» »

Nvidia GTX 900 series

Nvidia GTX 900 series

Temo vidijo: vsi
««
67 / 71
»»

kitl76 ::

Tisti HDMI mi je TV zasedel.

m0LN4r ::

 Za kater spil pa?

Za kater spil pa?

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

vozlov225 ::

Problem. Včeraj pustil prižgano igro nekaj ur, prišel nazaj k računalniku, stvar zmrznila. Restartal, grafična le polovično zmogljiva. Imam 980ti, malo OCjano, nekaj tednov nazaj testirana na Valley, score 2107, testiral zdajle, le 990. V čem bi lahko bila težava?

D3m ::

Lahko napajalec ali defektna grafična.
|HP EliteBook|R5 6650U|

vozlov225 ::

Kako se prepricam? Graficni clock je ostal na isti frekvenci, vse isto. Le cudno se mi zdi, da je prej med gamingom kista dala nekaj zvoka od sebe, torej, ocitno je rabila hlajenje, zdaj je precej tisja. Mogoce software?

fireX88 ::

Ostale igre?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Truga ::



Kr uredu.

PredatorX ::

Nvidia je pa res pohitela... imajo že driverje za maxwella prpravlene.

vozlov225 ::

Interesting, updejtu driverje in zadeva deluje BP. wtf...

fireX88 ::

kaj je z keplerjem (upam, da sem prav napisal), še vedno bremzajo z driverji?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

PredatorX ::

fireX88 je izjavil:

kaj je z keplerjem (upam, da sem prav napisal), še vedno bremzajo z driverji?


Ja zgleda, da je GTX 980TI 2x hitrejša od GTX TITAN-a... po Steam VR benchmarku. TITAN dobi okol 5.5 oceno.
Treba počakat na driverje.

fireX88 ::

PredatorX je izjavil:

fireX88 je izjavil:

kaj je z keplerjem (upam, da sem prav napisal), še vedno bremzajo z driverji?


Ja zgleda, da je GTX 980TI 2x hitrejša od GTX TITAN-a... po Steam VR benchmarku. TITAN dobi okol 5.5 oceno.
Treba počakat na driverje.


ja ampak bodo poštimali, ali bodo rajši šli na to, da bo folk zamenjal za novejše grafe..
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

m0LN4r ::

vozlov225 je izjavil:

Kako se prepricam? Graficni clock je ostal na isti frekvenci, vse isto. Le cudno se mi zdi, da je prej med gamingom kista dala nekaj zvoka od sebe, torej, ocitno je rabila hlajenje, zdaj je precej tisja. Mogoce software?

zbrisi msi afterburne in driverje

fireX88 je izjavil:

PredatorX je izjavil:

fireX88 je izjavil:

kaj je z keplerjem (upam, da sem prav napisal), še vedno bremzajo z driverji?


Ja zgleda, da je GTX 980TI 2x hitrejša od GTX TITAN-a... po Steam VR benchmarku. TITAN dobi okol 5.5 oceno.
Treba počakat na driverje.


ja ampak bodo poštimali, ali bodo rajši šli na to, da bo folk zamenjal za novejše grafe..

prej al slej bo treba menjat, ne glede na tabor menda to vemo
VR in prihodnost nebo manj zahtevna od trenutnih stvari
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Seba22 ::

Ma kaj je sploh point tega VR?Tukaj glede tega se jas malo bogo ven zastopim...lahko kdo razloži pa po slovensko prosim :)
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

Senitel ::

fireX88 je izjavil:

ja ampak bodo poštimali, ali bodo rajši šli na to, da bo folk zamenjal za novejše grafe..

Hočeš resen odgovor, ali trolovsko zarotniške razlage na katere se naslanjaš?

Truga ::

Seba22 je izjavil:

Ma kaj je sploh point tega VR?Tukaj glede tega se jas malo bogo ven zastopim...lahko kdo razloži pa po slovensko prosim :)

VR je uno k das ekran na glavo in imas 360 stopinj ekrana.

m0LN4r ::

 11

11


 10

10


 8.5

8.5

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

fireX88 ::

Senitel je izjavil:

fireX88 je izjavil:

ja ampak bodo poštimali, ali bodo rajši šli na to, da bo folk zamenjal za novejše grafe..

Hočeš resen odgovor, ali trolovsko zarotniške razlage na katere se naslanjaš?


ne vem zakaj potem sprašujem... zdi se mi bedno, da tako z driverji "uničujejo" generacijo, ali si narobe razlagam stvar?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

m0LN4r ::

 Not ready :(

Not ready :(

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

PredatorX ::

Sej ti tud jst lahka pokažem GTX 980Ti no ready benchmark. Če se folku pač neda updatat driverje je njihov problem. Kot prvič, bodo moralč pa na proper driver od AMDja še mal počakat.

Tko, da molnar prosim ne trudi se. Raje počakajmo na proper VR igro.

m0LN4r ::

but but LVR, drivers, games
bodo moralč pa na proper driver od AMDja še mal počakat.

Se enkrat, LVR ? Cakat?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

PredatorX ::

m0LN4r je izjavil:

but but LVR, drivers, games
bodo moralč pa na proper driver od AMDja še mal počakat.

Se enkrat, LVR ? Cakat?


Ja za tale benchmark bodo mogl počakat.

Elite Dangerous pa dela čist lepo na AMDju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

Senitel ::

fireX88 je izjavil:

ne vem zakaj potem sprašujem... zdi se mi bedno, da tako z driverji "uničujejo" generacijo, ali si narobe razlagam stvar?

Seveda si razlagaš narobe. Problem se je z logiko drkat s teorijami zarote, kar lahko počnemo do konca vesolja.

fireX88 ::

Razlozi prosim, hvala. Sem za casem in ne sledim vsemu, berem le po delckih.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Senitel ::

Ni problem, da bereš po delčkih, problem je, da prihajaš iz "la la land" dela interneta... Med Keplerjem in Maxwellom so kar precejšnje razlike in bluzenje o driverjih me resno navdaja z občutkom, da imam opravka s hendikepirano osebo.
Ker je ravno govora o VR je očitno, da ogromno "strokovnih" komentatorjev ni zašla na eno obskurno stran interneta z imenom Anandtech. Skratka Maxwell v primerjavi s Keplerjem dodaja "multi-projection acceleration" feature in posledično rabi Maxwell renderirat precej manj pixlov kot ostali GPU-ji.

fireX88 ::

hvala za žaljivke... pa ne vem kje si videl o kakšnem bluzenju, začelo se je z vprašanjem.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Senitel ::

Začel si s tem: "kaj je z keplerjem (upam, da sem prav napisal), še vedno bremzajo z driverji?" in ko sem te direktno vprašal, če hočeš resen odgovor, ali smo ponovno v tipičnem trolovskem vrtcu, si odgovoril z "zdi se mi bedno, da tako z driverji "uničujejo" generacijo". Naj iz tega razberem kanček resnosti?

D3m ::

Ne bit tako buthurt samo, ker je čudno vprašal.
|HP EliteBook|R5 6650U|

fireX88 ::

ja sej, vprašanje, nato ker ne vem ali je res sem dal v navednici besedo. Res ne sme nobeden postavit resno vprašat ne da bi te vsaj en (vračam) hedikapiranec zmerjal za trola? resno? Sorry ker nisem v tem in ne poznam teh stvari.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

m0LN4r ::

zdi se mi bedno, da tako z driverji "uničujejo

za to pa si vedel ? neves pa zakaj je temu tako, sicer je razlago ze Seni ene 10x napisal.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

fireX88 ::

kot sem rekel, berem le po delčkih in ne vem kaj se je dogajalo vmes (kaj je kdo in kaj ni kdo napisal ter kaj je res in kaj ni- nazadnje sem imel v glavi, da bremzajo grafe z driverji). Ker pa mislim menjat grafo sem pa tudi iz istega razloga vprašal in bi mi čisto zadoščalo napisano:

Skratka Maxwell v primerjavi s Keplerjem dodaja "multi-projection acceleration" feature in posledično rabi Maxwell renderirat precej manj pixlov kot ostali GPU-ji.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

m0LN4r ::

Bremzajo ful 280x je vsasih hitrejsa od 380x in Fury serija je pogosto na dnu lestvice. Driverji pac.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Senitel ::

fireX88 je izjavil:

kot sem rekel, berem le po delčkih in ne vem kaj se je dogajalo vmes (kaj je kdo in kaj ni kdo napisal ter kaj je res in kaj ni- nazadnje sem imel v glavi, da bremzajo grafe z driverji). Ker pa mislim menjat grafo sem pa tudi iz istega razloga vprašal in bi mi čisto zadoščalo napisano:

Skratka Maxwell v primerjavi s Keplerjem dodaja "multi-projection acceleration" feature in posledično rabi Maxwell renderirat precej manj pixlov kot ostali GPU-ji.

To bi bilo dovolj? Potem se bo PredatorX zbudil in začel sem tlačit "async shaderje" in ti boš bouncal kam?
Ne to ni dovolj. Razlaga tega je na Anandtech že praktično eno leto, MPA je bil omenjen ob release-u GTX 980. In kljub temu je cel kup nekih psevdo tehničnih razlag po internetu in ti vzameš prvo in ji verjameš. Kar pač pomeni še eno personalizirano debato o obstoju Božička, kar mi pa resnično ne sede.

fireX88 ::

iz tega lahko sklepam, da je bremzanje keplerjevih graf en bullshit in bom naprej sam prebral/poiskal (sicer v tem času bi že vse zvedel, ne pa de se tukaj trudim biti kulturen in spraševat "trolska" vprašanja...)
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

D3m ::

No potlej bomo pa tako rekli. Hawaii čip se dobro upira zobu časa. :))

Zakaj?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

hojnikb ::

Ker amd še po 4 letih ni poštimal driverjov ?
#brezpodpisa

Truga ::

D3m je izjavil:

No potlej bomo pa tako rekli. Hawaii čip se dobro upira zobu časa. :))

Zakaj?

Planned obsolescence je velik del nvidijine strategije. Ce prodas graficno ki bo delala zadovoljivo 5 let, kdo bo drugo leto nabavil novo generacijo? Samo pescica ljudi ki hoce nujno bestest, pa tisti za katere je 5 let okoli.

Zakaj mislis da ima GTX 780 Ti 3GB rama? Zato da lazje prodajo 980 s 4gb, kar nesramno hitro ratuje minimum. Par let nazaj je bilo 2GB dost za vecino in je bilo 3GB potrebno samo za visje resolucije. Danes je ze precej iger ki ti bojo pri najvisjih nastavitvah rabile >3GB ze pri 1080p, ce noces zatikanja. To se ne pomeni da 780Ti ni bila in ni se vedno dobra karta, samo ne bo se niti priblizno tok dobro drzala kot bi se s 4GB.

Se pa seveda najdejo izjeme. Naprimer, jaz ne bi kupil 980Ti, ce bi prisel s 4GB rama, tako kot je 780Ti imel samo 3. Ker bi bil cez par let zanic (igram na 2x visji resoluciji kot 1080p), 700e pa ne mislim vrzt zato da bom nekaj nucal manj kot 2 leti. Jaz menjam hardware na 3-4 leta, ce se da pa se dlje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

SuperVeloce ::

Zakaj mislis da ima GTX 780 Ti 3GB rama? Zato da lazje prodajo 980 s 4gb, kar nesramno hitro ratuje minimum.

lol. Ne, zato ker pri taksnem price cuttingu enostavno niso morali dati 6GB in enaciti s titan serijo... Ce pa mislis, da bi ta grafika lahko brez posega v arhitekturo ali nekaj drugega imela 4gb... potem pa kar...

To je nekako tako kot pri 390X. Mogoce kdaj kje za trenutek koristi vec kot 4GB rama, vsekakor pa celih 8GB nikdar in nikoli grafika ne bo ucinkovito porabila v single card nacinu, dalec od tega. Hoardanje na ram ne steje...
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

na 780Ti bi lahk kamot dal 6GB vrama (hell, 780 ima 6GB vrama), sam zaradi segmentacije to niso šli delat (titan pa take fore).
#brezpodpisa

m0LN4r ::

@Truga
Ce ti hoces, da razvoj gre naprej v smislu grafike, detajlsov, masovnih 3d particlov, novih tehnologij upodabljanja. Bo treba tut sprobat in stestirat nov hardware in nenazadnje tudi kupit.

Al kako si ti predstavljas zadevo, ce bi danes vsi gonil DX9 kartice za 500EUR.
Se dobr, da modelerji za igre ne delajo na PS3. Za novosti je treba tudi primerno opremo, kjer jo naredis/probas. Ce tega ni si omejen s tem kar lahko delas.

Naceloma lahko ti ze danes gonis 4K na 5850 radeonki, samo vprasanje stevila poligonov, detajlov in tehnik upodabljanja je.
Nvidija si vsaj upa sprobat nove arche. AMD pa se omejuje z GCNom, ker tudi GCN nekega dne pac ne bo podpiral dolocenih stvari.

Kaj pa mislis zakaj ima AMD tak problem in hoce, da je vse optimizirano za GCN ? Zato, ker je tako lazje za njih.

*Predstavli si kake spile bi ti danes imel, ce bi se vsi gonili 9700 Pro ali kako gforcko tistega casa.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Truga ::

Niso hoteli ni isto kot niso morali. GDDR5 je zadnje cajte hecno poceni zadeva, extra 3GB pride za proizvajalca $20 na karto.

Ne vem zakaj se usajate na AMD ko ga niti omenil nisem nikjer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

m0LN4r ::

Raytracing, GI, AO itd. so stvari, ki so stare ze 20+ let, ampak samo hiter hardware ni dovolj, da ti te tehnologije pljunejo ven realtime 90slik na sekundo.
Treba je tut naredit take hitre algoritme in namenski hardware, ker drugace se bos hitro zaletel v zid, ce se bos naslanjal samo na surovo moc iste arh.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Author: Francesco Legrenzi - VRay - The Complete Guide
Chapter 02: 02. THE BROAD (complete) HISTORY OF CG
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

D3m ::

O ti si prebral?
|HP EliteBook|R5 6650U|

PredatorX ::

Tale molnar mal prevec nabija v prazno. Itak, da imata GCN in Maxwell svoje pomankljivosti.

GCN ima dejansko prednost tudi pred Maxwellom. Ze 100x smo povedal, da bodo konzole z GCNjem gnale spile do 2018. In do takrat bodo spili tud tako narejeni, optimizirani za GCN.

Kje je gtx 660 vs 7870 v zadnjih spilih. Ceprav senitel pravi, da je obcutna razlika med keplerjom in maxwellom ze spet ena gtx 960 nebi smela biti na nivoju gtx 780ti. Pac ma svoje prepricanje...

Drgac pa nvidija naredi vsaki dve leti novo arhitekturo, amd pa vsake 4 leta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

D3m ::

Nvidia je, kot revija enkrat ga prebereš in vržeš stran.
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

D3m je izjavil:

O ti si prebral?

ze takrat, ko sm oddal dispozicijo pred leti

PredatorX je izjavil:

Tale molnar mal prevec nabija v prazno. Itak, da imata GCN in Maxwell svoje pomankljivosti.

GCN ima dejansko prednost tudi pred Maxwellom. Ze 100x smo povedal, da bodo konzole z GCNjem gnale spile do 2018. In do takrat bodo spili tud tako narejeni, optimizirani za GCN.

Kje je gtx 660 vs 7870 v zadnjih spilih. Ceprav senitel pravi, da je obcutna razlika med keplerjom in maxwellom ze spet ena gtx 960 nebi smela biti na nivoju gtx 780ti. Pac ma svoje prepricanje...

Drgac pa nvidija naredi vsaki dve leti novo arhitekturo, amd pa vsake 4 leta.

Neverjetno, PS3 pa je prezivel se vec sprememb in celih 10 let iger.


Drgac pa nvidija naredi vsaki dve leti novo arhitekturo, amd pa vsake 4 leta.

Prav je tako, zato pa ima nvidia 10x vec tehnologij za upodabljanje razlicnih efektov in detajlov.
Bo pa se nekaj casa minilo, predn bo vse to uporabljeno v enem spilu; seveda v drugacni, izpiljeni obliki
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

D3m ::

Ampak si s Sentinelom v pisanju nista podobna.
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

Lepo
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
««
67 / 71
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD pokazal svojo najhitrejšo grafično kartico Radeon R9 Fury X2 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
24051719 (44898) Napajalc
»

grafična kartica?katero kupiti (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Kaj kupiti
50776605 (6281) PredatorX

R9 380 prenizka frekvenca... (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
9010245 (8568) D3m

Več podobnih tem