» »

Originalnost bankovca

Originalnost bankovca

1
2
»

Tilen ::

Prvi problem pri preverjanju lahko nastane, če je bankovec opran. Ni nujno, da pri tem zgleda zgužvan itd.. V veliki večini je vse ok, kjub temu, da zavrača.


Tak bankovec ti zamenjajo. Samo oglasi se na banki. Zamenjajo tudi raztrgane, razrezane, sprane, ...

bauci je izjavil:

Danes sem v Intersparu plačal račun z bankovcem za 50EUR. Blagajničarka ga je 5x spustila čez mašino in vsakič je zapiskalo. Potem ga je mirno dala v blagajno in mi izplačala razliko.
Nobene panike!


Tudi meni se je že zgodilo, da je 2x zapiskal, tretjič ne in sem normalno opravil nakup.

Lahko, da ti testerji pokažejo kje tudi kak score. Recimo, da nekaterih varnostnih zaščit ne prepozna zaradi zdelanega bankovca, ostale so pa vse ok in ko teti pokaže 99/100, te pač spusti naprej. Ne vem. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

branc ::

OZZY je izjavil:


Na banki ti bojo povedali ali je ok ali ne. Če pa posumijo, da ni vse ok, ga morajo predati policiji. Naredi se zapisnik, kje si ga dobil itd. in vzamejo tvoji podatki - pač postopek. Policaji odnesejo bankovec in če je vse ok ti ga policaj nato dostavi na dom z dopisom, da je postopek ustavljen. Moram povedati, da tebi ni potrebno ostati do prihoda policije. bančni delavec te tudi ne sme prisiliti da ostaneš. Če želiš lahko daš svoje podatke pa te policija nato kontaktira.


Natanko tako poteka, lahko samo pritrdim.

francek1 ::

bauci je izjavil:

Danes sem v Intersparu plačal račun z bankovcem za 50€. Blagajničarka ga je 5x spustila čez mašino in vsakič je zapiskalo. Potem ga je mirno dala v blagajno in mi izplačala razliko.
Nobene panike!

Ko bo prvič plačala minus zaradi tega, ker na večernem preverjanju nek bankovec ne bo šel čez varnostno preverjanje, tega ne bo več delala.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Phantomeye ::

Meni je še vedno sumljivo, da OP ni povedal, kje je ta bankovec dobil. Razen, če je OP bogat in zapravljiv, bi se pa že spomnil, v kateri trgovini je dal 100€... in to ne na 3 trgovine natančno. Ampak na točno določeno.

mat xxl ::

Sem imel enkrat tak bankovec za 100 usd , no na koncu, ga je uzela banka Slo, poslala na ekspertizo, kjer so ugotovili, da je original in to defekten, zamenjali so mi ga z novim, ki sem ga dobil po mesecu dni, starega so pa poslali na uničenje, verjetno kak dogovor.

fosil ::

bauci je izjavil:

Danes sem v Intersparu plačal račun z bankovcem za 50€. Blagajničarka ga je 5x spustila čez mašino in vsakič je zapiskalo. Potem ga je mirno dala v blagajno in mi izplačala razliko.
Nobene panike!

Ja sej, ga bo fasal naslednji, ki bo plačal z 100 €.
Tako je!

BaToCarx ::

MadMax ::

Kaj je pa fora flomastra, s katerim ponekod potegnejo po bankovcu?
Kako deluje (kaj naredi)?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

noob96 ::

MadMax je izjavil:

Kaj je pa fora flomastra, s katerim ponekod potegnejo po bankovcu?
Kako deluje (kaj naredi)?

podpišejo se na bankovec da vedo kdo ga je sprejel. politika trgovine

elfin ::

MadMax je izjavil:

Kaj je pa fora flomastra, s katerim ponekod potegnejo po bankovcu?
Kako deluje (kaj naredi)?


Fora flomastra za testiranje je v tem, da je papir za bankovce iz bombaža, ki je že bele barve, navaden papir iz lesne celuloze pa belijo s klorom. V flomastru je kemikalija, ki se na navadnem papirju obarva črno, na pravem bankovcu pa rumeno, ki čez nekaj časa izgine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: elfin ()

MadMax ::

Tole je seveda bolj verjetno kot podpisovanje, hvala za razsvetlitev.
Se mi je zdelo da mora bit nek štos, samo nisem vedel kak :)
Se da tak flomaster morda kje kupit?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Martin Krpan ::

Flomaster sem nekje kupil za 1 ali 2€ , vendar se ne spomnim kje. Morda Evrospin.

Sem pa že tudi imel primer , ko sem iz denarja dvignjenega na bankomatu hotel v trgovini plačati z bankovcem za 20€ , ki pa so mi ga zavrnili.
Odšel sem nazaj na banko in jim malce jezen ;( povedal , da so mi bankovec v trgovini zavrnili in da sem ga dobil na njihovem bankomatu. Uslužbenka pa mi ga je (vmes je nekaj godla sama pri sebi) le zamenjala. Kot sem opazil tudi na banki ni šel glatko skozi , vendar je šlo vse brez policije.
Mogoče je bil celo ponarejen , pa se jim za 20€ ni dalo delati cirkusa in same sebe spravljati na slab glas.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mercator - nakup vžigalnika

Oddelek: Loža
316501 (4761) dottor
»

Umik bankovca za 500€ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
39888399 (71865) AndrejO
»

Ponarejen denar

Oddelek: Loža
469743 (7363) Stari maček
»

Zanima me vrednost bankovca za 5€ z napako (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
629163 (6076) BaToCarx
»

Kaj naredit s ponarejenim 20€ bankovcem?

Oddelek: Loža
418699 (6033) Keyser Soze

Več podobnih tem