» »

Skurjen ekran. Takoj po novega

Skurjen ekran. Takoj po novega

«
1
2

shadeX ::

Skuril se mi je LG-jev ekran po 3-4 letih. Kupiti moram novega.

A bo ta vredu? Čim manjša cena pa čim večji mora bit.

http://www.mimovrste.com/artikel/265000...

gendale ::

seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Brias ::

http://www.pctrgovina.com/trg/detajl.ph...



138,00 EUR (DDV je vračunan!)

Isotropic ::

gendale je izjavil:

kupi ips panel

recimo http://www.mimovrste.com/artikel/265000...

a ti mas tega?

shadeX ::

Ker se mi je skuril ekran sedaj tuhtam kaj bi bilo narobe. Fajn bi bilo če bi se ga dalo še popraviti. Uglavnem, ekran ko je priklopljen v 220V , sam od sebe prižiga in zapira sliko. Ko to dela, notri nekaj smrdi. vendar ne veliko. Med tem ko se prižiga, notri tudi piska. a mogoče kdo ve kaj bi lahko bilo?

Dripc ::

Če ti "žmiga" so ti "verjetno" šli kondenzatorji, odpri in poglej če so kaj napinjeni...

Mesar ::

Poglej če ti je kondije odpizdl... kot so že rekli, to maš menjano 1,2,3 skoraj brez stroškov.
Your turn to burn!

shadeX ::

Hvala vam. Bom pogledal. Ja ekran pa žmiga ja... Se odpira in sklaplja. Ne morem ga niti sklopit na gumb ki ga ima. Če je v elektriki samo žmiga. Bom pogledal..Hvala vam.

Mesar ::

no poglej pa malo javi kak je, lahko tudi poslikaš stanje.
Your turn to burn!

dukedl ::

men so tukaj še vedno bp in hitro ter poceni popravili monitorje, priporočam
http://www.serviselektronike-sp.si/vseb...
lp dukedl

Mesar ::

jaz bi raje kondije probo
Your turn to burn!

shadeX ::

hmm. Men se zdi da bo bolj problem sploh odpreti ta ekran. Namreč nima ne vijakov ne nič. Edino kar ima je par takih lukenj na zadnji strani ekrana samo ne vsebujejo vijakov ( če pogledaš dobro vidiš zeleno - od glavne plošče najbrž ) ..

monitor pa je : LG Flatron W2042T

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

mihec87 ::

To so luknje za nosilec..če so so bolj ob robovih kje..pa čez te nalepke potegni z nečim čez tam ko se udre je verjetno luknja oz vijak not..

mn ::

Volk| ::

Moj LG monitor pa nekaj brni not. 2x sem ga malo kresnil z roko zgoraj pa je nehalo brnet.
Star je nekje 2 leti. Kaj počasi umira ali kaj je to brnenje?
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Volk| ()

shadeX ::

Volk| je izjavil:

Moj LG monitor pa nekaj brni not. 2x sem ga malo kresnil z roko zgoraj pa je nehalo brnet.
Star je nekje 2 leti. Kaj počasi umira ali kaj je to brnenje?


Ej isto je meni brnelo. Prav isto kakor tebi. Na koncu se je pokvaril ( naj omenim da to brni samo ko ga vklopiš in nato čez par minut počasi poneha)

Volk| ::

ja,meni zdaj odkar sem ga "tepel" ne brni več.
Saj je v garanciji, samo če ga tak sedaj pošljem, bodo rekli da se zajebavam, pa še verjetno bom 1 mesec brez monitorja.
Gledam novega. KLIK. Zdilal sem ceno na 161€, pa brez poštnine, tako da me kar mika, samo ne bi rad kupoval novega, če je še stari ok. Po 2 letih pa ja ne bi smel ruknit.
Itak je zdaj LED na pohodu kao boljši, manj el. porabijo(čeprav ni taka razlika).
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

shadeX ::

Ja men je ta LG-jev začel brneti tudi po 2 letih. Nato je bilo vedno huje. Na koncu po 3 letih mi je dokončno šel. Bomo videli kaj je narobe. Sem pa že naročil novega in sicer:

http://www.mimovrste.com/artikel/265000...

Jutri ga dobim. Bomo videli če bo za kaj =)

Volk| ::

očitno LG po 2 letih mrkne..
najboljše da pol nabavim drugega.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

shadeX ::

ja nevem ni nujno. en frend ima od LGja ravno tako, mu dela sam so mu pa pixli umrli :D..
Absolutno bom probal samsung sedaj.

SLO_Matej ::

Huh, kaj so samo moji LG-ji pridni in delajo brez kakršnihkoli težav ali mrtvih pik še veliko dlje od dveh let? :) Eden je mislim da iz 2004, drugi pa 2008, če se ne motim. V uporabi še vedno oba, tisti novejši vsakodnevno. :)

No, kakorkoli, mislim, da je tudi Samsung odlična izbira. Sta le glavna proizvajalca kar se tiče proizvodnje zaslonov.

shadeX ::

Maja tud jaz sem bil pristaš LG-ja. Vse mi je delalo vedno normalno. Nevem kaj je sedaj začelo srat.

gendale ::

Isotropic je izjavil:

gendale je izjavil:

kupi ips panel

recimo http://www.mimovrste.com/artikel/265000...

a ti mas tega?

jst mam enega starega ips della, ki se ga ne dobi več
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

shadeX ::

Sicer mam sedaj novi ekran od samsunga ( kateri je že na servisu ), anyway tisti ekran od LG-ja ( prvi post ) sem dal pregledat nekemu servisu. Rekli so da je okvirna cena med 40 in 60 € za popravilo. Niso povedali kaj je šlo, vendar mene zanima koliko € bi sami pobasali tukaj v žep, ter koliko bi dejansko stal kak material za kupit novega..

Vem da je težko reči vendar tko okvirno ?

darkolord ::

Če je šel samo kondenzator je strošek materiala manj kot 1 evro.

Lahko je pa šel cel inverter ali VN trafo, potem je pa cena materiala lahko tudi nekaj 10 eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

shadeX ::

hm ja ja sej.

a je mogoče da bi za strošek 5€ npr, oni pobasali v žep 45€ (če npr računajo 50€ za popravilo)? za nevem pol ure do uro dela..

jype ::

Komot, saj od tega živijo.

shadeX ::

ja od nategancij predvsem.. hehe.. =) Se bom pozanimal pri kakšnemu drugemu majstru kaj je šlo in potem poročam naprej tukaj :D

darkolord ::

Sej verjetn poznaš tist k pride mož k mehaniku k mu ne vžge avto pa un mal razmišla, vzame kladiv pa udar po motorju pa začne delat, pa reče:

- "20 eur bo tole"
- "Ja kako 20 eur sej ste sam s kladvom useku"
- "Udarec = 1 eur, vedet kam udart = 19 eur"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

shadeX ::

hehe, ja dobra.

shadeX ::

Tukaj sem posnel in objavil na Youtube posnetek, ki prikazuje kaj ekran (ne)dela. Mogoče se bo kdo dobil od vas, ki se spozna na to in iz teh simptomov ugotovil vsaj približno kaj bi lahko bilo narobe =).. (zvočnike obvezno naglas, saj sem posnel tudi zvok, ki prihaja iz monitorja, nekje na sredini )

$%&/() ::

Tole so 100% kondenzatorji. Moj 206BW je imel enake simptome. Nato sem ga razstavil, na napajalniku zamenjal vse štiri kondenzatorje (~5€) in monitor je zopet kot nov.

shadeX ::

aha, hvala za tvoje sporočilo. Sicer kdor ni bral zgornjih postov , so mi na servisu rekli 60€ za popravilo, nato ko sem rekel da ga ne bom popravil ker za 60€ se mi ga ne splača, so rekli 40€. Vendar sem ga dvignil vseeno.

Še kdo ki misli da so mogoče kondenzatorji?

solatko ::

shadeX - kaj kompliciraš, ker se spoznaš na vse in za diagnozo in popravilo nočeš dat "nategunom" 50€, popravi sam, bo dosti ceneje.
Sicer pa diagnoza napake je 30€+, popravilo 1 ura - 30-50€, ali pa nov monitor 100€+. Izbira je čisto tvoja in toliko, kot so nateguni na servisu, si nategun ti, ker nočeš plačat opravljenega dela in vloženega znanja.

Naredi sam, pa ne boš mel problemov. Sicer pa ljudje hodijo na servis, ker sami ne znajo ali bi bilo preveč zamudno za njih.
Delo krepa človeka

shadeX ::

solatko je izjavil:

shadeX - kaj kompliciraš, ker se spoznaš na vse in za diagnozo in popravilo nočeš dat "nategunom" 50€, popravi sam, bo dosti ceneje.
Sicer pa diagnoza napake je 30€+, popravilo 1 ura - 30-50€, ali pa nov monitor 100€+. Izbira je čisto tvoja in toliko, kot so nateguni na servisu, si nategun ti, ker nočeš plačat opravljenega dela in vloženega znanja.

Naredi sam, pa ne boš mel problemov. Sicer pa ljudje hodijo na servis, ker sami ne znajo ali bi bilo preveč zamudno za njih.


Saj tudi bom sam naredil. Zato tudi sprašujem tukaj kaj mislite, da bi lahko bilo narobe, ker nekateri imajo lahko iste simptome ali pa že na pamet vejo kaj bi lahko bilo narobe. In če človek reče npr da je šel kondenzator ga bom tudi zamenjal. To niti ni tako velik problem.

In ne. Definitivno 60 € za popravilo ne bom dal ( a to pomeni da sem nategun ? hmm ), zato ga bom skušal sam popraviti. Če mi ne bo uspelo, bo romal v smeti..

sicer nebomo debatirali kaj je šlo vendar nategunsko se mi zdi tole, da je strošek npr za popravilo 5EUR a ceno dajo 60EUR. Ok 30EUR bi razumel in bi tudi dal.. ma ne pa 60.. lol..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

bond007 ::

Pri meni je bil kriv transformator - LG 22" lcd - naročil od kitajca za 3€ - prelotal zadevo in lcd živi naprej. Evo temo: http://www.badcaps.net/forum/showthread...

solatko ::

Vidiš to, kar sprašuješ, na servisu poiščejo na napravi. Tukaj ne boš dobil uporabne informacije, ker nihče od nas, ki bi to za malo šalo popravili, to ne moremo, brez prisotnosti naprave.

Za tolažbo - pojavlja se samo kakšnih 10 +- različnih napak in samo cca 20+- možnih rešitev.

Lej, za vsako težavo, je najtežje najti vzrok - diagnostika, popravilo je pač, večinoma obrtniško delo, ki bi ga zmogel vsak vajenec 1.letnika elektrotehnike.

Nekdo, ki se s temi zadevami poklicno ukvarja, po navadi, določi napako že iz razgovora s stranko, včasih pa kakšna stvar, tudi izkušenega mačka, spravlja ob živce nekaj ur.

Mimo grede, da ne boš naredil več škode, kot bi te stalo popravilo. Če nisi vešč lotanja ali če nimaš pravega orodja, se ti zna zgodit zajeb.
Delo krepa človeka

Pyr0Beast ::

Vajenci običajno nimajo pojma in še bolj zaserjejo stvari
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

shadeX ::

Jaz sem sedaj ekran previdno razdrl in ugotovil, da tisto piskanje ( 16 sekunda videa prihaja najverjetneje iz tukaj )



kaj je tisto

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

shadeX ::

Se opravičujem.. piskanje ko se monitor odpira in zapira prihaja točno iz te komponente..

bond007 ::

Mislim, da je transformator. Poglej pod qc nalepko, če piše EEL-22. Jst sm kupi tegale: http://www.ebay.co.uk/itm/Transformer-E... . Moraš pa vsaj malo znati lotat, drgač bo kr težka tole zamenjat...

shadeX ::

ne sej jaz ne znam lotat, mam pa prijatelja ki obvlada zadevo..

Ja piše EEL-22 (in še neki samo je težko razbrati ).

A isto je tebi šlo?

bond007 ::

Jp, kar tistega iz linka nabavi - cenejšega ne boš našel (ni samo za 17 in 19" kot piše na ebayu, ampak dela tudi na 22"). Ko ti bo frend lotal naj samo pazi, da ga prav obrne. Pa malo preglejta kondije, če so vsi ok...

shadeX ::

Tam na linku piše

Transformer EEL-22 On AIP0157 For LG L1719S,L1919S


A to pomeni za 19 in 17 '' monitorje? Ker ta monitor je 19''..

in ej.. hvala. dolžan sem ti pivo =)

darkolord ::

Mimogrede, a jaz prav vidim, da sta tam levo od prsta na sliki vsaj dva kondenzatorja napihnjena (pa mogoče še en mali spodaj)?

Pyr0Beast ::

Prav vidiš :)

In tisti ta mali napihnjen je odgovoren za težave s štartom
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Hm, ma nebi rekel. Sem preveril še enkrat in so v normalnem stanju. So pa zelo prašni...

Pyr0Beast ::

Monitor dela kot nov a ne ? :)

Tako bom vprašal: Imajo na vrhu 'napihnjene' kapice ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

shadeX ::

O jebemu ja.. se mi zdi da res.

ja samo zelo malo v primerjavi z drugimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Pyr0Beast ::

Tudi malo je vzrok za menjavo
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup ekrana/monitorja 2012 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8121564 (16639) Spock83
»

Velikost zaslona

Oddelek: Zvok in slika
141230 (839) b16
»

Kateri monitor za cca. 150 evrov?

Oddelek: Kaj kupiti
111445 (986) kmetek
»

Kateri 23-24'' monitor?

Oddelek: Zvok in slika
164934 (4647) mokasin
»

IPS monitor LG-ips226v

Oddelek: Kaj kupiti
203109 (2607) Jinto

Več podobnih tem