» »

Prva nadgradnja Windows 10

Prva nadgradnja Windows 10

Surov Action Center

vir: AnandTech

Izbira načina nadgradenj, že v graditvi 9860

vir: AnandTech
AnandTech - Microsoft je izdal prvi paket popravkov, nadgradenj in izboljšav za tehnični predogled Windows 10. Povedali smo že, da je program, v katerem vsi uporabniki, od popolnoma običajnih domačih uporabnikov do skrbnikov ogromnih informacijskih sistemov v velikih podjetjih, lahko testirajo nedokončano izdajo Windows 10, sila uspešen. S prvim paketom nadgradenj se oznaka graditve z 9848 dvigne na 9860, a je velika večina okrog 7.000 popravkov in izboljšav nekoliko skrita očem. Najbolj očitno je, da so dodali prvo izdajo centra za opozorila po vzoru mobilnih operacijskih sistemov. Grafični vmesnik je še zelo surov, kakor tudi funkcionalnost, a so pri Microsoftu obljubili, da tako ne bo ostalo dolgo. V Action Centru se bodo zbirala vsa opozorila, ki so se prej prikazovala v balončkih nad opravilno vrstico.

Uporabniki večjega števila zaslonov bodo veseli dodatka bližnjic na tipkovnici, ki omogočajo hitrejše prestavljanje aplikacij med zasloni. Kombinacija smernih tipk s tipko Windows že od Windows 7 naprej pripne aplikacijo na polovico zaslona, jo poveča, pomanjša oz. minimizira, kombinacija smernih tipk levo in desno s tipkama Shift ter Windows pa aplikacije premetava med zasloni (ohrani se pripetost na rob zaslona). V pomoč so še izboljšane animacije (novo namizje se pripelje z leve oz. desne), ki uporabniku bolj jasno povedo, kaj se dogaja med premikanjem med navideznimi namizji, kakor tudi bližnjici na tipkovnici, Shift iz prejšnjega primera tukaj nadomesti tipka Ctrl. V primeru uporabe več zaslonov eno navidezno okolje še vedno obsega vse zaslone, temu primerno se menjava namizij izvede na vseh zaslonih.

Za uporabnike prenosnih naprav bo dobrodošla novost Battery Saved, ki lahko nekoliko podaljša avtonomijo, ko je to nujno. To doseže z omejevanjem izvajanja operacij v ozadju in s spreminjanjem strojnih nastavitev (osvetlitev zaslona, frekvenca procesorja, brezžična povezljivost, itd.). V prihodnosti bo mogoče samodejno vklopiti varčevalni način, ko baterija doseže določen odstotek izpraznjenosti, a je ta možnost zaenkrat onemogočena, možen je le ročni vklop. Prav tako za mobilne uporabnike dobrodošla novost je Data Saver, ki spremlja prenesene količine prek brezžičnih povezav in samodejno omejuje prenose na mobilni povezavi, če je ta na voljo.

Če testirate Windows 10 in se vam nadgradnja še ni namestila, to lahko naredite ročno. Vmesnik se nahaja v PC Settings, ki je na voljo v meniju Start, tam pa je potrebno pogledati v zavihek Update and Recovery. V najnovejši izdaji je mogoče izbrati, če želite pogoste in morda ne najbolj stabilne izdaje (nadgradnje vsakih nekaj tednov) oz. če raje vidite, da bo nadgradenj manj, da bodo med seboj bolj razmaknjene in bodo posledično tudi bolj stabilne.

24 komentarjev

filip007 ::

Po tihem naredi nadgradnjo s 9841 na 9860, kaj je novega ikonica za obvestila, pa še kaj...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

smash ::

ne morem več, resno, sovražim ta design, ne prenesem več tega, samo poglejte to listo action centra, sej človek sploh ne ve, kaj paše skupaj, še dobro da je na desni datum - čisto sranje evo

b3D_950 ::

design kot, da bi ga s fračo skup zmetal.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Steampunk ::

smash je izjavil:

ne morem več, resno, sovražim ta design, ne prenesem več tega, samo poglejte to listo action centra, sej človek sploh ne ve, kaj paše skupaj, še dobro da je na desni datum - čisto sranje evo

Zadnjič sem imel XP v virtualki (ker novejši almighty windows ne zna odpret starih programov) in sem ga videl po cca 5 letih. Koliko enostavnejši so bili Windowsi, še vedno bi lahko z zaprtimi očmi opravil vse funkcije. Ne pa ta zmazek od aktualnega OS-a, ko še vedno ne vem kje bi iskal nastavitve v control panel ali metro.

Računalnika z Windows OS več ne kupim.

Spajky ::

ah, novi dizajni in debate, kaj je komu všeč :8) ... grem zdej kar MangiaroLinux izprobat ... >:D..
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

hojnikb ::

oliko enostavnejši so bili Windowsi, še vedno bi lahko z zaprtimi očmi opravil vse funkcije.

to sam dokazuje dejstvo, da se neznaš prilagodit novejšim zadevam.
#brezpodpisa

Steampunk ::

hojnikb je izjavil:

to sam dokazuje dejstvo, da se neznaš prilagodit novejšim zadevam.

Ali pa da nisem suženj tehnologije.

hojnikb ::

V takem primeru je bolje, da nehaš uporabljat vse digitalne naprave ;)
#brezpodpisa

bluefish ::

Eh, bejži no. Dejansko je v W8 kup nastavitev premetanih naokrog. W10 naj bi sicer končno poenotil vse skupaj v nov nadzorni center: http://www.neowin.net/news/is-microsoft...

hojnikb ::

pobje, search dela čudeže
#brezpodpisa

bluefish ::

Opravičilo za lenobo pri načrtovanju uporabniške izkušnje.

hojnikb ::

se pa strinjam s tem, da je integracija nekaterih nastavitev oz. funkfionalnosti z metrojom uber nagravžna zadeva. Recimo operiranje z nastavitvami VPNjev.

Oz. če se ti neda iskat nastavitev vsepovsod je vedno tukaj godmode
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

feryz ::

Včasih so se dizajnerji še malo matrali, da je vseskupaj zgledalo.
Danes pa vojska ljudi pri microsoft ustvarja ikone, očitno kot višek konstruiranja, dizajna in domišljije.
Črko w za word, x za excel, kvadrat za paint... So pa barve različne, vsaj tu lahko dajo kreativnosti prosto pot.

PrimozR ::

Geez no, pa saj piše, da je Action Center tam samo zato da je, da je interface grob in neuporaben. Da se bo v prihodnosti izboljšala situacija.

Nekateir bi res radi vse in še glasbeno željo, zastonj in takoj... -_-

bluefish ::

To je vedno problem pri raznih TP,... izdelkih. Folk slepo pričakuje, da bo že vse speglano.

crystal ::

pa kaj ste bogi eni. A ne razumete da je alfa release?? niti beta?
Se vsak windows, ko je prsel final release, je mel drugacen design. Drgac pa men je fenomenalen.

PrimozR ::

Ne vem sicer kater del vmesnika gre ljudem tukaj tako v nos, ampak meni tole na pogled deluje zelo okej, uporabno. Nobenega kiča, vseeno pa nekaj barv. No, na Win7 itak že več kot leto dni uporabljam 'Win8' temo, ki prav tako odstrani precej kiča, a obdrži barve, ki jih razne klasične teme nimajo.

carota ::

Morda bi bilo dobro omeniti, da je to predogledna različica in zbira vse sorte podatkov ter jih pošilja na Microsoft. To je tudi nekje zapisano, a EULA-e itak nihče ne bere. :)

Jackass ::

Se strinjam z nekaterimi komentatorji. Nadzorna plošča v Win XP je bila bistveno bolj jasna kot pa pri novejših verzijah. V Visti/7 so razprčkali nastavitve zaslona na 3 dele, da nikoli ne vem kaj je v katerem sklopu; vedno potrebujem vsaj 10 klikov naokoli, da najdem omrežne nastavitve, ki jih iščem ipd.

V Win 8 pa se počutim, kot da imam prvič pred sabo Windowse. Ne znam ničesar! Še ponovni zagon sem prvič iskal 5 min. Na trenutke se mi zdi, kot da si pri MS želijo, da postanejo Windowsi tako nepregledni, da bo vseeno ali danes uporabljaš Win, jutri OS X, tretji dan poljubno distribucijo Linuxa itd. V vsakem boš znal klikniti ikono za internetni brskalnik, ostalo boš pa tako ali tako iskal kot bi prvič sedel za računalnikom! Obup!

Mislim, da se jim dogaja točno tisto - Win XP so nudili v temeljnih stvareh skoraj popolno uporabniško izkušnjo in potem niso vedeli kam bi šli naprej. Vsi bonbončki tipa Aero, widgeti oz. kasneje live tile-i ipd., bi bili lahko dodani sistemu kot je bil XP.
jAcKaSS

krneki0001 ::

windows 10 - ponovni zagon - desni klik na start gumb in se ti odpre meni.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Steampunk ::

krneki0001 je izjavil:

windows 10 - ponovni zagon - desni klik na start gumb in se ti odpre meni.

Kaj pa windows 8? Ko ni bilo start gumba?
Z miško v desni kot, počakat 5 sekund da se prikaže tisti charms trak, nastavitve, power, restart. Fak no.

Only by MS.

GupeM ::

Ne rabiš start gumba. Greš v spodnji levi kot, desni klik in odpre se ti meni.

PrimozR ::

krneki0001 je izjavil:

windows 10 - ponovni zagon - desni klik na start gumb in se ti odpre meni.

Windows 10 je itak power opcije prestavil v start meni, imaš na vrhu. Tvoj način je bolj uporaben za Win8.

Steampunk je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

windows 10 - ponovni zagon - desni klik na start gumb in se ti odpre meni.

Kaj pa windows 8? Ko ni bilo start gumba?
Z miško v desni kot, počakat 5 sekund da se prikaže tisti charms trak, nastavitve, power, restart. Fak no.

Only by MS.

Kar je rekel GupeM oz. Win+X.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

MrNighthawk ::

Steampunk je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

windows 10 - ponovni zagon - desni klik na start gumb in se ti odpre meni.

Kaj pa windows 8? Ko ni bilo start gumba?
Z miško v desni kot, počakat 5 sekund da se prikaže tisti charms trak, nastavitve, power, restart. Fak no.

Only by MS.


Kolikor se spomnim je bilo isto in ni bilo potrebno čakat. Samo miško prestavit v spodnji levi kot in desni klik pa prideš do menija. Tako kot zdaj desni klik na start.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prihaja nov paket popravkov za Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6035346 (32539) Lindir
»

Microsoft je predstavil Windows 10 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostalo
14339973 (32930) boolsheat
»

Prvi posnetki Windows 9 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
21255538 (45208) Steampunk
»

Prava nadgradnja na Windows 8 le s Sedmice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13636644 (32487) lopov
»

Razer Tarantula vs. Logitech G15

Oddelek: Strojna oprema
152680 (2126) BloodyShadow

Več podobnih tem