» »

IP Kamere

IP Kamere

Berni_01 ::

Pozdravljeni,

zanima me, ali ima kdo izkušnje z IP kamerami. Potreboval bi komplet z 4 1080p kamerami v vrednosti okrog 250EUR. Obvezno v Sloveniji, saj jih potrebujem v roku par dni.

Našel sem ta 2 paketa:
https://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd...
https://digitklik.si/izdelek_VIDEO-NADZ...

Pozna kdo ti dve firmi?
Intel i5-6600K, OC 4,4GHz; Fractal Design Celsius S36; EVGA GTX 1070;
Kingston HyperX Savage, 2x8GB, DDR4-2400MHz; Asus Z170-A;
Samsung 840 EVO, 250GB; Seagate SV35 1 TB ST1000VX000; Chieftec ATX 1000W
  • spremenil: Berni_01 ()

jero_no1 ::

Če ti ni predaleč, se osebno oglasi v Trzinu v Digitkliku in ti bodo tam vse razložil in tudi nekaj kvalitetnega prodal.
Po mojih izkušnjah se dobro spoznajo na te zadeve.

dj_uro ::

foscam.si
vw-klub.si

Apple ::

Še en plus za DigitKlik.
LP, Apple

mjaa ::

Tiste kamere na digitklik linku katerega si dal niso IP ampak CVI, za katere rabiš napeljan koaksialen kabel. Enako pri enaa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mjaa ()

Apple ::

Evo, sem poiskal/poklikal zate: Klik...
LP, Apple

Berni_01 ::

Tudi če niso IP, da se jih le da spremljat preko pametnega telefona ali računalnika od doma.
Intel i5-6600K, OC 4,4GHz; Fractal Design Celsius S36; EVGA GTX 1070;
Kingston HyperX Savage, 2x8GB, DDR4-2400MHz; Asus Z170-A;
Samsung 840 EVO, 250GB; Seagate SV35 1 TB ST1000VX000; Chieftec ATX 1000W

b3D_950 ::

Kupi kamere s PoE podporo in en PoE switch, potem gre tudi napajanje preko UTP (v primeru, da imaš problem z napajanjem).;)
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Berni_01 ::

b3D_950 je izjavil:

Kupi kamere s PoE podporo in en PoE switch, potem gre tudi napajanje preko UTP (v primeru, da imaš problem z napajanjem).;)


v unem paketu na enaa je koaksialni kabel in napajanje skupaj :)
Intel i5-6600K, OC 4,4GHz; Fractal Design Celsius S36; EVGA GTX 1070;
Kingston HyperX Savage, 2x8GB, DDR4-2400MHz; Asus Z170-A;
Samsung 840 EVO, 250GB; Seagate SV35 1 TB ST1000VX000; Chieftec ATX 1000W

refosk ::

Poe lahko sam narediš.

Berni_01 ::

sej pravim da napajanje ni problem :) hočem samo da snema in da lahko pogledam preko interneta live stream.
Intel i5-6600K, OC 4,4GHz; Fractal Design Celsius S36; EVGA GTX 1070;
Kingston HyperX Savage, 2x8GB, DDR4-2400MHz; Asus Z170-A;
Samsung 840 EVO, 250GB; Seagate SV35 1 TB ST1000VX000; Chieftec ATX 1000W

Imobile ::

Zivjo, da si malo izposodim temo... Iscem zunanjo IP kamero, ki omogoca spremljanje dogajanja s pomocjo telefona preko WiFi povezave. Cena kamere pa tam do ene 70$, ce ima kdo kaksen predlog bi bilo super. Hvala

Small_Hobit ::

Zdravo, zanima me katero in kakšno kamero priporočate za nadzor dvorišča, ki bi bila s kvaliteto in ceno nekako v ravnovesju, če sem pripravljen zanjo odšteti tja do 100€ ali manj.

Kako je s shranjevanjem podatkov? Posebej računalnik z namenskim diskom, shranjevanje kar na obstoječem računalniku za vsakdanjo uporabo kateremu bi dodal namenski disk, shranjevanje preko WiFi v oblak ali pa preko WiFi na disk?

Zanima me tudi, če raje brezžično kamero ali kamero na UTP / FTP?

Na tem področju nisem najbolj doma in bi bil zelo vesel kakršnekoli pomoči oz. nasveta.

Lp,
Aleksander

jero_no1 ::

En hiter predlog.

Sicer najbolj zanesljivo je preko UTP in na namenski snemalnik. Zgornja kamera ima opcijo wifi povezave in snemanja na SD kartico, ki jo vgradiš v kamero.
Za snemanje preko wifi na računalnik ali v oblak, je potrebna zelo dobra omrežna povezava.

MaticKregar ::

https://www.mimovrste.com/alarmne-napra...

Je ta kamera ok? Rabim samo za dvorišče, pozna kdo? Predvsem kvaliteta slike....

iwch ::

A mogoče kdo kaj ve kako se obnese wifi kamera, ki jo imajo pri A1 - https://www.a1.si/dodatki-za-telefone/n...

Zanima me predvsem, ker bi jo uporabljal kot elektronsko varuško in da bi imela možnost obveščanja kadar se v prostoru kaj dogaja/premika. Je to smotrn nakup ali naj iščem kaj drugega?

Vanich ::

Če je budget res tight, potem samo vzameš kakšen star telefon z kamero in inštaliraš Alfreda za Android (telefon je seveda povezan na hišni WiFi, pametno je tudi, da je povzena na napajanje)
S tem sem spremljal psa doma, prednost je tudi v tem, da imaš tudi direktno (z nekim razumljivim manjšim lagom) obojesmerno zvočno povezavo. Prenos se tudi aktivira pri vsakem gibanju, in te obvesti na tvoj telefon, kjer potem lahko pogledaš posnetek za nazaj, ali pa spremljaš (in sodeluješ v) live feed. (pes neha lajati ali tuliti, ko ga opozoriš) itd, itd...

Taka kamera oz. hišni monitor te v bistvu ne košta nič.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Varnostna kamera doma

Oddelek: Loža
254803 (3100) karosha
»

Napajanje IP (PoE) kamere

Oddelek: Pomoč in nasveti
73802 (3577) SaXsIm
»

Nujno Pomoč - Kamera IP nastavitve

Oddelek: Pomoč in nasveti
327251 (6520) pSP 3004
»

Inštalacije za videonadzor

Oddelek: Zvok in slika
113396 (2861) Trancedeejay
»

Switch

Oddelek: Omrežja in internet
345296 (4387) SeMiNeSanja

Več podobnih tem