» »

Dostop do oddaljenega računalnika preko Terminal Services

Dostop do oddaljenega računalnika preko Terminal Services

demokedes ::

Imam server, na katerem je naložen Windows 2000 server. Inštailirane imam Terminal services. Na računalniku znotraj domene, lahko brez problema remote dostopam do serverja. Se logiram in to je to. Je pa res, da tm, v okence server, vpišem kar server.
Do sem vse lepo in prav. Jaz pa bi rad, do serverja dostopal tudi od doma. Server ima statični ip. Ima pa tudi hostano domeno.
Zanima me, kaj moram nastavit, da bom lahko tudi od drugod(naprimer od doma) dostopal do serverja. POiskušal sem, da sem doma vnesel pod ime serverja, kar xxx.xxx.xxx (kjer so x-i IP-racunalnika.
Javi mi sledečo napako.

Ali bi moral, za IP številko, vpisat še kak drug ukaz?
ali moram kej drugega še vklopit na serverju, da bo zadeva delovala. Nekaj sem sicer zasledil, da bi moral server zagnati v application mode, vndar kolikor sem potem gledal, je za tisto zadevo potrebno imeti neke dodatne licence, tako da to odpade.
Ali ima kdo kako idejo, kaj moram narediti, da bom lahko dostopal do tega računalnika?

lp

Rok

podtalje ::

Lahko da ti firewall preprečuje dostop. (port 3389)
Ali lahko pingaš server?

Lahko se sprobaš s telnetom povezati na port 3389 in vidiš, ali dobiš kakšen odziv.

demokedes ::

Ja tkole je: jest sem se zdele probal pingat od znotraj. In od znotraj pinga. Samo ne morem pa ga probat pingat od zunaj.
Kaj bi še lahko bilo?

lp

ROk

Microsoft ::

Mogoce tole:

Slika:



by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

podtalje ::

Skoraj zagotovo imaš firewall.

Po vsej verjetnosti še NAT. Kakšen pa je tvoj IP serverja? Ali se začne na 10. ali morda na 192.?

Podati boš moral malo več podatkov o tvojem omrežju.

Mercier ::

Kaj maš ti ta računalnik direkt v internet uheblan?

demokedes ::

Hm ja firewall-a ni, oziroma ga v windows 2000 server sploh nisem našel, tam kjer je pri win xp, in pri windows 2000 navadnih ni. No v glavnem, sej jutr bom jest to sicer še pogledal, samo mislim, da firewall-a ni. Je pa res, da server ni prklopljen direktno v internet, temveč da dobi internet preko routerja v stavbi.
JimBtn, kje pa si dobil tole sliko? MIslim, katere nastavitve, oziroma nastavitve česa so tole?


lp

Rok

Microsoft ::

Administrative Tools > Active Directory Users and Computers > odpres domeno > najdes userja > desni klik n userja in Properties.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

podtalje ::

Vidim, da ti niso preveč jasne osnove.

Kot prvo, POVEJ PRVO ŠTEVILKO V TVOJEM IP NASLOVU (lahko tudi vse štiri)

Firewall se po vsej verjetnosti izvaja na routerju, prav tako pa tudi Network Address translation (NAT).
Če boš hotel dostopati do tega računalnika, boš na routerju moral nastaviti IP forwarding.

demokedes ::

Prve tri številke so 193. Kaj to pomeni?

alesrosina ::

hm, na routerju mors odpret port za Terminal Services (port TCP 3389), kako to naredis si poglej v navodilih od routerja oz. reci administratorju v firmi, da ti odpre ta port za tvoj server.
Ko bos to opravil, pa doma enostavno vpises domeno, ki kaze na ta server.

demokedes ::

Kako pa preverim da ta port ni že odprt. To me samo zanima zato, ker je bil prej pod drugim operacijskim sistemom naložen VNC. In če un slučajno uporablja isti port, potem more bit ta port odprt.

lp

ROk

ginekolog ::

Kako v XP remote desktop spremenim port, na katerega poslusa? In kako potem v clientu nastavim na kateri port naj kliče?
Divers do it deeper.

podtalje ::

regedit
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\TerminalServer\WinStations\RDP-Tcp\PortNumber

povežeš se tako, da dodaš še :št porta (primer 10.0.0.1:3381)

Če bi pa pogledal na google, bi pa tudi v 1 minuti najdel.

alesrosina ::

demokades: hm, vpises v gugl in ugotovis, da VNC uporablja porte 5800,5801,5900,5901. Torej port ni isti


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372327077 (27533) ignats
»

Remote Desktop Web Connection - problem

Oddelek: Omrežja in internet
91568 (1302) dba
»

Remote desktop

Oddelek: Omrežja in internet
272646 (1972) eprasnikar
»

Remote desktop connection

Oddelek: Programska oprema
323105 (2693) CaqKa
»

ADSL + ststičen ip + remote desktop?

Oddelek: Omrežja in internet
182048 (1772) kuntek

Več podobnih tem