» »

kvaliteta glasbenih cd-jev

kvaliteta glasbenih cd-jev

tx-z ::

Kakšna je kvaliteta glasbenih cd-jev (v kb/s v mp3-ju)??
tx-z
  • spremenilo: tx-z ()

Cokolesnik ::

Če boš mel MP3 s kvaliteto kodiranja 192 Kbit/s ali več, potem si na dobri poti. O teh stvareh prebrskaj forum, ker je tem vse prej kot premalo. Tukaj še ena zanimiva stran.

hokuto ::

Ce prav razumem vprasanje mislim, da te zanima koliksen je kbps nekompresirane audio datoteke. To lahko vidis v Winampu, tako kot za mp3-je. Izpise se ti 14H, kjer H pomeni hundred = sto, kar torej pomeni da je kbps nekompresiranega audia 1400.

Glede izdelave kvalitetnih mp3-jev pa si preberi tukaj: Hydrogen Audio
Predvsem sticky teme "List of recommended LAME compiles" in "List of recommended LAME settings".

R3mix je namrec zastarel, saj ze predolgo ni nobenega update-a (po besedah avtorja ga tudi ne bo), ceprav je v tem casu bilo kar nekaj napredka na tem podrocju.

tx-z ::

--ne vem kako bi napisu :|
-a je lahko kvaliteta cd-ja slabša kot v mp3-ju 320kb/s ??
tx-z

Damjan Jagar ::

Ne.

Audio CD ima kvaliteto 1410 kb/s, kar je dosti več v primerjavi z 320 kb/s. Priporočam kvaliteto 192 kb/s ali več.
http://jagar.si

BaRtMaN ::

Tole sem sicer z r3mix strani pobral, ampak audiofili naj ne bi razločili med AudioCDjem in 256 kbit/s mp3jem. Priporočam kakšno --alt-preset nastavitev

CaqKa ::

zigam odvisno od koderja...
lame koder bo pri 128 kbps dal boljši zvok kot pa tisti ki je pri audiograbberju zraven.. čeprav je oboje mp3 in čeprav je oboje 128kbps.

uporabi nastavitve in programe z priznanih strani za najboljše rezultate.

eac
lame

iration ::

Če imaš kakšne računalniške zvočnike, potem imaš 128kbs dovolj. Če poslušaš na hi-fi sistemu, potem 192 ali 256kbs, če imaš pa res dober sistem, potem pa ostane samo lossless compression, a la Monkey's Audio, Flac, ...

Jaz čutim (ne slišim) razliko med 256kbs l.a.m.e. codecom in lossless compression, ampak samo pri muski z močnimi basi, npr dub.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

(sic) ::

če imaš pa res dober sistem, potem pa ostane samo lossless compression, a la Monkey's Audio, Flac, ...

Če imaš oz. če se spoznaš na stvar, ne boš sploh CDjev poslušal... Pravi avdiofili poslušajo samo vinilke.

Fuck you all!!!

iration ::

Samo deloma je to res. Če poslušaš samo vinilke, si omejen z izborom glasbe. Vinilke so bolj za tiste hard-core audiofile, ki poslušajo samo zato da poslušajo svoj sistem. Ne vem sicer natančno, ampak rekel bi, da 80 do 90% svetovne glasbene produkcije ni na voljo na vinilu, na CD-jih pa je. Če 'tvoj' glasbeni izbor predstavlja teh par deset %, toliko bolje.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

tx-z ::

zaenkrat mam še "navadne" računalniške zvočnike,,sam pa nameravam v kratkem kupt kr en uredu zvočn sistem za 150kSIT..A pol se mi splača 192kb/s al pa več?? do zdej sm snemu na 128kb/s, pa mi gre že na živce k ni dost visokih tonov, zdj na 192kb/s je pa velik bolš..

btw: a se da v mp3 tut večjo kvaliteto k 320kb/s..snemam v musicmatchu, tko da ne vem ker kodek za krajšanje ma..kaj je to l.a.m.e,....??
tx-z

iration ::

LAME je kodek, Musicmatch pa mislim da uporablja fraunhofer. Kakorkoli, ne uporablja Xinga :-)
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

hokuto ::

V vsakem primeru priporočam izdelavo kvalitetnih mp3-jev, tudi če zaenkrat poslušaš na slabem sistemu (pa tudi na takem je razlika med slabim in dobrim mp3-jem kar dobro slišna), saj ni hujšega, kot ko čez nekaj časa ugotoviš, da ti kvaliteta, ki si jo izbral več ne ustreza (uho se počasi priuči razpoznati napake pri kompresiji) in moraš vse reencodirat znova, če seveda sploh imaš to možnost. Sam se spomnim, da se mi je na začetku zdelo 160 kbps kar zadovoljivo, zdaj pa me le redki komadi na 192 ne zmotijo. Namreč ne potrebujejo vsi komadi enake kvalitete kompresije za enako kvaliteto zvoka. Nekaterih ne moreš ločit od originala že pri 160 kbps, drugih pa zaradi pomanjkljivosti mp3 formata ne moreš transparentno zaencodirat niti pri 320 kbps.

Vse kar potrebuješ za kvalitetne mp3-je, vkjučno z navodili za uporabo dobiš na linku iz mojega prejšnjega posta. Le oglej(-te) si ga. Če kaj ne bo jasno pa kar vprašaj.

(sic) ::

infectiphibian:

Nasprotno. VELIKO je glasbe, ki je na vinilkah. Vendar pa ne govorim o komercialni pop glasbi (BePoep, Backstreet Boys,...) ampak je na vinilkah predvsem umetniška glasba - jazz (vem, da vsaj jazz album izide na LP), blues, klasika,...

Res pa imaš, da si na gramofonu omejen z izborom glasbe. Vendar pa tisti, ki si lasti gramofon za 2 milijona (na blef, sem rekel - drugače so še dražji) pa sistem za 10, verjemi da tisti ne bo nabijal Bepopa :) .

Se pa CD sploh ne more primerjati z vinilko - moraš slišati, da boš verjel.

Fuck you all!!!

iration ::

Kolega ima sistem za 90.000 ameriških dolarjev, najljubša glasba pa mu je Reggae in pa Dub. Kaj mu je storiti kot pa kupovati CD-je.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

iration ::

Ja, poznam razliko ja, sem poslušal vinilke pri Kuzmi.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

CaqKa ::

za 90.000 dolarjev si jaz povabim pavarotija osebno v dnevno sobo pa ne rabim nobenih zvočnikov ali pa vinilk... pa samo naj kdo reče da je zvok iz vinilke boljši kot pa iz live izvedbe!

hokuto ::

Osebno mislim, da je debata okoli vinila vs CD relativno nesmiselna. Zvok je definitivno drugačen, kateri je boljši je pa precej stvar okusa. Ni slučaj, da je večina tistih, ki prisegajo na vinil oldtimerjev, ki so na tak zvok pač navajeni in jim je zato cd manj všeč. Veliko je seveda tudi takih, ki zgolj podlegajo hi-end fami, ki jo producirajo prav ti oldtimerji s pisanjem v raznih hi-fe revijah in prisegajo na vinil, čeprav po mojem sploh niso sposobni slišat razlike v enem praven blind testu (ne ker je ne bi bilo, ampak ker je sami niso sposobni zaznat). Stvari, ki jih še zmeraj izdajajo na vinilu imajo ozko zelo zahtevno ciljno skupino in so posledično precej bolje masterizirane od širokopotrošnih cd-jev (ki so mimogrede zmeraj slabše masterizirani zaradi stremenja po čim večji glasnosti), tako da nekaj razlike pride tudi iz tega naslova. Osebno se mi zvok vinila zelo dopade in še zmeraj kupujem tudi vinilne izdaje, mislim pa da je preferiranje enega ali drugega formata bolj stvar osebnega okusa kot neke objektivne izmerljivosti.

sash ::

@ zigam

zaenkrat mam še "navadne" računalniške zvočnike,,sam pa nameravam v kratkem kupt kr en uredu zvočn sistem za 150kSIT..


kaj pa ti misliš dobit za 150k 8-O , morda en (ne par) srednje kvaliteten zvočnik
--------------------
Think different...
TOROiD Group

iration ::

Off topic: najboljši platenšpiler pri Kuzmi tehta 77 kil. ;)
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

tx-z ::

bose 301, pa
sony str-de185
uredu pa mislm za neko normalno rabo..
tx-z


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MP3 128 kbps in 320 kbps

Oddelek: Zvok in slika
485493 (3229) marS
»

192 ali 256 kbit-na muska ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
1058174 (6569) tha_man
»

Kaj je bolše: *.MP3 ali *.WMA?

Oddelek: Zvok in slika
312629 (2198) San
»

Ali cujete razliko med MP3 in med cd-jem?

Oddelek: Zvok in slika
333270 (2608) Tr0n
»

mp3 kvaliteta

Oddelek: Zvok in slika
242172 (1717) Air_Borne

Več podobnih tem