» »

Pokvarjen monitor

Pokvarjen monitor

St753 ::

Zadnje čase ima monitor težavo s prikazovanjem slike. Ob vklopu se prikaže (neenakomerno) zatemnjena slika (leva stran temnejša od desne), po približno sekundi pa zaslon povsem potemni. To se zgodi ob vsakem ponovnem vklopu. Prvič sem imel to težavo že pred kakšnim mesecem, vendar je kasneje spet začel delovati. Zanima me, če kdo ve za kakšno težavo gre? Monitor je star prib. 5 let.
Naslednje kar me zanima: Ali se mi splača dati monitor na popravilo, kjer lahko plačam servis v znesku polovične cene (govorim na pamet) novega monitorja (morda več), s tem pa tvegam tudi, da se monitor kmalu spet pokvari in ponovno plačam servis, ker monitor ni več v garanciji? V nasprotnem primeru se mi zdi bolj smiselen nakup novega monitorja.

hojnikb ::

nabavi novega...
#brezpodpisa

stapler rump ::

To kar si opisal se sliši, kot da je problem z osvletlitvijo (backlight). Verjetno se je pokvarila flourescentna žarnica ali pa napajalnik zanjo. Če ima servis rezervne dele za tvoj model monitorja je to običajno precej enostavno popravilo.

Servisi ti tipično znajo svetovati, ali se popravilo splača. Prosi jih, naj ti najprej naredijo oceno, koliko bi stalo popravilo. Običajno to naredijo zastonj. Vprašaj tudi, ali dajo garancijo na popravilo.

Odvisno sicer kakšen monitor imaš, ampak če servis stane polovico cene podobnega novega monitorja, potem je verjetno res bolj smiselno in hitrejše kupiti novega.

hojnikb ::

od 100€ naprej dobiš nov monitor, ki bo neprimerljivo boljši od tega, kar imaš sedaj. razn če si takrat kupo topend ips/pva zadevo.
#brezpodpisa

St753 ::

Monitor je čisto navaden, se mi zdi, da sem ga kupil za prib. 150€. Hvala za nasvete.

hojnikb ::

nabavi novega..
#brezpodpisa

St753 ::

Mogoče kdo ve, kje se splača kupit novega? Sam poznam samo enaa, mimovrste in bigbang.

hojnikb ::

funtech mogoče..
#brezpodpisa

Mesar ::

Your turn to burn!

St753 ::

Katero znamko pa priporočate? Do sedaj sem imel Samsung in LG.

pegasus ::

Da ne odpiram nove teme ... priporočat kak servis za phillips monitor, ki mu očitno odpoveduje napajalni del?

mihagr ::

@pegasus
Za Ljubljano in Maribor
http://www.servispreseren.com/lokacija-...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3440x1440 ali 3840x1600?

Oddelek: Zvok in slika
7851 (529) Ted
»

Skurjen ekran. Takoj po novega (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
677256 (5500) Invictus
»

Problem z monitorjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
51176 (1098) Drekcpekc
»

problem s monitorjem...

Oddelek: Strojna oprema
191346 (1040) solatko
»

iiyama degaussssssss

Oddelek: Zvok in slika
352405 (1944) pramarko

Več podobnih tem