» »

Radijsko vodena ura

Radijsko vodena ura

elomat ::

Pozdravljeni,

kupil bi radijsko vodeno stensko uro z datumom, ki se vključno z datumom nastavlja sama in tudi predstavlja glede na letni čas.

Takšne ure npr prodajajo v Conradu, pa tudi v trgovini nasproti Bavarskega dvora.
Ima kdo kakšne izkušnje, je kje kupil takšno uro? mu dela dobro?

elomat ::

Kako je z baterijo, je poraba kaj večja kot pri navadnih urah?

MTB ::

Imam 3, eno ročno, namizno z vremensko postajo in projekcijsko. Ročna dela BP, sinhronizira se sicer občasno. Moraš vedeti da smo ravno na meji za sprejem signala, zato je to precej odvisno od vremena in dela dneva. Najlažje se sinhronizira ponoči. V Nemčiji npr. se mi sinhronizira brez problema kadarakoli.
Namizna in projekcijska imata včasih kakšno težavo in zato ura napačno kaže. Na projekcijski sem imel včasih alarm za službo, prvič ko je zgrešila, sem jo izklopil. Se pozna, če je ura postavljena znotraj hiše ali kje ob oknu.
Poraba po občutku ni nič večja, ročna casio waveceptor je stara že 3 leta, pa je notri še vedno originalna baterija.

misek ::

Pri teh urah je zelo pomembno, kako se sinhronizirajo. Mora imeti lastno uro, ki se samo ponastavi na točen čas. Ne pa da ura nastavi čas, kot ga pač sprejme. In v tem primeru kaže ure in ure napačno.

MTB ::

Bi znalo biti. Nikoli nisem razmišljal o tehnologiji. Namizna s postajo je stara že 15 let, projekcijska pa kakšnih 10. Ročna je precej mlajša.

yayo ::

Casio GShock tukaj, ročna ura na sončno celico s kompasom, barometrom in ostalo kvazi komandos šaro. Je točna, samo opažam da je oddajnik v Nemčiji malce len kar se tiče preklapljanja iz poletnega na zimski čas ter obratno, do preklopa pride tri-štiri dni kasneje kot bi moralo, tudi če izvedem ročno sinhronizacijo. Da nimajo nemci preklop na drugačen datum? ;)

theBill ::

Imam tako stensko iz Lidla/Hoferja, se ne spomnim točno, stala je 10€ (pa tudi ročno Casio). Čas prejme in se sinhronizira vsako noč ob enih zjutraj. Dela dobro, baterijo menjam približno na vsake pol leta.

Martin Krpan ::

Mam eno budilko za par €. Hudič ne sprejema signala enako po hiši in se ji zna čisto sfuzlat. Kazalci letajo okrog in z težavo ulovi signal. Ko se nastavi zopet dobi popačen sijnal in kazalci zopet letajo naokrog.;(
Vzel baterijo ven in jo pospravil za boljše čase z boljšim signalom.

mat11 ::

Moji se je občasno ful fuzlalo, da sem že parkrat prej vstal. Na koncu se mi je strgalo. Jo razstavil odklopil anteno in jo uporabljam kot navadno uro. Pa še točna je. :)
mat

fikus_ ::

Radijsko vodene ure so OK, dokler lahko sprejemajo dovolj kvaliteten signal! Signal onemogoča oz. oslabi npr. pločevinasta streha, armatura v betonski plošči, razne instalacije (elektrika, kovinske vodovodne cevi, . . . ).
Tako da preden kupite takšno uro, preverite, kako je stavba zgrajena in kje bo mesto za uro!

elomat ::

Hvala vsem!

CyberPunk ::

misek je izjavil:

Pri teh urah je zelo pomembno, kako se sinhronizirajo. Mora imeti lastno uro, ki se samo ponastavi na točen čas. Ne pa da ura nastavi čas, kot ga pač sprejme. In v tem primeru kaže ure in ure napačno.

Ta del mi ni cisto jasen v povezavi s signalom, ki ga DCF77 oddaja. Vcasih se mi res ponoci zgodi, da se spremeni za par ur (minute ostanejo prave) ali pa celo drug dan v tednu ali datum. A ni signal oz. podatek, ki ga posiljajo, digitalen in ima tudi vse potrebne paritetne bite za preverbo pravilnosti podatka? Torej da je na sprejemnem koncu jasno, ce je prejeti podatek pravilen ali ne (in ce ni, ga zavrne - nobenih vmesnih variant, ce je signal slab in ne pride vse/pravilno skozi)? Glede na te obcasne premike pa se mi zdi, kot da preverjanje pravilnosti ne funkcionira...

fender2206 ::

Pozdravljeni

Jaz sem kupil eno uro na radijsko vodenje in sicer v Merkurju Maribor,teden dni kar je od tega pa mi se še ni nastavila da sama začne delovat oz,točen čas kazat.
Probal sem vse poteze zunaj znotraj gor dol ob tja in še in še vendar brezuspešno.
A bi mi kdo znal kako pomagat.
Sicer gre za uro :

https://www.merkur.si/stenska-ura-tfa-r...

Han ::

Če ima zadaj gumbek, jo lahko nastaviš ročno. Merkur prodaja cenene ure s slabimi antenami. Jaz bi jo vrnil.

fender2206 ::

Ne gre mi se za ročno drugač bi kupil neko cenejšo zadevo če bi mi šlo samo za uro ampak točen čas.
Verjetno imaš prav da je ura navadna špilika in jo bom najbolj verjetno nazaj vrnil

Han ::

Lahko poskusiš še tako, da jo čez noč pustiš zunaj ali tik ob oknu. Pa baterija mora seveda biti nova oziroma vsaj polnih 1,5V.

evian ::

Pomaga tudi to, da jo čez noč prisloniš na kakšen večji kos železa (podkev, utež, okvir kolesa...)

Vanadium ::

Ali obstaja kaka ura ali še bolje vremenska postaja (z zunanjo enoto) ki bi se priklopila na wifi in se od tam sinhronizirala preko kakega ntp-ja (še najraje od arnesa ali siq).

fikus_ ::

Fender; Verjetno ima gumbek, da jo resetiraš, se kazalci premaknejo na 12:00 potem pa spet išče signal. Če se ne bo nastavila, nimaš dovolj dobrega signala in ne bo delala.

Han ::

Ni vse v signalu. Imamo v firmi točno takšno uro in še nekaj drugih, pa je zadnje čase problematična le ta. Večkrat na teden se namreč kar sama "resetira".

Za vračilo imaš 8 dni časa od fizičnega nakupa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Han ::

Eurochron ure so načeloma boljše. Conrad ima do konca tedna brezplačno dostavo.

https://www.conrad.si/radijsko-vodena-s...

https://www.conrad.si/radijsko-vodena-s...

Še ena EuroTime:

https://www.conrad.si/radijsko-vodena-s...

fikus_ ::

"Za vračilo imaš 8 dni časa od fizičnega nakupa."

Tega ni! Samo garancija/stvarna napaka.

fender2206 ::

Hvala za nasvete,danes sem nameraval uro vrniti vendar imajo inventuro na Trzaski Maribor jutri pa delajo normalno.
Saj ocitno za 30 eurov nimas kaj konkretno pricakovat a ure nad 50 eurov nimam namena kupit ne zdi se mi logicno.
Kitajci nam samo skrbi in skodo delajo minili so tisti casi ko si zadevo kupil za sebe da te sluzi desetletja danes pa ta Kitajsko-Ameriski industrijski imperializem kronicna bolezen za nas ki se komaj prezivljamo

Furbo ::

Kupi si en DAB radio, vsi imajo tudi uro, ki jo dobivajo preko digitalnega signala in lovijo tudi tam, kjer ure ne. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

TadejPer ::

Sam sem kupil neko xy uro za 20 eur s kitajske (uporabil sem aliexpress new buyer kupon) že kakšno leto in pol nazaj. Ura je vedno točna, nemški signal je odličen, ko gledam točno uro na spletu se zmeraj tudi na tej uri hkrati obrnejo sekunde (napaka mogoče +-1 sekunda). Skratka zelo zadovoljen, baterije so držale približno leto.

Han ::

Za odtenek manjša in 5 eur dražja kot tista iz Merkurja:

https://www.conrad.si/radijsko-vodena-s...

fender2206 ::

Han ali je ta ura vredna nakupa,nekako mi se zdi da je podobna moji iz Merkurja pa je mickeno strah :)

A je se kaksna trgovina v Mariboru da prodaja te kakovostne ure,Conrad mi se zdi rahlo predragi pa se s kartico moras placat plus se dostava plus se cakanje cel kup nevsecnosti

Zgodovina sprememb…

Han ::

fender2206 ::

Hvala za info Han :)

Darko! ::

fender2206 je izjavil:

Pozdravljeni

Jaz sem kupil eno uro na radijsko vodenje in sicer v Merkurju Maribor,teden dni kar je od tega pa mi se še ni nastavila da sama začne delovat oz,točen čas kazat.
Probal sem vse poteze zunaj znotraj gor dol ob tja in še in še vendar brezuspešno.
A bi mi kdo znal kako pomagat.
Sicer gre za uro :

https://www.merkur.si/stenska-ura-tfa-r...



Res nas obirajo.
S poštnino vred v SLO te pride 5 EUR ceneje, če jo vzameš prek nemškega amazona:

https://www.amazon.de/dp/B00FRA1EEO/ref...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera klima (strani: 1 2 3 4116 117 118 119 )

Oddelek: Kaj kupiti
59361150361 (198) easyrider3
»

Analogna wifi ura

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
181848 (885) Omelo
»

Netočnost digitalne ure (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
657682 (5768) Andy9
»

IP Kamere

Oddelek: Pomoč in nasveti
163167 (2033) Vanich
»

Maticna plosca Bosch susilnega stroja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
81758 (1219) ZloTech

Več podobnih tem