» »

Problem z monitorjem

Problem z monitorjem

Drekcpekc ::

Pozdravljeni,

danes se mi je zgodilo, da se monitor ni in ni hotel prižgati. Torej, lučka na monitorju je utripala in zgledalo je kot da se monitor "muči" prikazati sliko. V notranjosti se je vsakič slišal nek klik in monitor je spet ugasnil. Po približno 5 - 10 minut takšnega obnašanja, se je končno uspel prižgati. In zdaj se bojiim, da če ga ugasnem, da se nebo več prižgal.
Kaj naj nardim? Oz. ali mi lahko kdo nahitro razloži kaj je treba naredit če kupim nov monitor?

p.s.
imam samsungov LCD Syncmaster 940 BF

hvala lepa

Drekcpekc ::

No, samo da povem, da mi je danes monitor dokončno ugasnil. Lučka se niti ne vžge več, niti da bi utripala. Kaj moram računalnik odpeljat na servis?
Ali mi lahko kdo razloži, kako se instalira nov monitor?

St235 ::

a. Ne vozit računalnika na servis, če je crknil monitor, ampak pelji monitor. Če nimaš garancije se ti v 99% popravilo ne bo splačalo.
b. Monitor se samo priklopi na računalnik. Poglej kabel ki gre iz monitorja v računalnik in si zapomni kam je priklopljen. Ko boš kupil nov monitor ga samo vtakneš tja in v elektriko in je to to.

DarwiN ::

Kondenzatorji.. Tule imaš, kako popravit Ni točno za tvoj model, ampak, to je to.

Pa takoj po imenu nitke sem že kar vedel, da gre za Samsung. Odkar so mi trije Samsungi pocrkali, sem bolj pozoren in opažam na stotine teh nitk na vseh možnih forumih. Praktično v 90% primerov gre za Samsung. Ne kupovat več tega skomercializiranega sranja, ljudje!.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Drekcpekc ::

Hvala Lakotnik29 in DarwiN za odgovore. Trenutni monitor pa bom zamenjal verjetno s tem, ker tale nima več garancije
http://www.mimovrste.com/artikel/265009...

Zgodovina sprememb…

Drekcpekc ::

Pozdravljeni, monitor sem odnesel na servis, in tam so mi dali nadomestnega, katerega sem doma probal in je samo napisalo da ni signala. Ko sem monitor odnesel nazaj, so mi tam rekli, da je problem v grafični kartici in da mi je ta "kao" skurla monitor... Kaj je to možno?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Med uporabo se monitor ugaša - vzrok?

Oddelek: Pomoč in nasveti
333076 (2212) cvalsr
»

Monitor utripa po zagonu

Oddelek: Strojna oprema
348068 (6366) ZigaZiga
»

Skurjen ekran. Takoj po novega (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
677264 (5508) Invictus
»

Samsung 226bw+utripajoča slika

Oddelek: Pomoč in nasveti
151853 (1631) gor13azd
»

Utripanje monitorja Samsung 959NF (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
523859 (2811) mato22

Več podobnih tem