» »

Problemi z modemom

Problemi z modemom

Beef ::

Modem mi sedaj že več mesecev šteka tak da bom popizdil. Ne morem streamat ker buffer nikakor ne zmore, ne morem uporabljat teamspeaka ker nonstop izpada pa še online igre imajo micro lag. Brksanje po internetu je pa normalno. pingtest vsaki drugi test pokaže kot normalen, ostalo polovico pa kaže visok jitter.

Tega mi ni prej počelo, to že zdaj kaka 2 meseca jebe. Enkrat sem popravil to tako, da sem nanovo namestil gonilnike, potem pa je prišlo do izdapa elektrike zaradi strele in je spet začelo, sedaj pa nova namestitev gonilnikov ne pomaga več.

Kar je pa čudno pa je da zatem ko resetiram modem nekaj minut normalno dela. Modem je ZTE-MF60, signal je dober, uporabljam windows 8.1. Ne vem več kaj naj naredim s tem hudičem.

hojnikb ::

zakaj pa ne greš na fiksno linijo ?
#brezpodpisa

Beef ::

25 000€ da kabel položijo.

hojnikb ::

adsl nimate ?
#brezpodpisa

Beef ::

20 000 za kabel, pa še lokalni ponudnik je šajs, preverjeno pri bratrancu. Plus tega ne more zdaj kar naenkrat bit to krivo, jaz sem mnogoletni uporabnik instant interneta in nikoli nisem imel z njim bilokaterih težav kot jih imam zadnja 2 meseca.

hojnikb ::

Ali te heca modem al je pa preveč ljudi obešenih na oddajniku..
#brezpodpisa

Beef ::

Če je, potem je to kršitev pogodbe, jaz mam zagotovljeno nemoteno uporabo interneta. Če jim kaj ne paše naj dodatne module potem namestijo.;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Beef ()

hojnikb ::

nemoteno delovanje interneta ne obsega to, da boš ti meu najnižji ping v igricah. Afterall je to wireless tehnologija. pri kateri hitrosti in latence precej nihajo.

Menjaj modem z nečem, ko ma lte..

Pa še to... Če nimaš možnosti adslja, ti priporočam tale paket http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

ima neomejen prenos podatkov (za razliko od ostalih paketov)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Beef ::

Jaz imam instant internet neomejeno še iz prejšnje ponudbe iz takrat ko je še bil mobitel.

hojnikb ::

mislim, da tega paketa z neomejenim prenosom že dolg nemorš več met, tako da imaš gotovo omejene podatke.
#brezpodpisa

Beef ::

Saj je vseeno, pogodba je druga hitrost pa mam neomejeno, kolko pač modem vleče.

hojnikb ::

resno, prešalti na LTE.
#brezpodpisa

Dr_M ::

Ta modem je zanic, vem it prve roke. Zamenji cim prej.

hojnikb ::

Pa menjaj paket, da dobiš zram modem. Star paket sigurn nima LTEja zram.
#brezpodpisa

Dr_M ::

Eh, LTE je eksotika pri nas, tako kot optika.

hojnikb ::

taka eksotika pa spet ni. Itk pa more menjat modem in zakaj nebi vzel takega z LTE, če kdaj slučajno pride k njim (če
že ni).
#brezpodpisa

Dr_M ::

To se sicer strinjam, da je bolje uzet modem z LTE podporo, samo vprasanje, ce bo dejansko imel LTE signal, ce ocitno nima druge moznosti za internet, kot mobilni...

hojnikb ::

Še vedno sn mnenja, da na vsak način raje fiksno linijo (al adsl al kablska) kot pa mobilni net. Je ceneje in bolj zanesljivo.
#brezpodpisa

d4vid ::

hojnikb je izjavil:

Še vedno sn mnenja, da na vsak način raje fiksno linijo (al adsl al kablska) kot pa mobilni net. Je ceneje in bolj zanesljivo.


+1

Mobilni internet je za preverit 24ur ter facebook, ne pa za online igre, kjer se ti gre za vsako ms pinga...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

s6c-gEL ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

hojnikb ::

zakaj bi vzel net nemojene, kjer dobiš samo 15GB podatkov namesto Brezžični internet paket, kjer dejansko nimaš data capa ?
Staneta isto, edini tradeoff je pa hitrost (kar pa ikt nebi smel bil problem, če ne lovi lteja)
#brezpodpisa

Beef ::

Ne razumete, če resetiram modem potem nekaj minut normalno dela potem pa spet začne!

Spajky ::

se modem pregreva? Probaj en ventič, da v njega piha ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brezžični internet - brez omejitve prenosa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14335716 (16187) modelno1
»

Telekom

Oddelek: Omrežja in internet
111698 (1226) AC_DC
»

Mobilni internet na računalniku

Oddelek: Omrežja in internet
133029 (2970) ekran
»

Sodišče uvedlo stečaj družbe T-2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
519049 (7726) čuhalev
»

Pomoč pri izbiri operaterja

Oddelek: Mobilne tehnologije
191102 (879) Lonsarg

Več podobnih tem