» »

Google Calendar, Gmail in Maps v Material preobleki

Google Calendar, Gmail in Maps v Material preobleki

Gmail na tablici prikazuje izbran pogovor in celoten nabiralnik hkrati

vir: Google

Calendar zna sam ustvarjati dogodke s pomočjo Gmaila

vir: Google

Material design prihaja tudi na iOS

vir: Google
Google - Googlove aplikacije bodo Material design, eno izmed najpomembnejših novosti Lollipopa, prinesle tudi na starejše naprave. Čeprav nekaj aplikacij že uporablja Material design, npr. nastavitve Google Play services, trgovina Play, prve ne uporabljamo pogosto, druga pa ni prinesla tako drastičnih sprememb. Oboje ne drži za trojico prihajajočih posodobitev, Google Calendar, Gmail in Maps. Vsem trem se bo vmesnik znatno spremenil in prinesel obilico novih funkcij. V primeru Gmaila v izdaji 5.0 odpade potreba po ločeni aplikaciji za elektronsko pošto za vse, ki ne uporabljajo Googlovih storitev, torej uporabljajo poštne predale Yahooja oz. jih na mobilni telefon prejemajo prek strežnika Exchange. Te bo zdaj s pomočjo majhnega paketa podpirala kar aplikacija Gmail, kar bo zmanjšalo število aplikacij, ki morajo biti naložene na naprave z Androidom. Obenem Gmail 5.0 Material design vsaj deloma prinese na starejše naprave, saj podpira vse izdaje Androida od 4.0 naprej.

Ko govorimo o Calendar verzije 5.0, moramo nujno omeniti tudi prej omenjeni Gmail, saj sta aplikaciji med seboj močno povezani. Poleg bistveno spremenjenega vmesnika, med drugim ima vsak mesec svojo igrivo naslovno sliko oz. ozadje, se Calendar dodobra povezuje v Gmail in iz elektronske pošte zna sam ustvarjati dogodke, npr. opozarjati na prihajajoč let, na sestanek, itd. Obenem v primeru deljenja lokacije naprave zna samodejno vnašati pogoste, npr. tedenske dogodke, kot je obisk fitnesa in podobno. Prav tako sam iz opisa dogodka zna dodati sliko, skodelico kave recimo, ko dodamo opomnik za srečanje s starim prijateljem v kavarni. Calendar je, tako kot Gmail, na voljo za vse naprave, na katerih teče vsaj Android 4.0.

V primeru Maps bo podprtih manj naprav, saj potrebuje novejši nabor API-jev, vsaj 18. izdajo. To pomeni, da bo Maps 9.0 z vmesnikom, ki je izdelan po načelih Material designa, deloval na vseh napravah, na katerih teče vsaj Android 4.3. Poleg novega vmesnika Maps 9.0 prinaša še novo funkcionalnost, ki pa bo žal uporabna več ali manj le v ZDA. Kdor bo iskal naslov restavracije, bo lahko kar v prikazu informacij prek Open Table rezerviral mizo, kamor se bo lažje pripeljati s servisom Uber. V primeru ogleda poti z javnim prevozom bo nov Maps lahko ocenil, kdaj bo prišel prvi voznik Uberja, kako dolgo bo trajala vožnja ter približno koliko bo stal prevoz.

Vse tri aplikacije so že stabilne in so že na voljo v trgovini, a bo, kot je običajno, treba nekoliko počakati, da vsi uporabniki prejmejo posodobitve. Neučakani lahko prenesete in namestite uraden paket APK z Android Police za Calendar, Gmail oz. Maps.

7 komentarjev

MrStein ::

Hmm, Google Play me je spet vprašal za "Accept Terms of Service".
To je že N-tič zadnje čase.
A tako pogosto spreminjajo TS ali je kaj s hranjenjem odločitve narobe?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MuadDib ::

In kako si uredim Exchange posto zdaj? ne pise niti v tej novici, v izvorni novici pa exchange sploh ni omenjen!

Dosan ::

MuadDib je izjavil:

In kako si uredim Exchange posto zdaj? ne pise niti v tej novici, v izvorni novici pa exchange sploh ni omenjen!


http://www.androidpolice.com/2014/10/31...

buneech ::

MrStein je izjavil:

Hmm, Google Play me je spet vprašal za "Accept Terms of Service".
To je že N-tič zadnje čase.
A tako pogosto spreminjajo TS ali je kaj s hranjenjem odločitve narobe?

Mene je dvakrat. 1x za Play Music, 1x za Play Movies.

MuadDib ::

Dosan je izjavil:

MuadDib je izjavil:

In kako si uredim Exchange posto zdaj? ne pise niti v tej novici, v izvorni novici pa exchange sploh ni omenjen!


http://www.androidpolice.com/2014/10/31...


To pomeni da si moram posebej dol cuknit apk?? Jaz sem razumel da je to out of the box zdaj...

Dosan ::

Predvidevam da je šlo za updated exchange APK, ki še ni bil prosto na voljo. Or sth

Jst ::

Hmm, Google Play me je spet vprašal za "Accept Terms of Service".
To je že N-tič zadnje čase.


Mene isto. Včeraj ali celo danes zjutraj (slab spomin), ko me je spet vprašal, sem si rekel, da si bom prebral njihov TOS, če že tako težijo...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android 5.0 Lollipop je tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6434089 (28934) PrimozR
»

Prispeli so Nexus 6, 9 in Player, Android 5.0 je Lollipop (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
13746101 (37625) amacar
»

Android 4.4 prinaša manjše, a pomembne novosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9834314 (26981) bkupljen
»

Googlova konferenca I/O bi bila lahko kar Android konferenca

Oddelek: Novice / Android
217109 (6140) matejdro

Več podobnih tem