» »

LG plazma in sprejem signala RTVSLO

LG plazma in sprejem signala RTVSLO

crvek ::

Pozdravljeni.

Imam plazma TV znamke LG (modela trenutno ne vem natančno, je pa diagonala 107 in ima vgrajen 80G disk, vem, da je na koncu oznake RR). Signal sprejemam po kablu. Odkar je RTVSLO pričel oddajati v digit.obliki, mi slika na 1. in 2. programu nonstop skače iz formata 16:9 v 4:3 in obratno. Pri ostalih programih, ki oddajajo v širokem formatu (POP, ORF, PRO7, RTL 2, ZDF...) ni problemov. Po moje je kriv kabelski operater, ki bi moral svoje "poštimati" v razdelilni omarici, vendar se izgovarja, da oni samo posredujejo signal v nespremenjeni obliki in da težava ni pri njih. Res pa je, da pri sosedih, ki imajo istega operaterja, teh težav ni (slika ne skače).

Kdo ima prav in kakšna je možna rešitev.
Hvala za odgovore in predloge.

crvek ::

Kaj nihče ne ve?

Hardstyle ::

Si pomislil, da je to zato, ker vse vsebine niso posnete v 16:9 ? Na rtvslo je zelo malo vsebin 16:9 in ti zato preklaplja med 16:9 in 4:3. Pomagalo bi da izklopiš samodejno prilagajanje ampak potem boš moral na rtvslo ročno razširiti na 16:9.

Tormentor30 ::

Na TV-ju nastavi sliko na 16:9 in mir. Če imaš "auto" se pač sprijazniš s tem skakanjem slike...

P.S. Čez čas se tudi navadiš malo "obilnejših" ljudi iz 4:3 raztegjenih na 16:9...:D

crvek ::

Tormentor30, hvala za zelo "globok" odgovor.

Sicer pa, tudi če imam na 16:9 slika skače.

Hardstyle: Skakanje slike se ne dogaja med različnimi oddajami, ampak med eno oddajo, npr. 5 sekund je en format, 5 sekunda pa drugi.

Recimo na POP-u recimo film poteka v širokem formatu, potem koso reklame, pa preskoči na ozki format. To me ne moti, moti pa me, da skače med oddajo ali filmom.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: crvek ()

Tormentor30 ::

Imam enak TV in IPTV na T2. Obe napravi (STB in TV) sta nastavljeni na 16:9 in mi slika nikjer ne skače.

Just my 2 cents...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RTV Slovenija-HD

Oddelek: Zvok in slika
489815 (5837) Alexius Heristalski
»

DVB-T MuxA zopet poln

Oddelek: Zvok in slika
494481 (3119) Alexius Heristalski
»

24ur res v HD (15.12.2008)

Oddelek: Loža
434578 (2412) TgT
»

Olimpijske igre v HD (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
828698 (6037) KoMar-
»

Nakup TV - 16:9 vs klasika (4:3)

Oddelek: Zvok in slika
212013 (1692) gumby

Več podobnih tem