» »

Brisalci (metlice) za Megane 1 - Problem

Brisalci (metlice) za Megane 1 - Problem

Krusell ::

Oj!

Torej pred mesecem sem menjal vse metlice na avtu Megane Aida 1.6 98 letnik.
Vse so delale super, sedaj pa ena (na voznikovi strani) dela slabo - ne odvaja
vode v zadostni meri, in ko vozim vidim precej slabo. Druga metlica na vetrobranu dela super.

Res pa je da sem enkrat, ko sem čistil vetrobran, pomotoma pritisnil metlico na vetrobran, da se je "razstavila". Lepo sem jo sestavil nazaj in nekje od takrat problemi. Guma na metlici je mehka in ohranjena saj so brisalci novi.

Kako bi rešil problem?

dolenc ::

Maš tiste seksi metlice brez železnega ogrodja?

;-) ::

Če so tiste aerotwin ali podobne, tisto je sranje da ni večjega in jih neboš popravo nikoli, nekatere že nove ne brišejo vredu če ma avto malo bolj izbočeno steklo. Če pa imaš te navadne z ogrodjem pa samo tiste nosilčke malo zviješ bolj k šipi in dela spet super.

Probal sem že vse vrste metlic a ostajam pri original nosilcih ali pa boschovih + leclerc silikonske gumice za manj ko 2€, res da se jebeš da not narediš pa da potem pač rabiš ene 4-5min da spet narediš nosilce tako da tesno stisnejo ob šipo ampak so zakon, šipe sploh ne vidiš tak obriše.

Tiste brez ogrodja se pri višji hitrosti če vklopiš brisalce rade obrnejo in z trdim delom usekajo po šipi.

Krusell ::

Oj!

Kakor sem danes na hitro pogledal so metlice (ogrodje) znamke Valeo.
Ker nisem "strokovnjak" kar se tega tiče, potem bi lahko zamenjal samo
gumice na metlicah in bi bilo ok? Ali pač ne?

lp

tony1 ::

Poišči trgovino, ki prodaja samo po eno metlico (npr. Simax v Domžalah in Kamniku), sicer pa te čakajo novi brisalci...

Krusell ::

@tony1 se pravi, da moram menjati komplet cel brisalec?

Meni se to ne zdi logično, kar sem videl do sedaj se, da menjat tudi cela gumica,
in tudi brisalec sam se odpne, gumico pa se vzame ven?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vožnja brez brisalca

Oddelek: Na cesti
202892 (1606) GupeM
»

Brisalci na vozilu

Oddelek: Na cesti
469883 (7271) ...:TOMI:...
»

Delo na bencinski (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11621288 (13161) Mellons
»

Čiščenje komponent

Oddelek: Strojna oprema
221435 (1075) bzp
»

Avtopralnica

Oddelek: Loža
61834 (1661) šernk

Več podobnih tem