» »

sž kartica za mlade

sž kartica za mlade

Jerry000 ::

Nekaj me zanima, ali ima kdo novo kartico za mlade pri slovenskih zeleznicah? Ali je dovolj ce imas samo to kartico ali moras se osebni dokument pokazat? Pri oni stari vem da ni bilo treba osebne kazat, ker je bilo ze na kartici napisan ime, priimek, datum rojstva itd.
Je res potrebno zdaj se osebni dokument pokazat vsakic?

  • zaklenil: Mavrik ()

DOOM_er ::

poglej kaj ti na kartici piše zadaj
Robots will steal your job. But that's OK

Jerry000 ::

Je nimam...zato sprašujem tiste k jo maste če morte skos osebni dokument kazat al ne (to sem od nekoga slišal samo)?

čuhalev ::

Če ima kartica na sebi fotografijo, potem ne. Če je nima, potem da.

Sicer pa moraš točno povedati za katero gre, saj ima SŽ precej kartic. Približno 6 let nazaj sem imel kartico s fotografijo, ki mi je omogočala 30 % popust na vozovnice in je stala 17 EUR. Pokazati sem jo moral pri nakupu vozovnice ter tudi sprevodniku. Na vozovnici je bila zapisana številka te kartice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čuhalev ()

Hindsight ::

Niti enkrat mi niso rekl za osebno, pa se furam že dva tedna z njo. Seveda se lahk zgodi, da jo bo kdaj kdo zahteval, ampak bo redko.

Jerry000 ::

Hindsight je izjavil:

Niti enkrat mi niso rekl za osebno, pa se furam že dva tedna z njo. Seveda se lahk zgodi, da jo bo kdaj kdo zahteval, ampak bo redko.

A je taka rumena kartica? Ker js sm mel staro lanski (rdeča), pa so gor podatki: ime in priimek, datum rojstva, ter kdaj si kartico uveljavil. Kolikor sem videl je nova kartica taka rumena in nima nič podatkov gor, tudi slike nima. Sem pa na spletni strani opazil to:
http://www.slo-zeleznice.si/sl/potniki/...
Na čip SŽ-kartico ugodnosti se zapišejo podatki o imetniku, vrsti letne ugodnosti ter obdobje veljavnosti. Čip kartica ni prenosljiva in velja le z osebnim dokumentom.


Zanima me zato, ali ima kdo to kartico? Je res potrebno nujno osebni dokument pokazat?

čuhalev je izjavil:

Če ima kartica na sebi fotografijo, potem ne. Če je nima, potem da.

Sicer pa moraš točno povedati za katero gre, saj ima SŽ precej kartic. Približno 6 let nazaj sem imel kartico s fotografijo, ki mi je omogočala 30 % popust na vozovnice in je stala 17 EUR. Pokazati sem jo moral pri nakupu vozovnice ter tudi sprevodniku. Na vozovnici je bila zapisana številka te kartice.

Ni res:), imel sem kartico lansko k ni mela slike, mela je pa podatke, in mi niti 1x niso rekli za osebno. Glede te nove pa ne vem kako je, zato sprašujem:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

čuhalev ::

No, imela je vsaj podatke. Jaz imam še eno rdečo (novejšo), kamor nalagam vožnje. Ima zapisano vidno zapisano samo serijsko številko brez mojih podatkov, in za to so me v celem letu vprašali največ trikrat za osebni dokument oziroma nek dokument s sliko. Verjetno ne gledajo pretirano, saj imajo veliko potnikov in malo časa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čuhalev ()

Jerry000 ::

To imaš vrjetno ono študentsko oziroma dijaško?

čuhalev ::

Ja, ta se uporablja tudi v te namene.

Jerry000 ::

Problem je ker mam 2 relaciji, star sem ze 26 let, studentsko bom imel eno relacijo, za drugo sem pa sedaj vedno uporabljal kartico za mlade do 26leta. Zato me zanima ce je potrebno ob tej novi kartici kazati se osebno ali ne? Ker bi mi jo prijatelj vzel na njegovo ime (se ni 26).

SaXsIm ::

Hja, riziko. Sploh na začetku leta študijskega leta precej pregledujejo dokumente, drugače pa kakor kdaj. Se pa spomnim, da ko so uvedli te subvencionirane vozovnice (za 10 voženj), so pregledovali ves čas. In načeloma moraš imeti dokument sabo.
SaXsIm

Jerry000 ::

Ja ja, to za 10vezn bom imel na sebe...iz domacega kraja v kraj kjer studiram. Ampak previm da zdaj sem 26let star in se z vlakom furam na drugo lokacijo (kontra smer tisti za katero imam 10vozn).
Mene samo ta kartica zanima za mlade do 26let kjer imas 30% popusta (in ne tista subvencionirana studentska). Za to me zanima ce preverjajo, pri lanski meni niso preverjali nic, z to novo pa ne vem kako je, zato vas sprasujem za tiste k jo ze mate koliko sploh preverjajo oziroma ali je res da moras nujno pokazat osebno zraven?

m0LN4r ::

Punca se peljala lani ene parkrat s tole študenstko na vlaku in so jo čisto za vsako prosili pač osebno.
Je pa bilo to okt-nov-dec
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Jerry000 ::

Pa ne sprasujem jaz za studentsko, a sploh prebero kdo kar jaz napisem??
Mene ne zanima lani, mene zanima letos...kartica za mlade do 26 leta, rumena kartica. NE sprasujem za abonetno studentsko ampak kartico za mlade do 26leta...

m0LN4r ::

Letos se ti še noben ni vozil. 1.okt šele pride.
Za subvencionirano karto nikjer ne piše, da nesmeš bit 26. samo potrdilo o šolanju oz. statusu rabiš, zato sem rekel.

Drugače pa:
Na čip SŽ-kartico ugodnosti se zapišejo podatki o imetniku, vrsti letne ugodnosti ter obdobje veljavnosti. Čip kartica ni prenosljiva in velja le z osebnim dokumentom.

Glej verjetnost, kako preverjejo eno in drugo je verjetno skoraj enaka. Hrakti riziko.

Sicer pa kaj je kazen? Plačaš polno ceno?
Ker če je to kazen, pol tiste 2-3x ko te dobijo plačaš :D
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Jerry000 ::

Hvala za odgovor, mi ne pomaga :). Se enkrat, bom pisal z velikimi tiskanim crkam da boste lazje prebrali:

Ne zanima me studentska ki vela samo od oktobra dalje, zanima me kartica za mlade do 26 leta. To je kartica k jo lahko uporabljacelo leto, abonentna studentska je pa za studijsko leto samo. Torej sprasujem za kartico za mlade do 26leta. Ker glede preverjanja je bilo pred 2 leti razlicno, studentsko so preverjal, kartico za mlade pa ne. Ali je zdaj se vedno tko z novo kartico za mlade do 26leta?

Da povzamem, zanima me kako je s kartico za mlade do 26leta, zanima me za letos ce preverjajo ali ne, za lani mi je vseeno ker lani sem imel in niso preverjal.
Kazni ne vem kake so, zato sprasujem cje sploh smiselno od frenda kartico vzet

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Jerry000 ::

Lahko kdo pomaga prosim? Samo kar zahtevam je da odgovorite konkretno, tisti ki ima LETOŠNJO kartico za mlade (NE ŠTUDENTSKO!!!) do 26 leta (rumena kartica s čipom), ali ste nujno morali pokazati osebni dokument na vlaku?

Mavrik ::

Joj, ne tega.
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Urbana (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29852067 (949) Lonsarg
»

26 leto starosti in opcije

Oddelek: Šola
186993 (4818) SaXsIm
»

babica v študentskem domu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6721010 (17596) Yohan del Sud
»

Urbana

Oddelek: Loža
354495 (3358) fosil
»

Vozniške kartice

Oddelek: Loža
463051 (2121) connel

Več podobnih tem