» »

Nvidia GTX 900 series

Nvidia GTX 900 series

Temo vidijo: vsi
««
52 / 71
»»

Clubraider ::

Po tem, kaj se zdaj menite res ne vem za kaj se naj odločim.
November in december sta meseca res odličnih izidov iger in
rad bi užival v max detajlih in Smoot Gameplayu 60+FPS.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

Buggy ::

Najbolj nepotrebna stvari, uporabis DSR in to je to.


s tem imam slabe izkusnje...si pridelas lahko konkreten lag na miski in ostalih kontrolerjih (volan)

neverjetni99 ::

Clubraider je izjavil:

Po tem, kaj se zdaj menite res ne vem za kaj se naj odločim.
November in december sta meseca res odličnih izidov iger in
rad bi užival v max detajlih in Smoot Gameplayu 60+FPS.


Trenutno je najceneje 700€ g1 gaming in če maš tolko v denarnici ti rečem kupi jo, nebo ti žal. Brezveze poslušat tu pametnjakoviče z 5 krat slabšimi grafičnimi, meni osebno ni niti malo žal, lahko igram vse maxed out z visokimi fpsji, pa kar krepko prek 60 :D

Truga ::

Za 1080p/1920x1200 kupis rabljeno 970, 100% dobis kaksno, ki je se v garanciji. Za vec se pac stegnes po 980Ti.

980 ni slaba, ce jo kje najdes ugodno, samo te ponavadi hitro zginejo. Pri redni ceni pa je slab p/p. Prav tako je Sapphire Fury Tri-X zacela pocasi padat cena, ce jo opazis pod ene 480e je zelo dober deal. Kmalu bo bozic in razprodaje se blizajo, tako da pocakaj do takrat IMO, pa kupis nekaj relativno poceni.

Dr_M ::

Buggy je izjavil:

Najbolj nepotrebna stvari, uporabis DSR in to je to.


s tem imam slabe izkusnje...si pridelas lahko konkreten lag na miski in ostalih kontrolerjih (volan)


Do zdej na miski in tipkovnici se nisem imel problema, pri FPS igrah, kjer se to najhitreje opazi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

neverjetni99 ::

Truga je izjavil:

Za 1080p/1920x1200 kupis rabljeno 970, 100% dobis kaksno, ki je se v garanciji. Za vec se pac stegnes po 980Ti.

980 ni slaba, ce jo kje najdes ugodno, samo te ponavadi hitro zginejo. Pri redni ceni pa je slab p/p. Prav tako je Sapphire Fury Tri-X zacela pocasi padat cena, ce jo opazis pod ene 480e je zelo dober deal. Kmalu bo bozic in razprodaje se blizajo, tako da pocakaj do takrat IMO, pa kupis nekaj relativno poceni.


če ma trenutno 290, zakaj bi kupoval 970 ki je malenkost boljša? Pa od kot tebi zaj ta informacijada za 1080p nerabiš več kot 970?? Prebrali ste nekje pa blage veze nimate, ti osebno povem da ni dosti 970 če hočeš res vse maxed out.

Clubraider ::

neverjetni99 je izjavil:

Clubraider je izjavil:

Po tem, kaj se zdaj menite res ne vem za kaj se naj odločim.
November in december sta meseca res odličnih izidov iger in
rad bi užival v max detajlih in Smoot Gameplayu 60+FPS.


Trenutno je najceneje 700€ g1 gaming in če maš tolko v denarnici ti rečem kupi jo, nebo ti žal. Brezveze poslušat tu pametnjakoviče z 5 krat slabšimi grafičnimi, meni osebno ni niti malo žal, lahko igram vse maxed out z visokimi fpsji, pa kar krepko prek 60 :D



Če sem se do zdaj za ziher odločil je to, da prestopim v zeleni tabor.
Zdaj samo še premlevam, če počakam do božiča in si za božičeka kupim 980TI G1, ki
me je že ob izidu in prvih testih totalno prevzela in si jo želim. (Ok, mogoče se sliši, kot da bi o kaki ženski govoril 8-) )

Mi pa je vedno dobrodošlo kakšno mnenje uporabnika.

Ne, 970 ne pride v poštev, ker s tem res nisem nič naredil.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

Zgodovina sprememb…

Truga ::

neverjetni99 je izjavil:

če ma trenutno 290, zakaj bi kupoval 970 ki je malenkost boljša? Pa od kot tebi zaj ta informacijada za 1080p nerabiš več kot 970??



Samo overclockat jo moras, pa je hitrejsa od stock 980, in fura prakticno vse na 1080p zadovoljivo (nad 50 fps sigurno). "Overclock" je pa premik 2h sliderjev v afterburnerju. Ce ne overclockas, pol je prakticno res cist ista kot 290, manj kot 10% razlike.

Ampak ce ma trenutno ze 290, pol se mu res ne splaca nadgrajevat. Nima smisla. Cez pol leta pride nova generacija, kjer bo preskok mnogo vecji kot karkoli kar lahko kupi zdaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

neverjetni99 ::

Clubraider je izjavil:

neverjetni99 je izjavil:

Clubraider je izjavil:

Po tem, kaj se zdaj menite res ne vem za kaj se naj odločim.
November in december sta meseca res odličnih izidov iger in
rad bi užival v max detajlih in Smoot Gameplayu 60+FPS.


Trenutno je najceneje 700€ g1 gaming in če maš tolko v denarnici ti rečem kupi jo, nebo ti žal. Brezveze poslušat tu pametnjakoviče z 5 krat slabšimi grafičnimi, meni osebno ni niti malo žal, lahko igram vse maxed out z visokimi fpsji, pa kar krepko prek 60 :D



Če sem se do zdaj za ziher odločil je to, da prestopim v zeleni tabor.
Zdaj samo še premlevam, če počakam do božiča in si za božičeka kupim 980TI G1, ki
me je že ob izidu in prvih testih totalno prevzela in si jo želim. (Ok, mogoče se sliši, kot da bi o kaki ženski govoril 8-) )

Mi pa je vedno dobrodošlo kakšno mnenje uporabnika.

Ne, 970 ne pride v poštev, ker s tem res nisem nič naredil.


Kupi nebo ti žal, :D bi si še kr eno nabavo :P

Truga je izjavil:

neverjetni99 je izjavil:

če ma trenutno 290, zakaj bi kupoval 970 ki je malenkost boljša? Pa od kot tebi zaj ta informacijada za 1080p nerabiš več kot 970??



Samo overclockat jo moras, pa je hitrejsa od stock 980, in fura prakticno vse na 1080p zadovoljivo (nad 50 fps sigurno). "Overclock" je pa premik 2h sliderjev v afterburnerju. Ce ne overclockas, pol je prakticno res cist ista kot 290, manj kot 10% razlike.

Ampak ce ma trenutno ze 290, pol se mu res ne splaca nadgrajevat. Nima smisla. Cez pol leta pride nova generacija, kjer bo preskok mnogo vecji kot karkoli kar lahko kupi zdaj.


Pozabi ti to, sem mel 970 g1 gaming, navito da mi je ze artefakte tu pa tam ven metalo, pa ni to to, je bla potem 980 g1 gaming kr konkretno močnejša, pa da se o 980 ti g1 ki jo mam zaj ne menim.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Starejšega špila nisi našel od BF3 ? Gremo gledat najbolj pozitiven primer z 500fpsji ne ?

Realnost je taka populacija slab miljon:




290,390, 970,980 so zaenkrat dovolj za 1080p AVG. 60fps z nastavljanjem nastavitev. Drugo leto bo to že avg.45 naslednje leto 35. Karikiram seveda.
AVG ne pomeni 60+ pa ultra kaj on hoče. Potem pa dobi predlog, v tej igri izklopi to pa to pa to, tisto daj na off, tisto daj na medium pa bo.
Če pa bo htel furat DSVSR, pa te peasant grafe itak odpadejo, razen za kako fifo pa mkx in podobne zadeve, ampak spet nebo to 60+ ampak avg 60.

Če maš dnar vzameš, če nimaš pa pač ne.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Truga ::

m0LN4r je izjavil:

Drugo leto bo to že avg.45.

Takrat tudi pride Pascal, ki ga bojo vsi kupovali. Which is exactly my point. 290 bo "good enough" za do takrat, pol bojo pa ze resne nadgradnje na voljo. Meanwhile, rabljenim 980Ti bo cena padla ko kamen, ko ne bo vec top shit, tko vsem top shit graficnim, in se je ne bo mogel znebit po normalni ceni.

Jaz imam 980Ti. Super priporocam ce nujno rabis nadgradnjo. Z 290 na 1080p ekranu pac ne rabis.

neverjetni99 ::

Truga je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Drugo leto bo to že avg.45.

Takrat tudi pride Pascal, ki ga bojo vsi kupovali. Which is exactly my point. 290 bo "good enough" za do takrat, pol bojo pa ze resne nadgradnje na voljo. Meanwhile, rabljenim 980Ti bo cena padla ko kamen, ko ne bo vec top shit, tko vsem top shit graficnim, in se je ne bo mogel znebit po normalni ceni.

Jaz imam 980Ti. Super priporocam ce nujno rabis nadgradnjo. Z 290 na 1080p ekranu pac ne rabis.


Rabiš, 290/970 sta prešvoh če hočeš res vse maxed out pa 60+fps. Če si hoče kupit si naj kupi, saj bo on plačal nevem ka vas tak hudo peče pa če ma dnar si naj 4 kupi čeprav igra na 1080p. Me tako razpi*di no, pametujete vsi ka kdo rabi pa da ne rabi tega pa tistega, če nimate za tako grafično al pa kaj še ne pomeni da drugi nimajo pa če hoče si naj kupi omg..

Machete ::

Umirte se no. Zadnje tri strani je večino sam brezpredmeten spam.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

D3m ::

A na 1080p celo rabite 4xAA? LOL. Ahahahhahhaahahha.
|HP EliteBook|R5 6650U|

neverjetni99 ::

jap, nismo peasanti da bi igrali z grdo sliko polno robov :)

Truga ::

neverjetni99 je izjavil:

Truga je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Drugo leto bo to že avg.45.

Takrat tudi pride Pascal, ki ga bojo vsi kupovali. Which is exactly my point. 290 bo "good enough" za do takrat, pol bojo pa ze resne nadgradnje na voljo. Meanwhile, rabljenim 980Ti bo cena padla ko kamen, ko ne bo vec top shit, tko vsem top shit graficnim, in se je ne bo mogel znebit po normalni ceni.

Jaz imam 980Ti. Super priporocam ce nujno rabis nadgradnjo. Z 290 na 1080p ekranu pac ne rabis.


Rabiš, 290/970 sta prešvoh če hočeš res vse maxed out pa 60+fps. Če si hoče kupit si naj kupi, saj bo on plačal nevem ka vas tak hudo peče pa če ma dnar si naj 4 kupi čeprav igra na 1080p. Me tako razpi*di no, pametujete vsi ka kdo rabi pa da ne rabi tega pa tistega, če nimate za tako grafično al pa kaj še ne pomeni da drugi nimajo pa če hoče si naj kupi omg..

Pokazi mi prosim bench kjer OCjan MSI 970 ne doseze 60fps.

Machete ::

Čeprav je 970 ca 20°C hladnejša se zelo slabo navija. Tu jih AMD poseka.
V glavnem meni ne rata nič pametnega, da se ne sesuva kot šengenska meja.
Če ima kdo kake pametne parametre za navitje na dan z njimi. Cheers.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

D3m ::

neverjetni99 je izjavil:

jap, nismo peasanti da bi igrali z grdo sliko polno robov :)


robovi so se poznali na 1280 x 1024. Na 1080p so že nemoteči. Na 4k ali manj jih pa sploh ne boš opazil.
|HP EliteBook|R5 6650U|

neverjetni99 ::

@machete

vem, čeprav je hladna se slabo navija zaradi deljenga pomnilnika kolko vem, sam sem že mel artifekte pa crashanje, ni to to boljše kupit močnejšo grafično pa maš mir.

Truga ::

Navijas tako da navijes GPU kolkor gre. Pod 1400MHz ni skor nobena, pol pa ce si pogumen ali mas dober cooler (kupi MSIjevo!), se malo povecas voltazo in vecina pride do 1500. Ko zagledas artefakte grez a 50MHz nazaj in pustis.

Potem se sele dotikas RAM clocka. Isto, ko zagledas artefakte gres za 50MHz nazaj. Tudi ce ti ne rata rama overclockat niti za 1mhz na ta nacin si se vedno naredil ogromno, ker je RAM ki ga ima 970 dovolj hiter zanjo. OCjanje rama zelo rado povzroca artefakte, profit od navijanja rama pa je minimalen.

Senitel ::

D3m je izjavil:

neverjetni99 je izjavil:

jap, nismo peasanti da bi igrali z grdo sliko polno robov :)


robovi so se poznali na 1280 x 1024. Na 1080p so že nemoteči. Na 4k ali manj jih pa sploh ne boš opazil.

Ne sanjaj... Velikost pixlov na zaslonu se vse do današnjih monitorjev ni praktičo nič spreminjala. Šele s tem 4k fenzijem so se začeli pixli manjšat. In tudi 4k tega ne bo odpravil. Skakanje geometrije gor in dol iz enega pixla na drugega je nekaj kar se pač opazi.

neverjetni99 je izjavil:

vem, čeprav je hladna se slabo navija zaradi deljenga pomnilnika kolko vem, sam sem že mel artifekte pa crashanje, ni to to boljše kupit močnejšo grafično pa maš mir.

Ma ne vlečt deljenega pomnilnika sem not, ker to nima niti najmanjše veze z navijanjem.

Truga ::

Za odpravit antialias rabis 8k na 24". Tisto bo priblizno dost.

Senitel ::

Truga je izjavil:

Za odpravit antialias rabis 8k na 24". Tisto bo priblizno dost.

Ne, ker rasterizacija pač ne dela tako... Se pa stvari že lep čas odvijajo v drugo, bolj analitično, smer (MSAA, FXAA,...).

In other news: NVlink na Pascalu bo 80GB/s med GPU-ji. Da vidmo, če bo to prišlo na gaming multi GPU karte...

Clubraider ::

Zanimivi podatek sem zdaj zasledil: http://www.guru3d.com/news-story/nvidia...
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

hojnikb ::

>In other news: NVlink na Pascalu bo 80GB/s med GPU-ji. Da vidmo, če bo to prišlo na gaming multi GPU karte...

A bi to potem funkcioniral kot en monoliten GPU al je to še vedno dual gpu (z vsemi pripadajočimi problemi), samo z hitrim linkom.
#brezpodpisa

Alien123 ::

neverjetni99 je izjavil:

Clubraider je izjavil:

Po tem, kaj se zdaj menite res ne vem za kaj se naj odločim.
November in december sta meseca res odličnih izidov iger in
rad bi užival v max detajlih in Smoot Gameplayu 60+FPS.


Trenutno je najceneje 700€ g1 gaming in če maš tolko v denarnici ti rečem kupi jo, nebo ti žal. Brezveze poslušat tu pametnjakoviče z 5 krat slabšimi grafičnimi, meni osebno ni niti malo žal, lahko igram vse maxed out z visokimi fpsji, pa kar krepko prek 60 :D


na 4k? .. malo morgen

Clubraider ::

Alien123 je izjavil:

neverjetni99 je izjavil:

Clubraider je izjavil:

Po tem, kaj se zdaj menite res ne vem za kaj se naj odločim.
November in december sta meseca res odličnih izidov iger in
rad bi užival v max detajlih in Smoot Gameplayu 60+FPS.


Trenutno je najceneje 700€ g1 gaming in če maš tolko v denarnici ti rečem kupi jo, nebo ti žal. Brezveze poslušat tu pametnjakoviče z 5 krat slabšimi grafičnimi, meni osebno ni niti malo žal, lahko igram vse maxed out z visokimi fpsji, pa kar krepko prek 60 :D


na 4k? .. malo morgen


Govora je o FULL HD in ne 4K.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

fr4nc ::

m0LN4r je izjavil:





Torej trenutno ni niti ene grafične, ki bi poganjala na 60FPS...oz. z drugimi besedami grafične, ki si jo on želi še niso izdali.

End of story.

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

Truga ::

Senitel je izjavil:

Truga je izjavil:

Za odpravit antialias rabis 8k na 24". Tisto bo priblizno dost.

Ne, ker rasterizacija pač ne dela tako... Se pa stvari že lep čas odvijajo v drugo, bolj analitično, smer (MSAA, FXAA,...).


Na 60cm (razdalja, s katere naj bi gledal v monitor) oko razloci okoli 300 DPI, 8K 24" je pa 400DPI. Aliasing bos pri te resoluciji se opazil, ce bos pozoren nanj. Ko bomo sli pa visje od ene 12-16k na 24", pa bomo pomoje koncno tam kjer hocemo bit, kar se tice pixel densityja.

Je pa do takrat jasno MSAA/FXAA veliko bolje kot SSAA, kar se tice performance. Vec kot 10 let so najdrazji monitorji lebdeli okoli 4MP, vecina pa je kupovala 1080p sranje, in temu primerno so stagnirali tudi GPUji. Zdaj se to koncno spreminja. 1440p se se prijel ni in 4k je komaj dobro "zunaj", pa se ze da kupit (sicer nesramno drage) 8k ekrane.

Lahko pa seveda da bo antialias se zelo dolgo prisoten, ker GPU enostavno ne bo mogel laufat igre na 16K pri normalnih fps. Jaz rabim posastno 300W graficno, da laufam vse igre ki jih igram na 60fps min, pa imam "samo" 2560x1600 (~250 miljonov pik na sekundo). 16k@60 je 8 miljard pik na sekundo, pa tudi grafika v igrah (primarno vedno boljsi shaderji, pa seveda tudi poly count ipd) je vedno bolj tehnicno zahtevna.

Senitel je izjavil:

In other news: NVlink na Pascalu bo 80GB/s med GPU-ji. Da vidmo, če bo to prišlo na gaming multi GPU karte...

Pravijo da prej ali slej bo prislo v desktope, bos pa rabil specjalni motherboard s podporo, ki jasno ne bo poceni...

fr4nc je izjavil:

m0LN4r je izjavil:





Torej trenutno ni niti ene grafične, ki bi poganjala na 60FPS...oz. z drugimi besedami grafične, ki si jo on želi še niso izdali.

End of story.

Lp

Jaz tudi ne razumem cist tocno tega posta. Kaze slike na sekundo v primerjavi s populacijo v mestu? To je vec kot ocitno cpu bottleneck...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

m0LN4r ::

Cpu bottleneck ja. Najprej naredi pol miljona velko populacijo, daj vse na ultra pa pozumiraj not, kolko detajlov mora dejansko narisat gpu. Boš videl ljudi, ki se sprehajajo, živali in za pojme eno izmed najlepših grafik v strategiji do danes.
Zato pa sm ti dal sreenshot zraven, da vidiš kako to zgleda. Ni to kot štirje ravni zidi z eno in isto teksturo.
Nevem kak je lahk 4.4ghz i7, bottleneck na budget in high-end radeonkah.

Torej trenutno ni niti ene grafične, ki bi poganjala na 60FPS...oz. z drugimi besedami grafične, ki si jo on želi še niso izdali.

Ne, če maš dnar in bi rad trenutno brez skrbi imel 60fps+ z čimveč vklopljenimi detajli, kar je za mene od 60-100fps v 2014 in 2015 naslovih.
Si pač kupiš 980Ti.

Zdaj če ti nimaš dnara za 980Ti ne rabiš nekomu, ki ga ima, ima željo po tem prepričevat v to, da naj ne kupi.

Matr, pol bi vsi vozl 60konjske jugece.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Senitel ::

hojnikb je izjavil:

>In other news: NVlink na Pascalu bo 80GB/s med GPU-ji. Da vidmo, če bo to prišlo na gaming multi GPU karte...

A bi to potem funkcioniral kot en monoliten GPU al je to še vedno dual gpu (z vsemi pripadajočimi problemi), samo z hitrim linkom.

Ne, to sta še vedno dva ločena GPU-ja. Link med njima bi moral bit še bistveno bistveno širši, če bi hotel, da se zadeva lahko obnaša kolikor toliko monolitno. Ampak SLI/CF v klasičnem smislu gresta itak na smetišče zgodovine.

Truga je izjavil:

Senitel je izjavil:

Truga je izjavil:

Za odpravit antialias rabis 8k na 24". Tisto bo priblizno dost.

Ne, ker rasterizacija pač ne dela tako... Se pa stvari že lep čas odvijajo v drugo, bolj analitično, smer (MSAA, FXAA,...).


Na 60cm (razdalja, s katere naj bi gledal v monitor) oko razloci okoli 300 DPI, 8K 24" je pa 400DPI. Aliasing bos pri te resoluciji se opazil, ce bos pozoren nanj. Ko bomo sli pa visje od ene 12-16k na 24", pa bomo pomoje koncno tam kjer hocemo bit, kar se tice pixel densityja.

Je pa do takrat jasno MSAA/FXAA veliko bolje kot SSAA, kar se tice performance. Vec kot 10 let so najdrazji monitorji lebdeli okoli 4MP, vecina pa je kupovala 1080p sranje, in temu primerno so stagnirali tudi GPUji. Zdaj se to koncno spreminja. 1440p se se prijel ni in 4k je komaj dobro "zunaj", pa se ze da kupit (sicer nesramno drage) 8k ekrane.

Lahko pa seveda da bo antialias se zelo dolgo prisoten, ker GPU enostavno ne bo mogel laufat igre na 16K pri normalnih fps. Jaz rabim posastno 300W graficno, da laufam vse igre ki jih igram na 60fps min, pa imam "samo" 2560x1600 (~250 miljonov pik na sekundo). 16k@60 je 8 miljard pik na sekundo, pa tudi grafika v igrah (primarno vedno boljsi shaderji, pa seveda tudi poly count ipd) je vedno bolj tehnicno zahtevna.

Exactly... Pik je enostavno preveč in (MS)AA je bistveno cenejša opcija. Ker ja, folk takole po forumih konstantno bluzi, kako z dvigovanjem ločljivosti rastejo potrebe po fillrate-u in konstantno pozabljajo, da morajo ti pixli bit tudi shade-ani preden jih lahko ROP-i sploh dumpnejo ven. 8k za današnje igre bo še lep lep čas konkreten pipedream.

Truga je izjavil:

Senitel je izjavil:

In other news: NVlink na Pascalu bo 80GB/s med GPU-ji. Da vidmo, če bo to prišlo na gaming multi GPU karte...

Pravijo da prej ali slej bo prislo v desktope, bos pa rabil specjalni motherboard s podporo, ki jasno ne bo poceni...

Ne rabiš specialnega motherboarda... Razen če misliš zamenjat PCI-Ex z NVlink (kar bo opcija za Tesla boarde). Tule je bilo govora eksplicitno o povezavi med dvema GPU-jema na add in boardu.

m0LN4r ::

Ne bom začel naštevat primere, ti povem še enga. V AC pri štartu polnega grida, ti 290ka čepne na 30 fps (spa, nurburg), dokler se promet ne zmanjša na 2-3 avta okoli tebe, boš mel 57-60fps.
Project cars te bo tudi razočaral v oblačnem in dežju, fallout tudi, batman tudi, gremo naprej ?
In ne to ni pod graphics, ampak greš pod effects pa tam vklopiš smoke, post, high quality mirror, show smoke in mirror, vse do konca.

To je kot si kupiš najboljši nož v štacuni, sam da je top.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Truga ::

No, ce je to res, pol vredu. Nisem vedel, v benchih na tpup ipd OCjana 970 se vedno povozi prakticno vsak spil na 1080p.

Ce igra te spile, pol naj pac nadgradi. Jaz vem da ce bi ze mel 290 bi pocakal do nove generacije, preden bi kupoval.

neverjetni99 ::

fr4nc ti sploh nisi sposoben slediti vidim...:D

Zgodovina sprememb…

Clubraider ::

Kot pravi m0LN4r, pri Project Cars je tako, da dokler so avti pred tabo
je FSP full nizki, če pa je poleg vsega še deževno, potem pa ni za igrat.
Če grem zmanjševat detajle v igri, pa več nima tistega čara.

Ne vem ali naj nabavim 980TI ali počakam na novo generacijo.

Če bom čakal, bom tudi z igrami moral čakati.

Se opravičujem, da smetim to temo z mojo neodločnostjo.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

fr4nc ::

m0LN4r je izjavil:

Cpu bottleneck ja. Najprej naredi pol miljona velko populacijo, daj vse na ultra pa pozumiraj not, kolko detajlov mora dejansko narisat gpu. Boš videl ljudi, ki se sprehajajo, živali in za pojme eno izmed najlepših grafik v strategiji do danes.
Zato pa sm ti dal sreenshot zraven, da vidiš kako to zgleda. Ni to kot štirje ravni zidi z eno in isto teksturo.
Nevem kak je lahk 4.4ghz i7, bottleneck na budget in high-end radeonkah.

Torej trenutno ni niti ene grafične, ki bi poganjala na 60FPS...oz. z drugimi besedami grafične, ki si jo on želi še niso izdali.

Ne, če maš dnar in bi rad trenutno brez skrbi imel 60fps+ z čimveč vklopljenimi detajli, kar je za mene od 60-100fps v 2014 in 2015 naslovih.
Si pač kupiš 980Ti.


Kdo omenja 4.4GHz i7 z Radeonkami? Test je bil izveden z 980 Ti...in ja 4770K je ni izkoristil toliko kot jo je 6700K, kar pomeni, da je prišlo do bottlenecka pri CPUju.

Sam si podal graf, kjer se vidi, da tudi GTX 980 Ti ne more držat povsod 60FPS pri maxed out.
Tako, da ja...če on želi vse vozit max out 60FPS+ - takšne grafične še ni.

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fr4nc ()

Truga ::

PCARS/AC in podobni so dalec najboljsi v VR, in v VR bos tudi z 980Ti zmanjseval nastavitve, hth :D

m0LN4r ::

Tako, da ja...če on želi vse vozit max out 60FPS+ - takšne grafične še ni.

Res je, ampak je veeeeeeeliko boljše, kot na vseh ostalih ane.

kjer se vidi, da tudi GTX 980 Ti ne more držat povsod 60FPS pri maxed out.

Aja ker ni možno, da če mora grafična narisat 10x več stvari, polyginov, tekstur in reflekcije, glajenja, da padejo fpsji ?

če pa je poleg vsega še deževno, potem pa ni za igrat.

In ravno to je čar pcarsa.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

fr4nc ::

m0LN4r je izjavil:

Tako, da ja...če on želi vse vozit max out 60FPS+ - takšne grafične še ni.

Res je, ampak je veeeeeeeliko boljše, kot na vseh ostalih ane.

kjer se vidi, da tudi GTX 980 Ti ne more držat povsod 60FPS pri maxed out.

Aja ker ni možno, da če mora grafična narisat 10x več stvari, polyginov, tekstur in reflekcije, glajenja, da padejo fpsji ?



Ja to ja, ampak še vedno ne dovolj dobro, da bi dosegla njegove zahteve :|

Ne pravim, da ni možno, ker je logično, da mora več delat.
Pravim samo, da tudi 980 Ti ne more vsega gnat na 60FPS+.

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

m0LN4r ::

Raje močnih 55, kot pa slabih 25 8-)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

AapocalypseE ::

To je aktualno za 1080p?

m0LN4r ::

AapocalypseE je izjavil:

To je aktualno za 1080p?

mhm #radeon
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

AapocalypseE ::

Zakaj pa pol pametujejo kako je 980 Ti overkill za 1080p?? 8-O

D3m0r4l1z3d ::

Ker ni vse črno belo, tisti avg je dokaj dober pokazatelj, zraven pa bi lahko še cel esej napisal od česa je kaj odvisno
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

neverjetni99 ::

sem reko da ni take stvari kot overkill, drugače pa vse druge igre brez problema, še vedno je močnejša od vseh drugih :D

Truga ::

Ce game na 1080p ne laufa ok na 980Ti je problem predvsem v igri, ne v GPUju. :P

neverjetni99 ::

Truga je izjavil:

Ce game na 1080p ne laufa ok na 980Ti je problem predvsem v igri, ne v GPUju. :P


točno tak :D

Clubraider ::

Mi lahko prosim kdo razloži, če prav vidim.
Mogoče neumno vprašanje, ampak mi najbolj ni jasno.
Ali dobim 980TI za 250$?? Ali je to kaki nateg?

http://www.alibaba.com/product-detail/E...
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

SuperVeloce ::

"If it's too good"... you know how it goes :))
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Dr_M ::

Sej veste, da so te ali-nekaj leglo nategunov?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
««
52 / 71
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD pokazal svojo najhitrejšo grafično kartico Radeon R9 Fury X2 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
24052428 (45607) Napajalc
»

grafična kartica?katero kupiti (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Kaj kupiti
50777739 (7415) PredatorX

R9 380 prenizka frekvenca... (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
9010395 (8718) D3m

Več podobnih tem