» »

Pomoč pri izbiri operaterja

Pomoč pri izbiri operaterja

AnWar ::

Lep pozdrav!

Namreč trenutno sem pri tušmobilu, ( pohvale glede paketov, so daleč najboljši ter glede cen tudi ).

Ampak, moti me da sem velikokrat nedosegljiv..ter ponavadi tudi ko kličem ali sprejmem klic "vrže" konča klic.

- Imam telefon samsung glalxy note 2 ( internet imam vklopljen 24ur ) ali je mogoče to vpliv , ker telefon sam preklaplja ?
- Zanima me kako je pri vas Simobilu ter Mobitelu..
- Premišljujem da bi zamenjal operaterja, ter glede pokritosti, hitrosti interneta, tehnologije..

Vaše mnenje ter informacije so dobrošola.

Hvala.
[Asus ROG Strix SCAR III]

hojnikb ::

če ti je za pokritost, tehnologije.. etc, potem je telekom/mobitel edina smotrna izbira (nažalost).
#brezpodpisa

AnWar ::

To sm opazil..

Kaj pa glede ostalih stvari?

Ampak, moti me da sem velikokrat nedosegljiv..ter ponavadi tudi ko kličem ali sprejmem klic "vrže" konča klic.

Ali ima kdo takšne probleme pri mobitelu ali simoblu?
[Asus ROG Strix SCAR III]

Hayabusa ::

Ampak, moti me da sem velikokrat nedosegljiv..ter ponavadi tudi ko kličem ali sprejmem klic "vrže" konča klic.

Preveri stanje z drugim telefonom in isto sim kartico.


Simobil= bejž stran.
Ostane samo Telekom.

http://www.svetidej.com/projekti/mobiln...

V katerem koncu deželice se nahajaš večino časa ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

AnWar ::

Dolenjska ( Kočevje )
[Asus ROG Strix SCAR III]

hojnikb ::

mogoče je tut težava z anteno telefona oz. softwareom...
maš tazadno verzijo androida ?
#brezpodpisa

Hayabusa ::

Hmm, če misliš menjati operaterja, priporočam da prvo 1 teden testiraš s predplačniško kartico in se nato odločiš.
Pri tuš free paketih imaš lahko roaming v Telekom omrežju (samo klici), in jih odšteva od zakupljenih enot.








Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

AnWar ::

Android verzija je 4.1.2

Ali ma lahko kdo potrdi če ima kdo probleme glede :

Sem velikokrat nedosegljiv..ter ponavadi tudi ko kličem ali sprejmem klic "vrže" konča klic.

Ter da je na mobitelu ali simmobilu..?
[Asus ROG Strix SCAR III]

AnWar ::

Zanimivo Mobitel ( Telekom ) ima več baznih postaj v kočevju kot ostali operaterji.

Kaj pa glede interneta 4G LTE ?
[Asus ROG Strix SCAR III]

Hayabusa ::

Tole je imho telefon issue, sploh v centru mesta.

AnWar ::

Jst, mislim da vpliva na internet.. ker telefon se priklapja..na signal ter na internet.. Ker telefon ima priroiteto dat prvo na signal, ter šele kasneje na interent.

Zato me zanima. Če je kaj fora v pokritosti omrežja, bolj kvaliteten ( ponudnik )....

Edina varijanta da probam z predplačniskim.. ter sprobam..
[Asus ROG Strix SCAR III]

Hayabusa ::

Jst, mislim da vpliva na internet.. ker telefon se priklapja..na signal ter na internet.. Ker telefon ima priroiteto dat prvo na signal, ter šele kasneje na interent.

Ko dobiš klic gre data povezava na "pause"...

AnWar ::

Res je ja ali se zmanjša na G,E... zato sprasujem ali ima na to vpliv operater? Pokritost itdd..
[Asus ROG Strix SCAR III]

Hayabusa ::

Res je ja ali se zmanjša na G,E...

Daj piši bolj razumljivo...

AnWar ::

Se opravičujem :)

Pravim, da ko opraviš klic ali sprejmeš, se internet avtomatsko zmanjša na E-Edge, G- Gprs ali tok kot ti praviš gre na "pavzo".

- Sedaj me zanima če je "mobitel" ali "simobil" ker ima več baznih postaj.. ali ima kaj vpliva, da "prekine ali neprekine" klic, ter ostane recimo na H-HSDPA ?
[Asus ROG Strix SCAR III]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AnWar ()

Hayabusa ::

Tuš ima 2 bazni, Simobil 3, Telekom 4 (ostali 2 na dveh dodatnih lokacijah).

Daj preveri jakost signala na mestu, kjer ti prekine (dBm in črtice za jakost)).Testiraš signal na prostem ali v kakem bunkerju ?
Uporabi tole http://www.svetidej.com/projekti/mobiln... .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

AnWar ::

Zanimivo, hvala.

Testiram na prostem.
[Asus ROG Strix SCAR III]

theBill ::

Evo ti paket zate
http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

Če imate doma SIOL in potrebuješ več kot 2014 enot:
http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

atena85 ::

Odgovor avtorju: Ni problem v tvojem telefonu, lahko probaš gostovati na mobitelevem omrežju (tuš ga ima v najemu, izven večjih mest). Sam imam tudi slabe izkušnje s tušem. Večinoma sem v lj in njeni okolic, pa še oče ga ima. Prekinja nonsto, sploh ko se med seboj kličeva, večkrat prekine po 20 sekundah. Stanje se nekoliko izboljša ali celo odpravi, če uporabljaš 2g omrežje. 3g je kriza pa tudi če je poln signal, zmeraj prekinja.
Telefone ki sem uporabljal in usi imajo iste probleme s prekinjanjem, 2x huawei ideos x5, samsung s3, stara omnia.. pa še sosed, ki uporablja njihov mobilni internet, omenja večkratno prekinjanje povezave.

Lonsarg ::

Kar se tebi dogaja je nekaj, kar se naceloma ne dogaja na nobenem operaterju v slo, tudi tusu. Nekaj je da izgubis signal, pri tebi pa ne gre za to. Ena opcija so zacasna dela na tistem podrocju(Simobil je imel podobne probleme celih nekaj mesecev na kar dosti obmocjih nekaj casa nazaj) druga opcija je pa, da gre za neke individualne tezave, bodisi ima omrezje problem z tvojim telefonom, bodisi ima probleme tvoj telefon.

Jaz bi jih klical, mogoce sicer prej sprpbal drugo SIM da izkljucis tvoj tel kot vzrok.

Ponavljam, vsekako gre za neke tehnicne tezave in ne nekaj kar se normalno dogaja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razmišljam o menjavi operaterja, ste s Telemachom zadovoljni?

Oddelek: Mobilne tehnologije
274112 (3327) pixelzgaming
»

Izi mobil vs Bob (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13640991 (24038) MrStein
»

Tušmobil omrežje - katastrofa

Oddelek: Mobilne tehnologije
4211716 (10179) an3333
»

TušMobil omrežje

Oddelek: Mobilne tehnologije
177426 (5969) halgando
»

Telefon ali omrežje?

Oddelek: Mobilne tehnologije
425817 (5091) Mesar

Več podobnih tem