» »

ROUTER ZA visoko brezžično hitrost

ROUTER ZA visoko brezžično hitrost

styled ::

Pozdravljeni, zanimam se za router kateri ima visoko hitrost prenosa če lahko tako rečem.
Po domače povedano imam internet hitrosti 100/10 Mbps (T-2 optika), kar pomeni da mi pobira 11 MB/s (torrente).
Iščem router kateri je stabilen (neprekinja),ima visko hitrost oddajanja/prejemanja in ima relativno velik domet (če ima kdo kaj podobnega bi prosil za njegov nasvet)

Trenutno imam star dober Linksys WRT54G in na speedtestu pride do 9-10 MB/s, opremu sem ga z dd-wrt firmware in mu tako povečal domet, vendar mi to ne zadoščuje ker bi rad izkoristil 100% povezavo.

Torej prosil bi za nasvet nekoga ki se v to dejansko razume in mi garantira da z nakupom bom dosegu use zgoraj napisano (maximalno pobiranje in oddajanje preko brezžičnega omrežja) ali za nasvet nekoga ki ima tak primer kot jaz vendar že rešen :D

Ko bi kupil nov ruter bi starega uporabil za povečanje dometa okoli hiše (imam veliko parcelo) in bi naredil birdge oz nekaj podobnega če je možno.

Hvala v naprej

popster ::

za polno hitrost ti priporočam standard n na obeh straneh ki ga tvoj router nima.

styled ::

mi lahko kaj več poveš.kašen link prilepiš in podobno? :)

dukedl ::

lp dukedl

popster ::

@dukedl tisti ima
Antenna gain DBI 2.5
kar nebo nekako botrovalo popolemu dometu. Odstranliva antena in potem daš gor eno dobro omni antenco

@styled tale link si poglej za primerjavo med n in g standardom

Invictus ::

Pazi da tudi klienti podpirajo hitrejši standard.

Drugače dela na hitrosti najpočasnejšega. In ti ne vem kak router niti ne pomaga ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

krneki0001 ::

fritz routerji brez problema delajo na 300mbs
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

styled ::

https://www.mimovrste.com/mrezna-oprema...
jaz sem gledal tega.

glavno mi je da ta ruter ki ga nameravam kupiti v tem primeru ASUS bo pri T-2-jevem modemu v hiši in jaz bi uporabil star ruter WRT 54 za podaljšat domet na okolico hiše. Saj odzunaj mi zadostuje tako kot imam sedaj ~1 MB/s downloada.

je mogoče ta dva ruterja zdruziti glede na to da nista od istega proizvajalca?

RejZoR ::

ASUS RT-AC87U. Boljše zadeve ne moreš dobit. Oz zgornji RT-N66.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mihec87 ::

styled je izjavil:

https://www.mimovrste.com/mrezna-oprema...
jaz sem gledal tega.

glavno mi je da ta ruter ki ga nameravam kupiti v tem primeru ASUS bo pri T-2-jevem modemu v hiši in jaz bi uporabil star ruter WRT 54 za podaljšat domet na okolico hiše. Saj odzunaj mi zadostuje tako kot imam sedaj ~1 MB/s downloada.

je mogoče ta dva ruterja zdruziti glede na to da nista od istega proizvajalca?


Seveda..Sam imam sicer wrt54gl in sem prejšnji teden dobil rt n66u na wrt54gl sem dal ddwrt firmware pa v repeater mode in zadeva špila..Na glavnem routerju(v tem primeru rt n66u) ni potrebno nič ekstra nastavljat..

RejZoR ::

Ma kakor sem sprobal na svojem RT-AC87U je že ASUS tovarniški firmware odličen. Sem imel namen flashat TomatoRAF, ko bo zunaj, pa vidim, da ni potrebe. Vmesnik je zakon, ima hude dodatne funkcije (filtriranje linkov, malwara itd) in Adaptive QoS je sila enostaven za nastavljat in deluje odlično. Kakor vem ima N66 iste funkcije in isti vmesnik, samo mal šibkeše antene in procesor ter seveda manjko podpore za 802.11ac.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mihec87 ::

Na rtn66u je stock fw oz merlin verzija-da ne bo pomote in je 1A, na wrt54gl pa ddwrt saj repeater mode deluje bolje na ddwrt..

styled ::

Aha super :)

Pol pa se bom kar za tega RT-N66 odloču ( https://www.mimovrste.com/mrezna-oprema... ).
Nisem nek zahteven uporabnik, brezžično priklopljen bo več več al manj 1 računalnik,4 telefoni, tablica,Ps4 pa mogoče še kaj...
Rad bi samo izkoristil teh 100mbit do konca :D




mihec87 je izjavil:

styled je izjavil:

https://www.mimovrste.com/mrezna-oprema...
jaz sem gledal tega.

glavno mi je da ta ruter ki ga nameravam kupiti v tem primeru ASUS bo pri T-2-jevem modemu v hiši in jaz bi uporabil star ruter WRT 54 za podaljšat domet na okolico hiše. Saj odzunaj mi zadostuje tako kot imam sedaj ~1 MB/s downloada.

je mogoče ta dva ruterja zdruziti glede na to da nista od istega proizvajalca?


Seveda..Sam imam sicer wrt54gl in sem prejšnji teden dobil rt n66u na wrt54gl sem dal ddwrt firmware pa v repeater mode in zadeva špila..Na glavnem routerju(v tem primeru rt n66u) ni potrebno nič ekstra nastavljat..



Kako pa vklopim ta repeater mode? Imam ddwrt ze nekaj let gor in morem rec da, wrt54 nisem tikal že 5 let sigurno pa sem že pozabu kako te stvari grejo...ce mi lahko natančneje opises postopek.


RT-N66 sem naročil tako da pojutršnjem bi že vse namestil da bi delalo :) če mi lahko pomagas...

RejZoR je izjavil:

Ma kakor sem sprobal na svojem RT-AC87U je že ASUS tovarniški firmware odličen. Sem imel namen flashat TomatoRAF, ko bo zunaj, pa vidim, da ni potrebe. Vmesnik je zakon, ima hude dodatne funkcije (filtriranje linkov, malwara itd) in Adaptive QoS je sila enostaven za nastavljat in deluje odlično. Kakor vem ima N66 iste funkcije in isti vmesnik, samo mal šibkeše antene in procesor ter seveda manjko podpore za 802.11ac.



kaj pa je ta 802.11ac. podpora?
Pomojem nimam take potrebe da bi dau 240€ za router :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: styled ()

styled ::




Je verjetno to, to?


Kasna je razlika med repetitor in bridge repetitor?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri router? (strani: 1 2 3 4123 124 125 126 )

Oddelek: Kaj kupiti
62981187145 (601) Zvezdica27
»

Kateri ruter?

Oddelek: Kaj kupiti
394729 (2834) Redman
»

Kateri High-End Router za domačo rabo?

Oddelek: Kaj kupiti
4911673 (8774) OldSkul
»

300mbps router

Oddelek: Kaj kupiti
71868 (1550) Goody
»

Kateri "n" router kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7112515 (8959) Jackass

Več podobnih tem