» »

Nvidia GTX 900 series

Nvidia GTX 900 series

Temo vidijo: vsi
««
3 / 71
»»

trnvpeti ::

m0LN4r ::

Izgleda da res ne. Isto novico sm videl že par dni nazaj na nemški strani.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

hojnikb ::

treba prodat stare 760ke in nabrat defektna gm204 jedra :)
#brezpodpisa

Dr_M ::

Mogoce pripravljajo low end gpuje ze na 20nm.

m0LN4r ::

Kolko je po vašem mnenju še do 20nm maxwell + intel 14nm broadwell prenosnikov?
1 ali 2 leti?

Vem da je offtopic, samo vseeno vprašam za mnenje. Jaz bi rekel 1,5 let. Torej 2016 pomlad.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Tezaab ::

Hm, zgleda, da je prvi vlak za nakup 970ke ze zapustil postajo... Vsem je sla cena gor, dobavni roki pa tudi. :8)

m0LN4r ::

Ah ne se sekirat. Po mojem bodo pred prazniki razne akcije in popusti (ne prinas).
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Tezaab ::

Ja, saj mislim narocit iz tujine. Bo pac treba malo pocakat... pa mrbit bodo tudi kaksne porodne tezave v dizajnih odpravljene. Oz. vsaj opazene, da teh kartic pac ne kupis.

Dr_M ::

Jest mam se naroceno msi po ceni 338.54e, ampak je nisem mogel placat, ker mi je banka spet (jebem jim neki) zavrnila placilo preko paypala. Bo treba pocas banko zamenjat.
Sicer v kratkem narocilo propade.

Amdforce ::

Ta teden sem dobil gigabyte gtx 970 windforce za kolega, v torek pride pa se g1 verzija gtx970. Treba mal stesterat ce je ksn razlika v oc.
Oskubljena nima backplatea in LED logota, je pa zadeva res kar dolga.

yayo ::

Kje si kupil?

Amdforce ::

Computeruniverse

Tezaab ::

Trenutno jim pise, da bo Gigabyte GTX970 G1 na voljo sele konec oktobra (ce sem prav zastopil). Sucks.

oo7 ::

m0LN4r je izjavil:

Kolko je po vašem mnenju še do 20nm maxwell + intel 14nm broadwell prenosnikov?
1 ali 2 leti?

Vem da je offtopic, samo vseeno vprašam za mnenje. Jaz bi rekel 1,5 let. Torej 2016 pomlad.




Kakšna pa bo razlika med 28nm in 20nm? To se bo poznalo v moči kartice?
hvala

54j0 ::

Amdforce je izjavil:

Ta teden sem dobil gigabyte gtx 970 windforce za kolega, v torek pride pa se g1 verzija gtx970. Treba mal stesterat ce je ksn razlika v oc.
Oskubljena nima backplatea in LED logota, je pa zadeva res kar dolga.


-led logo
-backplate
-navadna 2 heatpipe-a, g1 gaming ima 4
-črno "ohišje" na hladilniku je pri navadni plastično, na g1 kovinsko
-g1 gaming "kao" cherry picked gpu-ji
-cca 80MHz razlike

Gigabyte o podrobnostih, razen frekvenčne razlike, modro molči in tudi novice o tej oskubljenki so redke + nobenih benchmarkov. Na prvi pogled zgleda skoraj enaki...

http://www.gigabyte.com/products/produc...

http://www.gigabyte.com/products/produc...


Vem, ker sem po nesreči naročil navadno in zadnji trenutek spremenil naročilo v g1. Ne bi kompliciral okoli lastne napake, a razlika v hladilniku me je zelo zmotila. Upam, da so švabi res poslali pravo - bomo videli v tor/sre :). Btw, čakam že od 29.10., zgleda gredo te 970-ke, kot vroče žemlje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

yayo ::

In zgleda tudi, da prav vse obvladajo coil whine :))

54j0 ::

Ja, če "prav vse" pomeni, da se najdejo vmes take, ki cvilijo. Večina trdi, da ne slišijo ničesar.

oo7 ::

Moja kartica ne cvili popolnoma nič.

lonewolf_ ::

Coild whine je odvisen od več dejavnikov... Jaz če komp priklopim na drugo fazo se mi tudi sliši whine, torej je lahko karkoli glede elektrike in naprav odvisno :)
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Senitel ::

m0LN4r je izjavil:

Kolko je po vašem mnenju še do 20nm maxwell + intel 14nm broadwell prenosnikov?
1 ali 2 leti?

Vem da je offtopic, samo vseeno vprašam za mnenje. Jaz bi rekel 1,5 let. Torej 2016 pomlad.

Pomojem 20nm ne bo več Maxwell. ;)

RejZoR ::

Mogoče bo pa Wellmax :D
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Isotropic ::

mislim, da bo. na SA al kje že sem bral, da naj bi bile 3 gen. maxwella, kot je bilo to pri fermiju recimo (in malo manj keplerju)

m0LN4r ::

Mene predvsem zanima 14nm broadwel + 20nm grafa naveza zaradi nakupa zmogljivejšega prenosnika z malo porabo in tankobo v prihodnosti.
Al počakati 1,5 let al pa si zdaj kupiti nekaj za 1k€.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Isotropic ::

manj kot 1.5 leta, 1 leto.

oo7 ::

Gtx 990 bo tudi?

yayo ::

54j0 je izjavil:

Ja, če "prav vse" pomeni, da se najdejo vmes take, ki cvilijo. Večina trdi, da ne slišijo ničesar.
Yup, to sem mislil.

oo7 je izjavil:

Moja kartica ne cvili popolnoma nič.

Krasno, upam, da tudi moja ne bo 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

Senitel ::

Isotropic je izjavil:

mislim, da bo. na SA al kje že sem bral, da naj bi bile 3 gen. maxwella, kot je bilo to pri fermiju recimo (in malo manj keplerju)

Aja sorry, zmeraj pozabim, da folk šteje novo generacijo ob praktično vsakem čipu ki pride ven. :) Dejansko imaš pa generacijo in pol Fermijev, dve generaciji Keplerjev in dve Maxwellov. Bo pa gotovo še en high end Maxwell, ki bo prišel v 10xx "slot", zna bit pa še kakšen v 11xx "slotu". Torej od 750ti, 970/980 in dol ter še vsaj "1070/1080".

Qushaak ::

m0LN4r je izjavil:

Kolko je po vašem mnenju še do 20nm maxwell + intel 14nm broadwell prenosnikov?
1 ali 2 leti?

Vem da je offtopic, samo vseeno vprašam za mnenje. Jaz bi rekel 1,5 let. Torej 2016 pomlad.

Jah 35-45W Broadwell-i pridejo splomladi drugo leto kakor vem. Kdaj pa mobilni Geforce-i na 20nm pa ne vem.

silence5 ::

yayo je izjavil:

In zgleda tudi, da prav vse obvladajo coil whine :))

Malce ironično da imajo grafične, katere so bile hvaljene za svojo tišino, tako tečno piskanje.

yayo ::

Bah, oddal naročilo za Gigabyte G1 Gaming pred petnajstimi dnevi, ko je na Hardwareversand.de čakalna doba bila do deset dni, danes pa mi pišejo, da ne morejo garantirati dobave do konca Oktobra. Naj izberem drug model, če želim. Lol, sedaj, ko so cene poskočile bi mi za doplačilo prodali slabšo grafo. Mislim, da bom kar počakal.

ABX ::

Potem sem imel še srečo da sem dobil MSI 970 za 375Eur.
Pa še navija se lepo, zadnje 3 dni je na 1450 in nikoli ne zadane power limit.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

54j0 ::

Tako, danes je prišel paket z nemčije - gigabyte g1 blabla 970 :). Naredil sem nekaj testov v primerjavi s "staro" gigabyte gtx 680 OC in kot obljubljeno, bom delil rezultate. Testni sistem: i5 2500K @ 4.4GHz, 8Gb 1600MHz ram-a in p67 plošča (jap, pci-e 2.0). Kartici sem pustil na stock. Gtx 680 se samodejno navije na 1250MHz, gtx 970 pa na 1392MHz.

 Fotka

Fotka



-------------------
gtx 680 --- gtx 970
-------------------

3dmark 11: p9878 --- p12601
x3663 --- x5171

3dmark FS: p6814 --- p9669
x3427 --- x5062

Unigine heaven: 939 --- 1418
(extreme + 1080p + fullscreen)


Bom še potweak-al v prihodnosti :).

54j0 ::

PS: gtx 680 je med testi dosegla 64, gtx 970 pa 65 stopinj. Večino časa sta nihali med 58 in 61 stopinj celzija.

m0LN4r ::

Dej zalaufi še kak ingame benchmark, kot je v crysisu al dirt3 al tomb raider itd :)
Bi mi nekaj encodiral v after effects pa adobe media encoder?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

yayo ::

Amdforce ::

Moja G1 je tudi danes prišla, boosta na 1392mhz, navijanje bo pa počakalo še kak teden.play time:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Amdforce ()

medenko ::

pa AMD imaš v nick, izdajalec.

meandmouse ::

Kaj pravite na gainward gtx 970 phantom. Predvidevam, da je dobra izbira?

54j0 ::

Amdforce je izjavil:

Moja G1 je tudi danes prišla, boosta na 1392mhz, navijanje bo pa počakalo še kak teden.play time:D


Včeraj sem navil jedro +150MHz, naneslo je okoli 1550MHz. Ko sem dal +200MHz, je prekinilo med testom. "Fine-tuning" še nisem izvedel, a se mi zdi, da nima smisla, ker glede na forume, večina ljudi konča pri okoli 1550MHz. Kar niti ni švoh, ker temperatura ostaja bolj kot ne - ista. Ram-a še nisem navil, je pa samo OC jedra prinesel dodatnih 1000 točk v 3dmark FS.

D3m ::

medenko je izjavil:

pa AMD imaš v nick, izdajalec.


Jesus H. Christ.

Ko kup vezja postane sinonim za izdajstvo. *FACEPALM*
|HP EliteBook|R5 6650U|

Tezaab ::

D3m je izjavil:

medenko je izjavil:

pa AMD imaš v nick, izdajalec.


Jesus H. Christ.

Ko kup vezja postane sinonim za izdajstvo. *FACEPALM*

Maskirovka ;)

Back on topic: tale Gigabyte G1 verjetno nuca mocnejsi pretok zraka skozi ohisje, glede na to, da sama ne piha direktno ven, ali se motim? Trenutno ohisje bom itak moral zamenjat, ce bi jo nabavil, ker je premalo prostora zanjo, pa ce ze kupujem, bi rad kupil ornk. :D

Dr_M ::

D3m je izjavil:

medenko je izjavil:

pa AMD imaš v nick, izdajalec.


Jesus H. Christ.

Ko kup vezja postane sinonim za izdajstvo. *FACEPALM*


True that. 8-O

Xserces ::

Mi lahko nekdo pove kaj je iz to 9XX serijo in coil whinom? Pri foldingu imava iz kolegom tazga da slišš grafo cez celo bajto. Moja MSI in kolegova Asus, za popizdit.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

oo7 ::

Xserces je izjavil:

Mi lahko nekdo pove kaj je iz to 9XX serijo in coil whinom? Pri foldingu imava iz kolegom tazga da slišš grafo cez celo bajto. Moja MSI in kolegova Asus, za popizdit.


Ti že skos piska?
Moja je čisto tiha sploh ne vem, da jo imam.

yayo ::

Tezaab je izjavil:

[
Back on topic: tale Gigabyte G1 verjetno nuca mocnejsi pretok zraka skozi ohisje, glede na to, da sama ne piha direktno ven, ali se motim? Trenutno ohisje bom itak moral zamenjat, ce bi jo nabavil, ker je premalo prostora zanjo, pa ce ze kupujem, bi rad kupil ornk. :D


Saj ni verjetno nič narobe z Asus in MSI, ki obvladata pasivno hlajenje pod 60 stopinj. Jaz sem Gigabyte naročil, ker je bila v tistem trentku bolj poceni, in, ker ni bilo nekih množičnih pritožb čez delovanje. Drugače imam HAF 922 ohišje, ki je pravi sesalec za prah - nikoli več ohišja brez vgrajenih pralnih protiprašnih filtrov - ampak lahko vanj spraviš skoraj fičota.

Jarno ::

Xserces je izjavil:

Mi lahko nekdo pove kaj je iz to 9XX serijo in coil whinom? Pri foldingu imava iz kolegom tazga da slišš grafo cez celo bajto. Moja MSI in kolegova Asus, za popizdit.


Najbolje da si prebereš mnenja uporabnikov na kakšni strani kot je newegg.
Ker se modeli posameznih proizvajalcev lahko razlikujejo. Vidiš dober odziv in se morda odločiš za nakup kartice brez opazk o coil whinu.

Amdforce ::

Moja g1 na sreco nima coil whinea, kolega ima navadno gtx970 od gb in je tudi ok. V idle je isto glasna kot h100i v quiet mode, se pravi je ne slisim izpod mize, ko je v full load je tudi cisto tiha, ampak fajn toplo piha v noge:))

m0LN4r ::

A ni en tukaj napisal, da mu z enim PSU kablom cvili z drugim pa ne?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

54j0 ::

Moja g1 cvili v prav vseh benchmark-ih. Način cviljenja se spreminja, glede na število fps in benchmark. Ni pa tako glasno, kot sem že slišal v preteklosti na drugih zadevah (druge grafične, napajalniki,...).

Po testih sem zagnal še nekaj iger in v prav nobeni ni bilo civljenja, vent pa je večino časa med 34 in 45% - kot sem ga sam nastavil. Preizkusil sem bf4 (lock-an na 62 fps), risen 3 (50 fps - default max za to igro), borderlands 2 (smooth framerate nastavitev, 40nekaj-62 fps), skyrim (vsync 60Hz), ter ut2k4 (250fps).

ABX ::

Jaz moje MSI ne slišim nikoli, niti ko se malo bolj segreje v kakem benchu.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!
««
3 / 71
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD pokazal svojo najhitrejšo grafično kartico Radeon R9 Fury X2 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
24051705 (44884) Napajalc
»

grafična kartica?katero kupiti (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Kaj kupiti
50776604 (6280) PredatorX

R9 380 prenizka frekvenca... (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
9010243 (8566) D3m

Več podobnih tem