» »

Izguba na novejših vozilih

Izguba na novejših vozilih

««
«
1 / 6
»»

jalovec09 ::

Sem bral, kako je avto po 7 letih vredene samo še 30% novega.
Pred 4 leti sem kupil avto za 1600 evrov, danes vreden 800 evrov, zamenjal sklopko, prednje zavore, izpušni, to me je stalo cca 500 evrov + redni servisi.
Se prav nov avto vreden 30.000 evrov je po 7 letih vreden samo še kakšnih 10.000 evrov.
Golf 5 1.9 je stal vrjetno med 20-25000 evrov, danes vreden 7000 evrov po skoraj 10 letih.
Res škoda, kolk se ˝vrže denarja stran˝ + treba še kasko, ki stane cca jurja/leto, .... se da tud s kakšnim avtom za 2 jurja čist lepo furat, tud sklopke niso večne zdržijo neko mešano vožnjo 200.000km al pa zavore so po 100.000km že za zamenjat tud izpušni...

Mogoče dodajte sem notri kolk ste odšteli za avto in kolk ste dobili po X letih?
  • zaklenil: Mavrik ()

hojnikb ::

mah mišljenj kolk ti bo avto zgubil ćez X let je čisto mimo.
#brezpodpisa

IL_DIAVOLO ::

Zato ne vidim smisla v novih avtih. Recimo pred 5 leti stal golf 7k, pa se lahko danes komot dobim 5k za njega. Ce pa bi kupil nov avto za cca 20k, bi danes dobil cca 10k. Prevelika izguba v zacetnih x letih, potem pa ceno kar drzijo.

_pobesneli_ ::

Jaz sem kupil astro gtc za 17k€ in jo letos po 7 letih prodal za 4,5k€ Oziroma toliko sem dobil od avtohiše.. Sedaj sem spet kupil novo mašino in mi ni žal in mi tudi ne bo po 7 letih. Na astri nisem imel niti enega popravila , še zavore so bile original po 150kkm.
Če ne bo ravno nuja, ne bom kupoval rabljenega avta, ker rad vem kaj kupujem in pri avtih se mi zdi da vsak hoče prikrit dejansko stanje. O tem ima vsak svoje mnenje in je sploh brezveze debatirat. Če razmišljaš koliko boš izgubil je bolje da sploh nimaš nič
Gregor

jalovec09 ::

Razen, če je avto pri hiši 15 let, samo potem dobiš samo še kakšnih 5% >:D, ko ga prodaš.

jype ::

Če nimaš avtomobila, potem ti tudi amortizacije ni treba plačevati.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Sergio ()

MeGreat ::

Mi smo vedno kupili nov avtomobil. Ampak je ostal pri hiši minimalno 15let (babica ima svojega že 20 let brez večjih popravil- ford fiesta bencinar).
V tem primeru se splača, če pa menjavaš na 5let pa se pač ne izplača, razen če res delaš relacije in je to povrnjeno z potnimi stroški

harmony ::

Kaj je fora te teme sploh?
Jaz ce bi imel moznost bi tudi kupil nov avtomobil. To, da se splaca kupiti malo starejsi avtomobil cc 2-3 leta star je po mojem misljenju BS. Avtomobilov starih 2-3 leta je na avto.net polno, ampak velika vecina takih ima cez 150k prevozenih, nekateri tudi ze cez 200k, kar pomeni, da te caka kar konkretna obnova v kratkem roku na relativno novem avtomobilu.

Ponavadi se pokrijes toliko kolikor se lahko. Nova stvar je le nova stvar. Si prvi lastnik, ves kako ga vozis, ves na koliko delas servise...tako pa na avto.net so vsi kvazi odlicno ohranjeni avtomobili 10+ let, a ko prides na ogled vidis, da moras se vsaj 2 jurja s seboj imeti za popravila...

Bellzmet ::

I love the smell of a new car in the morning :)

kixs ::

Robertos664 ::

za vse ki imajo raje rabljene avte: nekdo mora kupit prvo novega, da lahko potem vi kupite rabljenega :) Tak, da če bi vsi razmišljali enako bi imeli velik problem :)

Utk ::

Če nimaš denarja za novega, je vseeno kaj se bolj splača.
Če imaš, si pa lahko z enim ali pa drugim na profitu, odvisno od milijon stvari. Lahko si pa tudi pol privoščiš in tvegaš s kakšnim poceni rabljenim, morda boš ful na dobičku, če bo z njim veliko stroškov, se pa tudi ne boš ustrelil.
V glavnem, fajn je met keš za novega, tudi če ga pol ne kupiš. Če pa nimaš, si ga pa naj*** v vsakem primeru.

jalovec09 ::

Saj folk sploh nima gnarja za nov avto pa ga vseeno vzame na lizing.
Smo pred 6-7 leti kupili na kmetiji traktorsko prikolico, pred nekaj dnevi šla za 80% nove.

Škoda, ker avti tolk zgubljajo na ceni

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Saj folk sploh nima gnarja za nov avto pa ga vseeno vzame na lizing.

Sej, taki spadajo v kategorijo tistih, ki bojo nasrkali, slej ko prej.

Robertos664 ::

a za leasing pa ne rabiš denarja?

Utk ::

Ne

harmony ::

Lizing+nov avtomobil = se vecja izguba

gruntfürmich ::

to koliko izgubiš na novem avtu jamra folk, ki si novega ne more privoščit, potem pa favšijo stresa.
ali pa dela še večje bedarije, kot je v sloveniji v navadi, da ne da si kupi rabljen avto v smislu da prišpara kaj ampak kupi rabljen avto višjega ranga za ves svoj buđet. in potem je še bolj v minusu ali pa je po lepi slovenski navadi avto totalno zanič vzdrževan...
če je kdo sposoben vreči številke na plano, koliko se dejansko prišpara z rabljenim avtomobilom kar. ampak folk kar na pamet govori in potem je rezultat v naprej znan...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Vikking ::

Lol kakšna favšija? ne more se vse izgovorit na favšijo.

Tukaj je nekje približna ocena izgube vrednosti: http://avto.finance.si/221726/Kako-upad...

Govori se samo o izgubi vrednosti pri nakupu novega vozila, ne pa o šparanju rabljeno vs. novo vozilo.

Utk ::

Govori se samo o izgubi vrednosti pri nakupu novega vozila, ne pa o šparanju rabljeno vs. novo vozilo.
Ti lahko govoriš o čem češ, je pa neumno gledat samo en strošek, drugega, ki pride zmeraj zraven, pa zanemarit.

Robertos664 ::

kaj če bi si vsak kupil kar mu paše ostali stfu? :)

RejZoR ::

Heh, tko kot lastniki Golfov, ki bi po 7 letih najraje dobili nazaj več kot so plačali zanj oz najmanj enako... Coz itz a badge. Lmao...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jype ::

Naš skrajno cenen družinski avto bo, če ne bo potreben večjih popravil, stal 210 evrov na mesec skozi svojo celotno življensko dobo (ocenjeno na 15 let, kupljen je bil "nov" oziroma od avtohiše po prvem servisu po manj kot pol leta lastništva s 15.000 prevoženimi kilometri). Ta strošek vključuje vse, vključno z zavarovanji, taksami, vinjetami, s potrošnim materialom in gorivom. Ker ga razmeroma redno uporabljajo štiri osebe, to pomeni slabih 55 evrov na osebo na mesec, kar je absurdno malo glede na obremenitev, ki jo vsak tak avtomobil predstavlja za okolje, urbano ali ruralno, še posebej kadar je voznik tudi edini potnik. Po osmih letih z njim še vedno ni nobenih težav.

Za primerjavo: Moj kolesarski vozni park stane okoli 200 evrov na leto (največ stanejo verige in plašči, vsaka od teh reči okoli 60 evrov letno), prevozi pa približno isto količino kilometrov kot avtomobil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

krneki0001 ::

Sam kupujem 15 in več let stare avtomobile. Dam zanj od 300 do 1000 evrov, še 500 vložim, da je avto poštiman tako kot je treba in se vozim. Ko začne razpadat, ga prodam za dele in vzamem drug (po možnosti enak) avto, da lahko še dele, ki so dobri iz prvega poberem.
Avto tako menjam nekje na 3 ali 4 leta.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Robertos664 ::

verjetno je fajn filing, če vsak dan trepetaš ali boš prišel recimo zjutraj v službo ali pa se bo pokvaril avto :)

Mesar ::

Če sam šraufa cele dneve bo tak na licu mesta poklepal..

Pa se ne delam norca da nebo pomote, poznam par takih... ki jim je to povrh vsega užitek in veselje. In če je tako... zakaj pa ne?
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

Aston_11 ::

Z mojimi starimi jajci sem naredil 200kkm od nakupa in še vedno ropotajo. Amortizirana verjetno so, delajo še, crkujejo ne. Menjava ni racinoalna. Makina ima 14 let, zjutraj vžiga, sproti se popravi, kar ji fali, nekaj olja papca in to je to. Ker je edini strošek gorivo, zavarovanje, vinjeta, gume, logično ne morem utemeljiti, zakaj bi ga menjal - ko bom ostal na cesti, bom vedel. Tak da, če se gleda skozi denar... je to to.

hojnikb ::

Škoda, ker avti tolk zgubljajo na ceni

V resnici je to zelo dobro, da stare gare hitro zgubljajo na ceni, saj jo lahko ti poceni kupiš.
#brezpodpisa

jalovec09 ::

Dokler star avto prpele iz točke A do B je isti ku*ac kot nov iz točke A do B. Nisem mislil in nisem ciljal na folk, ki zasluži po 2000 evrov/mesec, ker si ga lahko prvoščjo...ni pa tle nobena fovšarija, dokler tud mene avto prpele od A do B.

krneki0001 je izjavil:

Sam kupujem 15 in več let stare avtomobile. Dam zanj od 300 do 1000 evrov, še 500 vložim, da je avto poštiman tako kot je treba in se vozim. Ko začne razpadat, ga prodam za dele in vzamem drug (po možnosti enak) avto, da lahko še dele, ki so dobri iz prvega poberem.
Avto tako menjam nekje na 3 ali 4 leta.


Bravo, si eden redkih. :D

Zgodovina sprememb…

jype ::

jalovec09> Bravo, si eden redkih. :D

Ki porabi več kot 4 jurje na leto za avto, ja.

matobeli ::

Enako pri meni, 12 let, 5 airbagov, avtomatska klima, potovalni računalnik, tempomat...
Ne kaže znakov crkovanja. Ne ropota, niso jajca, je dovolj velik in udoben za družino, pa še lep je za povrh.
(okej, razen nekaj rje)

Nov avto ki bi si ga še privoščil ima verjetno od varnostne opreme samo kakšen ESP več, sedeži bi bili enak drek ali slabši. Vgrajena multimedijska elektornika je pa itak smešna. Jo povozi vsaka android tablica.

Imam pa vseeno za vsak slučaj še 40EUR letnega stroška ki ga namenim AMZS klubu:))

Bi bilo pa zanimivo videt kateri "novi" avti so boljši od katerih "starih". Da slučajno ne primerjamo novega cliota z 15 let starim volvom s80

edit: moj je Mazda 6

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

jalovec09 ::

Robertos664 je izjavil:

verjetno je fajn filing, če vsak dan trepetaš ali boš prišel recimo zjutraj v službo ali pa se bo pokvaril avto :)


tud star avto je treba vzdrževat, menjavat olje, filtre in kakšno stvar še porihtat pa to lahko dela do 500.000km.

Mene star avto še ni pustil na cesti, imam dodatno urejeno asistenco pri Triglavu in ne tisto za 1 evro pri Generaliju.

Še enkrat nov avto si lahko vsak zaposleni prvošč.
Pišem pa o tem kolk preveč se zgubi že po parih letih.
Včeraj me je to precej zmotil. 20.000 evrov zgubiš v 7 letih.

Zgodovina sprememb…

jype ::

jalovec09> Včeraj me je to precej zmotil. 20.000 evrov zgubiš v 7 letih.

Nč ne zgubiš, ker je fovšija soseda vredna vsaj desetkrat več.

harmony ::

jalovec09 je izjavil:

Dokler star avto prpele iz točke A do B je isti ku*ac kot nov iz točke A do B.

To pa ni vec res v 21. stoletju.

Isto bi potem lahko rekel za nove telefone, racunalnike, stanovanja, kuhinje, stedilnike...

Enostavno ljudje kupujemo boljse stvari, ker smo bodisi starih navelicanih, bodisi vidimo v novejsih stvareh nekaj kar nam bo nudilo uzitek itd.

Poleg tega nisi definiral oddaljenost od tocke A do tocke B. Ce je to 5-15km potem ja mogoce tvoja trditev se drzi. Ko se pa enkrat konkretno vozis misljeno na vecje razdalje, potem se pa ze gleda, da je avtomobil cim bolj udoben, varen, da je klima top...

matobeli ::

Ja sej, vzameš 15 let starega volvota za 2k€.

Ne pa novega cliota s "top" opremo za 15k€.

Utk ::

Ne ne, zapufaš se za 10 jurjev in vzameš 10 let staro bemboro. Ne moreš zgubit. Novi clio nima za burek.

gruntfürmich ::

Vikking je izjavil:

Lol kakšna favšija? ne more se vse izgovorit na favšijo.

Tukaj je nekje približna ocena izgube vrednosti: http://avto.finance.si/221726/Kako-upad...

Govori se samo o izgubi vrednosti pri nakupu novega vozila, ne pa o šparanju rabljeno vs. novo vozilo.


povzetek tega jst vidim v tem, da začne vrednost manj padat nekje po 6 letu starosti avta. in da je tam najbolj racionalni nakup.
zdaj, če imaš avto vreden 20k, in ga imaš 15 let, potem recimo izgubiš vso vrednost; 1333€/leto. s tem da prvih 6 let 10% / leto, nato 5% / leto.
če ga kupiš pri 7 letih, izgubljaš 5% / leto, torej 1000€ / leto = 8000€. 2 takšna avta sta 16000€, torej prihranek 4000€.
strošek goriva 20Mm/leto, 15 let, 5L/100km = 22,5k€
zavarovanja: 5k€ vs 7k€ za par let kaska.
gume: 50€/kom, 8kom/4 leta, 1,5k€
servisi: 200€/leto: 3k€
------------------------
48k€ vs 54k€ / 15 let = 11% prihranka = 400€ prihranka / leto = 33€ prihranka / mesec (mesečni stroški 266€ vs 300€).

informativni izračun, ki pa seveda odstopa v obe smeri z večimi kilometri, okvarami, lastnim vzdrževanjem. vendar pa količina prevoženih km najbolj porine tehnico v smer manjšega % prihranka.

tko da po mojih izračunih, kdor ima željo se voziti v starih krtinah ker se ful prišpara (33€/mesec) pa se naj...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

RejZoR ::

Pol pa si spet pri dilemi al vzet 8 let starega BMW-ja za 12 jurjev al pa popolnoma novega Hyundai-a za isto ceno. Recimo jezst bi kadarkoli raje vzel povsem nov avto. In ga tud sem. Nekdo drug pa bo raje kupil zginjena jajca pa čeprav sicer ponujajo več in so badge. Ampak je še vedno stara "gara".
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Vikking ::

Utk je izjavil:

Govori se samo o izgubi vrednosti pri nakupu novega vozila, ne pa o šparanju rabljeno vs. novo vozilo.
Ti lahko govoriš o čem češ, je pa neumno gledat samo en strošek, drugega, ki pride zmeraj zraven, pa zanemarit.


Sam govorim izključno o izgubi vrednosti novega vozila. Ne želim se spuščat v debato novo vs. rabljeno vozilo. Ker je pri rabljenem vozilu lahko tisoč faktorjev pristonih, ki determinirajo strošek vozila skozi čas.

Lahko vzameš 10 istih vozil z istim motorjem. Pa ko mu pripopaš 10 let uporabe, bodo lahko razlike v letnem strošku vzdrževanja tudi 1000%.
Medtem ko pri nakupu novega vozila je precej manj teh faktorjev + garancija.

Tistih 30% izgube v prvih treh letih je kar realnih pri novem vozilu.

jype ::

Utk> Novi clio nima za burek.

10 let star BMW nima za USB, led luči, ponavad niti ESP nima, pije 3x tolk k clio pa še spizdijo ti ga rajš.

l0g1t3ch ::

Avto je strošek in izguba v vsakem primeru. Jaz sem prvi avto kupil rabljenega, ki sem ga potem vozil 10 let dokler dejansko ni bil do konca iztrošen in nato šele kupil drugega ponovno rabljenega, ki bo spet vožen do konca.

Potem pa upam da bodo že avtomomni avtomobili oz. boljši javni prevoz (bolj verjamem v prvo).

EDIT:
Ko je zgoraj ravno debata nov klio vs. star BMW. Kje piše da moreš kupit starega BMW-ja, jaz sem kupil starega accenta, ki je brez okvare dočakal 17 let in 285kkm :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

hojnikb ::

> 10 let star BMW nima za USB, led luči, ponavad niti ESP nima, pije 3x tolk k clio pa še spizdijo ti ga rajš.

pa bolj upadljiv je (kliotov maš kolikor hočeš) in spusti več emisij v okolje :)
#brezpodpisa

Mesar ::

Ja če nima vsej 4L mašine si tak ne zasluži BMW znaka, bencinska črpalka pa postane tvoj drugi dom.
Your turn to burn!

Bellzmet ::

Itak tukaj nikoli vsi ne pridemo skupaj.

Bistvena razlika je, da je za nekoga avto "nujen" strošek za nekoga pa užitek. In seveda želi nekdo imeti čim nižje stroške spet drugi pa čim večje užitke...

Tako kot en da 600 EUR za telefon drugemu je pa to totalni nesmisel.

dukedl ::

jz sm vozil 6 let starega golfa5, imel je 55.000km, ko so mi ga aprila letos ukradli. avto je imel vse kar sem potreboval, poraba od 5-5.5l/km, marca sem kupil nove continetal letne gume. Vozil bi ga tok časa, dokler bi šlo. Vreden je bil pa sigurno 2000€ več, kot sem zanj dobil od zavarovalnice zarad kraje.

po kraji sem kupil nekaj mesecev staro testno vozilo od avtohiše, dobil dobro ceno in kar nekaj opreme. Hočem pa rečt to, da mi je vseeno kok sm zgubil po parih mesecih/letih lastništva, ker ga bom itak jz vozil dokler bo šlo - nisem preprodajalec, da bi se mogu zarad tega sekirat.
lp dukedl

Mesar ::

Sikiraš se ker bi dobil za ta denar več ali pa kaj druga...

ne zato ker bi preprodajal :D
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

jype ::

Ah, sekiraš se lahko že zato ker maš avto.

Fouš je pa lepo bit, k če nisi, pol so sosedje zabrezveze stran vrgl dnar.

Mesar ::

Ja ne, boš me ti okoli nosil? Ali pa vlačil:



?

In ne, kolesarit se mi ne da.
Your turn to burn!

dukedl ::

Mesar je izjavil:

Sikiraš se ker bi dobil za ta denar več ali pa kaj druga...

ne zato ker bi preprodajal :D

mogoče :)

ampak v življenju se delajo kompromisi. in navsezadnje...sj je samo avto - sredstvo za prevoz iz a do b :)
lp dukedl

Mesar ::

Nisem misli boljši avto ali več avta... ampak, da bi imel več od tistega denarja.
Your turn to burn!
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova ali stara Octavia? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11817450 (13513) solatko
»

Nov VS rabljen avto (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
45489318 (74305) Red_Mamba

koliko za nov avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13728234 (23253) dzinks63
»

Star vs. nov avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10524384 (21457) GamerBoy

Več podobnih tem