» »

Vgradnja novih sedežov

Vgradnja novih sedežov

1
2
»

Sriple Tix ::

Nič ne bo višji. Če ima sedaj mere gum 195/50/R16, bo potem dal gor (vrednosti so vzorčne) 195/40/R17, 195/30/R18 ... pač dokler mu bo uspevalo stvar homologirati.

Siddh ::

Eni pač na tehničnega peljejo z ustreznimi gumami, potem pa dajo gor neke prevelike. Zato treba pazit, da daš na večjo felno ustrezno manjšo gumo.


AndrejO ::

Miptrip je izjavil:

Siddh je izjavil:

Gume moraš takšne vzet, da bo premer kolesa enak kot na 15 colskih platiščih z pravimi gumami.

http://www.wheel-size.com/size/renault/...


Trenutno so gor dimenzije 195/50/R16 glede na odstopanja naj bi bil v dovoljenih mejah, da naj bi bilo nobenega odstopanja na merilniku.

Čisto mimogrede, kot medmet: v Sloveniji ni "dovoljenih mej". Je seznam dovoljenih dimenzij, ta je napisan v kartončku in to je to. Vse ostalo kliče po zajetni kazni, če se bo kakšen policist odločil, da mu nisi všeč.

Miptrip ::

AndrejO je izjavil:

Miptrip je izjavil:

Siddh je izjavil:

Gume moraš takšne vzet, da bo premer kolesa enak kot na 15 colskih platiščih z pravimi gumami.

http://www.wheel-size.com/size/renault/...


Trenutno so gor dimenzije 195/50/R16 glede na odstopanja naj bi bil v dovoljenih mejah, da naj bi bilo nobenega odstopanja na merilniku.

Čisto mimogrede, kot medmet: v Sloveniji ni "dovoljenih mej". Je seznam dovoljenih dimenzij, ta je napisan v kartončku in to je to. Vse ostalo kliče po zajetni kazni, če se bo kakšen policist odločil, da mu nisi všeč.


Dovoljena meja je mišljeno za vozne lastnosti avtomobila, da mi ne prehiteva števec. Glede homologacije sem se že pozanimal in jo bom uredil. Na voljo imam 195/50/r16, 195/45/r16 in 195/40/r16 prej je bilo na platiščih 175/65/r14 tako, da 195/45/r16 je očitna izbira, vendar me zanima, kakšno bi bilo obnašanje avtomobila pri 195/40/r16.

Unknown_001 ::

Siddh je izjavil:

Eni pač na tehničnega peljejo z ustreznimi gumami, potem pa dajo gor neke prevelike. Zato treba pazit, da daš na večjo felno ustrezno manjšo gumo.


Itak moraš te zadeve homologirat al se pa greš ruleto dok te ne ustavjo in pokapirajo da nimaš poštimano.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

5bojan ::

AD1
Fantje ne se hecat z nehomologirano opremo. Lahko pride drago zelo DRAGO!
Ko ti policist odredi izredni tehnični pregled.... JAIX glava peče!
tč1 Snemi tablice! Ne bom. OK policist pokliče dežurnega mehanika, da ti strokovno odmontira tablice.
tč2 Prevoz z avtovleko na teh. pregled.
tč3 Ga ni, ja fantje GA NI avtomobila, ki bi 100% naredil TP.
Če drugega ne:
Nima ustreznih rezervnih žarnic ali dovolj njih. (daš avto na pol, in kolikor žarnic je na eni strani (preštej in ne pozabi zgornje zavorne letve!) moraš imeti v rezervi! Žal, takšen je zakon, Se pa strinjam, da je butast.
Pri malo starejših vozilih (+5 let) je potekla veljavnost prve pomoči. Kdo to gleda?
Pri sumu premalo profila na pnevmatikah si 100% "bos". Če že na oko sumi PREMALO???.

Če pa te dobi g. Zoranovič osebno. Bodo šteli varnostne zaponke (po domače knofljice) v prvi pomoči. Ja sem bil zraven ko je ta gospod to zahteval! Pa tudi zraven izrednega TP nekega kamijončka. Kaj vse niso našli v 1,5 ure. Tudi to, da en štift za pritrditev stranice kesona manjka. JUP! To je pa izredni TP. Kaj pravite kdo plača?

Še enkrat!
NE VGRAJUJTE NIČESAR KAR NI HOMOLOGIRANO ZA VAŠE VOZILO. Za vaše dobro.

Ps. Nisem policist, nisem inšpektor, sem samo nekdo, ki je marsikaj videl na teh. pregledih. Vključno s ponarejanji TP. Pa sem moral biti po službeni dolžnosti psssst.

Če pa že kakšno fancy osvetlitev vgrajujete pa moj nasvet:
Vklop preko posebnega stikala, ki deluje samo če ni kontakta. Kolikor toliko varna reč. Če je vse ostalo ok in torej med vožnjo ne svetite kot novoletna jelka je 99,99% verjetnost da izrednega TP ne bo. Naj bo pa zadeva lahko snemljiva za naslednji TP, ali pa $?$() za preglednika.

Srečno na poti!
Bojan

krisspace ::

Zdravo.

Ima kdo kakšno rešitev glede voznikovega sedeža za avto. Imam citroen Xsara (break). Ker delam veliko kilometrov bi rad malo boljši sedež. Obstaja kakšna dobra zamenjava sedeža za omenjeni avto. Sem pa visok 186cm.

hvala

mat xxl ::

Dober tapetnik dela čudeže ...... sicer pa imajo take probleme bolj vozila za kupce z nižjo kupno močjo, kot se to sedaj moderno reče ....
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

alu platišča za avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6310348 (6815) šernk
»

Manjši avto, bencin, cca. 5000 EUR (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12017266 (13623) hojnikb
»

Katera dimenzije ALU platišč?

Oddelek: Na cesti
225357 (4666) GrimReaper
»

Clio Storia

Oddelek: Loža
406656 (5389) Blinder
»

Dober avto nižjega cenovnega razreda? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14626848 (22632) wooted

Več podobnih tem