» »

Škropljenje vinogradov

Škropljenje vinogradov

kriko07 ::

Lep pozdrav
Ker nisem še nikjer videl te teme,sem se odločil da jo odprem za vse nas vinogradnike.
Tema bi predvsem vsebovala:
-Kdaj škropite
-Z čim škropite
-Bolezni

Torej vsi tisti ki imate vinograde prosim,da res napišete vse to kar sem napisal,ali kaj več.
Lep pozdrav

dzinks63 ::

Škropiv raznoraznih je malo morje, vendar če redno pravočasno preventivno škropiš glede na vremenske razmere, lahko vse skupaj poenostaviš na ene par škropiv skozi celo sezono. Če je slabo vreme škropiš na 7 dni, če je lepo vreme na 10 dni in če je zelo lepo suho vreme na 14 dni. Škropi se vedno zjutraj ko izgine rosa ali zvečer ko padejo temperature, nikoli se ne škropi sredi dneva v najhujši vročini. Prav tako se ne škropi direktno pred dežjem, da ti takoj vsega ne spere, vsaj en dan brez padavin je ok.

Sicer za amaterje za lastno porabo vina prvo škropljenje pred brstenjem niti ni obvezno, le če opaziš da je to potrebno, sledita dve škropljenji na 7-10 dni proti pršici, nato normalno škropljenje proti peronospori in oidiju, kot zaključek z bakrenim pripravkom z dodatkom proti gnilobi. Proti zavijačem , sukačem amaterji ne škopijo. S škropljenjem se zaključi cca 45dni pred trgatvijo.

Klasična škropiva, npr.:

2x proti pršici razmak 7-10dni : Ortus + Dithane

nato redno škropljenje proti peronospori in oidiju 10 dni : Antracol Combi, Pepelin

v času tik pred cvetenjem in po cvetenju razmak 14 dni, proti peronospori z Ridomil MZ in oidiju z Falcon

nato še parkrat klasika: proti peronospori in oidiju razmak 10-14 dni: Antracol Combi, Pepelin

zadnja dva škropljenja razmak 10-14dni: Cuprablau ali Bakreni Antracol , Pepelin

zadnje škropljenje proti peronospori in oidiju: Cuprablau ali Bakreni Antracol , Pepelin + še dodatek proti gnilobi: Switch


Za profesionalce z velikimi vinogradi je drugače, ti si praktično ne smejo dovoliti kiksa in škropijo z več vrstami škropiv za vse bolezni glede na napovedi Fito-Info in glede na lastna opazovanja.

kriko07 ::

V vinogradu imate kaj udijia,prenospore itd?

Za odiji in peronospore uporabljamo močnejša škropila,več vam povem jutri.

Vikking ::

kriko07 je izjavil:

Lep pozdrav
Ker nisem še nikjer videl te teme,sem se odločil da jo odprem za vse nas vinogradnike.
Tema bi predvsem vsebovala:
-Kdaj škropite
-Z čim škropite
-Bolezni

Torej vsi tisti ki imate vinograde prosim,da res napišete vse to kar sem napisal,ali kaj več.
Lep pozdrav


Beri tukajza redna prognostična obvestila, ter glede na pokazatelje se odločiš za škropljenje: http://www.fito-info.si/pr/obv/

kriko07 ::

Danes mi je nekdo povedal,da lahko ojidi zatreš tako,da poškropiš vinograd takoj po trgatvi z Žveplovo kislino. Je to res?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdaj se drevje škropi?

Oddelek: Loža
174633 (4164) mn
»

Čebelomor: Znanstveniki uspeli povezati pesticide iz skupine neonikotinoidov s sindro (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
17938741 (31303) A. Smith
»

Katero motorno škropilnico?

Oddelek: Loža
177275 (7017) T0RN4D0
»

Zakaj so škropiva škodljiva? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
15223386 (16051) Pyr0Beast
»

čebele pol pa mi!

Oddelek: Loža
495012 (2934) Vice

Več podobnih tem