» »

Pravni nasvet - difinicija udarca ZJRM 6 člen 2 odstavek

Pravni nasvet - difinicija udarca ZJRM 6 člen 2 odstavek

Temo vidijo: vsi

MarkoMan ::

Živjo!

Danes mi je nekdo blokiral s vozilo napol blokiral dovoz do posesti. Ker kljub 2x kratni ostri zahtevi, naj odmaknejo vozilo ni bilo pripravljenosti odmakniti vozilo, pač pa odgovori nazaj naj lepše prosim in neko pametovanje, sem mu prisolil 2 vzgojni vzadi po glavi, kar ga je spodbudilo k temu, da je umaknil vozilo. Poklical policijo, ki so mi dali kazen ZJRM 6 člen 2 odstavek ..

Zej mene zanima če lahko moja pritožba vzdrži, da ni šlo za udarec, da je bilo izzivano.

Prosim, če je omejite striktno pravno. Hvala

Lp
vsak zacetek in zacetnik je tezek

MarkoMan ::

Pa zanima me difinicija udarca ... ne more biti vsak kontakt udarec ..

Edit če sem ze kej storil, je to 1 odstavek : dor izziva ali koga spodbuja k pretepu ali se vede na drzen, nasilen, nesramen, žaljiv ali podoben način
vsak zacetek in zacetnik je tezek

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MarkoMan ()

Aston_11 ::

Napisal si, da si prisolil. To je udarec. Če bi napisal, da si ga pobožal, to ne bi bil udarec.

Kot udarec si lahko predstavljaš silo na površino skozi kratko časovno komponento. Če je sila taka, da boli, je udarec. Če ni, ni udarec. Definicije udarca pa ni nikjer, ker je večini nas precej jasno, kdaj je udarec in kdaj ni.

Skratka, tako je, če greš sam red delat.

darkolord ::

udárec -rca m (a?) 1. sunkovit dotik, navadno z namenom prizadeti bolečino:


udáriti -im dov. (á a?) 1. sunkovito dotakniti se koga, navadno z namenom prizadeti bolečino: udariti otroka, žival; udariti koga v obraz, trebuh; udaril ga je po glavi; udariti s palico, z roko; udaril jo je, da se je opotekla; lahno, močno udariti

mihec87 ::

Udarec je udarec tukaj(un ko je dal reče bila je vzgojna, un ko dobi ima npr. pretres-loči sedaj)..Udarci se ločijo v ringu..Verjetno je ta to tudi želel..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

SeMiNeSanja ::

Kako bi pa ti rad definiral udarec? Da šteje samo K.O?
Ko bi tebi nekdo primazal klofuto okoli ušes, bi pa vpil, da je to bil 'udarec'.

Naj bo čisto dovoljšen kriterij zate, kaj bi rekel, če bi tebi nekdo storil enako. ČE bi se strinjal da se kaznuje tistega, ki bi tebe sklofutal, potem sprejmi dejstvo, da isto velja tudi za druge, ne pa da pol jamraš a je bil al ni bil to (še) udarec.

Phantomeye ::

Heh, avtor je bukselj. Namesto, da bi klical policijo, ki bi rešili situacijo, si je rajši vzel previco fizičnega obračunavanja, ker je bilo 'izzvano'. Ne me hecat.

Ne samo, da ima zdaj kazen, še druga oseba je zmagala.

Udarec je udarec, ne glede na razlog.

Udarec ni kazniv, če gre za samoobrambo.

Zgodovina sprememb…

MadMicka ::

Valjda je šlo za prekršek. In ne moreš se sklicevati na silobran, če si ga "frcnu" prvi. Drugo bi bilo, če bi te on prvi napadel, ti bi recimo blokiral udarec in mu takoj spustil dve vzgojni.

[D]emon ::

Se pravi, nekdo ti je zaparkiral dovoz, ti si dvakrat zabevskal naj se umakne in si ga uzgal. Zelo brihtno. Uzivaj v kazni. Mogoce si bos za drugic zapomnil, da se s prijaznostjo dosti vec doseze kot s takim odnosom.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Šimpanz ::

Lej najprej boš dobu kazen, potem pa te bo model še civilno tožil in pobral še odškodnino. Drugič boš dvakrat premislil preden boš še komu dal vzgojno.

Okapi ::

Saj je bila vzgojna, samo takrat še ni vedel, da jo pravzaprav daje sam sebi.:))

O.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Samoobramba - posledice (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30051562 (44962) Mavrik

Potreba po samoobrambi - kateri trening bi mi biu primeren? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26153825 (48527) bluefish
»

Kali - filipinska borilna veščina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11516974 (11917) imagodei
»

Bi si drzil ustaviti nasilje na ulici? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
604695 (2712) YesweScan
»

Obnašanje nogometašev

Oddelek: Loža
251573 (1045) Stajerc

Več podobnih tem