh ne bi bilo.

Z magnetom lahko poskusiš, samo mislim, da ne bo šlo ravno zaradi lepila. Tako lepilo rabi ali vročino ali sunek da popusti.

Po moje je edina možnost, da bo ta del še uporaben, če ga postaviš v primerno peč ali pogreješ s plinom, samo obstaja možnost, da se bo del deformiral ali celo stalil, če boš pretiraval s termperaturo v peči ali predolgo grel s plinom (slednje se lahko zgodi hitro).
Nekoč je bil Slo-tech.

Fave ::

Ja, vročino, sam sunek ni ok, ker se še vedno lepilo "baše" med navoji in se bolj na trdo odvija.

Sem se že kar sprijaznil, da bo najbolje, da naročim nov del.

Vseeno vsem hvala za sodelovanje.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Fave ::

Prijatelj, ki je zelo dober strojnik, ga je danes spravil ven.

Rekel je, da je šlo presenetljivo enostavno.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Okapi ::

In kako je to naredil?

O.

Doman ::

Mene tudi zanima :)

Fave ::

Najprej je zakernal, nato pa izvrtal luknjo (mislim da 1,6 mm). Med vrtanjem se je vijak segrel in to je po moje vplivalo na locktite. Nato ga je z izvijačnim svedrom odvil ven.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

bosmla ::

kot sem napisal enih 10 postov nazaj...

Pyr0Beast ::

Ponavadi se katerikoli jeklen vijak v aluminiju zelo rad zabije, se posebej, ce stvar ni namazana (kaksna bakrena mast), ko jo zavijes noter, kar se izjemno rado dogaja pri avtomobilskih blokih.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vrtanje v ploščice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5414320 (10794) mikhaair
»

Navojni seti razlika?

Oddelek: Loža
71424 (944) xsum1
»

M2, M3, M4 vijaki,...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1714661 (6721) ufek
»

Vijaka ne gre "odšraufat"

Oddelek: Loža
4014334 (12954) assez
»

Lahko kdo izdela en bakreni hladilnik?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161505 (1104) frenk

Več podobnih tem