» »

Amazon podeseteril izgubo, v Nemčiji mu grozi stavka zaposlenih

Amazon podeseteril izgubo, v Nemčiji mu grozi stavka zaposlenih

The Wall Street Journal - Amazon investitorjem že nekaj časa dopoveduje, da morajo na dobičkonosnost počakati vsaj toliko, da vzpostavijo vso potrebno infrastrukturo in začno ponujati vse storitve, ki so se jih namenili. Ta čas očitno še ni napočil, saj so v zadnjem četrtletju ustvarili desetkrat višjo izgubo kot leto pred tem.

V zadnjih treh mesecih je Amazon zabeležil 437 milijonov dolarjev izgube, lani pa tak čas le 41 milijonov dolarjev. To se je zgodilo kljub 20-odstotnemu povišanju prihodkov na 20,6 milijarde dolarjev. Izguba iz poslovanja je bila še večja, in sicer je znašala kar 544 milijonov dolarjev. Izgubo pričakujejo tudi v prihodnjem četrtletju, kar je delnicam podjetja spodneslo 10 odstotkov vrednosti, od začetka leta pa so kljub bikovemu trgu izgubile skoraj tretjino vrednosti.

Amazon je v zadnjem letu intenzivno investiral. Kupili so Twitch, v ZDA so zagnali Amazon Fresh za dostavo, medtem ko na Amazon Prime Instant Video ustvarjajo lasten TV-program. Dodatne težave jim povzroča zelo slaba prodaja pametnega telefona Fire in tablice Fire HD, kjer je Amazon že utrpel 170-milijonski odpis. Hkrati mu rastejo tudi stroški, saj so v zadnjih treh mesecih število zaposlenih povečali za tretjino na 150.000.

Zanimivo je, da Amazon posluje dobičkonosno v ZDA, kjer so ustvarili 88 milijonov dolarjev dobička (sicer 77 odstotkov manj kot lani), izgubo pa ustvarja v tujini. Možno je sicer, da je to delno učinek premetene davčne optimizacije, a vendarle je v ZDA uspešnejši kot drugod. Na primer Amazon Web Services v ZDA ustvari 1,3 milijarde dolarjev prihodkov, drugod po svetu pa pičlih 42 milijonov dolarjev.

Poleg tega se mora Amazon ponovno ubadati s stavkami. V ponedeljek je napovedana stavka zaposlenih v bavarski enoti v Grabnu. Sindikat želi s tem okrepiti pritisk na Amazon, da končno sprejmejo kolektivno pogodbo za trgovinsko dejavnost, medtem ko Amazon vztraja, da so v Nemčiji logistično podjetje. Spomnimo, da so v Nemčiji zaradi tega že stavkali.

23 komentarjev

RejZoR ::

Erm, mogoče zato ker 3/4 stvari iz Amazon US ne moreš naročit nikjer drugje kot na US naslov? Sem hotel kupit cel kup stvari, pa sami niso želel mojega denarja. So be it. Amazon GER oz UK pa dotičnih stvari sploh ni imel.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Dr_M ::

Sej to je problem pri Amazonu, hoces naroocit v Slo, pa ti rece jebise, ne posljemo. Sem ze kar nekajkrat poskusal narocit nekaj iz DE in UK, pa nikoli ni slo, tako da se ne trudim vec.

BlackMaX ::

They make their own path. V resnici smo mi samo ena drobtinica za njih, glede prihodkov.

Jackass ::

Ja, ampak teh droptinic je v EU kar nekaj... Lichtenstein, Luxemburg, Slovenija, Slovaška, Hrvaška, Danska, Švedska, Češka, Avstrija, Portugalska... kar nekaj držav je z manj kot ali približno 10 M prebivalci.

Nemški Amazon tudi pri večini izdelkov ni ravno med najcenejšimi. Verjetno v Evropi še vedno obstaja dovolj zaupanja potrošnikov do spletnih proizvajalcev, da se upajo naročati neposredno pri njih in zato ti ne vidijo smisla v prodajo prek Amazona, ki ima npr. v ZDA v veliki meri vlogo organizatorja trga (prek njihovega sistema prodaja izdelke veliko neodvisnih podjetij, kupcem pa izbira prodajalca s seznama ponudnikov na Amazonu predstavlja določeno varnost pri nakupu).

Nemci pa upam, da jih uspejo naučiti, da imamo v Evropi vzpostavljene tudi delavske pravice!
jAcKaSS

BBB ::

Jackass je izjavil:

Ja, ampak teh droptinic je v EU kar nekaj... Lichtenstein, Luxemburg, Slovenija, Slovaška, Hrvaška, Danska, Švedska, Češka, Avstrija, Portugalska... kar nekaj držav je z manj kot ali približno 10 M prebivalci.

Čemu smo torej člani EU? Trgovanje v območju EU bi moralo biti poenoteno.

RejZoR ::

BlackMaX je izjavil:

They make their own path. V resnici smo mi samo ena drobtinica za njih, glede prihodkov.


Ko pa natreseš par miljonov "drobtinic" pa stvar kar naenkrat postane zanimiva ane?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

D3m ::

BBB je izjavil:

Jackass je izjavil:

Ja, ampak teh droptinic je v EU kar nekaj... Lichtenstein, Luxemburg, Slovenija, Slovaška, Hrvaška, Danska, Švedska, Češka, Avstrija, Portugalska... kar nekaj držav je z manj kot ali približno 10 M prebivalci.

Čemu smo torej člani EU? Trgovanje v območju EU bi moralo biti poenoteno.


Sanjarjene je lepo. Realnost pa še lepša.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Invictus ::

BBB je izjavil:


Čemu smo torej člani EU? Trgovanje v območju EU bi moralo biti poenoteno.

EU je samo zabloda raje kako smo si vsi enaki ... Žal ...

Že samo avomobilski trg je različen od države do države. In takih zadev je še kar nekaj ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

StarMafijec ::

Tudi meni nekaterih izdelkov niso hoteli poslati iz UK ali DE.

Sicer je v Evropi 5 Amazonov, pokrivajo 5 največjih držav po prebivalstvu, vsega skupaj 318 mio od 504 mio prebivalcev EU.

Zgodovina sprememb…

Fritz ::

Ne kupujem pri ponudnikih, ki trpinčijo in šikanirajo zaposlene.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

mtosev ::

predvidevam, da Alibaba/aliexpress kr močno pritiska na amazon in kolk sn na tvju slišal se amazon gre tudi price undercutting,da je lahko konkurenčen proti drugim velikimi sellerji na zahodu
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

GTX970 ::

Fritz je izjavil:

Ne kupujem pri ponudnikih, ki trpinčijo in šikanirajo zaposlene.

Pri Lidlu ne kupuješ ? ?
http://4d.rtvslo.si/!arhiv/dnevnik/174300836
12:40

mtosev ::

BBB je izjavil:

Jackass je izjavil:

Ja, ampak teh droptinic je v EU kar nekaj... Lichtenstein, Luxemburg, Slovenija, Slovaška, Hrvaška, Danska, Švedska, Češka, Avstrija, Portugalska... kar nekaj držav je z manj kot ali približno 10 M prebivalci.

Čemu smo torej člani EU? Trgovanje v območju EU bi moralo biti poenoteno.
a sellerji nimajo pravice odločati v katere države hočejo prodajati svoje izdelke al kaj?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Mavrik ::

mtosev je izjavil:

a sellerji nimajo pravice odločati v katere države hočejo prodajati svoje izdelke al kaj?


V Evropski uniji (poenostavljeno***) pravzaprav ne.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

mtosev ::

očitno lahko odločajo sami kje bodo prodajali in kje ne. UK/DE sellerjev kateri ne pošiljajo izven svojih meja je ogromno.
rad pa bi vido kakšnen zakon kateri jih obvezuje, da so dolžni svoje izdelke poslati kamorkoli v mejah EUja
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Mavrik ::

mtosev je izjavil:


rad pa bi vido kakšnen zakon kateri jih obvezuje, da so dolžni svoje izdelke poslati kamorkoli v mejah EUja


To ni ista stvar kot si jo prej vprašal - prodajati ali pošiljati ni isto.
The truth is rarely pure and never simple.

Fritz ::

GTX970 je izjavil:

Fritz je izjavil:

Ne kupujem pri ponudnikih, ki trpinčijo in šikanirajo zaposlene.

Pri Lidlu ne kupuješ ? ?
http://4d.rtvslo.si/!arhiv/dnevnik/174300836
12:40

Ne, tudi pri Lidlu ne kupujem. To je najmanj kar lahko naredim, ko slišim za takšne prakse prodajalca - da ga trenutno črtam iz seznama mest kjer bi kaj kupoval.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

trnvpeti ::

kje pa kupujes? v katerih trgovinah?

kaj pa naredis, ko zves, da drzavna podjetja ne placujejo prispevke zaposlenim? se izselis iz slovenije?

Mavrik ::

trnvpeti je izjavil:

kje pa kupujes? v katerih trgovinah?

kaj pa naredis, ko zves, da drzavna podjetja ne placujejo prispevke zaposlenim? se izselis iz slovenije?


A zato ker nekdo nekaj narobe dela je treba drugim brez kritike dajati denar? S kje vlečete tako neumne argumente?
The truth is rarely pure and never simple.

trnvpeti ::

in das denar za telefon, ceprav ves, v kaksnih pogojih dela tam otrok?

bluefish ::

Čudno, da po svetu ne hodite nagi, ko pa ste tako moralni.

orbter ::

Zarad mene lahk kar propadejo in zaprejo štacuno. Karkol sem hotel naročit, sem dobil obvestilo, da pač ne pošiljajo v Slovenijo.

roli ::

Meni pa res ni jasno kaj hudiča naročate da vam nič ne pošlje.

Jaz na amazonu kupujem praktično vsak mesec. Pa sem kupil knjige, igre, rabljene matične plošče, slušalke, prenosnike, tablice, filme, telefone,... Večino na Nemškem in Britanskem ampak nekaj tudi na US. Tudi s third party sellerji nisem imeo nekih problemov.
http://www.r00li.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon ustvaril rekorden dobiček

Oddelek: Novice / Rezultati
188412 (4355) Konlov
»

Amazon in Bezos rekordno

Oddelek: Novice / Rezultati
129022 (7697) Nebomgabiksa
»

Amazon naposled le postal podjetje z visokimi dobički

Oddelek: Novice / Rezultati
108782 (7562) Looooooka
»

Amazon z ogromnimi prihodki, a izgubo

Oddelek: Novice / Rezultati
2516256 (14382) Nummy
»

Precenjeni Amazon posloval z izgubo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
5216709 (13914) Tilen

Več podobnih tem