» »

Remote desktop win2000->xp ???

Remote desktop win2000->xp ???

matfil ::

Imam povezana dva računalnik preko routerja na ADSL.
Prvi računalnik je HIŠA 192.168.1.20, drugi pa PISARNA 192.168.1.22. Na računalniku HISA je nameščen WINXP na PISARNA pa WIN2000.
Z vgrajenim remote desktop lahko brez problemov dostopam iz računalnika PISARNA do računalnika HISA, ne morem pa dostopati iz HISA do PISARNA. Vse ostalo dela brez problemov ADSL, mreža, tudi VNC. Nastavljena imam tudi gesla.

Ziga Dolhar ::

Terminal Services Client. Ne Remote Desktop. AFAIK. Morda se motim.
https://dolhar.si/

matfil ::

Torej moram na rač. z WIN2000 nekaj naštimat v Terminal Services Client ali kaj ??

matfil ::

Ko se hočem priključiti iz WINXP računalnika HIŠA na WIN2000 PISARNA se mi izpiše naslednje opozorilo:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
The client could not connect to the remote computer.
Remote connections might not be enabled or the computer might be too busy to accept new connections.
It also possible that network problems are preventing your connections.
Please try connectin again later. If the problem continues to accur, contact your administrator.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mercier ::

Serversko varianto rabiš pri windows 2000 za to.

VNC?

hruske ::

w2000 (ne server) originalno pozna samo telnet.

matfil ::

Aha torej z WIN2000 to ne gre. Torej bom ostal pri VNC. Kako se obnese PCANYWERE. Ali je kaj hitrejši kot VNC, ali pozna kdo še kakšen podoben program?

Ali obstaja program, ki bi mi povedal koliko pasovne širine še imam proste, če z enim računalnikom vlečem npr. z emulo. Z drugim, pa delam nekaj drugega npr. poslušam winamp radio?

svejk ::

meni osebno je bil prav super programcic remote desktop. ima nastavljiv port na katerem deluje, pa tudi se mi zdi, da je zadeva kar varna ...

hruske ::

jao svejk, ampak remote desktop ne dela na Windows 2000 ne strežniški različici.
c c c. Sploh ne sledis... :P

svejk ::

ups mislil sem sledece www.radmin.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: svejk ()

hruske ::

aja, pardon :>
nesporazum.
Hm... stvar zgleda kr kul. Sam za plačat je. :)
Pa nima podpore za med platformami.

Tero ::

Se mi zdi da je še najhitrejsi in najmanjši VNC. Prednost tega je tudi da podpira veliko operacijskih sistemov.
Jaz uporabljam RealVNC
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Remote Desktop Web Connection - problem

Oddelek: Omrežja in internet
91571 (1305) dba
»

Ali bi z win server 2003 kaj pridobil?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
607020 (5576) krneki0001
»

VNC vprasanje

Oddelek: Programska oprema
5913 (857) Self-Defence
»

ADSL + ststičen ip + remote desktop?

Oddelek: Omrežja in internet
182053 (1777) kuntek
»

Terminal Services???

Oddelek: Operacijski sistemi
451921 (1528) andrej

Več podobnih tem