» »

Kakšen napajalnik izbrati

Kakšen napajalnik izbrati

XKEKAX ::

Pozdravljeni,
trenutno imam napajalnik LC Power 750W LC8750II V2.3 Prophecy 2, star 4-5 let. Druge komponente v računalniku so sledeče:
-Intel i7 4790 3,6Ghz
-Gainward GeForce Phantom GTX970
-8GB DDR2 RAM
-AsRock Z87 Pro4
-3x 1TB HDD
-1x SSD 256GB

Sedaj pa imam problem, saj že dolgo časa sumim da napajalniku počasi zmanjkuje moči (crkuje).
To sklepam po tem:
-občasno segrevanje
-med igranjem zahtevnejših iger (witcher 3, assassins creed syndicate,...) se včasih računalnik sesuje (prikaže se zeleni ekran)-nekateri so to težavo rešili z menjavo napajalnika
-ko ga ugasnem, se mi ponoči prižge kar sam od sebe(ne vedno)
-včasih čudno oglašanje ventilatorja na grafični kartici (testiral z dvema različnima karticama)

Sedaj pa me zanima, kakšen napajalnik bi mi priporočali? Budget imam tam nekje 100EUR, ČE SE DA tudi manj.

LP
  • spremenil: XKEKAX ()

hojnikb ::

to je nekje drugje problem, ne v napajalniku... Če ti napajalnik nagaja, se kišta ugasne, ne pa dela probleme.
#brezpodpisa

XKEKAX ::

Koliko sem gledal po internetu, so vse zgoraj naštete probleme rešili z menjavo napajalnika. Druga ne vem kaj bi lahko bilo.

trnvpeti ::

a graficna pa ne more crkovat? bi prej rekel to na tvoj opis

XKEKAX ::

Grafična kartica je nova, pravtako sem napisal da sem testiral z dvema različnima.

hojnikb ::

sposodi si napajalnik, če ga sumiš in izločaj komponente...
#brezpodpisa

trnvpeti ::

>včasih čudno oglašanje ventilatorja na grafični kartici (testiral z dvema različnima karticama)

kaj si mislil s tem?

dve isti 970tki, ena se cudno oglasa, druga ne?
pri obeh v zahtevnejsih igrah crkne?

nova kartica ne more biti okvarjena?

XKEKAX ::

trnvpeti je izjavil:

>včasih čudno oglašanje ventilatorja na grafični kartici (testiral z dvema različnima karticama)

kaj si mislil s tem?

dve isti 970tki, ena se cudno oglasa, druga ne?
pri obeh v zahtevnejsih igrah crkne?

nova kartica ne more biti okvarjena?


ena 970ka in ena AMD 7870. Obe sta imele občasen problem da je "ružil ventilator", ampak to mi ni glavni problem saj se to zgodi bolj poredko.

Pozabil sem še omeniti, da se med igranjem iger sliši podoben zvok tudi v napajalniku.

trnvpeti ::

naredi,kot ti je hojnik predlagal

XKEKAX ::

Bom, hvala.

LP

XKEKAX ::

Nisem si še uspel izposoditi drug napajalnik, vendar sem zdajšnjega razstavil in našel malenkost napihnjen kondenzator(vidno na sliki).



Se lahko začnemo torej nagibati bolj k temu, da je kriv napajalnik? :)

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XKEKAX ()

darkolord ::

Za sesuvanje je napajalnik čisto možen vzrok. Napajalnik z napihnjenim kondenzatorjem je pokvarjen.

Za segrevanje, samodejno prižiganje in čudno oglašanje ventilatorja na grafični pa bolj ne (ni pa izključeno).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

DarwiN ::

5 let star LC je tako ali tako zrel za menjavo, še posebej v tvojem primeru.. Nabavi enega kvalitetnega gold 550W in rešeno... Če se težave nadaljujejo, še vedno lahko prodaš LCja in dobiš nekaj drobiža.. V vsakem primeru si na boljšem.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

darkolord ::

EVGA SuperNOVA 550GS. Gold in modularen, proizvaja jih Seasonic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

loveJDM ::

Za podobno vprašanje bi si sposodil temo....potrebujem napajalnik za računalnik z i3 540,radeon hd 5770,priklopljen imam en trdi disk pa dva ventilatorja na stranici preko molexa.

Kaj izbrati?Čim cenejšo varjanto iščem,ne cheapshit ampak nekaj pač ugodnega..Do sedaj je bil noter LC550w.

Vnaprej se zahvaljujem za odgovore

XKEKAX ::

darkolord je izjavil:

Za sesuvanje je napajalnik čisto možen vzrok. Napajalnik z napihnjenim kondenzatorjem je pokvarjen.

Za segrevanje, samodejno prižiganje in čudno oglašanje ventilatorja na grafični pa bolj ne (ni pa izključeno).


Isto grafično kartico kot sem imel prej (7870) sem nato dal prijatelju in ni imel problem s temi zvoki ventilatorja. Bral sem da so nekateri rešili ta problem ravno z zamenjavo napajalnika, nekateri tudi coilwhine.

Ne vem če to kaj vpliva, ampak imam napajalnik nameščen v ohišju tako, da je ventilator obrnjen navzgor (zaradi čudnega designa ohišja, saj ima spodaj zelo male reže za dovod zraka).

Kako pa je kaj s firmo Corsair? Npr model CX600, še je to tako kvalitetno kot včasih?
Ali pa mogoče kaj takega od cooler mastera: https://www.mimovrste.com/napajalniki/c...

darkolord ::

XKEKAX je izjavil:

Kako pa je kaj s firmo Corsair? Npr model CX600, še je to tako kvalitetno kot včasih?
Ali pa mogoče kaj takega od cooler mastera: https://www.mimovrste.com/napajalniki/c...
Tisti EVGA je kar boljši (kategorijo višje) od teh dveh.

DarwiN ::

Kam siliš s to visoko watažo 600-750W... Za to tvojo kutijo je že kvaliteten 400W napajlnik dovolj. Ampak ker je fajn imet nekaj rezerve, mogoče BE QUIET! STRAIGHT POWER 10 500W ali modularno različico.. Ali pa tist EVGA od darklorda.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

darkolord ::

loveJDM je izjavil:

Za podobno vprašanje bi si sposodil temo....potrebujem napajalnik za računalnik z i3 540,radeon hd 5770,priklopljen imam en trdi disk pa dva ventilatorja na stranici preko molexa.

Kaj izbrati?Čim cenejšo varjanto iščem,ne cheapshit ampak nekaj pač ugodnega..Do sedaj je bil noter LC550w.
XFX TS 450W

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

XKEKAX ::

Nikamor ne silim, se zavedam da je več kot 600W bedarija. S tem LC POWER-jem 750W sem takrat malo mimo pihnil...
Če se da, bi raje prišparal kakšnih 20-30€, zato sem tudi gledal te coolermasterje. Ampak bolj kot gledam, bolj vidim da je pametno dati kaj takega kot je ta EVGA. Bo vsaj nekaj kvalitetnega noter :)

Mimogrede, je lahko kaj narobe če še imam kak mesec tega lc powerja? Tudi če vmes crkne, ali lahko škoduje ostalim komponentam?

LP

DarwiN ::

Lahko škoduje ja, ampak je možnost nekje takšna kot da te medved raztrga v naslednjem mesecu. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

XKEKAX ::

No dobro, potem pa ne rabim skrbet, namreč jaz še nisem videl medveda na Pohorju :D

Hvala za pomoč!

loveJDM ::

darkolord je izjavil:

loveJDM je izjavil:

Za podobno vprašanje bi si sposodil temo....potrebujem napajalnik za računalnik z i3 540,radeon hd 5770,priklopljen imam en trdi disk pa dva ventilatorja na stranici preko molexa.

Kaj izbrati?Čim cenejšo varjanto iščem,ne cheapshit ampak nekaj pač ugodnega..Do sedaj je bil noter LC550w.
XFX TS 450W


http://www.mlacom.si/lc-power-lc600h-12... to bo OK?

AC_DC ::

Iz dežja pod kap.

Ne.

Napajalc ::

Tak napajalec pri tako nizki obremenitvi je zelo teško pokvarljiv, skoraj edina možnost za okvaro je okvara ventilatorja. Vedi da vsaka komponenta PC ima svoj stabilizator napetosti.
Če se odločaš za nov napajalec vzemi vsaj 550w različico, da si rdy tudi za hi-end komponente.
011011100111010101100010

darkolord ::

Tile poceni LC Power so smeti.

loveJDM ::

Glejte do zdaj mi je PC laufal dobre 4leta mislim da s tem LC-jem in če bo s tem novim laufal naslednji 2 leti bom več kot zadovoljen.Ali bo ta LC ok ali ne?Oziroma zakaj ne?Nič več ne mislim menjavat,noter bo ostala ta amd hd5770 in to je to.Ne rabi bit najtišji.Vprašam ker se res ne spoznam,vem pa da če bo delal tak kot ta sedaj je super.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: loveJDM ()

oemdzi ::

Meni se je 650W Rasurbo ob i5 3450 in HD7850 zasmodil po 2 letih, smrdelo je po celem nadstropju. Pa je bil po wataži "overkill", ker poraba je ob 100% loadingu znašala 200W, kvaliteta pa tam tam z LC. Na obremenitvi večji od 30% za dlje kot minuto ali dve sem ga imel zgolj nekajkrat tedensko med igranjem iger. Tako, da se ne bi preveč zanašal na nizko obremenitev kot varnostni element.

Zdaj mi xfx450W lepo poganja in sem relativno manj zaskrbljen, da se bo kaj zakurilo.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

theBill ::

Poceni LC Power napajalniki so low budget nekvalitetno sranje.

Če ne verjameš na besedo izvoli in beri, če se ti da. Govora je ravno o 600W LC Power napajalnikih:
http://www.jonnyguru.com/forums/showthr...
http://www.overclockers.com/forums/show...

Daj tistih 20-30 € več in kupi XFX TS, ki ima najboljše razmerje med ceno in kvaliteto. Da se ne boš ustrašil ker gor piše XFX, napajalnike za njih dela Seasonic, tudi po ocenah raznih strani so top.
http://www.mlacom.si/xfx-ts450-450w-80p...
http://www.mlacom.si/xfx-ts550-550w-80p...

dolenc ::

Iz kje pa si? Mam jaz enga chieftecha 400w viška, gre za 20eur


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri napajalnik? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Kaj kupiti
43183460 (3413) OK.d
»

Napajalnik (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Kaj kupiti
948141606 (77265) Riff
»

kompatibilnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
522615 (2008) taz
»

Ohisje+napajalnik, zazeljena tisina

Oddelek: Kaj kupiti
81173 (947) t3hn0

Več podobnih tem