» »

Nvidia GTX 900 series

Nvidia GTX 900 series

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 71
»»

oo7 ::

Nvidia GTX 900 series releasing in October according to Gigabyte


Nvidia is said to be showing off its GTX 900 series at EGX London later this month, and the report also states the firm will be skipping out on releasing an 800 line of cards.


Purportedly, Nvidia won’t call the next series of cards GTX 800 due to some confusion it would create between the card maker’s desktop and mobile product lines.

GTX 980 is built on a 28mm chip which clocks at 1000MHz and it has 4GB of video memory and it is 30% faster than Nvidia’s 780Ti.

The GTX 980 and GTX 970 will release first, with the GTX 960 releasing later.

Nvidia’s Titan Z, 780Ti, 780, 770 and 760 cards will continue to be supported for a bit.

Gigabyte revealed the GTX 900 series rwill arrive sometime in October 2014.

http://www.vg247.com/2014/09/11/nvidia-...

gamecom ::

Kolk mislite da bo cena 970-ke ??

54j0 ::

Glede na trenutne cene 780/780ti in navedbe te strani(+30% nad 780ti v primeru 980), ene 700€ :).

gamecom ::

Pomoje bo 970 nekje 500EUR+, 980 pa tam 600EUR+. Ces 5 let bo graficna stala ze 1000EUR taki rang kot je zdaj 870 ce bodo tako cene nabijali v zrak nenormalno. Ko sem kupoval graficno 570 sem dal zanjo 340EUR eno iz med najdrazjih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gamecom ()

Spock83 ::

Bomo videli. Vse je odvisno od konkurence. Drugače smo v k****.

hojnikb ::

škoda ko ni 20nm..
#brezpodpisa

oo7 ::

bluefish ::

Test modelov GTX 980 in GTX 970: http://www.techspot.com/review/885-nvid...

oo7 ::

bluefish ::

Huh, ASUS Strix GTX 970 OC 4GB v idle povsem ustavi ventilatorja, pod obremenitvijo pa doseže le 29dBA: http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS...

NejcSSD ::

Ja. Linus je demonstriru da tudi v lažjem loadu (recimo LOL) ventilatorji ne trznejo :)

PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Seba22 ::

Koliko sem videl po naših spletnih trgovinah bojo naše budale spet cene nabijali tako kot so z serijo 700.Se pravi tam nekje od 390e naprej bo ta zgoraj od asusa.Drugače pa kdo kupuje sedaj grafično se definitivno splača vzet GTX970 sploh to od asus,res top zadeva.Ta kartica ima vse kar potrebuješ za današnje čase in bo še uporabna lep čas naprej
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

Boobiz ::

A je ASUS prvi, ki je začel s to zadevo, da se ventilatorji sploh ne vrtijo, če res ni treba? Fala kurcu, it was long overdue!
I'm drunk, what's your excuse?

NightHawk ::

Zanimivo, ko pravi da je cena 970 pretty much the same kot 770. V evropi je ASUS 770 256€ in 970 350€.

Spock83 ::

970 pod 300 naših? No go.

Oktan ::

Tukaj pravijo za MSI-jevo 970ko, da se pod temperaturo 50 stopinj sploh ne vrtijo ventilatorji. A pri Asusovi je pa to odvisno od loada?
http://www.modders-inc.com/msi-gtx-970-...

Xserces ::

MSI ne delajo ventilatorji pod 50°C. Pri asusu pa pod 67°C

neodvisno od loada. samo da je temperatura nizka
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

klinker ::

NightHawk je izjavil:

Zanimivo, ko pravi da je cena 970 pretty much the same kot 770. V evropi je ASUS 770 256€ in 970 350€.


Primerjaj obe karte ob izizdu ne pa sedaj. Kdo bo pa kupu 770ko za ceno 970.
Kot se jst spomnem je bla 770 ob izidu nekaj manj kot 400€ na hoh.de. Sem lih takrat eno kisto seatavljal z 770ko 4gb, katera je bla takrat 420€, 2gb pa je bla mislim da 385€.

Map ::

V tujini je več prometa in zato so lahko cene nižje.

Cena za 970 od MSI in Asus je enaka, katero se bolj priporoča?

Seba22 ::

Map je izjavil:

V tujini je več prometa in zato so lahko cene nižje.

Cena za 970 od MSI in Asus je enaka, katero se bolj priporoča?


Definitivno vzami od asus če hočeš imet kvaliteto
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Ang3lo ::

MSI ima boljše hladilnike če mene vprašaš.

Seba22 ::

Ang3lo je izjavil:

MSI ima boljše hladilnike če mene vprašaš.


In prej crkne!To ti pravim iz izkušenj,ker mi je ži ena gtx 770 od msi-ja šla po gobe
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Map ::

Ravno to. Asusova naj bi bila tišja, ampak pri MSIjevi pa hvalijo hladilnik.

Seba22 ::

Glede hlajenja je pa tako ko sem nazadnje testirav gtx 770 od msi pa gtx 770 od asus mi je msi na full load šla preko 80°c od asus pa tam do 74°c max tako da za moje pojme ma asus bolše hlajenje.Kako bo pa s to serijo pa bom drugi tedn malo stestiral gtx 970 od asusa pa bom kakšne rezultate tukaj napisal
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

Seba22 ::

Evo tukaj za naše kolege zgoraj za majčkeno primerjavo hehe http://www.mindfactory.de/product_info.... in tukaj še od naši angelčkov hehe http://www.sestavi.si/index.php/item/di...

in kaj mislite po kaki ceni dobijo oni?Isto ko naši a pri nas je 392EUR gore pa 348EUR to je pa že približno 40EUR majn ane že sedaj pa stavim da kje še najdeš ceneje samo se mi ne da iskat zdaj to sem našel po nakjučju
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

medenko ::

dokaži, da dobijo po isti ceni.

Dr_M ::

Ne more, ker nima pojma. On misli, da vsi dobavitelji postavljajo za velik trg in nas trg iste cene, potem pa trgovci nabijejo toliko vecjo marzo.
Ampak on se kar nabija svoje,ceprav ne ve za kaj se gre.

medenko ::

Ja seveda da ni res...principal določi ceno za slo trg in to je to.

oo7 ::

Map je izjavil:

V tujini je več prometa in zato so lahko cene nižje.

Cena za 970 od MSI in Asus je enaka, katero se bolj priporoča?



Jaz imam Msi gtx 970 popolnoma neslišna in tempraratura mi še ni šla preko 65c:)

ABX ::

Potem delaš nekaj narobe. :)
P.S: O/C joke.

Drugače Asus je znan po kvaliteti. MSI pa pobere vse lovorike glede O/C potenciala, ima najboljši hladilnik in kartica ima največjo porabo (odlično za OC).
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

worteleven ::

Na hardwareversand.de se jih dobi že od 319€ dalje

worteleven ::

+ a lahko nekdo pojasne zakaj so R9 290 še vedno od 329€ dalje, medtem ko so novi GTX 970 od 319€ dalje. A niso bili ponavadi AMDjevi GPUji veliko cenejši od NVidie?

plus to da je r9 290 že kar lep čas zunaj

Oktan ::

Pismo, ne morem se odločiti katero 970ko, MSI, ASUS ali Gigabyte. Res je, da ne bom ne vem kaj navijal, ima pa vsaka svoje pluse in minuse. MSI imam zdaj 560ti in sem res zadovoljen, ASUS sem bral da je najboljša izbira (in imam tudi Asus plato z87-A), Gigabyte ima pa 2x dvi, 1x hmdi in 3 display porte, kar bi lahko kdaj prav prišlo, pa tudi najbolj naj bi bila navita.

GTX970 ::

Dr_M ::

Gigabyte G1 zgleda ok, cena uredu, samo je prevelika. Dolga je 31cm, rabis ze res veliko ohisje.

Spock83 ::

V moje bo šlo brez problema :)

Xserces ::

Jaz sem zadovoljen z GTX 970 ampak ni pa to to . Igral Bioshock infinite in ponekod še zmeraj zašteka (1920x1200) :):) ( vse do daske). + COIL WHINE (ki je nadležen če ni VSync ON) :):) .
Zanimivo je to da pri cod z 600+ fps ni coil whina pri nekaterih igrah pri 100+ pa je. Lahko bi bil malo bolj neslišen ampak je še vseeno dokaj dobro :):)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

RejZoR ::

Dr_M je izjavil:

Gigabyte G1 zgleda ok, cena uredu, samo je prevelika. Dolga je 31cm, rabis ze res veliko ohisje.


Al pa samo bolje zasnovano ohišje... miniATX z ogromnim radiatorjem na intaku + 2 ventilatorja, pa imam not za njim "zbasano" WindForce3X kartico, in še vedno ostane mal rezerve. Večina folka ima itaq neke ogromne cheap towerje...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

yayo ::

GTX970 je izjavil:

MSI
https://slo-tech.com/forum/t596747/p456...


Berem, da se trenutno čaka novi batch, ker so problemi zaradi enega od ventilatorjev, ki ostane na 100% tudi, ko zapreš igro in ostane tako dokler ne rebootaš pc.

M-XXXX ::

Xserces je izjavil:

Jaz sem zadovoljen z GTX 970 ampak ni pa to to . Igral Bioshock infinite in ponekod še zmeraj zašteka (1920x1200) :):) ( vse do daske). + COIL WHINE (ki je nadležen če ni VSync ON) :):) .
Zanimivo je to da pri cod z 600+ fps ni coil whina pri nekaterih igrah pri 100+ pa je. Lahko bi bil malo bolj neslišen ampak je še vseeno dokaj dobro :):)

Coil whine je posledica ravno prave obremenitve. Pri COD-u, ki je dost nezahteven kot kaže ne porabi dovolj energije in potem ne tuli.

RejZoR ::

Coil whne se najraje pojavi, če je framerate izjemno visok. Jezst ga pri svoji sfrizirani HD7950 pogosto slišim med testiranjem v RTHDRIBL, kjer kljub najvišjim nastavitvam ven dobim po 250fps. Al pa pri kakšnih starejših špilih. Pri novih pa tega ponavad ni.

Čeprav mi je čudno, da do tega vseeno sploh prihaja, ko se vsi tolk hvalijo, da imajo coil whine rešen. Oz na PCB-ju sploh ni videt kakšnega odprtega coila, kako pol sploh prihaja do tega? Mislim, a niso whineless coili zaliti v keramiko kjer do vibracij ne bi smelo več prihajat? Al to samo drastično izboljša stvar, ne pa reši v celoti?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

M-XXXX ::

Coil whne se najraje pojavi, če je framerate izjemno visok. Jezst ga pri svoji sfrizirani HD7950 pogosto slišim med testiranjem v RTHDRIBL, kjer kljub najvišjim nastavitvam ven dobim po 250fps. Al pa pri kakšnih starejših špilih. Pri novih pa tega ponavad ni.

Kot sem rekel: coil whine naj bi bil posledica ravno prave frekvence in do nje pride zaradi ravno pravih tokov/napetosti. Možno, da je to pri tvoji grafi ravno pri xx V ter xx A in ta pogoj se pri starejših manj zahtevnih igrah uresniči.

Enron x86 ::

A ni pri novejših Nvidiinih karticah tako, da lahko omejiš število FPS (GPU Boost)? To bi moralo rešit težave s cviljenjem ...

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

djready ::

če imaš 60hz monitor in kar koli več 60fps je brezveze kartica ti v prazno laufa, greje se več in ventilatorji morajo hitreje laufat, kar pomeni več hrupa. Z Vsync ON ali pa če omejiš FPS ti bo grafična samo rendirala okoli 60 framov več ne in s tem tudi manj gretja = ventilatorji se manj vrtijo = manj hrupa.

če pa imaš 120hz monitor je pa ista zgodba samo ne več kot 120fps.
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

MatH ::

Boobiz je izjavil:

A je ASUS prvi, ki je začel s to zadevo, da se ventilatorji sploh ne vrtijo, če res ni treba? Fala kurcu, it was long overdue!
Se podpišem.

Sicer je bilo to že prej moč doseči s posegi v BIOS. Gigabyte GTX 460 z ventilatorji, ki se ustavljajo preverjeno deluje že nekaj let.
Tudi za GTX 66- obstaja KGB (Kepler Golden BIOS)

Menim, da bi bila vsaka grafična z dovolj zračnim hladilnikom sposobna te funkcionalnosti, če bi le izdali bios update z minimalno hitrostjo ventilatorjev 0% a tega žal ne bomo videli.
Edina stvar, ki na vseh računalnikih in telefonih dela tako kot mora, je macola.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MatH ()

RejZoR ::

djready je izjavil:

če imaš 60hz monitor in kar koli več 60fps je brezveze kartica ti v prazno laufa, greje se več in ventilatorji morajo hitreje laufat, kar pomeni več hrupa. Z Vsync ON ali pa če omejiš FPS ti bo grafična samo rendirala okoli 60 framov več ne in s tem tudi manj gretja = ventilatorji se manj vrtijo = manj hrupa.

če pa imaš 120hz monitor je pa ista zgodba samo ne več kot 120fps.


Kar je seveda čista neumnost...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Baltazar-x ::

RejZoR je izjavil:

djready je izjavil:

če imaš 60hz monitor in kar koli več 60fps je brezveze kartica ti v prazno laufa, greje se več in ventilatorji morajo hitreje laufat, kar pomeni več hrupa. Z Vsync ON ali pa če omejiš FPS ti bo grafična samo rendirala okoli 60 framov več ne in s tem tudi manj gretja = ventilatorji se manj vrtijo = manj hrupa.

če pa imaš 120hz monitor je pa ista zgodba samo ne več kot 120fps.


Kar je seveda čista neumnost...


Ni neumnost, sicer v mojem primiru imam vsync ON da ne lomi slike, je pa tud res da v nekaterih igrah ni opazno vsync ON/OFF. Bo pa naslednji monitor definitivno 75+ Hz.

m0LN4r ::

RejZoR je izjavil:

djready je izjavil:

če imaš 60hz monitor in kar koli več 60fps je brezveze kartica ti v prazno laufa, greje se več in ventilatorji morajo hitreje laufat, kar pomeni več hrupa. Z Vsync ON ali pa če omejiš FPS ti bo grafična samo rendirala okoli 60 framov več ne in s tem tudi manj gretja = ventilatorji se manj vrtijo = manj hrupa.

če pa imaš 120hz monitor je pa ista zgodba samo ne več kot 120fps.


Kar je seveda čista neumnost...

Meni osebno je tudi z 60 oz. 30fpsji največji užitek igrat in gledat sliko. Igram pa na TVju sicer.
A je še vedno 60Hz sestavljeno iz polslik pri lcdjih?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

RejZoR ::

144Hz monitor, framerate več kot 144fps in ne rabiš nobenega V-Synca, ki ti totalno poserje framerate, če slednji pade pod nivo refresha. Kar pomeni, da ti framerate prepolovi. Če je to 60Hz ti bo v primeru, da framerate pade za 2fps zbilo na 30fps. S triple buffer ti bo sicer zbilo samo za 1/3 ampak bo pa med samim delovanjem rabilo več spomina. Da ne omenjamo mouse laga, ki ga ustvari. Skratka fuj fej in ne.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Senitel ::

Zato imaš pa "adaptive vsync". Grafa ne gre čez refresh rate, če pa pade pod refresh rate se pa vsync izklopi.
««
«
1 / 71
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD pokazal svojo najhitrejšo grafično kartico Radeon R9 Fury X2 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
24051705 (44884) Napajalc
»

grafična kartica?katero kupiti (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Kaj kupiti
50776604 (6280) PredatorX

R9 380 prenizka frekvenca... (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
9010243 (8566) D3m

Več podobnih tem