» »

Postavitev serverja v Assetto Corsa igri

Postavitev serverja v Assetto Corsa igri

Konlov ::

V Innbox V50U Home Gateway (siol)sem pod NAT/Virtual vstavil potrebno,zaženem server ki se v igri na server listi tudi vidi. Vendar mi tam, kjer so pri ostalih serverjih ping vrednosti po nekaj trenutkih napiše ping: n/a.
Ali moram poklicati na Siol, da še kaj uredijo?

Konlov ::

Imam pa modem nastavljen kot ruter. Kateri IP se po tem vpiše v NAT/virtual servers?
Hvala.

Igra pa je preko Steam, če je to pomembno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()

lalan ::

Verjetno moraš nekako preveriti, če imaš pravilno nastavljene porte in če ti siolov modem to sploh omogoča.
ATHLON 64 3200, 939DUAL,Ram DDR 2X 512 MB,gf 7600 gt,(120 GB, 7200 RPM),fiaGTR

Konlov ::

Kako pa to preveriš?

Buggy ::

Z novim updatom imas za server nastavitve za tri porte, ki so po defaultu UDP 9456, TCP 9457, HTTP 8090.
Pojdi na SIOL modem NAT -> Port Triggering in dodaj te porte. Za prvi test lahko nastavis vsem portom TCP/UDP protokol. Na serverju kjer bos imel zaluafan dedicated server pa seveda daj acServer pod allowed ali pa zacasno izkljuci FW.

A cmd line ko startas acServer.exe ti javi stanje OK?

meni je na tak nacin uspelo.

Konlov ::

Hmm. A pod NAT -> virtual servers pa ne daš nič, ali kako?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()

Buggy ::

...tudi sem dal vezano na IP serverja

Konlov ::

Torej: V forwarding in trigering dam UDP in TCP. A HTTP dam tudi v oba? Kaj pa nastavim za HTTP: UDP ali TCP.
Hvala.

Buggy ::

Jaz sem dal povsod TCP/UDP sem pa zgleda prehitro govoril, ker imam sedaj sam tudi problem :(
Ko zastartam AC klienta na istem sistemu kjer je server, najdem na listi serverjev svojega, ki ima lepo napisanih 8ms pinga...se pa nekako ne morem prijaviti nanj in mi tezi da moram izbrati avto...izbire pa ni. Ce probam AC zagnati iz druge masine pa je ping n/a ?!? Je mozno da je patch kaj pofrkljal?

Sem dal tudi masino v DMZ pa ni pomagalo tako da bi rekel da je tukaj narobe nekaj s configom. Output v cmd zgleda ok... hmm nic jasno :(

DynamicTrack: first session, resetting grip
SENDING session name : Qualify
SENDING session index : 0
SENDING session type : 2
SENDING session time : 5
SENDING session laps : 0
SENDING http://93.57.10.21/lobby.ashx/ping?sess...
nts=0&track=imola&pickup=1
OK

Konlov ::

Meni rata, če disablam povezavo v modemu. Se ne mislim več z tem ukvarjat.

Buggy ::

verjetno si ze naletel na workaround pa vseeno. Siol modem ima neko svojstveno tezavo da ne omogoca NAT Loopbacka in ti v "router" nacine ne deluje.

Se pa da na svoj server povezati preko opcije LAN session, pod pogojem da v konfiguraciji serverja (server_cfg.ini) ali preko server launcherja settiras UDP in TCP port na isto vrednost (v mojem primeru 9456) in na modemu tudi ustrezno nastavis TCP/UDP protokol za ta port na port FWDju.
Ostali igralci dostopajo na tvoj server preko public searcha ti pa gres nanj preko LAN opcije. Vse funkcionira normalno.

V zadnjem patchu 1.05 naj bi odpravili tudi tezavo da moras za TCP in UDP uporabljati isti port pri LAN povezavi ...nisem pa se sprobal. S starim configom (isti port) je delovalo vceraj enkratno.

Konlov ::

O thx.

Konlov ::

Ali ti "booking mode" tako deluje. Menda edino z bookingom delujejo tudi homemade skini?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()

Buggy ::

Me je ta modem tako jezil, da se s custom skini nisem se nic igral, pa tudi ne igrajo mi neke vloge, tako da ti zal ne znam pomagati.

Konlov ::

Jaz sem na Siolu tud obupal. So mi pa predlagali povezavo na računalniku in ta deluje. Sem pa šel v to ker pač hočem, da deluje, kar mora. Trenutno najedam KUNOSU, da poštima delovanje ledic na G27 volanu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372328669 (29125) ignats
»

CanYouSeeMe.org (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
517119 (5583) Konlov
»

Tekkit server error

Oddelek: Pomoč in nasveti
12964 (800) andrej02
»

Prospero632+ port forward in utorrent

Oddelek: Omrežja in internet
91085 (1030) joze67
»

AMIS-ov enkom modem

Oddelek: Omrežja in internet
4816033 (9606) d4vid

Več podobnih tem