» »

A4tech bloody miš

A4tech bloody miš

Andrej51 ::

Po nekaj dnevih uporabe sem se odločil, da vam predstavim brezžično računalniško miško A4tech bloody RT7A.

Miško sem kupil v spletni trgovini alza kjer jo prodajajo za 33€. To je bila tudi edina trgovina, ki pošilja v slovenijo (na ebayu, amazonu je nisem zasledil). Kupil sem jo predvsem zaradi števila gumbov ter možnosti polnjenja preko usb-ja.

SPECIFIKACIJE

Uporaba - Gaming
Roka - Desna
Interface Wireless
Technology Optic
Sensitivity 4,000 DPI
Sensor
Response time 0.98 ms
Buttons & scroll wheel
Number of buttons 9×
Number of programmable buttons 9 piece(s)
Wheel Classic
Colour
Colour Grey
Dimensions & weight
Width 80 mm
Height 37 mm
Depth 120 mm
Features & properties
Interface Wireless - USB
Performance
Battery type Accumulator

IZGLED IN VELIKOST

Miška je v osnovi enaka kot njena žičnata sestra T7. Namenjena je desničarjem. Miška je plastična. Njeni "podplati" so kovinski, proizvajalec pa obljublja veliko daljšo življenjsko dobo od plastičnih. Velik plus le teh je zelo gladko premikanje, miška dobesedno leti po mizi.



Je nekoliko večja vendar mislim, da je primerna tudi za tiste z nekoliko manjšo roko.

Na sredini ima 4 programljive gumbe. Desni in levi klik sta na vrhu obložena z mehkejšo in bolj hrapavo plastiko. Veliko dodane vrednosti po mojem mnenju ne do da. Na levi strani ima še dva "naprej","nazaj" gumba.



Scroll (kolešček?) je osvetljen in dokaj trd. Se bolj trd je sredinski klik, zato se uporabi le tega izogibam.

BATERIJA


Kot sem že v uvodu povedal miška ima vgrajeno baterijo. Obljub proizvajalca se ne spomnim vendar po trenutni porabi lahko sklepam, da več kot 1-2 tedna z prižganimi LEDicami ne bo zdržala.

Pričakoval sem, da miško priklopljeno na usb lahko uporabljam brez usb sprejemnika vendar sem se zmotil.

PROGRAMSKA OPREMA

Tukaj priznam, da če se bi poglobil v samo programsko opremo bi lahko pisal več ur, vendar me tiste funkcije za goljufanje pri FPS igrah ne zanimajo preveč. Opazil sem, da ima miška že naložene makrote za CS in Warcraft.

Program ima 4 core, prva dva sta brezplačna, druga dva pa je potrebno doplačati. Tukaj lahko povem še posebnost. "A" pri imenu miške ne označuje različice modela miške, ampak število odklenjenih corov. Sam sem imel odklenjene vse 4 core.

Kljub velikemu številu funkcij pa program pri merjenju napolnjenosti baterije odpove. Stanje baterije je po bujenju računalnika vedno drugačno (najprej piše 78%, po drugem bujenju pa 83%).

ZAKLJUČEK

Miška se mi zdi za ta denar odlična. Če bi še enkrat kupoval miško se bi odločil prav za to, mogoče celo za žičnato različico. Za zelo zahtevne gamerje ni, za tiste ki pa ste rahlo v stiski z denarjem in si mišk za 100+€ ne morete privoščiti pa je to odlična rešitev (žičnate stanejo še nekaj evrov manj).

Za konec naj povem, da so vse bloody miške v osnovi enake, razlikujejo se predvsem v obliki in lučkah :-).

NA KRATKO (+/-)

+Oblika miške
+"podplati"
+Ugodna cena
+Programska oprema je res obsežna

-Baterija bi lahko zdržala dlje
-Teže miške se ne da prilagoditi
-Indikator stanja baterije malo "pleše"
-Uporaba miške ni možna v žičnatem načinu

Se opravičujem za vse pravopisne napake. Več slik

buttplugs ::

Če igraš na nizki občutljivosti, pusti DPIje čim niže (500-1000) - sploh če igraš FPSje,
više od 2000 dpijev ne it, saj je 2000DPi največja nativna resolucija,steping je 250(?).
Lift off distance = ??
Switchi so omronovi.
Više kot greš z DPiji, slabši je tracking speed >> pri 2000 je že pod 2m/s (1.6?).
Za casual gaming, mobe in strategije bo pa v redu.

Andrej51 ::

Ta o 2000 DPi pa mi je nekaj novega. No, saj večino časa imam na 1200, ko delam s photoshop-om se manj.

LOD je zelo majhen. Tako na oko bi rekel, da se zadeva ustavi na cca. 2 mm višine.

FPSov pa igram zelo malo. Sploh je nisem kupil s tem namenom...

buttplugs ::

No, saj večino časa imam na 1200, ko delam s photoshop-om se manj.

Potem pa max tracking speed itak ni pomemben.
Dober cheap izdelek, sploh če ti lepo paše v roko.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera miška? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32068444 (7144) yayo
»

Top gaming miška (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
38297928 (54824) Kr_Edn
»

Miška za gaming ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10311538 (7849) Sc0ut
»

Novosti na področju računalniških mišk (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
979967 (7276) Nejc Pintar
»

Katero miš LED ali LASER?

Oddelek: Kaj kupiti
172094 (1640) tec

Več podobnih tem