» »

Bo naslednji Nexus res 6-palčen?

Bo naslednji Nexus res 6-palčen?

Ilustracija, osnovana na fizičnem modelu

vir: Android Central

Bojda 6-palčni Shamu ob 5,5-palčnem LG G3

vir: Android Central
Android Central - Tekom vikenda je bilo moč slišati več neuradnih napovedi, da bo naslednji Googlov mobilni telefon, Nexus 6 (oz. morda Nexus X), kar 6-palčen. Videli smo tudi slike naprave s kodnim imenom Shamu in splošne napovedi pravijo, da bo šlo bolj ali manj za 6-palčnega Motorolinega Moto X. Nexus 6 naj bi po HTC-ju (Nexus One), Samsungu (Nexus S, Galaxy Nexus) in LG-ju (Nexus 4, Nexus 5) pripravljala prav Motorola, za kar naj bi se pri Googlu lahko zdaj, ko so podjetje prodali, odločili brez očitkov, da dajejo nepravično prednost svojemu izdelovalcu telefonov.

Po napovedih bomo novembra, ko naj bi bil novinec na voljo, v ohišju dobili 6-palčni zaslon LCD z ločljivostjo 2560 x 1440 pik (Moto X uporablja 5,2-palčni 1920 x 1080 AMOLED), ki ga bo poganjal Qualcommov Snapdragon 805 s 3 GB delovnega pomnilnika (Moto X uporablja Snapdragona 801 z 2 GB pomnilnika). Na voljo bo vsaj model z 32 GB podatkovnega pomnilnika, baterija naj bi imela kapaciteto 3200 mAh, fotoaparat na zadnji strani pa naj bi imel 13 milijonov točk in naj bi bil sposoben snemati pri ločljivosti 4k. Prisoten naj bi bil tudi fleš v steklenem obročku okrog leče fotoaparata. Kot češnjico na torti lahko omenimo dodatek prispevka na The Verge, kjer pravijo, da bi lahko dobili dva Nexusa, 6 in 5,2-palčnega.

Večino neuradnih napovedi je bil sicer deležen Nexus 9, HTC-jeva tablica, a tako kot tam tudi pri novem mobilnem telefonu ni manjkalo špekulacij, saj smo tekom leta slišali, da naslednika Nexus 5 še vedno pripravlja LG, temu je sledila napoved, da bomo videli program Android Silver, zdaj pa je za novinca odgovorna Motorola. Nova Nexusa z Android L vred naj bi Google, kot je običaj zadnjih nekaj let, predstavil v oktobru. Kot zanimivost, v anketi na Android Central je bilo kar tri četrtine vprašanih mnenja, da je 6 palcev preveč za mobilni telefon.

Sploh še obstaja zmogljiv mobilni telefon v normalni velikosti?

38 komentarjev

M-XXXX ::

Sploh še obstaja zmogljiv mobilni telefon v normalni velikosti?

Obstaja. Vendar za večino ni zanimiv.

bosmla ::

pusti komu je kaj zanimivo - ludekom so rekli da je vecji ekran vau, pa so navalili... realnost je pac taka, da so na vejem ekrani reklame lepse vidne!

kpkp ::

Ne smemo pozabiti, da so to tudi (če že ne predvsem) dev. naprave, če bo Nexus 6 prinesel boljše optimizirane aplikacije/OS za ogromne telefone, potem pozdravljam to odločitev.

Sem pa mnenja, da bi morali izdati še nek Nexus 4 s 64-bitnem Snapdragonom 610, da developerji nebodo čakali še eno leto na 64-bitni Nexus telefon, še posebej če bo Nexus 9 nekoliko dražja naprava.

mihies ::

Za večino razvijalcev na Androidu je bitnost procesorja irelevantna, ker se dela v javi. Za določene zadeve zna biti celo počasnejši.
http://blog.rthand.com/
SLODUG - uporabniška skupina
https://www.facebook.com/groups/slodug/

Mavrik ::

mihies je izjavil:

Za večino razvijalcev na Androidu je bitnost procesorja irelevantna, ker se dela v javi. Za določene zadeve zna biti celo počasnejši.


Dvomim da bo nova ARMv8 arhitektura kjerkoli počasnejša, 64-bitnost gor ali dol :)
The truth is rarely pure and never simple.

IL_DIAVOLO ::

Upam, da bo kaka mini verzija.

PrimozR ::

M-XXXX je izjavil:

Sploh še obstaja zmogljiv mobilni telefon v normalni velikosti?

Obstaja. Vendar za večino ni zanimiv.

In to je? Razen Xperie Z3 Compact, ki ima pa žal Sony interface :/

M-XXXX ::

Dejansko je bil moj prvotni odgovor slabo spisan.

Odgovor na sledeče vprašanje pa je:
S5, G3, One M8, Z3, Nexus 5, One one+... Polno vrhunskih telefonov normalne velikosti.

borisk ::

M-XXXX je izjavil:



Odgovor na sledeče vprašanje pa je:

Lumia 1020

Apple ::

Kje je zgornja meja dimenzije zaslona pametnih telefonov?

Nexus 5 ima idealno dimenzijo, LG G3 ini iPhone 6+ sta že mini ping pong loparja...
LP, Apple

Arey ::

2 leti nazaj so ljudje kot ti isto govorili za 3.5, tko da se meja očitno viša.

Apple ::

Če bo šlo tako naprej, potem bo Apple lahko samo vklopil klicne funkcije iPad mini-ju in bomo imeli nov iPhone 7 :D
LP, Apple

stb ::

Diagonale se večajo, ampak naše omejitve gibljivosti prstov ostajajo (oz človeška evolucija ne dohaja tehnološke).
Prikaz enoročno dosegljivih področij na zaslonu:


vir

klinker ::

Jebo jih 6". Ce bom hotu tab si ga bom kupu ;(
Zgleda bo treba saltat z Androida, saj so samo se cigli v ponudbi.
S 5,2" bi se se sprijaznu, ce bi robovi bli res tanki, 6" cigla pa nikakor ne kupim.
Bo treba zgleda na tamalega iPhone-a saltat, al pa Lumio 1030, ko bo zunaj.

carota ::

stb je izjavil:

Diagonale se večajo, ampak naše omejitve gibljivosti prstov ostajajo (oz človeška evolucija ne dohaja tehnološke).
Prikaz enoročno dosegljivih področij na zaslonu:


vir

Človeška evolucija nam je dala 2 roki, z eno lahko držimo telefon, z drugo pa dosegamo vse kotičke še tako velikega telefona. ;)

wini ::

Imam note2 in mi je 5.5 max velikost ... nočem večjega
nekje med 5 in 5.5 se mi zdi še ok

stb ::

carota je izjavil:

Človeška evolucija nam je dala 2 roki, z eno lahko držimo telefon, z drugo pa dosegamo vse kotičke še tako velikega telefona. ;)

Ehm, to po mojih izkušnjah drži do 7 inčnega phableta ali tablice, 10 inčneža pa težko držiš v eni roki tako trdno, da z drugo mlatiš po njem... vendar ta pristop zahteva dve roki, kar je marsikdaj malo težje izvedljivo.

Po tvoji logiki nam je evolucija dala tudi naročje, da lahko vedno uporabljamo laptop, ne vem kaj kompliciramo s tablicami in telefoni za v roke :D

GGGGG ::

wini je izjavil:

Imam note2 in mi je 5.5 max velikost ... nočem večjega
nekje med 5 in 5.5 se mi zdi še ok


Bistvena je dimenzija ohišja. Note 3 ima 5,7" ekran in manjše mere ohišja kot dvojka, pa še bi se dalo za kak milimeter zmanjšati robove.

lunamit ::

Opa, mogoče pa sem našel naslednjika za moje Note 1. Če bodo le ostali pri 6 inčih, da se slučajno ne odločijo za 5,2"
Pa seveda če bo primerljiva cena z nexus 5 ob izzidu -> potem ni kaj za ramišljati :)
There are 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.

wini ::

GGGGG je izjavil:

wini je izjavil:

Imam note2 in mi je 5.5 max velikost ... nočem večjega
nekje med 5 in 5.5 se mi zdi še ok


Bistvena je dimenzija ohišja. Note 3 ima 5,7" ekran in manjše mere ohišja kot dvojka, pa še bi se dalo za kak milimeter zmanjšati robove.


Že ampak, manjši rob pomeni da ko pade na tla (nenamerno) je dosti večja možnost da gre display rakom žvižgat.
Je pa lepši z manjšim robom se strinjam.

klinker ::

Sej prav ekrancek redkokdaj poci. Poci sipca, katera pa je pri vecini itak cez cel telefon.
Imam doma 3 polomljene fone, pa na vseh ekran dela, le touch ne vec.
Skoda ker so zlepljeni z ekranom in je nemogoce samo sipco menjat, komplet ekrancek in sipca pa drazji od rabljenih celih. Foni so pa Nexus S, Nexus 4 in pa Lumia 800 (na kateri touch celo se dela in jo imam kot mp3 player)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

PrimozR ::

M-XXXX je izjavil:

Dejansko je bil moj prvotni odgovor slabo spisan.

Odgovor na sledeče vprašanje pa je:
S5, G3, One M8, Z3, Nexus 5, One one+... Polno vrhunskih telefonov normalne velikosti.

Napisal sem normalne velikosti. Tukaj pogojno prideta zraven One in Nexus 5, ampak pri drugem pogoju One že odpade (normalen interface, torej AOSP).

Normalna velikost je med 4,5 in max 5".

kpkp ::

 Dimenzije bodo podobne konkurenci, 6+

Dimenzije bodo podobne konkurenci, 6+

PrimozR ::

stb je izjavil:

Diagonale se večajo, ampak naše omejitve gibljivosti prstov ostajajo (oz človeška evolucija ne dohaja tehnološke).
Prikaz enoročno dosegljivih področij na zaslonu:


vir

Sem na srečo obdarjen z dolgimi prsti in imam pri iPhone 6 (oz. Nexus 4 pač) precej malo rdečih območij.

GGGGG je izjavil:

wini je izjavil:

Imam note2 in mi je 5.5 max velikost ... nočem večjega
nekje med 5 in 5.5 se mi zdi še ok


Bistvena je dimenzija ohišja. Note 3 ima 5,7" ekran in manjše mere ohišja kot dvojka, pa še bi se dalo za kak milimeter zmanjšati robove.

V bistvu to samo pomeni, da pri enakem ohišju moraš še bolj lomiti prste, da dosežeš vsa področja zaslona. Ni vse samo v gabaritih. Tudi diagonala vpliva, čeprav so manjši gabariti morda dobrodošli (razen spodaj, tam ti spodnji rob naprave spodnji rob zaslona bolj oddalji od roke in ga palcu naredi bolj dosegljivega).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

compgeek ::

6 inch se mi zdi že phablet.
Zame je normalna velikost 4-4,5 inch
5+ pa je po mojem mnenju za telefon že kar veliko.
Zame je na prvem mestu to da je dovolj majhen, da omogoča lažje prenašanje, a še vedno dovolj velik, da je tipkanje preprosto.
|FX 8320 3,7GHz |Corsair RM 750W |Samsung 840 EVO 120GB
|Asus M5A97 EVO R2.0 |Crucial Balistix Tactical 2x4Gb |WD Caviar Blue 1TB
|Asus R9 280X TOP |Fractal Design Define R5 |Cooler Master hyper 212 EVO

GupeM ::

Sam sem pred časom vedno prisegal na majhne telefone, ko pa sem enkrat kupil 5 palčnega, pa sem si rekel da ne grem nikoli več nazaj :D
S svojimi precej velikimi dlanmi nimam problemov z doseganjem najbolj oddaljenih kotičkov, je pa tipkanje z debelimi prsti na takšnem ekranu precej lažje.

Egidij88 ::

Bom ostal na N4, no biggie. Najbrž dobimo update, tako da potem mi dol visi. Podobno kot bi mi viselo za iPhone 6, če bi imel 5 ali 5S.

kokoon ::

Ena pozitivna(ish) stvar pri vsem tem je pa ta, da bo verjetno nova verzija androida vsebovala nekaksen nacin za enorocno uporabo. Ce bo dobro narejen, ga bom z veseljem uporabljal na N5.

ps. Imam ZELO velike dlani, ampak 6" se mi zdi cista bedarija.
[kokoon]

dukedl ::

trenutno mam iPhone4 in postaja že kr počasen...naslednji nakup naj bi bil Nexus X/6/Shamu (karkoli že bo), ampak samo če bo 5.2'..

se strinjam s postom zgoraj..nekak okol 5' nej bi bila taka normalna velikost...vrjamem pa, da če bi recimo kupil 5.5 bi se ga komot navadil..

držim pesti za 5.2 :D
lp dukedl

mihies ::

Mavrik je izjavil:

mihies je izjavil:

Za večino razvijalcev na Androidu je bitnost procesorja irelevantna, ker se dela v javi. Za določene zadeve zna biti celo počasnejši.


Dvomim da bo nova ARMv8 arhitektura kjerkoli počasnejša, 64-bitnost gor ali dol :)


Npr. Poraba pomnilnika je večja, kar se pri omenjenem pomnilniku/predpomnilniku lahko pozna.
http://blog.rthand.com/
SLODUG - uporabniška skupina
https://www.facebook.com/groups/slodug/

PlayTheGame ::

Jaz sem se sedaj enako navadil na 5.2" pri LG G2, čeprav sem pred tem prisegal na manjše telefone. Ampak slednji ima ekran res od roba do roba tako, da je površina tega skoraj max. izkoriščena in to v velikosti ohišja, kakršnega imajo telefoni z manjšimi ekrani in se ga zato da še kolikor toliko normalno uporabljat.:) Kar bi bilo pa več od tega, bi bilo pa res preveč. 6" je overkill za telefon pa tudi če bi ga bil sam ekran brez roba.
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

Zgodovina sprememb…

kpkp ::

PrimozR ::

Lopata.

shadeX ::

10 let nazaj si bil večji đek če si imel manjši telefon. Vsi so se ti smejali ko si okol nosu kak velik cegu. Danes se ti smejejo če imaš majhnega :))

PlayTheGame ::

Res je, se spomnim kako smo iz cigel, ki smo jih imeli v drugi polovici oz. konec 90-tih počasi prehajali na vse manjše telefone, ki so svoj vrhunec dosegli nekje do leta 2005, potem so pa z vse večjo prisotnostjo touchscreena ekrani postopoma rasli in tako smo v slabih 10 letih zopet prišli nazaj na cigle. Le, da bi temu danes prej rekel ploščica. Lahko tudi lopar ali lopata. :))
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

HeMan ::

Je pa razlika v debelini. Včasih so bili veliki v vseh dimenzijah. Je razlika ko daš v žep :)

gddr85 ::

stari dobri siemens c45 :8)....:))....mi je lahko iz 1m padu na beton, se razletel, ga pobral, nazaj sestavu in je stvar še vedno delala

kpkp ::

 @evleaks

@evleaks



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prispeli so Nexus 6, 9 in Player, Android 5.0 je Lollipop (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
13745760 (37284) amacar
»

WSJ: Nexus 9 prihaja kmalu

Oddelek: Novice / Android
216881 (4663) FlyingBee
»

Moto X prihaja 1. avgusta

Oddelek: Novice / Android
154814 (3919) klinker

Več podobnih tem