» »

1080p na 4K TV-ju

1080p na 4K TV-ju

1
2
»

iMark ::

55" premalo za UHD? Ampak sej pri neki x diagonali, bo pri UHD zaslonu več PPI kot pri FHD kar pomeni, da če boš na FHD gledal FHD vsebino in na UHD UHD vsebino bo na UHD slika veliko bolj čista in podobna realnosti. Če bi pa UHD dal na 65" in FHD pustiš na 55" pa najbrž ne bi bilo več take razlike. Morda se motim, popravite me, če ni tako :)

DarwiN ::

Problem je da boš čez leto rabil napravo, ki bo znala dekodirat končni draft H.265 in bo imela dovolj nov HDMI da bo spravla sliko do TVja na dovolj Hz z novim DRMjem in se lahko zdaj komot ustreliš v nogo tako, da drugo leto sploh ne boš mogel nič UHD gledati, kar bo prišlo na trg.

HEVC in HDCP 2.2 podporo imajo mislim da vsi ti 2014 65"+ modeli... In tudi HDMI 2.0... Naprimer LG 65UB950V ima vse, in v tujini stane 1900€.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

iMark ::

Mavrik je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Čez leto dni bomo downloadali 4k filme, oziroma kdor bo kupil 4k blu-ray predvajalnik in BDje, tko da če kupuješ TV za 5+ let in če načrtuješ, da boš koristil omenjene 4k vsebine, potem se verjetno splača že danes kupit 4k TV..


Problem je da boš čez leto rabil napravo, ki bo znala dekodirat končni draft H.265 in bo imela dovolj nov HDMI da bo spravla sliko do TVja na dovolj Hz z novim DRMjem in se lahko zdaj komot ustreliš v nogo tako, da drugo leto sploh ne boš mogel nič UHD gledati, kar bo prišlo na trg.


Kar se kodeka tiče, je možno rešit z updatom firmwara, če ga proizvajalec da (teoretično, če je dovolj samo softverska nadgraditev)?
Kar se HDMIja tiče pa itak imaš USB za disk/ključ.
Ampak vseeno, good point :)
To pomeni, da je bolj pameto počakati na H.265. Kakšne informacije, kdaj se lahko to pričakuje?

DarwiN je izjavil:

Problem je da boš čez leto rabil napravo, ki bo znala dekodirat končni draft H.265 in bo imela dovolj nov HDMI da bo spravla sliko do TVja na dovolj Hz z novim DRMjem in se lahko zdaj komot ustreliš v nogo tako, da drugo leto sploh ne boš mogel nič UHD gledati, kar bo prišlo na trg.

HEVC in HDCP 2.2 podporo imajo mislim da vsi ti 2014 65"+ modeli... In tudi HDMI 2.0... Naprimer LG 65UB950V ima vse, in v tujini stane 1900€.

Ampak 65" res ne bi :D
Konkretno glede 55" me zanima. Tudi cena za 65" mi je že previsoka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iMark ()

DarwiN ::

Ampak 65" res ne bi :D
Konkretno glede 55" me zanima. Tudi cena za 65" mi je že previsoka.

55 je pa proč vržen denar, ko plačaš 1850...Vsaj po mojem mnenju. :S

Na 3+ metre pri predvajanju 4k vsebin na 55" skoraj ne boš čutil razlike.. Kot bi predvajal FHD... Pač premalo bo prišlo do izraza.. 65 vzemi, sicer boš obžaloval. ;)

Cena je pa kot rečeno podobna..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

iMark ::

Ampak spet ni vse v velikosti namreč če primerjamo 55" in 65" oba za 1900 € se mi zdi, da bo nekaj moralo biti bolj kvalitetno pri 55 (glede slike mislim) kot pri 65 za enako ceno. Če drugo ne, so manj herčne 65 - če ne gledamo tistih za 4k+ € :)
Imaš kakšen link spletne trgovine v tujini? Omenjen LG je pri nas 2300 €...
Drugače pa verjamem, da je čar UHD ravno to, da lahko uživaš enako kvaliteto na večjem zaslonu.

Machete ::

RejZoR je izjavil:

UHD je trenutno smiselen samo če ga imaš namen uporabljat kot enormni monitor. Ker sem probal 42 inčni FHD za gaming na meter razdalje s PC-jem in čeprav je bilo vzdušje skoraj kot bi stal v igri pa je bila ločljivost enostavno prenizka.

Drugi problem, ki potegne za sabo pa je v tem, da boš rabil vsaj 3 grafične kartice v sistemu, da boš dobil napol uporaben framerate...


Nah tu se ne strinjam. Sam igram na 49'TVju na ca 1-1,3m in sliki v špilih ne fali nič. Je pa res da stvar navade in osebnih standardov.
Verjetno je zelo opazno, če prešaltaš direkt z monitorja, ko pa tako igraš že dolgo pa ne vidiš več tega :)
V FHD je čisto ok, v UHD pa sploh.
Bolj so problematični frame rates, ker trenutno težko spraviš 60Hz 4K na TV.
Grafične pa niso tako problematične kot opisuješ.
Za oreng kvaliteto in FPS potem gotovo rabiš en izjemen CF (Bf4, CodAW, FarCry3,4 itd..), za bolj preproste igre pa je dovolj že ena 280x . Ampak kot rečeno na TVju ti trenutno tudi nevem kakšen GPU setup ne pomaga, ker samo DisplayPort 1.2 lahko prenaša 4K z grafične na TV.
Ok pa pustimo o gejmingu, ker avtorja teme ne zanima in mede temo.

DarwiN ::

Velikost daje večjo imerzijo a ne, in poleg tega pri 55" 4k TVju so piksli enostavno premajhni za razdaljo +3m.. Ali plačaš dobra 2k (če govoriva pri nas) in vzameš 65, ali pač 1k in vzameš 55 FHD ter čez 2-3 leta zamenjaš za proper 4k... To sta edini opciji, vsaj zame.

Ja, LG je 2300 pri nas...V tujini pa od 1900€ naprej.

Imaš pa tudi recimo UE65HU7200, ki ima pravtako HDCP 2.2, HEVC (h.265) in HDMI 2.0, ki je morda še boljši, saj ne plačaš za 3D, ki je itak mrtev..

Mimogrede, v tej trgovini MarsMedia, ki ima tega Samsunga za 1920€ (pri nas 2700€), sem nedavno kupoval... Sicer ne pošiljajo v Slovenijo, ampak sem naročil prostoležeče na najbližjo Avstrijsko pošto (ob meji)...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

iMark ::

DarwiN je izjavil:

Velikost daje večjo imerzijo a ne, in poleg tega pri 55" 4k TVju so piksli enostavno premajhni za razdaljo +3m.. Ali plačaš dobra 2k (če govoriva pri nas) in vzameš 65, ali pač 1k in vzameš 55 FHD ter čez 2-3 leta zamenjaš za proper 4k... To sta edini opciji, vsaj zame.

Ja, LG je 2300 pri nas...V tujini pa od 1900€ naprej.

Imaš pa tudi recimo UE65HU7200, ki ima pravtako HDCP 2.2, HEVC (h.265) in HDMI 2.0, ki je morda še boljši, saj ne plačaš za 3D, ki je itak mrtev..

Mimogrede, v tej trgovini MarsMedia, ki ima tega Samsunga za 1920€ (pri nas 2700€), sem nedavno kupoval... Sicer ne pošiljajo v Slovenijo, ampak sem naročil prostoležeče na najbližjo Avstrijsko pošto (ob meji)...


Imaš prav ja, bom premislil kako se bom odločil.
Hvala vsem za info/pomoč :)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prihajajo televizorji z ločljivostjo 8K (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
19949021 (42381) Okapi
»

Kje dobiti kakšen 4k film (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5926683 (23491) Anney
»

Prvi televizor z ločljivostjo 8K (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
8926993 (18499) Kaj
»

Pripravlja Apple iMace z ločljivostjo 8K? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
13636395 (28494) issak

Več podobnih tem