» »

Avtoradio pioneer

Avtoradio pioneer

snoop ::

Imam manjsi problem, in sicer v radiu so mi pregorele zarnice (diode) in sem jih zamenjal z novimi. Prej sem imel rdeco osvetlitev, sedaj mam pa modro osvetlitev radia. Tezava je v tem, da je zdaj osvetlitev zelo slaba, toda not so nove diode. Zdaj ne vem ali so mogoce diode preslabe (prešvoh) al pa zarad tega ker so modre? Ali se kdo razume v take stvari?

bostjan11s ::

hja jaz sem imel čisto isto težavo, prej sem imel na radiu oranžno osvetlitev, pa mi je bila že malo dolgočasna in sem šel zamenjat v modro->ponoči je bilo noro samo čez dan pa se ni na radiu nič videlo, potem pa sem zamenjal zarnice in kupil cisto svetlo modre z močno svetilnostjo zdaj pa je ok....(jaz sem imel notri 2 tlivki 12v)

Blisk ::

V nekaterih radijih so žarnice in ne LED diode.

snoop ::

Ej bostjan kje si kupil te zarnice z mocno svetilnostjo in povej mi kok so mocne(12V)?

bostjan11s ::

hja 12v so bile kupil pa sem v lokalni avto trgovini, no ja ni jih ravno imel na zalogi ampak sem 1 teden počakal.....

iso2000 ::

Snoop: če je avtoradio malo starejšega letnika (npr. 3 leta) potem ima po vsej verjrtnosti notri žarnice in ne LED (svetilnih diod). Sem pred časom menjal v pioneerjebem avtoradiu osvetlitev z rdeče na zeleno (ujemanje z notranjostjo avtomobila) in je imel notri žarnice. Originalne so bile celo brezbarvne in so imele čez oranžne kondomčke.
Če pa so res diode, poizkusi z visokosvetilnimi diodami. In da imajo širok snop svetlobe.
Je pa pri modri barvi še en hec-oko je na modro manj občutljivo oz. za isti učinek mora modra žarnica svetiti močneje kot rdeča.
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LED lučke (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8620544 (3215) bsslo
»

Luči in homologacija oz. problemi...

Oddelek: Na cesti
155255 (4893) Robi :P
»

Predupor za LED diodo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
278905 (7476) cucolino
»

LED vs varčne vs navadne žarnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8035211 (25312) Malajlo
»

24-palčni LCD-ji z LED osvetlitvijo iz Samsunga

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
205587 (4228) elvisc

Več podobnih tem