» »

Napajalnik

Napajalnik

mat11 ::

Kje v Lj, takoj, kupiti ugoden napajalnik? Prej sem imel Chieftec 500w, ctg-500-80p. Vceraj po prezivetem vikendu brez racunalnika, ga prizgem in je samo vrglo varovalko ven, iz racunalnika pa je malo zasmrdelo. Razdrl napajalnik in pod njegovo plosco vidim znake šlusa, ocitno so sparali pri plastiki, saj bil ravno na robu zascitne plastike. Ali je mozno (precej je bil zaprasen) da se je scasoma nabralo toliko prahu, da je postal z casoma prevoden?
mat

SuperVeloce ::

Prevoden? Če ne piliš kovine ali nevem kakšnega čudnega materiala, potem bo prah težko naredil takšno škodo. Razen če imaš tropsko vlažnost in monsune v bajti? Napajalniki pač crkujejo, včasih z malo teatralnosti... sploh če so redno pregreti (kar predvidevam da je na zaprašenem napajalniku zelo možno).

Če že kupuješ, kupi nekaj kvalitetnega xfx 450w

aja... kakšne komponente je ta napajalnik sploh gnal v tvojem sistemu?

Zgodovina sprememb…

mat11 ::

Bo to boljsi, kot dosedanji? Med tednom mi tacunalnik dela 24 ur na dan. Cena mi sicer ni vsec, ce pa bo bolj siguren, da ne bo kaksnega pozara, bom ze pozrl to ceno.

1156 plata dva hdd, en ssd disk, procesor i5, grafa pa neka srednja izpred 4 let.

Grafa je rabila dodatno napajanje.
mat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat11 ()

denis9 ::

pr napajalnikh se ne sme šparat. tega ko je @SuperVeloce predlago je velik bol kvaliteten od dosedanjega glede cene pa nimaš kej gledat pot tem XFX-om je najcenejši od firm ki deljao kvalitetne napajalnike

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: denis9 ()

mat11 ::

Hvala za nasvete nabavil sicer LcPower 550w, zaenkrat dela super. Ista cena kot zgornji samo so mi svetovali večjo moč.
mat

GTX970 ::

Strel v koleno...

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
http://www.computerbase.de/2011-03/test...
2x rail 18A in 16A.

xfx 450
single rail 34A, Seasonic build.



Iz tujine je p/p ta:
http://www.hardwareversand.de/400+-+500...
80 gold

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

denis9 ::

kje si to kupo da so ti tega priporočil :D hahahhahah

Nevem zakaj eni tule sprašujete za nasvete ko pol vse kar pravmo ignorirate pa kupite največji drek

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: denis9 ()

gddr85 ::

tale lc je močnejši samo na papirju

ombre ::

Mah, nevem kaj tko kritizirate LC-je. Meni delajo čist ok. Glede na ceno je dober. Prej sem imel tagana, ki je crknil in ga ne bi nikoli več kupil glede na visoko ceno in to kar sem dobil.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

hojnikb ::

Na ceno že _dolgo_ ni več super.
#brezpodpisa

SuperVeloce ::

mat11 je izjavil:

Hvala za nasvete nabavil sicer LcPower 550w, zaenkrat dela super. Ista cena kot zgornji samo so mi svetovali večjo moč.

So te fajn nategnal za isto ceno :)

hojnikb ::

Tistemu, ki ti je dal ta lcpower, bi mu prstisno eno veliko zaušnico..
#brezpodpisa

gddr85 ::

comshop predvidevam?

mat11 ::

:) Recimo. Je.. ga . Sedaj je že v računalniku.
mat

medenko ::

Če mu bo normalno delal itd, zakaj je krš? Tudi jaz sem imel pred leti LCja....pred tem mi je pa ANTEC crknil. Čisto različno.
Če mu crkne mu naj v garanciji pa dobi novega.

chucki ::

V roku 5 let mi je poginil Tagan,LC,Gigabyte... Zdaj sem na Corsair :D
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

mat11 ::

Konec koncev sem imel prej Chiefteca, ki je crknil, tako da ...
mat

SuperVeloce ::

medenko je izjavil:

Če mu bo normalno delal itd, zakaj je krš? Tudi jaz sem imel pred leti LCja....pred tem mi je pa ANTEC crknil. Čisto različno.
Če mu crkne mu naj v garanciji pa dobi novega.

Gre se tudi za to, da bi se zapeljal do mlacoma po model od xfx za isto ceno, za katerega se ve, da je ok nacrtovan (napajalni sklop in varnostni moduli...) in sestavljen. LC power je vedno bil tako, da si dobil zanic zadevo ali pa si placal za kvaliteno stvar celo vec kot za konkurencni izdelek.

Tomson ::

Mah, toliko slabih izkušenj z LCjem, da ga niti pod razno nobenemu ne priporočam. Sej se tudi ostali pokvarijo, ne rečem, tudi Seasonic mi je že šel, ampak če gledaš na % je vse jasno ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

hojnikb ::

Pa tudi lcpower vedno overrate-a moč, tako da dobiš z 550W napajalnikom ven 400W na 12V.
Pa velik jih še 80+ bronze ne dosega. Zakaj točno bi ta šrot kupoval, če dobiš seasonic quality za par kavic več ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

GTX970 ::

Lc ima glavnino moči skoncentrirano na 3.3 in 5V, kar je totalno sfaljen design, toliko da lahko potem napišejo gor 550W.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

hojnikb ::

To ni sfaljen design, to je samo "old" design, ker včasih je bla tam moč res potrebna.
#brezpodpisa

gddr85 ::

A pa so tam pri lc opazil, da ne rabiš glih 200+w na 3.3/5v, al so to še stare zaloge :))

hojnikb ::

niso stare zaloge, ampak star design, ki je pač cenejši za izdelavo
#brezpodpisa

Enite ::

Pozdravljeni,

Sumim, da imam težave z napajalnikom. Vedno, ko hočem zagnati kaj grafično zahtevnejšega naprimer igerce, videje 1080p... Se mi računalnik totalno vgasne. Včasih se že vgasne 10s po vklopu. Grafično mi je testiral kolega v programu occt in je reko, da se stvar vgasne ko se hoče zagnati tretje jedro na grafični.... Zato zaj razmišljam o menjavi napajalnika in vas bi prosil za kakšen dober napajalnik tam do 60EUR.
Sedaj imam: LC Power Napajalnik Silent LC5550 V2.2 550 W, sistemske konfiguracije so v priloženi sliki, rač. je star 4 leta in je grajen po delih...
 deli

deli



Slika: http://postimg.org/image/zc9yyuh7d/

Za odgovore se vam v naprej najlepše zahvaljujem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Enite ()

gddr85 ::

Vzemi xfx550w, poglej na funtech oz. mlacom.

Tretje jedro? Kako zverino pa imaš v kišti? :))

GTX970 ::

Poženi Furmark, če sistem preživi 1 uro brez ugašanja je nekaj drugega.
Grafično si testiral pri kolegu (njegov pc) ?

hd 5800 ima tretje jedro ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Enite ::

Hvala za odgovore. Tole mam radeon 5850 - GV-R585OC-1GD - http://www.gigabyte.com/products/produc...

Ne na mojem računalniku se je testiralo. Bom pa probal to zadevo zaj Furmark.

Enite ::

GTX970 je izjavil:

Poženi Furmark, če sistem preživi 1 uro brez ugašanja je nekaj drugega.
Grafično si testiral pri kolegu (njegov pc) ?

hd 5800 ima tretje jedro ?


Okej računalnik se je vgasnil v trenutku ko sem stisnil na gump opravlanje testa. Predlog? Je te kriv PSU za to?

BorutK-73 ::

Grafična ali PSU. Si ne moreš sposodit kak proper PSU?

Enite ::

Težka bo... Kličem kolege okoli pa nekaže najbolše


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri napajalnik? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Kaj kupiti
43183435 (3388) OK.d
»

Napajalnik (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Kaj kupiti
948141565 (77224) Riff
»

Kakšen napajalnik izbrati

Oddelek: Kaj kupiti
292943 (2639) dolenc
»

Odprta tema o lc power napajalnikih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19843837 (40156) klinker
»

Igre in zmrzovanje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
282489 (2306) Seljak

Več podobnih tem