» »

Vgradnja novih sedežov

Vgradnja novih sedežov

«
1
2

Miptrip ::

Pozdrav,

rad bi vgradil nove usnjene sedeže v clio storia, pa nikjer na netu ne najdem kakšnega rabljenega modela, ki bi jih imel tako, da gledam sedeže drugih znamk če bi slučajno šli notri. Tako, da če ima kdo kakšne informacije bi bil zelo hvaležen.

Lp

Rok

Martin Krpan ::

Včasih so imeli ustnjene sedeže le clioti z opremo Bacarra.

Sami ::

Ali pa če trenutne oblečeš v usnje....zna pa biti kar drago.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

AnriK ::

Clio 2 RS so imeli delno usnje, znajo ba bit ti sedeži redki in dragi ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AnriK ()

vorantz ::

Raje investiraj v boljsi avto

bambam20 ::

Mogoče bi šli notrti tudi od renault 19-tke športni sedeži.

Miptrip ::

Martin Krpan je izjavil:

Včasih so imeli ustnjene sedeže le clioti z opremo Bacarra.


Dobro vedeti bom pogledal.

Sami :: včeraj, 20:18:23
Ali pa če trenutne oblečeš v usnje....zna pa biti kar drago.


Sem se pozanimal glede tega cena je okoli 1000-1300€ malo preveč glede na ceno celotnega avta :)

AnriK :: včeraj, 20:34:50
Clio 2 RS so imeli delno usnje, znajo ba bit ti sedeži redki in dragi ;)


Hvala za info bom poiskal če so kakšni kje.

vorantz :: danes, 00:24:36
Raje investiraj v boljsi avto


Z veseljem bi sam avto je bil kupljen nov na števcu še nima 100k, denarja pa tudi ni na pretek, da bi si šel kaj boljšega nabavit. Z veseljem bi ga zamenjal sam moram gledati na ekonomski vidik.

rupsi31 :: danes, 03:38:53
Mogoče bi šli notrti tudi od renault 19-tke športni sedeži.


Hvala se bom pozanimal:)

Unknown_001 ::

Zakaj pa ne bi kakšne Recaro zice notr ruknu? Maš polno ponudbe in tud barvnih kombinacij. So sicer dražji ampak boljšega ne boš dobil, bočni oprijem je specialen, ergonomija tudi. Kasneje jih lahko odmontiraš pa prestaviš v drug avto.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Miptrip ::

Unknown_001 je izjavil:

Zakaj pa ne bi kakšne Recaro zice notr ruknu? Maš polno ponudbe in tud barvnih kombinacij. So sicer dražji ampak boljšega ne boš dobil, bočni oprijem je specialen, ergonomija tudi. Kasneje jih lahko odmontiraš pa prestaviš v drug avto.


Sem odprt za predloge maš kakšen link, da si pogledam?

Unknown_001 ::

Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Miptrip ::

Unknown_001 je izjavil:

No problem :)

http://www.recaro-slovenija.si/



To sem jaz tudi našel:P , a se dajo kje dobiti kakšni linki kjer vidiš sedeže, ki so za tvoj avto ali so univerzalni in moraš iti tja pa se zmenit.

Thuban ::

ali si prepričan da se splača vložiti toliko denarja v ... cliota?
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

šernk ::

preden greš v vgradnjo usnjenih sedežev 2x premisli :)

večina, ki jih poznam usnje ven meče. poleti imaš na njemu avtomatsko depilacijo dlak :P

drugače pa usnjene bo težko dobit. malo modelov jih ima še najbolj pametno je da pokličeš na par slovenskih in italijanskih odpadov (oz. greš tja se osebno zmenit), da ti sedeže dajo na rezervacijo, če jih slučajno dobijo. sedaj se je stanje z romuni mislim da malenkost umirilo in dobiš kaj po italijanskih odpadih, pred par leti so pa večinoma samo z glavo zmajevali, da nimajo nič ker so bili vsi avti že v naprej pokupljeni :))
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

r00k ::

Usnje ni nujno črno, sepravi odpade depilacija dla poleti :) Drugač pa karkoli misliš dat notr, boš moral sam čarat z menjavo sank itd. In če že gledaš na ekonomski vidik, potem jih ne menjuj, ker dobri sedeži niso poceni, če boš dal notri neke poceni potem si pa na istem kot sedaj.

Stari maček ::

Te stole so imeli modeli Bacarra.

Blinder ::

napise se baccara
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Sriple Tix ::

Poslušaj šernka. V prejšnjem avtu sem imel usnje in ni denarja, da bi še kdaj vzel to sranje. Po mojem skromnem mnenju je usnje OK edino v primeru, če ti dojenec ali pijani znanec pokozla notranjost, saj jo zlahka lahko očistiš, sicer nima nikakršne uporabne vrednosti. Poleti bo (navkljub hlajenju sedežev, ki ga najbrž ne boš imel) na njih v prvih minutah peklensko vroče, pozimi ti bo (navkljub gretju, ki na najbrž ne boš imel) prvih nekaj minut na njih primrznilo rit, saj gretje deluje le, ko je na sedežih okrog 15 kilogramov teže, zato jih ne moreš ogreti vnaprej in po ovinkih se boš vozil levo in desno po njih, razen če ne boš vzel školjkastih. Vem, da mora človek vse sam preizkusiti, preden komu verjame in nič ne dé, tudi z mano je bilo enako.

... in kot vedno, če je pri vaših usnjenih sedežih vse drugače, se brezpogojno s tem strinjam, jaz sem opisal mojo izkušnjo.

mirancar ::

po mojem feelingu je glih obratno, usnje all the way, tako v avtu kot kavč, stol, ...

koliko je okvirna cena vgradnje Recaro sedežev? cenikov ne najdem

Miptrip ::

Sriple Tix je izjavil:

Poslušaj šernka. V prejšnjem avtu sem imel usnje in ni denarja, da bi še kdaj vzel to sranje. Po mojem skromnem mnenju je usnje OK edino v primeru, če ti dojenec ali pijani znanec pokozla notranjost, saj jo zlahka lahko očistiš, sicer nima nikakršne uporabne vrednosti. Poleti bo (navkljub hlajenju sedežev, ki ga najbrž ne boš imel) na njih v prvih minutah peklensko vroče, pozimi ti bo (navkljub gretju, ki na najbrž ne boš imel) prvih nekaj minut na njih primrznilo rit, saj gretje deluje le, ko je na sedežih okrog 15 kilogramov teže, zato jih ne moreš ogreti vnaprej in po ovinkih se boš vozil levo in desno po njih, razen če ne boš vzel školjkastih. Vem, da mora človek vse sam preizkusiti, preden komu verjame in nič ne dé, tudi z mano je bilo enako.

... in kot vedno, če je pri vaših usnjenih sedežih vse drugače, se brezpogojno s tem strinjam, jaz sem opisal mojo izkušnjo.


Ma v bistvu potrebujem spremembo ker ta avto je vozila žena, zdaj ga imam pa jaz ker ona dela daljše relacije jaz pa samo 30km po avtocesti na šiht. Stanje je takšno da ko plačam vse stroške življenja (hrana, položnice, otroci, varčevanje), mi ostane 200€ ki jih lahko zapravim zase. Avto bo vozen še par let brez problemov tako, da ne mislim nabavljati novega vendar me njegova monotonost ubija tako, da moram nujno nekaj spremenit drugače se mi bo utrgalo zraven njega. Ko grem na šiht al pa iz njega nimam nobenega veselja, da se morem vsesti v njega in ga vozit je bolj v smislu meh že spet to.

radmannsdorf ::

http://tapetnistvo-mlinaric.si/pages/st...
pokliči, pozanimaj se, pa itak daj v usnje samo prva dva sedeža - važna je tvoja rit :)

Sriple Tix ::

Seveda Miptrip in privoščim ti, da bi bil zadovoljen s sedeži, jaz sem le opisal, kaj me je motilo pri usnju, zaradi česar ga v mojem avtu ne bo nikdar več :).

Thuban ::

Resno ti priporočam da pozabiš na zapravljanje 1000 in več EUR za kvalitetne usnjene sedeže.

Kupi kvalitetne, custom made prevleke za avto. Stanejo 150-200 EUR in sedež bo kot nov. In ti garantiram da ne boš opazil, da imaš montirane prevleke.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

šernk ::

mislim da ne debatiramo tu o smiselnosti vgradnje, ker v cliota v vsakem primeru ni smiselno vgraditi nič :D

gre se pač za lastno veselje in če to hoče zakaj ne bi zapravil 500eur za sedeže? njegov denar pač in naj ga porabi kot želi.

sicer pa dajete linke od clio 1, pa gredo sedeži sploh v storio brez predelav? ker če je za predelovat moraš gledat samo da pašejo v avto (da niso preširoki) in potem lahko kupiš praktično od katerega koli avta. pogledaš da so sani na pravi širini, da ni sam sedež preširok v vseh treh oseh za v avto in se ti izbor poveča.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Thuban ::

Miptrip je izjavil:

nimam nobenega veselja, da se morem vsesti v njega in ga vozit je bolj v smislu meh že spet to.


vrstni red:
- kvalitetne, custom made prevleke za tvoje original sedeže
- kvalitetni tepihi za tla (najboljše kakšni gumijasti ker tisti iz blaga vedno smrdijo ko se navlažijo)
- počisti avto in daj vanj dišavo :D

--- zdaj si na 200 EUR

dodatno igračkanje
- aluminijasta platišča - 250 EUR
- bosch aerotwin brisalci - 25 EUR
- krajša, kovinska antena - 10 EUR

recimo.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

mihec87 ::

Doma se da še npr nalepit kakšno folijo(carbon izgled npr..) na kak del plastike..

Sriple Tix ::

... pa zadaj Turbo 16V napis in so takoj še trije konji gor. Heca konec :D.

šernk ::

mihec87 je izjavil:

Doma se da še npr nalepit kakšno folijo(carbon izgled npr..) na kak del plastike..

spar tuning... :'( raje ne delaš pol nič
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Miptrip ::

radmannsdorf je izjavil:

http://tapetnistvo-mlinaric.si/pages/st...
pokliči, pozanimaj se, pa itak daj v usnje samo prva dva sedeža - važna je tvoja rit :)


To sem že včeraj poslal povpraševanje na to in ostale strani:).


Draconis :: danes, 17:25:36
Resno ti priporočam da pozabiš na zapravljanje 1000 in več EUR za kvalitetne usnjene sedeže.

Kupi kvalitetne, custom made prevleke za avto. Stanejo 150-200 EUR in sedež bo kot nov. In ti garantiram da ne boš opazil, da imaš montirane prevleke.


Hm me zelo zanima kako to zgleda maš slučajno kako sliko ali link, ki to dela?

šernk :: danes, 17:33:10
mislim da ne debatiramo tu o smiselnosti vgradnje, ker v cliota v vsakem primeru ni smiselno vgraditi nič :D

gre se pač za lastno veselje in če to hoče zakaj ne bi zapravil 500eur za sedeže? njegov denar pač in naj ga porabi kot želi.

sicer pa dajete linke od clio 1, pa gredo sedeži sploh v storio brez predelav? ker če je za predelovat moraš gledat samo da pašejo v avto (da niso preširoki) in potem lahko kupiš praktično od katerega koli avta. pogledaš da so sani na pravi širini, da ni sam sedež preširok v vseh treh oseh za v avto in se ti izbor poveča.


To se tako strinjamo glede tega 1000+€ odpade, jaz sem tudi mislim na začetku nekaj v tem stilu, da sam sedeže zamenjam z drugimi glede na to koliko renujev se vozi okrog sam kaj ko ne morem nikjer izvedeti kakšni sedeži še pašejo notri razen od originalov.

Draconis :: danes, 17:45:05

Miptrip je danes ob 17:20:07 izjavil:

nimam nobenega veselja, da se morem vsesti v njega in ga vozit je bolj v smislu meh že spet to.



vrstni red:
- kvalitetne, custom made prevleke za tvoje original sedeže
- kvalitetni tepihi za tla (najboljše kakšni gumijasti ker tisti iz blaga vedno smrdijo ko se navlažijo)
- počisti avto in daj vanj dišavo :D

--- zdaj si na 200 EUR

dodatno igračkanje
- aluminijasta platišča - 250 EUR
- bosch aerotwin brisalci - 25 EUR
- krajša, kovinska antena - 10 EUR

recimo.


Razen naštetega nimam samo brisalcev, platišč (ker mam par letne in zimske na litih), pa costum prevlek bom še to probal :)

mihec87 :: danes, 17:49:31
Doma se da še npr nalepit kakšno folijo(carbon izgled npr..) na kak del plastike..


Notranjost je že zdaj cela črna in plastična tako, da nebi dodajal še več črne barve, če obstajajo pa kakšne druge barve potem sem pa takoj za:).

Sriple Tix :: danes, 17:25:27
Seveda Miptrip in privoščim ti, da bi bil zadovoljen s sedeži, jaz sem le opisal, kaj me je motilo pri usnju, zaradi česar ga v mojem avtu ne bo nikdar več :).


Ti kar napiši svoje mnenje men se je zdelo, da bo še največ sprememb če dam nove usnjene sedeže notri, sam trenutno bolj slabo kaže vse ponudbe so za tam okoli 1000-1300€ kar je pa že kar zajeten del vrednosti avtomobila tako da to odpade:D.

Unknown_001 ::

Aluminijaste stopalke pa ena lepa športna prevleka za volan pa mogoče racing look bučka na šaltheblu ;) pa usnje okol z barvnimi šivi.

Boš še največ naredil za popestritev.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Unknown_001 ::

Ps.
Pa mogoče preproge/alu podloge in boljši avtoradio ;)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Company ::

Vse to je čisto brez veze. Še vedno bo to Clio Storia, če bi rad užival v vožnji, zamenjaj avto. Škoda vsakega €, ki ga daš na njega, sploh, če ima že 100k na števcu. Prodaj, pa si kupi drugo igračko, usnjeni sedeži so pa sploh brez veze. Pozimi mrzli, poleti preevroči.

LP!

radmannsdorf ::

Raptor_F16, božič se bliža, lahko zmagaš v tekmovanju v okraševanju najbolj kičaste novoletne jelke. OP sprašuje o usnjenih sedežih?!

Unknown_001 ::

radmannsdorf je izjavil:

Raptor_F16, božič se bliža, lahko zmagaš v tekmovanju v okraševanju najbolj kičaste novoletne jelke. OP sprašuje o usnjenih sedežih?!


Jah, jaz ti ne morem pomagat če si ne znaš skombinirat nek okusen komplet dodatkov.

Ja je spraševal o usnjenih sedežih za kar sem mu predlagal, da pogleda izvenstandardne rešitve (športni vgradni sedeži). Potem pa je malo naneslo na temo da je treba zgolj popestriti notranjost, da ne bo take monotonosti in bo boljši občutek za volanom. Je čisto drugo al šaltaš z roćko iz grde poceni plastike al pa tako ki je lepo dovršeno izdelana na primer, dobra lična prevleka za grd plastičen volan tudi naredi malo razlike in malo prispeva k udobju. Samo okus moraš imet pri izbiranju.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

floyd1 ::

Je čisto drugo al šaltaš z roćko iz grde poceni plastike al pa tako ki je lepo dovršeno izdelana na primer

Moja lepa alu? prestavna ročica je pozimi mrzla kot led, poleti pa vroča, da se opečeš. Saj zgleda nekak, a bi včasih rajš mel plastiko...

Miptrip ::

Company je izjavil:

Vse to je čisto brez veze. Še vedno bo to Clio Storia, če bi rad užival v vožnji, zamenjaj avto. Škoda vsakega €, ki ga daš na njega, sploh, če ima že 100k na števcu. Prodaj, pa si kupi drugo igračko, usnjeni sedeži so pa sploh brez veze. Pozimi mrzli, poleti preevroči.

LP!


Avto je pri hiši že od samega začetka in redno vzdrževan tako, da vem kako je z njim. Km ima 91k tako, da bo pri hiše še kar en lep čas, ker je tehnično brezhiben. To, da mi v trenutnem stanju ni preveč všeč, še ni razlog za nabavo novega, ki bi me prišel takoj par tisočakov. To, da je škoda vsakega € vlagat v avto je tudi jasno zato tudi ne mislim nabavljat drugega.

Raptor F16 :: včeraj, 21:59:01

radmannsdorf je včeraj ob 21:38:09 izjavil:

Raptor_F16, božič se bliža, lahko zmagaš v tekmovanju v okraševanju najbolj kičaste novoletne jelke. OP sprašuje o usnjenih sedežih?!



Jah, jaz ti ne morem pomagat če si ne znaš skombinirat nek okusen komplet dodatkov.

Ja je spraševal o usnjenih sedežih za kar sem mu predlagal, da pogleda izvenstandardne rešitve (športni vgradni sedeži). Potem pa je malo naneslo na temo da je treba zgolj popestriti notranjost, da ne bo take monotonosti in bo boljši občutek za volanom. Je čisto drugo al šaltaš z roćko iz grde poceni plastike al pa tako ki je lepo dovršeno izdelana na primer, dobra lična prevleka za grd plastičen volan tudi naredi malo razlike in malo prispeva k udobju. Samo okus moraš imet pri izbiranju.



Trenutno je na seznamu:
-Aero Twin brisalci
-nova antena
-aluminjasta ročka+pedala
-nove custom made prevleke
-alu feltne
-zadnji spoiler original clio se mi še najbolj dopade
-sprednja maska costum made če jo najdem kje ugodno.

bambam20 ::

Vse lepo ampak imaš Clio model Storia.. Koliko je užitka ob takšnem motorju pod pokrovom.. Po moje ga ni.. Tako, da pedenanje storie ni ravno dobra naložba, ker ob prodaji ne boš dobil za vložek nič.

Unknown_001 ::



V tega cliota daj raje nekaj takega od bučke za menjalnik. Aluminij ne paše notri razen če bi kakšne po meri izdelane alu letvice dodal na armaturo pa alu kljuke v notranjosti kar pa zna bit zahteven projekt. Pa še vprašanje če bi pasalo.

bambam20 je izjavil:

Vse lepo ampak imaš Clio model Storia.. Koliko je užitka ob takšnem motorju pod pokrovom.. Po moje ga ni.. Tako, da pedenanje storie ni ravno dobra naložba, ker ob prodaji ne boš dobil za vložek nič.


Dream killer.

Je bilo že razjasnjeno kako in kaj glede tega. OP u se gre samo za to da se znebi monotonega ali po možnosti cenenega občutka v avtomobilu. Je drugo če imaš nekaj uštimano kot ti je všeč. Pa avto sploh nima ne vem kako ohoho kilometrov ki pa ob rednem vzdrževanju ne igrajo tako pomembnega faktorja
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

PINki ::

Edino kar ti bo popestrilo občutek v cliotu je tole:

Unknown_001 ::

PINki je izjavil:

Edino kar ti bo popestrilo občutek v cliotu je tole:


Hell no. Tole je pa res stran vržen denar. Se pa res za tole prdenje bolj splača športni filter za zrak kupit pa sportski izpušni lonec.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

PINki ::

Kdor želi na cheap priti skozi ali pa ima dizla, kupi to haha.

Unknown_001 ::

PINki je izjavil:

Kdor želi na cheap priti skozi ali pa ima dizla, kupi to haha.


Tud dizel ma lahko zelo lep zvok.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Miptrip ::

Katere dimenzije gum bi pasala na 16 colska alu platišča za clio storia?

bambam20 ::

Clio Storia originalno sploh nima 16 colskih platišč. To bi bilo bolj pametno povprašati na renault forumu, da ti pravilno svetujejo.

Miptrip ::

bambam20 je izjavil:

Clio Storia originalno sploh nima 16 colskih platišč. To bi bilo bolj pametno povprašati na renault forumu, da ti pravilno svetujejo.


To je res pašejo pa gor od clio 3 jim imam že doma.

Invictus ::

Miptrip je izjavil:

Katere dimenzije gum bi pasala na 16 colska alu platišča za clio storia?

Tista, ki jih imaš napisana v homologacijskem listku ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Miptrip ::

Invictus je izjavil:

Miptrip je izjavil:

Katere dimenzije gum bi pasala na 16 colska alu platišča za clio storia?

Tista, ki jih imaš napisana v homologacijskem listku ...


Ja zato bom pa dal te homologirat, zanimalo me je katere dimenzije pnevmatik za najboljšo lego na cesti vzet.

rupsi31 :: včeraj, 15:55:15
Clio Storia originalno sploh nima 16 colskih platišč. To bi bilo bolj pametno povprašati na renault forumu, da ti pravilno svetujejo.


Sem že vprašal tam prej ko sem nabavil feltne. Odgovor če hočeš original vzami 16 colska platišča od clio 3 in jim namontiraj na Storio, če bodo kaj težili na tehničnem se pa oglasi na našem servisu, da ti damo potrdilo s katerim jih lahko homologiraš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miptrip ()

Siddh ::

Gume moraš takšne vzet, da bo premer kolesa enak kot na 15 colskih platiščih z pravimi gumami.

http://www.wheel-size.com/size/renault/...


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Siddh ()

Miptrip ::

Siddh je izjavil:

Gume moraš takšne vzet, da bo premer kolesa enak kot na 15 colskih platiščih z pravimi gumami.

http://www.wheel-size.com/size/renault/...


Trenutno so gor dimenzije 195/50/R16 glede na odstopanja naj bi bil v dovoljenih mejah, da naj bi bilo nobenega odstopanja na merilniku.

Siddh ::

Če daš gor preveliko gumo se bo tudi na višini avta poznalo. Vem za enega clia II z 17 colskimi platišči in zgleda že kot terenec, ker je toliko višji.


Thuban ::

Siddh je izjavil:

Če daš gor preveliko gumo se bo tudi na višini avta poznalo. Vem za enega clia II z 17 colskimi platišči in zgleda že kot terenec, ker je toliko višji.


ni "tolk višji", ker ne sme bit "tolk višji". Ker če bi bil opazno višji bi mu števec za hitrost nenormalno lagal in ga nikakor ne bi spustili čez tehničnega.
Večje kot so feltne, nižjega profila morajo biti gume.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

alu platišča za avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
639770 (6237) šernk
»

Manjši avto, bencin, cca. 5000 EUR (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12016014 (12371) hojnikb
»

Katera dimenzije ALU platišč?

Oddelek: Na cesti
225097 (4406) GrimReaper
»

Clio Storia

Oddelek: Loža
406458 (5191) Blinder
»

Dober avto nižjega cenovnega razreda? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14626298 (22082) wooted

Več podobnih tem