» »

Nvidia GTX 900 series

Nvidia GTX 900 series

Temo vidijo: vsi
««
69 / 71
»»

zunno ::

Očitno se hočejo hitro znebiti zalog prejšnjih kartic.

Truga ::

Jasno, ko bojo nove zun teh ne bojo mogl vec prodat, ker so z dx12/vulkan shitshow :D

mihco ::

wow. 10% znizanje. Ocitno se kopajo v starih zalogah... :/

Spock83 ::

Nič posebnega.

D3m0r4l1z3d ::

Nič posebnega, ampak dober pokazatelj, da prihajajo nove kmalu
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

D3m ::

Kako je pa kaj pri konkurenci?
|HP EliteBook|R5 6650U|

PredatorX ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

D3m0r4l1z3d ::

D3m je izjavil:

Kako je pa kaj pri konkurenci?

Kar je predatorx linkal pa recimo hibridna 390x v devil izvedbi od powercolor za 370eur
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

m0LN4r ::

Uh se najnovejsa karta na trgu a.k.a Fury je dala rep med noge xD
Dobr to.

Komaj cakam naslednji AMDjev enojedrni flagship z mal vec rama.
Sn bil ocitno prevec optimisticen, da bo Fury X/Nano drzala 700EUR za malo dlje casa za spremembo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

klinker ::

m0LN4r je izjavil:

Zgleda se 980Ti boji Pascala, tle je tudi ena za 599€: http://www.mindfactory.de/product_info....


Si preprican da se ne Polarisa?
Ker kdo bo sploh kupu 9xx Nvidio ko bodo novi AMDji zunaj...sploh za te cene ki imajo.

m0LN4r ::

Marsikdo kupi, ker mu 500-700EUR ni strosek in ga boli glede 5fpsjev, ampak takih na forumu ne bos srecal.
Poglej cene na bolhi :)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

klinker ::

Caki malo...kaj ima zdaj to veze kaj folk danes kupuje, s tem cega se 980Ti boji in se ni na trgu?
Pac, ko bo highend Polaris zunaj za teh 700EUR, noben vrag ne bo sel kupit 980Ti za 600EUR. Ze sedaj to kupit za ta kes je mimo, oz karkoli kupit novo je trenutno mimo, razen ce ti je 600EUR "sitnica". Eventuelno bi, ce bi res rabu novo grafo, kupu Nanota, ki je trenutno verjetno najboljsi p/p/p na trgu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Xserces ::

Tudi zame so trenutne cene tako oderuške da je joj... GTX 970 še kar več kot 350EUR... k je vn prsla sm dau 330EUR zdaj so pa še dražje kot prej... bog pomagi
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

klinker ::

Ce si pameten jo cim prej prodaj, dokler se kaj dobis zanjo, ker ko bo novi gen. zunaj bo vredna pol manj.

AapocalypseE ::

Jaz sem tako naredil :)

Waiting for Pascal/Polaris 8-)

Spock83 ::

klinker je izjavil:

Caki malo...kaj ima zdaj to veze kaj folk danes kupuje, s tem cega se 980Ti boji in se ni na trgu?
Pac, ko bo highend Polaris zunaj za teh 700EUR, noben vrag ne bo sel kupit 980Ti za 600EUR. Ze sedaj to kupit za ta kes je mimo, oz karkoli kupit novo je trenutno mimo, razen ce ti je 600EUR "sitnica". Eventuelno bi, ce bi res rabu novo grafo, kupu Nanota, ki je trenutno verjetno najboljsi p/p/p na trgu.


A se splaca nabavit 980Ti pod 500eur? Npr za 450?

hojnikb ::

AapocalypseE je izjavil:

Jaz sem tako naredil :)

Waiting for Pascal/Polaris 8-)

same here .)
#brezpodpisa

klinker ::

Spock83 je izjavil:

klinker je izjavil:

Caki malo...kaj ima zdaj to veze kaj folk danes kupuje, s tem cega se 980Ti boji in se ni na trgu?
Pac, ko bo highend Polaris zunaj za teh 700EUR, noben vrag ne bo sel kupit 980Ti za 600EUR. Ze sedaj to kupit za ta kes je mimo, oz karkoli kupit novo je trenutno mimo, razen ce ti je 600EUR "sitnica". Eventuelno bi, ce bi res rabu novo grafo, kupu Nanota, ki je trenutno verjetno najboljsi p/p/p na trgu.


A se splaca nabavit 980Ti pod 500eur? Npr za 450?


Za 450eur je trenutno verjetno top deal. Seveda da ima racun, garancijo, itd.
Samo ves kako. Vprasanje kaj bo AMD dal ven v tem cenovnem razredu, 980Ti pa se drazila ne bo vec, bo k vecjem se cenejsa. Spet pa, vprasanje ce se spet samo ne trese gora, rodila se bo pa mis.
Kar obljubljajo, bi osebno raje pocakal, ker bi po napovedih mogu za ene 300-350eur mogu dobit Polarisa ki je nek ekvivalent 980Ti z nizjo porabo. Ko bo Polaris izdan in potestiran, bo treba tudi upostevat vsaj 15-20% vecjo zmogljivost v naslednjih 3-6 mesecih, vsaj do sedaj je blo tako.
Pac, sam sem res bolj pristas Nvidije zaradi dolocenih boljsih implementacij ki mi koristijo, je pa ce mene vprasas zdaj vredno pocakat na novi gen. AMDja, ker bo malo vecja evolucija kot smo jo vajeni do sedaj. Ce bo pozitivna ali negativna, bomo pa vidli pri prvih uradnih testih in se do takrat lahko samo spekulira glede na napovedi.
Jst pravim da se sedaj ne kupuje nic novo in nad 300eur niti rabljeno. Ce ze res rabis grafo si najdes ugodno rabljeno 280x/7970, karkoli drugega je sedaj popoln nesmisel kupovat, ce res ne potrebujes kaj specificnega.
Tudi to da je Nvidia znizala ceno 980Ti da marsikaj vedet. Ce bo nizala cene se ostalim, vemo da Polaris ne bo kar tako. Je z prej Nvidia bodisi cakala z izdajo Ti karte na highend AMD, ce je vedla da bo ok, bodisi je izdala Ti pred izdajo AMDjevega highend chipa, ce je vedla da ne bo bohve kaj...v primeru 980Ti, ki je bla vseeno izdana pred Fury-jem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

hojnikb ::

300€ in 980Ti performance so bolj mokre sanje entuzijastov kot pa kaka realnost. Vsaj v štartu
#brezpodpisa

AapocalypseE ::

To pa je res too good to be true ja :)

Ne bi pa mel nič proti :D

Zgodovina sprememb…

klinker ::

Zakaj ze? To so cene njihove High-mid end produktov in ta, ce hocejo kaj praskat napram Nvidiji, mora bit na tem nivoju ce ne jih bo Pascal pojedu za salo.
No ja, start bo verjetno bolj na 350-400eur, se strinjam...govorim za DE, ne SLO cene ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

hojnikb ::

cene bojo tako naravnane, da si nebodo ubil prodaje starih zalog.
#brezpodpisa

Senitel ::

klinker je izjavil:

Ko bo Polaris izdan in potestiran, bo treba tudi upostevat vsaj 15-20% vecjo zmogljivost v naslednjih 3-6 mesecih, vsaj do sedaj je blo tako.

V kateri igri je kakšen Radeon danes 15% hitrejši kot je bil pred pol leta?

klinker ::

Ce bo res komplet linija na novi arhitekturi, bodo cene verjetno naravnane tako da bo zmogljivejsi star cip ene 50eur cenejsi od novega ki je za kategorijo slabsi.

Senitel je izjavil:

klinker je izjavil:

Ko bo Polaris izdan in potestiran, bo treba tudi upostevat vsaj 15-20% vecjo zmogljivost v naslednjih 3-6 mesecih, vsaj do sedaj je blo tako.

V kateri igri je kakšen Radeon danes 15% hitrejši kot je bil pred pol leta?


V marsikateri, 3-6 mesecev po izdaji samega cipa.
Malo bolje beri kaj pisem ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

hojnikb ::

Ljudje pozabljajo, da je 14nm proces precej drag in ni za pričakovat,da bo čip z enako trazistorji kot star 28nm drastično cenejši.

Ni vse samo v tem, da lahko ti spraviš na isti kos silicija več trazistorjev.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Senitel ::

klinker je izjavil:

V marsikateri, 3-6 mesecev po izdaji samega cipa.
Malo bolje beri kaj pisem ;)

Pa po izidu čipa, nima veze. Če jih je tolk, ti ne bo problema dat kakšnega linka na konkreten benchmark.

klinker ::

Mislim da je tega kot solate in je btw splosno znano da so pri AMDju ob izidu novega gena driverji pac kar so in se s casom precej popravijo.
Nenazadnje imas za nov Crimson driver benche v eni od teh tem kjer je performans kar boljsi od prejsnjih.

Senitel ::

Predvsem je trolanja kot solate. Ok Crimson... Anand, Techpowerup. Ne duha ne sluha o 15%.

PredatorX ::

Senitel 16.4.2 je prinesel boost %. Ne velik in samo v določenih špilih recimo, ROTR DX12 in HITMAN DX12.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

klinker ::

Senitel je izjavil:

Predvsem je trolanja kot solate. Ok Crimson... Anand, Techpowerup. Ne duha ne sluha o 15%.


Res je, za to sem malo slabo gledal in je boost majhen, je pa. In kot sem reku. Novi cipi od AMDja se nikoli niso dali vse od sebe takoj ob izidu ampak se je kasneje zoptimiziralo.
Nasprotno Nvidia ze ob izidu novih cipov le te ze lepo izkoristi ter kasnejsih vecjih boostov ni zaznat in dela dokaj lepo konstantno skozi celotno zivljensko dobo.
Sem mel 4 Nvidije in ene 5 rdecih kart in je moja izkusnja bla taka.

Senitel ::

In pridemo iz 15-20% ekstra performans v marsikateri igri 3-6 mesecev po izidu GPU-ja do standardenga tweekanja driverjev ob izidu novih iger.

klinker je izjavil:

Res je, za to sem malo slabo gledal in je boost majhen, je pa. In kot sem reku. Novi cipi od AMDja se nikoli niso dali vse od sebe takoj ob izidu ampak se je kasneje zoptimiziralo.

V kateri igri, ki je bila zunaj ob izidu poljubnega Radeon GPU-ja si imel čez 6 mesecev 15-20% boljši performance? Čist simpl vprašanje.

Ampak ker mešate sem not nove igre, ki so na Radeon-ih hitrejše (v primerjavi z GeForce), kot je bila splošna slika ob izidu XY Radeon GPU-ja pridemo do idiotizma, kjer je "splošno znano", da Radeon-i kar pridobivajo performance skozi čas.
Zdej ZAKAJ je taka dinamika med Radeon-i in GeForce-i v enih igrah in drugačna v drugih je pa debata, ki presega nivo telih tem. Zavisi pa zelo od tega kaj igra počne in nima veze z DX12.

AapocalypseE ::

Prvo pišeš o nekih 15-20% boosta pri amdju potem pa ti Senitel potrdi drugače in že spreminjaš mnenje. Stoj za tem kar pišeš ali pa ne piši bedarij.

Troll...

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Sanitarije malo trola. Saj 20% je malo. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

klinker ::

AapocalypseE je izjavil:

Prvo pišeš o nekih 15-20% boosta pri amdju potem pa ti Senitel potrdi drugače in že spreminjaš mnenje. Stoj za tem kar pišeš ali pa ne piši bedarij.

Troll...


Kako prosim?
Kaj sem napisal drugace? V primeru Crimsona sem pac slabo gledal bench in priznal zmoto, kaj te muci?
Boli mene k za razlike med Nvidio in AMD, imam Nvidio in jo tudi preferiram zaradi dolocenih zadev, povem samo lastne izkusnje pri obeh in ja, nov cip pri AMDju s casom pridobi na performansu zaradi optimizacij, itd...me niti ne zanima kaj pocnejo...dobi ga in to je bistvo.
Pac, Nvidia ocitno takoj spedena driverje, AMD pac kasneje...te otrocje ego gluposti AMDvsNvidia si pa med sabo mecite v fris, mene si jebe za brand, ce le ponuja kar rabim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

AapocalypseE ::

Zgleda, ti je moj post bolj zanimiv kot od Senitela, ker kolikor vidim te nekaj sprašuje v svojem postu.

Slabo bereš kar piše?

Sprva omenjaš nekih 15-20% in tudi mene zanima kje so, če jih je toliko kot praviš?

Pri amdju si potem napisal, da je boost majhen, nvidia pa tudi nima nekih večjih boostov. Torej mata oba booste? Noben 15-20% ali kako zdaj misliš to?

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

Kakšni so tanovi driverji 365.10?

Jaz imam še vedno 362.

D3m ::

Probaj. Več, kot skuriti ne moreš grafe. :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

Siddh ::

Mogoče ve kdo zakaj meni ASUS GTX 960 Turbo ne da signala preko DVI -> VGA adapterja? Računalnik prepozna monitor, nastavi ustrezno resolucjo, signala pa na monitorju ni.


AapocalypseE ::

hojnikb ::

perfektno za uporabnike prebuilt mašin in tiste z lc420 napajalci :)
#brezpodpisa

D3m ::

hojnikb je izjavil:

perfektno za uporabnike prebuilt mašin in tiste z lc420 napajalci :)


SUUUUUUUUUURRRRRRRREEEEEEEEEEEEEEE!
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

kamot, lc420 ma 180W na 12V, torej dovolj če nimaš ravno kakega amd proca zram.
#brezpodpisa

D3m ::

Ahhh daj no. Če so ga kaj izboljšali ne rečem. Let nazaj je bil pa smrt za moj mobo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

malo para malo muzike :)
#brezpodpisa

AapocalypseE ::

klinker ::

Se vedno predrago.
Padla bo na nivo 1070, oz. ene 50€ bo drazja verjetno.
Ta trenutek pa samo ena mona kupi novo grafo v mid-high/high end segmentu, ko so stare cene se navite, pred vrati pa konkretna evolucija pri obeh taborih za enak oz. manjsi denar.

AapocalypseE ::

Glede na to, da je bila 700€, je 540€ kar dost nižje.

Fury X še je vedno 600+

D3m ::

Ne za dolgo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

AapocalypseE ::

Je že kar nekaj časa fury x dražji...

D3m0r4l1z3d ::

http://m.idealo.de/preisvergleich/Offer...

980ti cene so že pri 550 eur
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus
««
69 / 71
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD pokazal svojo najhitrejšo grafično kartico Radeon R9 Fury X2 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
24051708 (44887) Napajalc
»

grafična kartica?katero kupiti (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Kaj kupiti
50776605 (6281) PredatorX

R9 380 prenizka frekvenca... (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
9010243 (8566) D3m

Več podobnih tem