» »

napaka HDD diska

napaka HDD diska

nato5 ::

Pozdravljeni,

Gre se za Hp Probooka 4730s v katerega sem včeraj namesto cd/dvd enote vgradil SSD disk Samsung 840 Evo z caddy Silverstone. Naložil winse, driverje in različne programe. Potem sem spremenil vrednosti v registru da sem lahko v biosu spremenil iz IDE v ACHI način da sem ssdju omogočil maksimalen izkoristek. Vse je laufalo brez problema računalnik se je zagnal v 20 sekundah ampak sedaj imam težavo. Danes sem se odločil da formatiram E particijo (pred vgradnjo ssdja- C particija) na HDD disku velikost 200 gb na kateri sem imel naložene windowse, ker jih pač več ne potrebujem ker sistem laufa na SSD disku in bi mi nekaj dodatnega prostora prav prišlo. V Computer Managementu sem odkljukal quick format E particije in začel formatirati. čez kakih 15 min je prenosnik popolnoma zaštekal in sem moral prisilno izklopit prenosnik. Ponovno zaženem in dam quick format. Od tedaj naprej mi javla napako na disku kak zaženem prenosnik. Tole mi javi ko zaženem
in tole ko pridem v Windows
. Da pridem v Windows sedaj potrebuje dolgo časa. Podatki HHD diska: WD Black 750GB (WD7500BPKX) disk je bil kupljen pred enim mesecem, imam dve partiji E: 200GB in F: 500gb. Za pomoč pri reševanju te napake se vam že vnaprej zahvaljujem
  • spremenil: nato5 ()

Opkow ::

Pozeni crystal Disk Info in prilepi screenshot vsebine.

nato5 ::

gddr85 ::

v smeče

nato5 ::

Kako v smeče, disk je bil kupljen 24.09.2014, torej uporabljan dober mesec dni.

hojnikb ::

nato5 je izjavil:

Kako v smeče, disk je bil kupljen 24.09.2014, torej uporabljan dober mesec dni.

Nima veze, stvar je za v smeti oz. garancijsko zamenjavo.
#brezpodpisa

m0LN4r ::

V 4730s sem 5 dni nazaj dal mx100 poleg WDblacka brez problema pa brez problemov in registrov z AHCI kot ti to opisuješ.
Bios je po defaultu na AHCI.

Pošlji disk v garancijo pa jim sprintaj tole slikico, da nebodo komplicirali.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

nato5 ::

Nastavljeno je bilo na IDE in ko sem spremenil v AHCI, seveda ni šlo zagnat računalnika in sem potem moral v registru spremenit vrednost. Zanima me, ali lahko zahtevam pri spletni trgovini vračilo kupnine, glede na to da je bil disk kupljen pred dobrim mesecem? (tale spletna trgovina nima Hitachi diskov in bi ga želel kupiti pri drugi trgovini) Namreč, malo sem pogooglal o teh WD diskih in so kr težave z njimi. WD-ja najraje nebi več imel, odločam se med tema dvema:

1. Hitachi 2,5" trdi disk Travelstar 7K1000 1 TB, 7200 rpm, 32 MB, SATAIII
2. Seagate ST500LM000 2.5" 500GB + 8GB SSD 5400rpm 64MB SATA3

Kateri je boljši, zanima me predvsem življenska doba diska. Hvala

nikolahodin ::

Kaj pa tale varijanta http://www.agt.si/racunalniska-oprema/t... in http://www.agt.si/racunalniska-oprema/t... Mene pa zanima kaj pomeni rumen krogec pred C5 v critaldisk info?

m0LN4r ::

Hitachi je mogoče statistično res manj v okvari, ampak največ je odvisno od tega kako userji pazijo na prenosnik.
Predvsem pa ko ga premikajo po postelji pa prestavljajo medtem, ko je disk aktiven (se vleče kak torent ali kopira kaka zadeva) je najhujše.
Glede nato, da imaš že notri Evota, sshd nima smisla.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

nato5 ::

m0LN4r je izjavil:

Glede nato, da imaš že notri Evota, sshd nima smisla.


Evota imam samo za sistem+ programi, hdd ali sshd pa bi imel za shranjevanje datotek.

m0LN4r ::

Potem HDD. Moje izkušnje od vseh proizvajalcev diskov zaenkrat se je na koncu izkazalo vedno, da se je pokvaril zaradi nerodne uporabe.
Tisti, ki kolko tolko pazijo se jim še ni pokvaril.

SSHD je bolj za specifične primere, kjer lahko tistih 8gb cacha izkoristiš. Tja se pa shranjujejo pogosto dostopani fajli, kar shranjevanje glih ni.

Preberita si zadnjo stran o AGT ! V novi temi o AGT.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

cekr ::

Postavi nazaj na IDE pa ti bo ponovno delalo. To se pojavi zelo pogosto, če se kasneje preklopi na AHCI. Če je AHCI postavljen pre čistim instalom, ni problemov.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

nato5 ::

A bo delalo če postavim nazaj na IDE? kaj pa SSD disk ko laufa sedaj na AHCI? Kako naj to izvedem da bi imel SSD na AHCI, HDD pa na IDE, je to sploh možno naredit?

m0LN4r ::

Najlažje bo, da daš na AHCI pred novim instalom in narediš novi install in si se rešil vseh problemov na dolgi rok.
V primeru, da je disk fizično pokvarjen mu nič nebo pomagalo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

nato5 ::

Zgoraj sem objavil screenshot od crystal disk info, zaj pa jaz se ne spoznam najbolj na te podatke, torej če bom ponovno instaliral windowse pod ACHI nacinom, bo disk normalno deloval, oziroma bojo tile info podatki drugačni?

cekr ::

nato5 je izjavil:

A bo delalo če postavim nazaj na IDE? kaj pa SSD disk ko laufa sedaj na AHCI? Kako naj to izvedem da bi imel SSD na AHCI, HDD pa na IDE, je to sploh možno naredit?


Ves problem je, ker del sistema še vedno misli, da je nekje en IDE disk. Ne zna pa delam v kombinaciji.
Najboljša rešitev je čisti instal, potem ko si v BIOS-u nastavil AHCI. Vse ostale rešitve so polovičarske in dalnoročno delajo same probleme, za katere sploh ne boš vedel, od kod so. Disk je OK, samo problemi so z gonilnikom.
AHCI se lahko nastavi samo za vse na enkrat. Kombinacija ni možna. To velja za SATA. Če imaš kakšen IDE disk se ta obnaša ločeno.

Brskanje po registru ne reši vseh problemov. Včasih zgleda, da si vse rešil. Potem te pa čez čas začne nekaj zafrkavat. V tvojem primeru te je takoj.

Sicer je ta problem IDE-AHCI zelo pogost, ker jih veliko pozabi pred inštalacijo sistema prej pogledat v BIOS.
Iz prakse pa povem, da smo se že mnogokrat s tem zafrkavali pa je bil na koncu najboljši novi instal.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

solatko ::

cekr - Jaz pa iz prakse lahko povem, da zaradi nadgraditve sistema z AHCI gonilnikom in popravkom v registru, ponovnem zagonu in spremembi v bios-u, ni bilo nikoli problema popravit, v IDE naloženem sistemu.
Gonilnik za AHCI se namreč ne naloži, ob instalaciji v IDE načinu. Sam gonilnik in popravki v registru in bios-u, pa spremenijo vse parametre, na vseh diskih, ki so na SATA priklopih, v AHCI način.

Zato ne seri s frišnim instalom, saj je tako početje brez veze.
Delo krepa človeka

medenko ::

nato5 je izjavil:

Nastavljeno je bilo na IDE in ko sem spremenil v AHCI, seveda ni šlo zagnat računalnika in sem potem moral v registru spremenit vrednost. Zanima me, ali lahko zahtevam pri spletni trgovini vračilo kupnine, glede na to da je bil disk kupljen pred dobrim mesecem? (tale spletna trgovina nima Hitachi diskov in bi ga želel kupiti pri drugi trgovini) Namreč, malo sem pogooglal o teh WD diskih in so kr težave z njimi. WD-ja najraje nebi več imel, odločam se med tema dvema:

1. Hitachi 2,5" trdi disk Travelstar 7K1000 1 TB, 7200 rpm, 32 MB, SATAIII
2. Seagate ST500LM000 2.5" 500GB + 8GB SSD 5400rpm 64MB SATA3

Kateri je boljši, zanima me predvsem življenska doba diska. Hvala


pa sej ne moreš verjeti, ti bi že denar nazaj....kot, da je to knjižnica....ne gre, lepo garancijsko pa mir....če je znotraj 1 meseca, pa pomoje še preko DOA za HP.

cekr ::

solatko je izjavil:

cekr - Jaz pa iz prakse lahko povem, da zaradi nadgraditve sistema z AHCI gonilnikom in popravkom v registru, ponovnem zagonu in spremembi v bios-u, ni bilo nikoli problema popravit, v IDE naloženem sistemu.
Gonilnik za AHCI se namreč ne naloži, ob instalaciji v IDE načinu. Sam gonilnik in popravki v registru in bios-u, pa spremenijo vse parametre, na vseh diskih, ki so na SATA priklopih, v AHCI način.

Zato ne seri s frišnim instalom, saj je tako početje brez veze.


Sem napisal, včasih gre, včasih ne.
Je čisto odvisno od konfiguracije in koliko diskov imaš v škatli.

Ni pa treba "srat", ker je bilo dano skozi kar precej (več kot 50) sistemov s tem problemom.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

solatko ::

cekr - Samo zaradi prenastavitve iz IDE v AHCI ni bilo nikoli problema, število diskov sploh ni pomembno (lahko imaš tudi še kak IDE disk - ta ne gre v AHCI), je pa včasih problem kvaliteta starejših diskov, ne pa sprememba.

Če je kvaliteta diskov v SMART v redu, potem vedno gre brez problemov.
Delo krepa človeka

Grega255 ::

Imam eno vprašanje, namreč danes sem kupil disk, WD black 1TB, poženem Crystal disk info in dobim sledeče rezultate.



Se mi pa zdi, da ni vse tako kot mora biti za nov disk. Current Pending Sector bi mogu bit nula, verjetno tudi Realloacted Sector Count.

Je za zamenjat, ane?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grega255 ()

polpo ::

Grega255 je izjavil:

Imam eno vprašanje, namreč danes sem kupil disk, WD black 1TB, poženem Crystal disk info in dobim sledeče rezultate.



Se mi pa zdi, da ni vse tako kot mora biti za nov disk. Current Pending Sector bi mogu bit nula, verjetno tudi Realloacted Sector Count.

Je za zamenjat, ane?


Saj je 0, ker se gleda "surove vrednosti".
Trenutno/najslabše so meje diska, dokler ne pride do napak..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polpo ()

Grega255 ::

Aha, jst sem spregledal raw values. Pol je vse OK?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počasen SSD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
10720882 (8149) nsa_ag3nt
»

Računalnik se ugaša med prižiganjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
18979 (592) ncop1
»

SSD in AHCI mode

Oddelek: Strojna oprema
385951 (3942) AC_DC
»

nadgradnja računalnika (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
12314002 (10600) Kaj
»

crucial m4 128 (kao) crknjot

Oddelek: Pomoč in nasveti
153504 (2960) PINki

Več podobnih tem