» »

WRT54GL Linksys Qos

WRT54GL Linksys Qos

slo114 ::

Kupil sem nov router Linksys WRT54Gl, z namenom ureditve domačega omrežja. Trenutno je na omrežju 5 naprav(2 telefona, tablica, ter 2 računalnika). Mene zanima kako se pravilno nastavi Qos da je prioriteta na namizni računalnik, na prenosnik ter ostalo pa manjša saj se uporabljajo bolj za gledanje youtuba itd. namizni pa je bolj za gaming. Če se sedaj igra kakšna online igra ping naraste iz 20 ms na 200 ms že samo če se gleda kakšen youtube video posnetek na npr. tablici, če pa se uporablja še utorrent pa skoči tudi čez 500 ms. Ta Qos ki je na linksys ne deluje, mogoče ker je narobe nastavljen? tablica in laptop nastavljena na medium ter pc ki je priključen na port 1 na routerju pa na high, WMM support disabled, upstream bandwith auto,...
Hvala za vašo pomoč.

hojnikb ::

Zakaj si šou kupit to starino ? 8-O

Za tak denar dobiš precej boljše Wifi-N routerje, ki ravnotako podpirajo custom fw.

SIcer pa... namesti kak tomato in ne preveč šarit nastavitev. BI mogl bit bolš
#brezpodpisa

slo114 ::

sem probal ja, tomato, ampak tam so nastavitve še bolj čudne, še posebej za laika.
Tam pustim vse tako kot je ter dam samo enable?
Aja, kupil sem ga pa zato ker sem dobil ugodno ceno, ter kar sem gledal po internetu mnenja so bila dobra :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slo114 ()

Qushaak ::

Če maš kako optioko 20/20 in maš dost prometa, ti bo tale reč vseeno pokleknila. A je res tako težko dat kake 110EUR za 10 let pa maš nekaj orenk in se ne jajcaš s 3rd party firmware-i?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Qushaak ()

hojnikb ::

mah, če maš kako optiko, nabaviš tplinka z hardware NATom in basta :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

s6c-gEL ::

WRT54GL za novo tisočletje

WRT54GL je kul samo če ga dobiš za max 20 eur.
200 Mhz cpu pač ni dovolj za 5 odjemalcev.

Kako hitro povezavo imaš ?
WRT54GL zmore max wan -> lan okoli 42 MB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

RejZoR ::

Prvo si nadgradi router s temle:
http://victek.is-a-geek.com/downloads.h...

QoS tle je dost bolj fleksibien in lahko nastaviš skor karkoli, da ti na ful downloada P2P pa se pri pingu komaj kaj pozna, lahko gledaš youtube, pa bo brskanje neta drugim delal bp. Sicer se bo mal poznalo zaradi procesorja ampak ga je tud možno navit, tko da boš mal pridobil.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Qushaak ::

Drugače sem ciljal na RB2011. Res zelo dobra cena za to kar ponuja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dd-wrt firmware (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
18720835 (4528) mtosev
»

Nakup routerja

Oddelek: Pomoč in nasveti
203493 (3023) Qushaak
»

Optika 20/20 ft. linksys wrt54g (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
789167 (5396) Pyr0Beast
»

Nakup Ruterja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12712670 (9268) Pyr0Beast

Več podobnih tem