» »

Katera je najugodnješa banka v Sloveniji

Katera je najugodnješa banka v Sloveniji

1
2
»

Arctander ::

>Kakor tudi vse ostale banke. Ni več čas za depozite.

Jasno, ampak DH še vedno ohranja najvišje OM od vseh bank.

Tilen ::

Smo že ugotovili, da to ni res. 1,9% na 13 mesecev dobiš danes vsaj pri treh bankah. Več DH ne ponuja.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

borut_p ::

tole na strani zps je pa tudi ena velika domišlija. za nlb mi pride strošek poslovanja ne letni ravni 360€, čeprav sam vem da mesečno plačujem malo pod 5€, skupaj torej 50€ na leto. kakšne bučke so to tud ne vem
imam sklenjen depozit pri nlb z mesečnim izplačilom pa ima obrestno mero boljšo kot DH s sprostitvijo na koncu.
vsi nekaj pljuvate nlb - dokler ima država tud 'račun' bo ta zadnja banka ki bo šla po gobe, vse ostalo bo šlo prej

Mavrik ::

Tilen je izjavil:

Smo že ugotovili, da to ni res. 1,9% na 13 mesecev dobiš danes vsaj pri treh bankah. Več DH ne ponuja.


Predvsem je verjetno tudi bolj fora v tem, da se SKB eksplicitno trudi, da ti gre čimbolj naživce s svojo "varnostjo", ki je tako luknjava kot Windows Me firewall in idiotskimi forami okoli limitov na kartici.
The truth is rarely pure and never simple.

krneki0001 ::

stb je izjavil:

Dejan_007 je izjavil:

Ribič je izjavil:

Jaz sem šel na Sparkasse, pa sem zadovoljen. Provizije pri plačilu UPN ni, brezplačno lahko dviguješ praktično z vsakega bankomata, pri vodenju računa pa imajo brezplačno opcijo v primeru, da imaš na računu v povprečju več kot 1000€ na mesec.


To, da moraš imeti povprečno 1000E, to pomeni, da nimaš ti nič brezplačno !!!

Točno tako. Če bi imel teh 1000 € vezanih po 2.5% letnih obrestih (namesto mizernih obresti na osebnem računu) to pomeni, da jim podariš nekaj več kot 2 EUR na mesec. Od česar banka ne plača davka na finančne storitve, komitent pa ne davka na vezane vloge, ampak to je že druga tema....

Pri tem tudi še nisem zasledil, kako točno se izračuna "povprečno stanje računa" (menda se definicijo vidi šele v pogodbi).

Pa ne pozabiti, da če se kak mesec zgodi, da imaš povprečno stanje pod 1000 EUR te vodenje računa pride znatno dražje (kazen ranga 7 EUR), kot če imaš navaden račun (ranga 4 EUR).


Tilen je izjavil:

Smo že ugotovili, da to ni res. 1,9% na 13 mesecev dobiš danes vsaj pri treh bankah. Več DH ne ponuja.


Obrestna mera za vezavo denarja je nekje 0.45% letno. Sem ravno danes na večih bankah spraševal, kam bi lahko nekaj denarja dal vezat, pa sem ugotovil, da bo v štumfu najbolj varno, ker za tist drobižek se ne bom je*al, pa da bo še socialna vedla, koliko imam denarja in mi bodo ceno v vrtcu za tamale nabijal.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

fosil ::

Obrestna mera za vezavo denarja je nekje 0.45% letno. Sem ravno danes na večih bankah spraševal, kam bi lahko nekaj denarja dal vezat, pa sem ugotovil, da bo v štumfu najbolj varno

Potem imajo zate posebne pogoje.
Vsi ostali dobimo več.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

krneki0001 ::

Kje? Na papirju? Si šel vprašat v poslovalnico koliko lahko dajo?

Ker sem bil ravno včeraj v parih poslovalnicah (na različnih bankah) in hotel vezat nekaj denarja in najvišja ponudba je bila 0,45%.

V avstriji (zveza bank v Celovcu) so mi potem dali 3%.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

66speeder66 ::

MaterVola je izjavil:

Ne vem, če Sparkasse še ponuja tak paket, samo pred letim sem sklenil paket, kjer ne plačujem ne vodenja računa ne plačevanja položnic, pod pogojem, da je povprečno stanje najmanj 1000 € skozi mesec.


Se strinjam sem ravno prejšnji mesec zamenjal NLB za Sparkasse in moram rečt, da sem precej bolj zadovoljen z njihovimi storitvami. Ni stroška pri plačevanju položnic, vodenju računa in provizije za dvig na ostalih bankomatih, medtem, ko na NLB, če ne dviguješ na njihovih bankomatih ti zaračunajo provizijo isto za pregled stanja. Poleg tega je potrebno pa še klik plačvat. Aja Sparkasse zahteva, da je stanje nad 1000 za vse te ugodnosti, to je pa tudi vse.

Smurf ::

krneki0001 je izjavil:

Kje? Na papirju? Si šel vprašat v poslovalnico koliko lahko dajo?

Ker sem bil ravno včeraj v parih poslovalnicah (na različnih bankah) in hotel vezat nekaj denarja in najvišja ponudba je bila 0,45%.

V avstriji (zveza bank v Celovcu) so mi potem dali 3%.

Ze, ce vezem denar preklo klika iz fotelja na NLBju, dobim 1.15%, pa je to med nizjimi obrestnimi merami. Ne vem kako ti je uspelo dobiti 0.45%

krneki0001 ::

Očitno se otepajo večjega zneska.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

marceb ::

Igleda, da se bom res kar za Delavsko hranilnico odločil, sem namreč dokaj nezahteven uporabnik bančnih storitev, tako da so mi najpomembnejši čim manjši stroški storitev in pa spodobna obrestana mera za depozit. Edino ne vem če je pri DH možno izplačevanje obresti depozita na mesečni ravni?

fosil ::

krneki0001 je izjavil:

Kje? Na papirju? Si šel vprašat v poslovalnico koliko lahko dajo?
Ker sem bil ravno včeraj v parih poslovalnicah (na različnih bankah) in hotel vezat nekaj denarja in najvišja ponudba je bila 0,45%.
V avstriji (zveza bank v Celovcu) so mi potem dali 3%.

Nakladaš ali pa ne ne ločiš med različnimi vrstami obrestnih mer in različnimi obdobji vezave.

Očitno se otepajo večjega zneska.

Ta izjava je pa sploh neumnost. Za večje zneske namreč dobiš še večjo obrestno mero.
Tako je!

krneki0001 ::

Očitno ne in to ti lahko povem iz prve roke. NLB, SKB, Abanka, Banka Celje in Banka koper - to sem včeraj vse obiskal in hotel vezat večji znesek na eno leto. Največ kar so mi ponudili je bilo 0,45%.

Znesek pa ni majhen.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

GregiB ::

Ne vem, zakaj se tako čudite?! Kako pa bodo banke prebivalstvu dajale višje obresti na depozite, če se lahko na trgu praktično brezplačno zadolžujejo??? Švedska kraljeva banka je obresti že "ukinila", Euribor pa bodo počasi morali začeti meriti na 6 decimalk, da bodo prišli do kakšne cifre...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

krneki0001 ::

Fosil, ti dam samo za primer unicredit. Na njihovi strani piše, da dobiš tudi 1.5%, ko pa daš vse skupaj v izračun, pa dobiš tole:
Znesek vezave: 100.000,00 EUR
Obdobje vezave: 365 dni
Obrestna mera: 0,40%
Znesek obresti: 405,56 EUR
Skupaj: 100.405,56 EUR
Datum konca vezave: 29.10.2015
Datum izračuna 29.10.2014
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Utk ::

Za hec poskusi še 366 dni.

krneki0001 ::

Ja, 0.85%, ampak tega na poslovalnici ne ponudijo, ko prideš k njim na obravnavo. Še vedno je pa veliko manj od reklamiranih 1.5%.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Kaboom ::

nebivedu - to imaš verjetno nek depozit s spremenljivo obrestno mero (12 mesečni euribor + 0.xx% pribitka) ... glej fiksne obrestne mere in ponekod s posebnimi ponudbami in s pribitki prideš na 2% v sloveniji recimo 24 mesecev za nad 20k€ pri nkbm

ampak zdaj je že prepozno, si dobo ugodnih 3% pri avstrijcih. nam linkaš ponudbo te banke?
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

krneki0001 ::

Zveza bank Celovec. Sej sem že napisal prej.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

marceb ::

Malo gledam hrvaške banke, glede na to da mi je Zagreb blizu in imajo načeloma boljše obrestne mere depozitev kot mi. 3% se da dobiti tudi za vezavo enega leta.

Tilen ::

V kunah ali EUR? Njihov 10y bond je 3,75%.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

marceb ::

hmmm jaz sem gledu za primere EURov.

MrStein ::

Za debato relevantne informacije: Eno od slabosti Sparkasse so nedavno popravili. Stanje/promet za MasterCard (v Net.Stik, online banki) se zdaj osvežuje praktično v živo. Že po nekaj sekundah je sprememba vidna. Prej je trajalo tudi več dni.

technolog je izjavil:

Ne, ostale banke ti dajo tud celo 0,1% obresti na tekoča sredstva.

In Sparkasse tudi.

stb je izjavil:

Dejan_007 je izjavil:

Ribič je izjavil:

Jaz sem šel na Sparkasse, pa sem zadovoljen. Provizije pri plačilu UPN ni, brezplačno lahko dviguješ praktično z vsakega bankomata, pri vodenju računa pa imajo brezplačno opcijo v primeru, da imaš na računu v povprečju več kot 1000EUR na mesec.


To, da moraš imeti povprečno 1000E, to pomeni, da nimaš ti nič brezplačno !!!

Točno tako. Če bi imel teh 1000 EUR vezanih po 2.5% letnih obrestih (namesto mizernih obresti na osebnem računu) to pomeni, da jim podariš nekaj več kot 2 EUR na mesec.

Če bi imel teh 1000 EUR vezanih, bi bil na slabšem:
- obresti so nižje od stroškov, ki bi jih potem plačeval za stroške TRR
- nimaš denarja na voljo
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Kamran ::

Pozdrav pobje,

(po dolgem času)

Torej, če mi matematika (spet !) ne dela problemov, je torej 9 glasov za DH ?

Sam sem tudi pred kakim letom dni približno NLB pokazal...[klik]... in zaprl svoj (takratni) študentski račun. Seveda so bili dopusti (kdaj pa niso ?) in sem že uro v vrsti čakal, samo da zaprem račun tam. Verjetno so bili ostali (takrat) "na šalterju" pri kakšni meditaciji (stres pa to, revčki). :))

Skratka potreboval bi osebni račun za "izpvačevanje pvače (upam, da jo bom dobival redno)" - torej je DH prava izbira zame ali ne ? Tole izgleda res lepo... PayPal tegobe sem rešil že s tole zverino.

Torej rang bank bi bil po Vaše potemtakem:

R1 - DH
R2 - X
R3 - X

R2 in R3 dopolnite sami.

Hvala za vse nasvete, priporočila & obilico obvladljivih (poslovnih in zasebnih) izzivov/užitkov, ter zdravja in ostalih uspehov v letu '15 mimogrede. :D

Alamar ::

Delavska, nimaš kaj razmišljat. Na upravno enoto si pojdi zrihtat free certifikat za spletno banko, če še nimaš in to je to. Po novem imajo tudi mobilno aplikacijo in plačilo na obroke, če vzameš mastercard kartico (12,50 EUR na leto). Prvo leto imaš še dodatne ugodnosti. Tudi mrežo poslovalnic širijo, če ti je to pomembno.

Aljaz1980 ::

Mene pa zanima en par stvari:

Visa Electron: Jo ima kdo pri banki Koper? Kje je tu fora je res samo 5€ za dobit kartico, brez mesecnih in letnih stroskov? No vsaj tako mi na pultu zatrjujejo....
Malce se slisi prelepo, da bi bilo res ....

Zaprl sem racun na abanki in se ta konec meseca bom tudi najverjetneje na celjski.
Odprl bom racun na dezeljni delavski hranilnici.
Zanima me ce ima kater mobilno banko Dh-Mobi in kaksne so njegove izkusnje?

Hkrati pa varcujem.
- Pri sparkasse imam namensko varcevanje ze 3 leto za dolgorocna sredstva(malce zajebal, ni se mi dalo poglobit takrat, bi blo bolje ce bi dal 3 leta po 300€ pa v cetrtem nalozil sredstva, ampak ok mi je zelo vazno da nimam vezanih sredstev, za 1.7% za cetrto leto je pa ze skoraj tako kot ce bi mel vezano vlogo, stem da lahko poljubno polagam denar in imam sredstva na razpolago po 1 mesecu).
- Studiram pa se o zlati knjizici pri dezelni banki za kratkorocna sredstva. Saj imajo 0.5% z 10 dni odlezanja in mesecnimi pripisom obresti. Vsekakor boljsa varianta kot stumf doma. Je kaksna boljsa varianta, ki je nisem opazil ?

matobeli ::

Aljaz1980 je izjavil:


Visa Electron: Jo ima kdo pri banki Koper? Kje je tu fora je res samo 5€ za dobit kartico, brez mesecnih in letnih stroskov?


Ta Visa Electron je "predplačniška" VISA kartica. Torej lahko zapraviš samo toliko sredstev kot jih imaš na računu. Enako uslugo ponuja vedno več bank, na voljo so tudi popolnoma brezplačne, samo elektronske, kartice ki jih imaš npr. za paypal.

Nič novega torej, ni pa to prava debetna kartica kjer 1x mesečno poravnavaš zapravljeni znesek.

Mogoče ti je znano: Moneybookers/Skrill je najbolj znana predplačniška MasterCard

Aljaz1980 ::

Viso electron sem imel in vem kako deluje. Samo hec je, da ostale banke v Sloveniji ali imajo letno narocnino nekje v visini 7€ ali pa zahtevajo racun in s tem povezane stroske vodenja.

barakus ::

Am v vsaki trafiki lahkop kupis paysafecard ki je mastercard verzija vise elektron...

matobeli ::

Aljaz1980 je izjavil:

Viso electron sem imel in vem kako deluje. Samo hec je, da ostale banke v Sloveniji ali imajo letno narocnino nekje v visini 7EUR ali pa zahtevajo racun in s tem povezane stroske vodenja.


Hypo: MC 9.8EUR samo fizična

NKBM: VISA 5EUR/9EUR virtualna/fizična
BK: VISA 10EUR ni podatka

potem je pa še malo morje virtualnih v tujini, skrill, wirecard...

hint: najcenejše prideš skoz z NKBM, imajo tudi ok spletni vmesnik

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

MrStein ::

barakus je izjavil:

Am v vsaki trafiki lahkop kupis paysafecard ki je mastercard verzija vise elektron...

Paysafecard nima nobene zveze s plačilnimi karticami.
To so kuponi za enkratno uporabo/plačilo. Na prodajnih mestih, ki jih eksplicitno podpirajo.
Če prodajalec podpira Visa in MasterCard, s paysafe ne moreš plačati. Mora prav paysafe podpirati.

PS: Ima pa ista firma pravo predplačniško MasterCard. Reče se ji YunaCard.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

barakus ::

No to sem mislil... pac predplacnisko mastercard lahko kupisa v trafiki, na petrolu, ne rabis banke...

MrStein ::

Katere MC pa prodajajo na Petrolu?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mavrik ::

Aljaz1980 je izjavil:


Zanima me ce ima kater mobilno banko Dh-Mobi in kaksne so njegove izkusnje?


Kaj te pa zanima? Meni je uspelo plačati par položnic in pogledati stanje, kaj drugega pa niti nisem probal.
The truth is rarely pure and never simple.

Modri dirkač ::

Aljaz1980 je izjavil:

Viso electron sem imel in vem kako deluje. Samo hec je, da ostale banke v Sloveniji ali imajo letno narocnino nekje v visini 7€ ali pa zahtevajo racun in s tem povezane stroske vodenja.

Slabo si se informiral...
Everybody lies!

barakus ::

Zmotil sem se, ni Petrol ampak OMV... Vse informacije tukaj:

http://www.smartpaycard.net/si/default....
http://www.smartpaycard.net/si/prodajna...

tenchu ::

Živijo!

Da ne odpiram nove teme, bom kar to nadaljeval. Trenutno sem na NKBM in razmišljam o menjavi banke. Upoštevajte, da sem študent, sicer mi je pa najbolj pomembno:

- dobra, pregledna in lahko dostopna spletna banka
- zastonj dvigovanje na bankomatih v slo in (ugodno) v tujini
- Ugodna kartica Visa - želel bi imeti debitno kartico, s katero lahko opravljam tudi nakupe preko spleta

Drugo ni tako pomembno. Ni mi pomembno, kako je s krediti ali fizična dostopnost do banke.

Hvala

MrStein ::

Delavska hranilnica in Sparkasse so med najcenejšimi. (tabela primerjav je recimo na www.zps.si )

Sparkasse sicer nima Visa kartic. DH verjento tudi ne.

Lahko pa zraven vzameš predplačniško Visa kartico, ravno pri NKBM. Če ti to ustreza.
(praktično nič stroškov, le polniš jo z nakazili na TRR kartice)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

matobeli ::

DH ima dobro spletno banko, tudi na androida si jo lahko naložiš. Dostop je z geslom in digitalnim potrdilom. Na androidu pa nastaviš limit in dostopaš samo z geslom.
Ima tudi kar je meni najpomembneje, skeniranje položnic ter je obenem zelo ugodna.

tenchu ::

Hm, to pa je malo telebansko... Ravnokar sem prišel iz izmenjave na Poljskem in moram rečt, da so tam očitno 5 let pred nami v bančništvu.

Predplačniška Visa mi ni ok. Rad bi navadno viso da imam vse na enem mestu.

Vidim, da ima Abanka in Banka Koper Viso, a imajo tudi zastonj dvigovanje na bankomatih za študente?

šernk ::

pa saj NKBM za študente ima zastonj dvigovanje v sloveniji. prav tako zastonj vodenje računa in spletne banke. na predplačniško viso pa naložiš denar nanjo kolikor ga rabiš (je ubistvu poseben TRR). za 9 eur (ali kolikor že je) na 5 let je to imo odlična rešitev.

osebno upam da jo uvede tudi delavska hranilnica počasi, ker se moram preseliti tja zaradi poteka statusa študenta. 4€ pač ne mislim dajat mesečno za vodit TRR+spletno banko.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

jusv ::

Ne samo v Sloveniji, ampak kjerkoli z njihovim študentskim računom dvigaš dnar zastonj. Drugače pa ima NKBM enega najboljših študentskih računov in maš tudi opcijo, da vzameš Activa Visa po mislim da treh mescih. Zato mislim, da ti ni treba druge banke iskat, ker je NKBM res top.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

šernk ::

je top dokler ne začneš plačevat za stvari, pol so pa njihove takse ciganske napram konkurenci!
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19052584 (2107) cortez
»

Izbira banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19451698 (28433) MrStein
»

Vam banka zaračunava vodenje kartičnega računa? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5710588 (8573) WildChild
»

Dobra izbira banke za spletno bančništvo

Oddelek: Loža
4615541 (13395) ...:TOMI:...

Več podobnih tem