» »

CanYouSeeMe.org

CanYouSeeMe.org

«
1
2

Konlov ::

Zanima me, če Siol po defoltu sploh omogoča odpiranje portov, kajti meni ne uspe v NAT/virtual servers.
Error: I could not see your service
Reason: No route to host

Mavrik ::

No route to host pomeni da si nekam nakucal popolnoma napačen naslov, ne pa da router ne pusti skoz :)
The truth is rarely pure and never simple.

Konlov ::

1.V INNBOX V50U sem v NAT/virtual servers dodal 9600 in 8075, izbral TCP/UDP, IP mojega računalnika in potrdil
2.Na CanYouSeeMe.org sem pod port namesto 80 vpisal 9600 ali pa 8075

Gandalfar ::

In ti kaj poslusa/odgovarja na teh portih?

Konlov ::

Ne. Ni odziva.

Konlov ::

Takole napiše:
Error: I could not see your service on (moj IP) on port (9600)
Reason: No route to host

kloko ::

Da ne bomo na koncu ugotovili, da je ta tvoj "skrivnostni" IP 192.168.X.Y ...

L.p., Kloko

Konlov ::

kloko je izjavil:

Da ne bomo na koncu ugotovili, da je ta tvoj "skrivnostni" IP 192.168.X.Y ...

L.p., Kloko

Pač ne vem, kaj vse se lahko piše po spletu. Sem pa opazil, da se moj iP (gledam IPV4) spreminja...

Pithlit ::

Da ponovim Gandalfar-jevo vprašanje:
"In ti kaj poslusa/odgovarja na teh portih?"
Life is as complicated as we make it...

kloko ::

- če testiraš odprtost portov "od zunaj" (CanYouSeeMe.org ipd), potem je treba testirati zunanji IP, to je tisto, kar ti dodeli ISP (SiOL) in ne IP, ki ga imaš na svojem računalniku (192.168.X.Y ipd)
- noben test ne bo uspešen, če na ciljnem računalniku ne bo pravilno nastavljen požarni zid, da prepušča promet na teh testiranih portih

L.p., Kloko

Pithlit ::

in noben test ne bo uspešen če na ciljnem računalniku ni ničesar kar posluša na teh portih.
Life is as complicated as we make it...

Konlov ::

1. "Kličem" 93.57.10.21 (Assetto Corsa igra, kjer bi rad na multiplayer postavil server).
2. In kje preverim, kaj mi je dodelil ISP

kloko ::

Jaz mislim, da si se čisto na napačnem koncu lotil zadeve. Odpiranje portov na tvojem SiOL modem/routerju nima smisla, če je ciljni IP na nekem strežniku v Italiji.

L.p., Kloko

Pithlit ::

Saj ti že canyouseeme pove kakšen ip maš.

Kako imaš ti doma routing narjen je pa vprašanje.
Life is as complicated as we make it...

Konlov ::

Ni vprašanje. Takole sem po navodilih za postavljanje serverja v igri Assetto Corsa naredil doma, kjer imam siolov modem/ruter:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()

techfreak :) ::

Gremo od zacetka:

1.) kaj zelis narediti? postaviti game server pri sebi doma ali je to nek njihov server (od AssetoCorsa)?
2.) kaksen je tvoj IP? (ni ga treba javno objaviti, lahko vpises v http://www.domaintools.com/ in ti bo vrnil ce pripada tvojemu ponudnika interneta, ampak samo zanima me ce dejansko pravega uporabljas)
3.) kaksne veze ima 93.57.10.21?

Konlov ::

1. Tole bi rad: http://www.slo-racing.com/index.php/top...
2. Ip sem dobil takole:V cmd vpišem ipconfig in vpišem IPv4 adress.

Pithlit ::

Po mojem se ti lotevaš nekaj brez da bi imel osnovne pojme razčiščene...

Drugača pa po tvojem linu je vse simpl, ne vem kaj se maš tolk za zafrkavat. Razloži _korak za korakom_ kaj TI počneš.
Life is as complicated as we make it...

Konlov ::

Naredim točno tako, kot je v linku in shranim. Ko pa zaženem acServer.exe, pa v cmd piše med drugim tole:

RESPONSE: ERROR,INVALID SERVER,CHECK YOUR PORT FORWARDING SETTINGS
CONNECTION TO LOBBY FAILED, ATTEMPT NUMBER 2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()

Yacked2 ::

Meni SiOL ni pustil laufati Wampa na 80 portu, zato sem moral vse prestaviti na 81 in potem na domeni nastaviti ip:81, da dela.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Konlov ::

Morda res ne, vseeno bi pa rad v igri Assetto Corsa postavil svoj server (pravila za online dirko pa mojih željah)kar igra tudi omogoča. Vendar je za to potrebno odpreti porte na svojem ruterju, mar ne. Link, kako sem to naredil je post višje.
V direktoriju igre je potem programček acServerLauncher, kjer določiš avte, proge, št. krogov ipd. Na koncu takisto v direktoriju igre zaženeš acServer, ki te tvoje nastavitve za dirko (seveda če ruter oziroma nastavitve v njem to dopuščajo) hostaš na server listo od igre.
Razumljivo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()

Pithlit ::

Konlov je izjavil:

Naredim točno tako, kot je v linku in shranim. Ko pa zaženem acServer.exe, pa v cmd piše med drugim tole:

RESPONSE: ERROR,INVALID SERVER,CHECK YOUR PORT FORWARDING SETTINGS
CONNECTION TO LOBBY FAILED, ATTEMPT NUMBER 2

Očitno NE delaš tko kot je v linku. Ker če bi... bi ti delalo. Tko da, lahko še naprej mutiš pa stokaš pa ti mi ne moremo pomagat. Pomagal ti bomo lahko šele ko boš napisal kaj dejansko delaš (in kaj kam vpisuješ). Tko da bomo videli kje si kiksnil.
Life is as complicated as we make it...

Konlov ::

Yacked2 je izjavil:

Meni SiOL ni pustil laufati Wampa na 80 portu, zato sem moral vse prestaviti na 81 in potem na domeni nastaviti ip:81, da dela.

Verjetno imam kaj onemogočeno, pa niti ne vem, kaj moram na siolu povprašat.

Konlov ::

Ali je možno, da imam mrežno kartico kaj narobe nastavljeno?

Pithlit ::

Again... korak za korakom. Kristalne kugle delajo samo v filmih.
Life is as complicated as we make it...

Konlov ::

Korak 1:
Naredil kot v omenjenem vodiču in nastavil takole:
http://shrani.najdi.si/?1k/SO/u22eg1C/i...

Korak 2:
V AC server configurations nastavil tole:


korak 3:
Zagnal acServer.exe

korak 4:
V igri server lista izgleda takole:


Jaz svoj server vidim, vendar brez avtov in moj ping je n/a:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()

Pithlit ::

Odlično, hvala. A zdej ti mormo pomagat port odpret al igro usposobit? Ker port odpret ni problem, o igri pa žal pojma nimam.
Life is as complicated as we make it...

Konlov ::

Port odpret po mojem. Sem probal izklopit požarni zid pa testirat na CanYouSeeMe.org, pa me tudi ne vidijo...
Error: I could not see your service on (moj IP) on port (8075)
Reason: No route to host

Morda je na mrežni kartici treba kaj nastavit?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()

Pesimist ::

windows firewall!

Pithlit ::

Konlov je izjavil:

Port odpret po mojem. Sem probal izklopit požarni zid pa testirat na CanYouSeeMe.org, pa me tudi ne vidijo...
Error: I could not see your service on (moj IP) on port (8075)
Reason: No route to host

Upam da ti server laufa ko to testiraš. Ker če ne... pač ne bo nič. Lahko pa probaš torrent na ta port nastavit (na innbox-u ti ni treba nič šarit, ker že imaš to odprto) in če tisto dela pol boš vedu da je nekaj z igro narobe.
Life is as complicated as we make it...

Konlov ::

Torej če v torentih napiše, da so vrata 9600 odprta, je težava v igri, čeprav ne vem, za kaj onlone tester ne vidi skozi ta vrata.

Truth ::

Enkrat sm meu podobn problem z nekim serverjem s kerem me enostavno ni hotl povezat, sm zgubu ceu dan z enim njihovim tehnikom k mi je pomagu prek teamviewer-ja pa nisma rešla, čez en tedn ponovno zalaufam program pa brez ploblema poveže :S, nevem zaka sam router/firewall me ni čes spustu čeprav sem meu odprte porte, na drugih računalnikih je pa delal brez problema.

Jst ::

Pojdi v Windows Firewall with Advanced Security in še tam nastavi.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Konlov ::

Jst je izjavil:

Pojdi v Windows Firewall with Advanced Security in še tam nastavi.

Tam sem že. Hvala vsem, pred vsem Pithlitu.:). Očitno ima bittorrent večja pooblastila v modemu kot user in zna vseskupaj bolje nastavit.

Gandalfar ::

Bittorrent uporablja - Universal Plug and Play @ Wikipedia

Pithlit ::

Konlov je izjavil:

Torej če v torentih napiše, da so vrata 9600 odprta, je težava v igri

Tako je. Zdaj veš da je router prav zrihtan... tko da morš igro zrihtat.

Gandalfar je izjavil:

Bittorrent uporablja - Universal Plug and Play @ Wikipedia

Ja in ne... če ti v klientu izklopiš to, pač ne uporablja. Pa če ma router upnp izklopljen ti tud ne pomaga.

Sicer mogoče jaz preveč domnevam... ampak nekako mislim da je logično da se pri troubleshooting-u uporablja statične metode (torej izklopljen upnp pa dhcp).
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

techfreak :) ::

Yacked2 je izjavil:

Meni SiOL ni pustil laufati Wampa na 80 portu, zato sem moral vse prestaviti na 81 in potem na domeni nastaviti ip:81, da dela.
Ponavadi je krivo to da ima router svoj web ui dostopen od zunaj preko porta 80 in potem ne mores svojega serverja tja bindati. Naceloma imajo moznost izklopa tega.

GTX970 ::

Nastavi na kak višji port (od 1024 dalje).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

techfreak :) ::

Konlov je izjavil:

1. Tole bi rad: http://www.slo-racing.com/index.php/top...
To je bolj resitev necesa kar niti ni nujno tvoj problem. Se enkrat: kaj tocno zelis narediti?

Konlov je izjavil:

2. Ip sem dobil takole:V cmd vpišem ipconfig in vpišem IPv4 adress.
Ce imas ti modem+router combo med ISP (Siol) in tvojim racunalnikom, potem sigurno ne bos dobil zunanjega IPja z ipconfig orodjem (govorim za vecino ISPjev). Edini nacin je v primeru da na tem boxu izklopis NAT (ce je to sploh mozno) in dejansko dobis zunanji IP na racunalnik (sicer uporabno samo v primeru da imas samo eno napravo ki se povezuje na internet).

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Dejmo no temi sledit... porti so odprti. Igračarski server je problem.
Life is as complicated as we make it...

techfreak :) ::

Porti bi naj bili odprti, samo vprasanje ce se dejansko sploh kaj spusti cez. Najlazje bi bilo na racunalniku zagnati nek simpl server (npr. apache) na teh dveh portih in preveriti ce dejansko lahko dostopa do [zunanji ip]:[port].

Jst ::

Kaj boš apache inštaliral, če lahko v registru spremeniš port za RDP in prosiš kolega, če se lahko prijavi (oz. če se mu pokaže user/pass dialog). Ali pa inštaliraš VNC in probaš s telefonom.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

techfreak :) ::

Pac edina stvar za Windows na katero sem se spomnil in se jo da v 5min nastaviti. Npr. najhitreje je verjetno Pythonov vgrajen server ki ti servira fajle iz trenutne mape ... en ukaz je vse kar rabis, sam vprasanje ce ima on Python namescen.

Konlov ::

Imam Python ja, samo :8)

r3Qui3m ::

Nastavi si statični IP na PCju. Tudi siolov modem/ruter ima požarni zid, tudi tam omogoči prehod. Pa porti naj bodo nad 1024 kot so ti že višje gor svetovali.
Včasih pomaga pri online igrih da zamenjaš zunanji IP. (Če imaš dinamičen IP pri siolu se po novem ta menja ko ugasneš modem)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3Qui3m ()

Konlov ::

1. Statični IP sem nastavil
2. Kako v modem/ruterjevemu požarnem zidu nastaviš prehod
3. Porti za igro so določeni se mi zdi

poweroff ::

Si morda za NAT-om? Pozabil nastavit DMZ?
sudo poweroff

Konlov ::

DMZ imam nastavljen

r3Qui3m ::

Pod modemom imaš napisan IP s katerim dostopaš do modema (192.168.1.? ) poleg imaš tudi UP.ime in geslo. Poiščeš zavihek firewall in tam dodaš izjemo. Uporabiš iste paremetre kot si jih v windows požarnem zidu.

Konlov ::

Zavihka firewall nimam:
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OpenWRT in OpenVPN (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
799635 (7495) BivšiUser2
»

Port Forward ne deluje

Oddelek: Pomoč in nasveti
183938 (3560) Konlov
»

Odpiranje portov

Oddelek: Omrežja in internet
8604 (572) TrusT94
»

obtožba DoS napada!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
668460 (5251) treker
»

Apache ne dela navzven, za rutarom!

Oddelek: Omrežja in internet
51385 (1258) short_Y101

Več podobnih tem