» »

Popravilo diska

Popravilo diska

damirez ::

Včeraj mi crknil disk in nujno rabim z njega podatke.
What happened:
Komp se je zbudil iz sleep moda in istočasno zaštekal. Ob resetiranju je napisalo, da ni bootable. Potem je bilo slišati, kot da nekej preskakuje "igla".

Bios zazna disk!

Sedaj sem dal drug disk in na novo inštaliral winse, a obstaja kaka varijanta, da bi rešil podatke, ne da bi dal strokovanjakom 200€, podatke rabim diska ne!

Hvala in LP

Pyr0Beast ::

nope
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bluefish ::

Prej neseš konkretni firmi ali izkušenemu posamezniku, ceneje bo. Resno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Brias ::

damirez je izjavil:

Včeraj mi crknil disk in nujno rabim z njega podatke.
What happened:
Komp se je zbudil iz sleep moda in istočasno zaštekal. Ob resetiranju je napisalo, da ni bootable. Potem je bilo slišati, kot da nekej preskakuje "igla".

Bios zazna disk!

Sedaj sem dal drug disk in na novo inštaliral winse, a obstaja kaka varijanta, da bi rešil podatke, ne da bi dal strokovanjakom 200€, podatke rabim diska ne!

Hvala in LP


za 200 eur ne bos nasel strokovnjaka ...


trokovnjaka pa verjetno ... ki ti bo naredil v studentskem domu, medtem ko mu bo podhrupnik nabijal baffalo soli-ja ....

damirez ::

damirez je izjavil:



za 200 eur ne bos nasel strokovnjaka ...


trokovnjaka pa verjetno ... ki ti bo naredil v studentskem domu, medtem ko mu bo podhrupnik nabijal baffalo soli-ja ....


Kaj?

Brias ::

hotel sem ti reci, da ti za 200 eur strokovnjaka ne bos nasel ...

damirez ::

A res? A te Kotar.si računajo še već al kaj?
Ja kolko moram pol računat?

fosil ::

Če bios zazna disk je mogoče samo sesuta particija.
Tako je!

Brias ::

damirez je izjavil:

A res? A te Kotar.si računajo še već al kaj?
Ja kolko moram pol računat?


vprasaj kotar .... pa javi ceno ... pomoje ... je ze res da drugace racunajo enemu ki se mu gre za par slik iz dopusta, ali pa firmi, ki ima gor lost bazo strank ...

samo po mojih izkusnjah, pri kotarju, pod 1k eur ne bos prisel skozi ...

dejmo se presenetit, vprasaj jih :)

Pyr0Beast ::

Bo kar jurja

Ali pa tako "dokler ne pregledamo ne moremo nič povedati"
Kar še vedno pomeni jurja ali več
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

damirez ::

fosil je izjavil:

Če bios zazna disk je mogoče samo sesuta particija.

Ne verjamem. Kako pa to ugotoviš?

DJ Beat ::

Pogooglaj za proizvajalcev SW in poskusaj najprej s tem.

damirez ::

Disk je Western Digital in nima nič pametnega na internetni strani.

fosil ::

Disk priklopi kot sekundarni in poglej če ga windowsi zaznajo in ti ponujajo formatiranje.
Če da, potem probaj uporabit program testdisk.
Tako je!

damirez ::

Tnx bom probal zdej.

damirez ::

Evo probal. V bisou disk sicer zazna, ampak sem šele zdej opazil, da je ime spremenjeno, ker sta diska skoraj identična sta bila včasih imena skoraj identična. Sedaj piše pod pokvarjenim diskom samo WDC ROM HAWK----- neki takega.
V Windowsih pa diska žal ne zazna več, tako da nisem mogel programa uporabit.

NEEEEEEEE!!!!

UNIVERZUM ::

Bom še jast vskočil v temo. Meni je kakšna 2 meseca nazaj crknil 1tb disk. Ko ga priklopim ga bios in windowsi sicer zaznajo (ponudijo format), vendar piše da je samo 8Gb. Se da iz tega še kaj naredit ali ne.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Pyr0Beast ::

UNIVERZUM: Ja
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

UNIVERZUM ::

Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Zgodovina sprememb…

badabim ::

Smešno vendar resnično.
Pred leti sem pokvarjen disk zavil v brisačo in ga dal v zmrzovalnik za nekaj ur.
Ko sem ga priklopil (še vedno zavitega v brisačo), je deloval normalno nekaj minut.
Nasvet sem dobil na netu.

xCore ::

Za začetek lahko probaš chkdsk -r

Potem z kakim bootable programom od proizvajalca kjer preskeniraš disk pa probaš odpravit napake

Potem pa z acronisom probaj naret kak klon diska če pa javlja napake pa jih ignoraj mogoče ti uspe kaj prenest..
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

T-Mac ::

Pozdravljeni,

se bom malo prikljucil tej temi... Res mi je ze smesno ampak spet imam problem s podatki torej disk... Sem si rekel ce imam pa podatke na prenosnem disku doma na mizi se pa ne moren ic zgoditi... Torej kako je bilo... WD ProBook lepo priklopljen nekaj casa na prenosnik, posodbim kable torej napajalnik in kabel za podatke, nekaj casa disk ni bil priklopljen na prenosnik, zadnjic dobim nazaj kable torej napajalni kabel dobim nazaj bol natancno, kabel za prenos podatkov sm pa vzel nek drugi krajsi, upam da ni bila tezava v tem kablu... Torej priklopim in vse lepo dela, prenosnik poklopim in grem spat... nasledenje jutro se zbudim dvignem prenosnik grem v sistem in ni diska, lucka je lepo svetila na disku ampak win 7 ga ni zaznal... Sprobavam vse zivo in nic... Ne vidim ga niti v managerju nikjer tudi bios ne... Ga dam ven v drug ohisje priklopim ga win 7 ne spoznajo, manager ga pa ampak mi pravi da ga moram inicilizirat, kliknem in nic ga ne morem... torej kaj je konec z njim a kako... joj joj... vidm da ni nikjer vec varno imeti podatke... 1000 euru pa ne mislim dajati... pred casom sem unicil usb in sem s testdiskom dobil nekaj nazaj samo takrat mi je testdisk spoznal usb sedaj mi pa testdisk zunanjiga diska ne spozna kaj ga dam v hladilnik a kaj ko sm bral nimam vec idej... Ce ima kdo se kako dodatno idejo bi prosil razen ne kake ideje s kotarjem in podobno...

Hvala

Ko sem disk poslusal kak zvok ima ko je bil se v prvotnem ohisju je samo nekaj klikalo torej mehanska okvara a kako?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Mac ()

T-Mac ::

kaj pa to da ga takole razstavim kot je napisano v tem postu: Ne zazna zunanjega trdega diska


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podjetje za reševanje podatkov

Oddelek: Strojna oprema
264413 (3534) solatko
»

Okvara trdega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
6750 (672) SimplTech
»

[Zunanji disk WD] Reševanje podatkov z nedodeljenega prostora

Oddelek: Pomoč in nasveti
62266 (2115) M1_Abrams
»

Prosim za pomoč- izgubljene slike in posnetki- "crknjen" in formatiran disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
111240 (1170) Naya
»

Reševanje trdega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
121813 (1539) civic_

Več podobnih tem