» »

Ploter (risalnik)

Ploter (risalnik)

maslo12 ::

Se komu sanja, kaki ploter nabaviti? Mora biti vsaj 24" (60 cm).
Kaj je sploh pomembno pri ploterju? Ne rabim topšit zadeve za štirimestno cifro...

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Mi smo pred leti (več kot 10 let) kupili rabljenega HP DesignJet 500+ in še danes dela kot urica...

Mislim, da s HP-jem ne boš zgrešil... Ampak za manj kot 4 mestno cifro boš verjetno moral kaj rabljenega iskat...

Lp

Jože

Ales ::

Za kake naloge pa ga nabavljaš? Kolikšen obseg dela, kaj se bo zrisovalo?

maslo12 ::

Tu pa tam kaki načrt... cca. 1, 2 na mesec.
Na kaj sploh moreš biti pozoren?

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Bom začel malo čudno...Zelo je "fajn" če ima podstavek, to vidiš šele, ko kak A1 format plotaš in je naenkrat vse, kar je na mizi pred in za ploterjem, napoti.

Naslednja točka se ti bo tudi zdela nenavadna, ampak zelo je dobrodošlo, če ima možnost dodajanja papirja v roli. Še vsi risalniki, s katerimi sem imel opravka, so bili precej zahtevni, kar se poravnave papirja tiče, kar je prvo delo pri izrisovanju načrtov. Včasih sem porabil več časa za poravnavo papirja kot za samo izrisovanje. Pri roli pa to narediš, ko naložiš rolo v risalnik, potem pa pozabiš na to. Pri tvoji frekvenci izrisov ti bo rola držala 3 do 4 leta (gori je do 42m papirja). In papir uporabljal namenski za tvoj tip risalnika. Ni treba, da je od proizvajalca risalnika, samo naj bo navedeno da je tudi za tvoj tip risalnika.

Drugače je ločljivost, ki jo imajo, več kot zadostna za kvaliteten izris. In pa daj mu tu in tam natisniti kakšen večbarvni plakat, da se barvne kartuše malo izpihajo, ker pri izrisih načrtov v glavnem dela črna kartuša...

Po mojih izkušnjah so to trpežne naprave, ki jim moraš tu in tam dati kakšno delo in znajo potem delati desetletja dolgo...

Lp

Jože

Unknown_001 ::

Eden do dva na mesec... ceneje ti bo vsaka fotokopirnica.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

SeMiNeSanja ::

Unknown_001 je izjavil:

Eden do dva na mesec... ceneje ti bo vsaka fotokopirnica.

To je tudi meni prišlo na misel.

Pa v bistvu še ni največji problem v plotterju. Seveda je investicija, ampak recimo, da vgrizneš v kislo jabolko.

Ampak.... če potem 1-2x na mesec nekaj na njemu izpisuješ......in se ti začno glave tiskalnika sušiti... na koncu zapacajo....

No, potem vse skupaj lahk postane precej drag hec.

Če vsaj 2x na teden ne uporabljaš zadevo, bi se raje razgledal za kakšno možnost souporabe z nekom ali uporabe ustrezne fotokopirnice, ki ima ustrezno 'mašinerijo'.

Unknown_001 ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Eden do dva na mesec... ceneje ti bo vsaka fotokopirnica.

To je tudi meni prišlo na misel.

Pa v bistvu še ni največji problem v plotterju. Seveda je investicija, ampak recimo, da vgrizneš v kislo jabolko.

Ampak.... če potem 1-2x na mesec nekaj na njemu izpisuješ......in se ti začno glave tiskalnika sušiti... na koncu zapacajo....

No, potem vse skupaj lahk postane precej drag hec.

Če vsaj 2x na teden ne uporabljaš zadevo, bi se raje razgledal za kakšno možnost souporabe z nekom ali uporabe ustrezne fotokopirnice, ki ima ustrezno 'mašinerijo'.


Tako...

Edini smisel nakupa pri tako redki uporabi vidim le v tem, da kolega potrebuje strošek za firmo... ampak, why plotter?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

maslo12 ::

Ja,me je že naša (ni za mene) popravila - 1-2 arhitekturna načrta na teden,malce redkeje kak render.
Se opravičujem za flop.
Torej,prvo je jasno:
- must have podstavek,
- rola papirja enako...

Še kaj?

Unknown_001 ::

Nabavi ji še kartonaste tulce, če ne mara zlaganja v format A4 po DIN 824. Tako, da bodo načrti varno spravljeni, pa rolaj jih s porisano stranji navznoter, da se ne zasvinjajo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Če boš kupoval pri nas, sta na voljo praktično samo HP in Canon. Bi rekel, da bo ti tale Canon cenovno najbližje:

https://www.mimovrste.com/pisarna-risal...

Poglej še za papir, ali je glede tega zbirčen (za našega HP-ja role dobimo celo v lokalni papirnici) in pa, seveda, kako je s kartušami za barvo. Da ne boš pozneje jamral zaradi visokih cen potrošnega materiala...

Je pa za risalnik dobro, da tu pa tam kak render skozi spustiš...

Smo v firmi imeli nekaj časa en Canonov ink-jet tiskalnik, ki je tiskal tudi na A3 papir in nam je, po sili razmer, služil kot tiskalnik za celo pisarno in za risalnik A3 načrtov. Zadeva je delovala zelo dobro, upam, da je tudi predlagani risalnik iz podobnega testa...

Lp

Jože

maslo12 ::

Barbarpapa2 je izjavil:

Pozdrav
Če boš kupoval pri nas, sta na voljo praktično samo HP in Canon. Bi rekel, da bo ti tale Canon cenovno najbližje:


Saj lahko naročim tudi iz tujine, je moč najti ceneje. :)

bobby ::

http://www.hp.com/hpinfo/newsroom/press...
pa triletni carepack,..
Glava je potrošni material,.. cca 250eur s kompletom črnil,.. NI vštet v carepack,..
stojalo je vključeno, podajalec A3/A4 je vključen ampak nima avtomatske menjave. Če imaš rolo v njem in želiš stiskat na A3 list papirja, ne na rolo, vrže rolo ven, sprinta list ampak je ne zna potem nazaj sam vstavit,..
Dobra podpora s CAD aplikacijami, kupiš lahko kjerkoli po evropi in boš brez problema uveljavljal garancijo v SLO, sicer tovarniško.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tiskalnik /večfunkcijska naprava

Oddelek: Kaj kupiti
324696 (3728) mat xxl
»

Plotter, rezalnik, FAQ ?

Oddelek: Strojna oprema
133535 (2803) blackbfm
»

Nakup ink jet A3 tiskalnika...pri kateremu so cenejše kartuše

Oddelek: Kaj kupiti
162840 (1706) cendof
»

HP deskjet 9300 papir A3+

Oddelek: Strojna oprema
5936 (907) MUV
»

kateri A3-tiskalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
161876 (1682) orka

Več podobnih tem