» »

GTX 770 Problem?

GTX 770 Problem?

paliskic ::

Dober večer,

imam težavo med tem ko igram kakšno igrico. Računalnik deluje normalno, zaženem recimo Titanfall, igra se postavi in pride v meni. Enkrat ko sem v meniju, slika začne skakati. To skakanje slike gor pa dol, se pojavi na sredini ekrana (vodoravno). Če grem nazaj v windows slika še vedno skače. Da bi slika postala normalna moram reštartati računalnik. Vem, da je mogoče težko razumet kako to zgleda ampak sem skušal snemati z shadowplay, ampak slika v videu je normalna. Kaj bi lahko bilo krivo?

Gre se za MSI gtx 770 2gb, win 7. Trenutno imam priključen samo lcd na grafično, ko sem imel preko hdmi-ja povezano tudi televizijo, se je ta isti problem pokazal tudi na tv, tako da verjetno lcd ni kriv.

Xserces ::

Si probal zamenjat driverje?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

paliskic ::

Driverji se posodabljajo preko Nvidia Geforce experience (ko jih pač ponudi program), od kar imam grafično so se driverji posodobili 3x al 4x in napaka je vedno ista.

Xserces ::

to ti dela v vseh igrah ali samo v titanfall?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

TechBeats ::

A uporabljaš še kakšen drug monitoring (OC) tool v ozadju ali pa kot osd, recimo fraps? Si probal brez shadowplay?
AciD TriP

paliskic ::

@Xserces, večinoma igram titanfall, ampak ja, dugaja se tudi z drugimi igricami. Ne dela pa vedno tega, recimo reštartam pc, če ne pomaga, ga še enkrat reštartam in pol je vredu. Enkrat je prisotno to skakanje slike drugič pa ne.

Uporabljam samo en monitor, do nedolgo nazaj sem imel priklopljen tudi tv preko hdmi kabla in težava se je pojavila tudi tam. Trenutno je samo lcd povezan. Shadowplay ne uporabljam, hotel sem ga uporabiti samo za vam pokazat video z napako, ampak neuspešno.

delfinus ::

V-sync ON ne pomaga? Kaj pa ce gres v Nvidia control panel in tam forcas V-sync?

lp, d.

paliskic ::

Bom poskusil ko pridem domov, javim kasneje.

delfinus ::

Bi pa pred tem svetoval se popolno odstranitev gonilnikov, poteg zadnjih, instalacija in potem poskus z V-syncom.

lonewolf_ ::

Jaz bi rekel, da je nekaj narobe na izhodu grafične kartice glede na to da shadowplay ne posname tega. Poskusi DVI priključka še, če bo tam enako, poglej če grafična vredu sedi v pci slotu. Če ti je do zdaj ok delalo pa je kar naenkrat začelo to delati, brez sprememb gonilnikov, pol je pa nekaj z grafično narobe... Lahko bi bil tudi napajalnik.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

paliskic ::

Mislim da je trenutno že povezano na dvi v graficni. Bom probal povezat z hdmi-hdmi kablom. Čudi me, da problem se ne dogaja vsak dan, ampak občasno, lahko par dni dela čisto vredu.

Delfinus, driverji se posodabljajo preko nvidie control panela, ampak bom poskusil to kar ti praviš.
Prej bom edino pogledal če mogoče grafična slabo stoji v pci slotu.

Javim popoldne ko pridem domov.

Hvala za namige!

paliskic ::

Ker ni šlo snemat z shadowplay, sem posnel kar s telefonom (se opravičujem za kakovost).

Kot zanimivost, zaženem igro, ki sprva ne gre v full screen (vidi se spodaj start bar) in je slika normalna, nato kliknem na ikono titanfall na start meniju, da gre v full screen in se pojavi skakanje slike na sredini ekrana. Skakanje slike odpravim samo če reštartam pc. Torej je neka softwerska napaka?

Posnetek:

gddr85 ::

a se to dogaja že od začetka nakupa gtx 770?

paliskic ::

Na začetku se ni, mogoče en mesec (mogoče manj). Kupil sem hdmi/hdmi kabel za povezat pc in tv (gledanje filmov), poskupil sem enkrat igro titanfall da vidim kako zgleda na tv in od takrat so se začeli tej problemi. Poskusil sem izključit kabel s katerim je povezana televizija ampak je isto.

To skakanje se ne dogaja vedno. Lahko je nekaj dni mir, lahko je vsak dan. Kakšen krat morem 3x znova zagnat pc, da pridem v igro in da dela vse normalno. Poskusil sem ko je računalnik komaj vžgan (nizke temperature) in ko je računalnik nekaj ur prižgan in lahko dela normalno kot tudi ne.

Naj probam odstranit in še enkrat inštalirat driverje?

Xserces ::

kšna statika na izhodu? slaba napeljava oziroma kšna požrešna stvar takrat laufa?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

paliskic ::

Kako naj preverim statiko na izhodu? Nič požrešnega, če recimo igram titanfall, je še prižgan titanfall, ostalo nič.

Kaj pa to ki je razvidno iz posnetka (ko ni fullscreen dela dobro, ko je fullscreen pa slika skače)?

gddr85 ::

Če še nisi probaj mogoče z drugimi driverji.

particle ::

Si pogledal, če ti mogoče igra spremeni osveževanje zaslona, ko gre v fullscreen?

paliskic ::

Nisem preveril, saj mi nikjer ne izpiše, ali to misliš v nastavitvah od igre preverit?

Driverje naj poberem kar ta zadnje? Ker na nadzorni plošči kaže da imam zadnje driverje.

paliskic ::

Aja, drugače V-sync je že on, opcije so samo disable in double buffered (te opcije so v igri Titanfall).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: paliskic ()

s51as ::

Najbol smotano je to ko praviš da enkrat dela enkrat ne...
meni je nekaj takega delalo VEDNO ko se je začela pregrevat, ampak sem zamenjal hladilnik in je vredu.... če pa enkrat ja drugič ne je pa kr smotan ker temperatura ti tolk hitro gotovo ne niha...
It's just me myself and I

particle ::

paliskic je izjavil:

Nisem preveril, saj mi nikjer ne izpiše, ali to misliš v nastavitvah od igre preverit?

Driverje naj poberem kar ta zadnje? Ker na nadzorni plošči kaže da imam zadnje driverje.



Preveri v igri takoj ko greš full screen.

paliskic ::

Hja sej, ko bi bila vsaj kriva temperatura, ampak lahko dela pri čisto mrzlemu pc-ju kot tudi ne. Sem probal V-sync izklopit, zdej pa hodim v in izven igre, da vidim če pomaga.

delfinus ::

Kako je, ce imas zgolj samo preko HDMI to HDMI prkljuceno, tudi shejka?

paliskic ::

Prej sem imel na graficni priklopljeno na dvi v monitor pa hdmi (in je skakala slika). Prej sem pa probal z hdmi/hdmi kablom in je isto.

Zdej sem kar neki krat probal z V-sync na disable (v nastavitve igre) in zaenkrat slika več ne skače. Je pa slika zdaj čudna, zdi se mi, da se slika lomi. Je to ker je V-sync izklopljen? Prej mislim, da tega ni bilo.

paliskic ::

Pri ponovnem zagono se slika v igri spet premika gor pa dol. V-sync off ne pomaga.

Naj poberem iz uradni strani dol driverje? so pa isti kot so nameščeni preko nadzorne plošče od nvidie.

Klemzz ::

Pošl na msi support svoj problem, če ne morš softwaresko posnet, je najbrž hardwareska napaka...

paliskic ::

Poskusil sem z namestitvijo novih driverjev ampak tudi to ne pomaga. Torej mi preostane samo še pisanje na MSI Support?

delfinus ::

Preizkus kartice v drugem PCju je za probat. Ce se zadeva pojavi tudi tam je okvara na kartici.

lp, d.

paliskic ::

Zdaj skušam pisat še na MSI support, če prav zgleda mission impossible oddat opis problem na njihov online support. Nikakor ne prime Submit.

m0LN4r ::

A maš karkoli navito?
Posodobi bios (matične/grafične),
resetiraj bios,
na novo naloži windowse,
probaj z drugim ekranom,
poskusi grafično v drugem računalniku.

Jaz tudi stavim na neko statiko oz. neke motnje.
Pa imaš monitor na 60Hz in v igri tudi na 60Hz in vsaj 60fps minimum za V-sync?
Jaz sem imel problem z Formula1, ki mi je ene parkrat prešaltala na 59Hz, ko sem karkoli speminjal.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

paliskic ::

@m0LN4r

Navito ni nič. Če gledam v Nvidji nadzorni plošči je vedno 60hz, ko se pojavi skakanje slike, grem v windowse, kjer je tudi prisotno skakanje slike, in v nazdorni pošči do Nvidje je vedno 60hz. Posodobil sem na zadnje driverje oz. jih pobral iz uradne strani. Kartica lepo leži v slotu.

Windowse ne bi še nameščav na novo, saj je postavljen komaj 3-4 mesece (in tudi misliš da ni težava v windowsih).

m0LN4r.. si pogledal posnetek? Kako je lahko možno, da ko ni v fullscreen dela dobro, ko je v fullscreen pa slika skače?

delfinus ::

Kot ze receno, ce je kaj narobe s kartico bos preprosto ugotovil tako, da jo bos upiknil v drugo masino, kjer bo v rabi drug monitor in drug kabel. Instaliras se driverje in spil ter testiras. Ostalo je bolj ali manj ugibanje, ker tole ni najbolj obicajen problem.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

paliskic ::

Je preprosto ampak ni, ker nimam kje to testirat. Je kdo iz obale, da bi to poskusili?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: paliskic ()

m0LN4r ::

Saj glih to je čudno, da se napaka pojavlja tu pa tam in ne ob točno enakem vzorcu.

Pa se ti vedno valovi, tam na sredini? Vedno na istem mestu? Če dobro gledam video se to dogaja samo na ene 5cm višine na sliki.
Na drugem ekranu ali tvju ti tudi valovi, točno tam?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

paliskic ::

Mislim da sem našel težavo. Slika je kot ponavadi skakala, ugasnil sem ekran da hdmi priključim na tv, lih da vidim če je isto tudi na tv-ju in iz firbca sem ekran nazaj prižgal. Tako, da sem ekran samo ugasnil (ko je slika skakala) in ga nazaj prižgal in slika je bila normalna. Torej, nov monitor?

ombre ::

Probaj morda še VGA/HDMI/DVI kabel zamenjat. Včasih je fuč kabel vzrok teh težav.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

paliskic ::

Sem že probal. Na začetku je bilo povezano z dvi/hdmi, zdej pa z hdmi/hdmi. Očitno padejo hz pa se dogaja skakanje slike? Je to možno?

delfinus ::

Si poskusil povezati zgolj samo TV in graficno s HDMI? Ce skakanja tako ni, potem je verjetno v okvari monitor.

lp, d.

paliskic ::

To sem poskusil prej in je delalo normalno, ampak je delalo normalno tudi na računalniškem monitorju. Je težko kaj razumeti, ker se napaka ne pojavi vedno. Bom pa probal, ko se bo pojavlo skakanje slike povezat takrat z tv.

m0LN4r ::

Odpelaj monitor k nekemu štormaju pa ti ga naj pregleda. Lahk je kak kondič al trafa al diodica, ki ti nagaja v njem. Če maš kakega kolega mu plačaš materjal pa nekaj za delo in to je to.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Call of Duty: Advanced Warfare (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
29653971 (18610) Machete
»

nVidia odgovarja AMD-ju (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
5416242 (11557) Furbo
»

Ali več Hz monitor pomeni višji FPS

Oddelek: Strojna oprema
262991 (2347) LordPero
»

Vsync

Oddelek: Strojna oprema
182032 (1729) miraldi
»

LG plazma in sprejem signala RTVSLO

Oddelek: Pomoč in nasveti
5774 (712) Tormentor30

Več podobnih tem